• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
7 علت مهم کم شدن مکش جاروبرقی بوش

علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش سوالی است که افراد بعد از گذشت مدتی از خرید جارو بوش ممکن است داشته باشند. تمیز کردن منزل و محیط زندگی یکی از کارهای روزمره است که همه ما با آن سر و کار داریم و انجام بخشی از این تمیز کاری آن توسط جاروبرقی صورت می‌پذیرد. جاروبرقی جزء لوازم ضروری به حساب می‌آید که در هر خانه‌ای پیدا و یک دستیار بسیار کاربردی برای هر تمیزکاری به شمار می‌رود.

نکته: قدرت مکش بالا مهمترین اولویت هنگام انتخاب این محصول است و هر چقدر کارایی و توان موتور در مکش، ذخیره گرد و غبار، فیلتر قدرتمند و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری داشته باشد باید بهای بیشتری برای خرید آن پرداخت کرد.

اما باز هم با وجود خرید یک محصول پیشرفته و دارای برندی معتبر گاهاً با پایین آمدن قدرت مکش روبه‌رو می‌شویم که یکی از مشکلات رایج در این محصول به شمار می‌رود و در صورت رفع نکردن این مشکل می‌تواند موجب بروز مشکلات بزرگ‌تر و هزینه‌ بردار برای دستگاه شود.

جاروبرقی‌های بوش جزء بهترین جاروبرقی‌ها در جهان به شمار می‌روند که از قدرت مکش مناسب و مورد تایید برخوردار هستند. بنابراین در صورت پایین آمدن قدرت مکش کاربر فوراً متوجه این امر می‌شود و لازم است قبل از بزرگ شدن مشکل نسبت به رفع آن اقدام کند.

ما در این مقاله قصد داریم چند مورد از دلایل عمده و رایج که موجب کم شدن مکش جاروبرقی بوش می‌گردد را برای شما بازگو کنیم تا قدرت مکش جاروبرقی بوش را به حالت اولیه خود برگردانید و از تمیز کردن فضای منزل خود لذت ببرید.

بررسی علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش

علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش چیست؟1) پر بودن کیسه جاروبرقی:2) مسدود شدن فیلترها3) نشتی هوا از قسمت‌های مختلف جاروبرقی بوش4) انسداد سری‌ها یکی از علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش:5) انسداد لوله خرطومی:6) اعمال تنظیمات اشتباه بر روی جاروبرقی بوش:7) اختلال در عملکرد موتور:

علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش چیست؟

چند مورد از دلایل کاهش قدرت مکش در جاروبرقی بوش که کاربر بدون مراجعه به سرویس کار و پرداخت هزینه اضافی می‌تواند در منزل به رفع آن‌ها بپردازد و قدرت بالای مکش را به جاروبرقی بازگرداند عبارتند از:

1) پر بودن کیسه جاروبرقی:

یکی از عوامل موثر بر کیفیت عملکرد و مکش جاروبرقی وضعیت کیسه است که باید به آن توجه خاصی شود. کیسه‌های طراحی شده برای جاروبرقی‌های بوش از نوع دائمی و یکبار مصرف است که دارای طراحی ویژه‌ای هستند و قادر به جذب کامل گرد و غبار و پیشگیری از خروج آن به بیرون هستند. اما تنها این ویژگی‌ها برای حفظ مکش جاروبرقی کافی نیست و در صورت پر شدن ظرفیت کیسه باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

نکته: همه جاروبرقی‌های بوش دارای نشانگر پر بودن کیسه هستند که قبل از پر شدن کامل و تاثیر بر عملکرد مکش دستگاه کاربر را آگاه می‌کند. اما در صورت عدم توجه کاربر به این مسئله امکان پاره شدن کیسه یکبار مصرف و یا اختلال در ورود و خروج راحت هوا در داخل دستگاه امکان پایین آمدن قدرت در سطح مکش به وجود می‌آید.

کیسه‌های دائمی نیز نباید بیش از حد متعارف پر شوند و هر چند وقت یکبار باید گرد و خاک داخل آن تخلیه و کیسه شسته شود تا قدرت مکش جاروبرقی بوش در حد اعلاء و باکیفیت حفظ شود و 98 درصد گرد و غبار موجود در فضا را بالا بکشد.

2) مسدود شدن فیلترها

دیگر بخش موجود در جاروبرقی‌های بوش که نقش چشمگیری در عملکرد و قدرت مکش آن‌ها دارد فیلترهای موجود در داخل دستگاه هستند. وظیفه فیلترها به دام انداختن ذرات کوچک مزاحم است تا در هنگام جاروکشی محیط وارد هوا و موتور جاروبرقی بوش نشوند و موجب آسیب به دستگاه و ایجاد آلرژی در افراد حساس نگردد.

کمپانی بوش در محصولات خود از فیلتر هیپا استفاده می کند که در نوع خود بی‌نظیر است و قادر است 99.99% ذرات معلق را به خود جذب کند. اما فیلتر مجهز به تکنولوژی نانو نمی‌تواند تا آخر عمر دستگاه بدون تمیز کردن و یا تعویض کار کنند و ذرات را به خود جذب کند و به طور متوسط هر 2 ماه یک بار نیاز به تمیز کردن و پاک کردن کامل از گرد و غبار دارند و در صورت نیاز باید شست و شو داده شوند تا به عاملی برای کم شدن قدرت مکش جاروبرقی بوش تبدیل نشود.

تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

نکته : اگر مدتی طولانی است که فیلتر بر روی دستگاه نصب است و حتی با تمیز کردن و شستن آن مرکز دستگاه به حالت اولیه برنگشته و گرد و غبار را به داخل دستگاه وارد می‌کند باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید تا طول عمر جاروبرقی بوش را بالا ببرید.

3) نشتی هوا از قسمت‌های مختلف جاروبرقی بوش

کمپانی بوش جاروبرقی‌های خود را به شکلی کاملاً حرفه‌ای و متناسب طراحی کرده به‌ گونه‌ای که در قسمت بسته شدن درب اتصال خرطومی به دستگاه از واشرهایی جهت پیشگیری از بیرون رفتن هوا استفاده نموده است.

اگر واشرها دچار مشکل شده باشند یا قسمتی کوچک از دستگاه شکسته باشد و یا این که در قسمت اتصال خرطومی به دستگاه درست در جایگاه قرار نگرفته باشد و امکان نفوذ هوا به بیرون ایجاد شود قدرت مکش جارو پایین می‌آید.

نشت هوا از قسمت های مختلف جاروبرقی

گاهی اوقات هم ممکن است که خرطومی سوراخ باشد یا لوله تلسکوپی به صورت درست داخل خرطومی قرار نگرفته باشد. پس هر بار قبل از روشن کردن جارو از بسته بودن کامل درب و سالم بودن واشرها مطمئن باشید تا از قدرت مکش جاروبرقی شما کاسه نشود.

4) انسداد سری‌ها یکی از علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش:

گاهی اوقات کاربر پس از این که متوجه می‌شود که قدرت مکش دستگاه کم شده همه موارد مربوط به این عمل را چک می‌کند، اما دلیلی برای این مشکل پیدا نمی‌کند. اما فراموش می‌کند که مسدود شدن سری‌ها نیز یکی از عوامل کاهش قدرت مکش جاروبرقی هستند.

وجود بُرس‌ها و تماس مکرر سری‌ها با فرش، موکت، مبل و… که مرکز جمع شدن مو و کرک هستند موجب می‌شود که گاهی مقداری کرک و مو همراه با چیزی شبیه کبریت، میخ و… مسیر اصلی سری را که به راحتی قابل دیدن نیست مسدود کند. کاربر می‌تواند با استفاده از یک جسم باریک و بلند یا شستن سری‌ها با آب پر فشار این مشکل را حل کند و قدرت مکش بالا را به جاروبرقی بوش برگرداند.

5) انسداد لوله خرطومی:

خرطومی‌های طراحی شده برای جاروبرقی‌های بوش از 2 نوع پلاستیکی و کنفی است که دارای طول قابل توجهی می‌باشد و مسیر اصلی که زباله‌ها و گرد و غبار باید طی کنند تا به کیسه برسند، لوله خرطومی است.

مسدود شدن و خفه شدن هوا به دلیل گیر کردن اشیاء نوک تیز و جمع شدن زباله در داخل خرطوم نیز می‌تواند دلیلی بر علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش و ایجاد فشار بر روی موتور جاروبرقی بوش باشد. گاهی اوقات حتی با عوض کردن کیسه و خالی بودن آن نیز قدرت مکش پایین است و نشانگر پر بودن کیسه هم روشن می‌شود.

اگر با چنین حالتی مواجه شدید، خرطومی، لوله فلزی یا پلاستیکی و سری‌ها را به طور کامل بررسی کنید و پس از مشاهده عوامل مسدود بودن خرطومی با استفاده از یک سیم مفتولی و یا یک میخ با دقت داخل آن را تمیز کنید. همچنین در صورت نیاز هم می‌توانید آن را شسته و پس از خشک شدن بر روی جاروبرقی بوش نصب کنید.

6) اعمال تنظیمات اشتباه بر روی جاروبرقی بوش:

طراحان خبره بوش جاروبرقی‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که قابلیت تنظیم قدرت مکش بر اساس سطوح مختلف را دارد. اما گاهی کاربران با این ویژگی آشنایی ندارند و بدون توجه به سطح و جنس بخشی که قصد تمیز کردن آن را دارند قدرت مکش را انتخاب می‌کنند. برای مثال قدرت مکشی که برای سطوح سخت نظیر: سرامیک، پارکت و… لازم است باید بیشتر از سطوح نرم باشد.

همچنین تنظیم درست و اندازه ارتفاع دسته نیز می‌تواند بر میزان قدرت مکش جارو تاثیر داشته باشد. پس اگر انتظار بیشترین مکش و تمیزی را از جاروبرقی بوش دارید این موارد را در نظر بگیرید.

7) اختلال در عملکرد موتور:

آخرین موردی که می‌تواند دلیل کاهش میزان مکش جاروبرقی بوش باشد مشکل در عملکرد موتور است که یک مشکل جدی می‌باشد و می‌توان حل و رفع آن را به ‌دست کاربر سپرد. موتورهای طراحی شده برای جاروبرقی‌های بوش بسیار قدرتمند و در حدی پیشرفته هستند اما همین موتورها نیز در استفاده‌های بسیار مکرر، نادرست و روشن و خاموش کردن‌های پی در پی دچار مشکل و اختلال می‌گردند و قدرت مکش جاروبرقی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

موتور جاروبرقی

اگر موتور جاروبرقی بوش شما ضعیف شده با بررسی تمام موارد ذکر شده که جزء متداول‌ترین دلایل کم شدن قدرت مکش است باز هم قدرت مکش به حالت اولیه خود بازگشت قبل از خراب شدن و سوختن موتور حتماً جاروبرقی را به یک سرویس کار ماهر نشان دهید.

برای اطلاع از قیمت جاروبرقی بوش کلیک کنید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک
11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک

امروزه، جاروبرقی های رباتیک جایگزین انواع دیگر جاروبرقی ها شده اند. جاروبرقی های رباتیک به صورت هوشمندانه طراحی شده اند. این نوع جاروبرقی ها دارای عملکرد بهتری هستند؛ بنابراین، اگر به فکر خرید جاروبرقی پیشرفته و هوشمند هستید، به شما خرید جاروهای رباتیک را پیشنهاد...

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟
مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده: در گذشته ای نه چندان دور، افراد برای نظافت منزل خود از جارو و خاک انداز استفاده می کردند؛ اما ورود جارو برقی به زندگی امروزی، نظافت را به کاری ساده و آسان تبدیل کرد. جارو برقی می تواند...

جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   
جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   

تفاوت جاروبرقی با سیم و بدون سیم: جاروبرقی، وسیله ای است که برای هر خانه ای ضروری و کاربردی است. اگر قصد خرید جاروبرقی خوبی را دارید، باید با انواع جاروبرقی بیشتر آشنا شوید. برندهای مختلفی جاروبرقی ها را در مدل های متنوعِ با سیم...

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن: وقتی صحبت از بهداشت و پاکیزگی خانه باشد، جاروبرقی حرف اول را می زند. این وسیله مهم، برای پاکیزگی انواع سطوح مانند: فرش و موکت، سطوح بدون موکت و وسایل خانه کاربرد دارد. امروزه شرکت ها و کمپانی های...

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟
مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس: جاروبرقی وسیله‌ای است که در تمیز کردن خانه بسیار نقش موثری دارد. این وسیله برقی اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند کار نظافت و تمیز کردن منزل را برایتان راحت سازد. با توجه به اینکه تولیدکننده‌های زیادی در عرصه تولید...

معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022
معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022

خریدارانی که خواستار بهترین و لاکچری‌ترین‌ها هستند. معمولا بهترین محصولات را انتخاب کرده و از بابت پرداخت هزینه مشکلی ندارند، در این بین برخی از برند ها بیشتر در میان انها محبوبیت دارند، در این مقاله به بررسی گران ترین مدل های جاروبرقی بوش در...

اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش
اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش

اجزا جاروبرقی بوش شامل چه مواردی می‌شوند؟ اهمیت اجزا بوش در فرایند جاروکشی محیط چقدر است؟ هر یک از محصولاتی که طراحی و تولید می‌شوند از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک از آن‌ها وظایف خاصی را بر عهده دارد و تمامی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش