• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
مقایسه تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ

از زمانی که فناوری کوانتوم دات Quantum Dot و بعد از آن تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ معرفی شدند، پیشرفت چشمگیری در صنعت تلویزیون بوجود آمد و در واقع این سری از تلویزیون‌ها با توجه به عملکرد فوق‌العاده‌ای که ارائه کردند به سرعت جایگاه خود را در دل کاربران باز کرده و به محبوب‌ترین تلویزیون‌های سامسونگ تبدیل شدند. در واقع بارزترین ویژگی‌ تلویزیون‌های سامسونگ نمایش تصاویری پویا و رنگ‌هایی زنده است، که در ادامه به بررسی و مقایسه تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ می‌پردازیم و مزایای بهره‌گیری از این فناوری را بررسی خواهیم کرد. در واقع اولین بار سامسونگ در سال 2016 اولین تلویزیون‌های کیولد را معرفی کرد، که از فناوری کوانتوم دات Quantum Dot برای نمایش محتوای HDR کمک می‌گیرند.

مقایسه تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ

فناوری کوانتوم دات چیست؟تلویزیون کیولد QLED چیست؟تکنولوژی نئوکیولد Neo QLEDبررسی و مقایسه تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگتلویزیون کیولد سامسونگ سری Q80Bتلویزیون کیولد سامسونگ سری Q70Bتلویزیون کیولد سامسونگ سری Q60B

فناوری کوانتوم دات چیست؟

اما این فناوری کوانتوم دات چیست؟! نقاط کوانتومی ذرات بسیار ریزی هستند و اندازه آن‌ها حدود 2 تا 10 نانومتر است. این ذرات بعد از تابش نور قادر به تشکیل و پخش نورهای رنگی هستند که البته طول موج نوری که این نقاط از خود منتشر می‌کنند با اندازه این ذرات ارتباطی مستقیم دارد. به این صورت که نقاط کوانتومی ریز، نور آبی تولید خواهند کرد و نقاط کوانتومی بزرگ‌تر نور قرمز تولید می‌کنند. البته بعد از تابیدن نوری که توسط صفحه LED تابیده می‌شود. تلویزیون‌های کیولد که از این فناوری بهره می‌برند برای اثربخشی بیشتر به جای استفاده از رنگ سفید برای زمینه، از نور آبی بهره می‌برند. نور آبی قابلیت ایجاد رنگ‌هایی دقیق و غلیظ را دارد، اما نور سفید طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را بدون دقت و غلظت بالا تولید می‌کند.

تلویزیون کیولد QLED چیست؟

تلویزیون کیولد QLED سامسونگ در واقع تلویزیونی است که از یک صفحه متشکل از نقاط کوانتومی پشتیبانی می‌کند. در واقع این صفحه کوانتومی بر روی پنل ال ای دی LED قرار می‌گیرد. در واقع تلویزیون کیولد در صورت حذف لایه کوانتومی هیچ تفاوتی با تلویزیون led معمولی ندارد. از آنجایی که تلویزیون‌های ال ای دی برای تشکیل تصویر، نیازمند نور پس زمینه هستند، نور پس زمینه در تلویزیون LED توسط لامپ‌های کوچک led تامین خواهد شد. اما نور پس زمینه برای تلویزیون‌های lcd توسط لامپ فلورسنت تولید خواهد شد. در واقع تلویزیون کیولد سامسونگ یک تلویزیون با پنل led است که از فناوری کوانتوم دات Quantum dot  پشتیبانی می‌کند.

 لیست قیمت تلویزیون ارزان در بانه

قبل از خواندن ادامه ویژگی های محصول لطفا به نکته کلیدی زیر توجه کنید: برای اطلاع از قیمت تلویزیون و خرید تلویزیون مد نظر خودتان، از جدول و لیست زیر می توانید استفاده کنید هر کدام را که نیاز دارید کلیک کنید، وارد دسته بندی مربوطه خواهید شد.
 تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ تلویزیون سونی
تلویزیون ال جی 55 اینچ تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تلویزیون سونی 65 اینچ
تلویزیون ال جی 49 اینچ تلویزیون 50 اینچ سامسونگ تلویزیون سونی 55 اینچ
تلویزیون ال جی 43 اینچ تلویزیون سامسونگ 49 اینچ تلویزیون سونی 49 اینچ
تلویزیون ال جی 32 اینچ تلویزیون سامسونگ 43 اینچ تلویزیون سونی 43 اینچ
تلویزیون سامسونگ 32 اینچ
لیست برندهای دیگر تلویزیون بانه ویترین یکی از بزرگترین مرجع های خرید تلویوزیون از بانه، به شما تضمین می دهد کمترین قیمت را ارائه میدهد. مقایسه و بررسی تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ

در تلویزیون QLED نمایشگر به نقاط مختلف تقسیم می‌شود و این نقاط به صورت مجزا نوردهی خواهند شد. برای اینکه نسبت کنتراست بهبود یابد، باید تعداد نقاط نوردهی بیشتر باشد تا بتوان متناسب با صحنه، نور زمینه را کنترل نمود. از دیگر مزایای تلویزیون کیولد نوع نور پس زمینه است. در واقع تلویزیون‌های معمولی ال ای دی دارای نور پس زمینه سفید رنگ هستند و این در حالی است که تلویزیون‌های کیولد از نور آبی رنگی به عنوان نور پس زمینه بهره می‌برند.

این نور آبی رنگ وقتی که تابیده می‌شود و به نقاط کوانتومی برخورد می‌کند سه حالت مختلف برایش پیش می‌آید. این نور بعد از برخورد با نقاط کوانتومی از این نقاط عبور کرده و بدون هیچ تغییری از آن‌ها خارج می‌شود. یا اینکه نقاط کوانتومی نور را جذب می‌کنند و بعد از جذب نور بسته به اندازه نقاط کوانتومی نور سبز رنگ یا قرمز رنگ را تولید خواهند کرد.

تکنولوژی نئوکیولد Neo QLED

سامسونگ به غیر از فناوری کیولد از فناوری جدیدی در ساخت نمایشگر استفاده می‌کند. این تکنولوژی همان کوانتوم دات Quantum Dot است که با مینی ال ای دی‌ها ترکیب شده است و نتیجه آن نمایشگر نئوکیولد Neo QLED است. این سری از تلویزیون‌ها نسبت به سایر تلویزیون‌ها از کیفیت تصویر بسیار بهتری بهره می‌برند. این تلویزیون در واقع یکی از بهترین تلویزیون‌های 2022 سامسونگ است که از کیفیت تصویر 4K و پردازشگر حرفه‌ای Neo Quantum Processor 4K بهره گرفته است و همچنین نرخ رفرش ریت برای این دستگاه 120 هرتز برآورد شده است.

بنابراین این تلویزیون را می‌توان یک تلویزیون گیمینگ حرفه‌ای دانست که علاوه بر تماشای فیلم و سریال کاربرد اجرای بازی و گیم را نیز دارد. سیستم صوتی 4.2 کاناله‌ای که برای این تلویزیون بالارده در نظر گرفته شده صدایی به قدرت 60 وات را تولید و منتشر خواهد کرد. با این ویژگی‌ها مشخص است که با بالارده‌ترین تلویزیون سامسونگ روبرو هستید که اگر قصد خرید بهترین تلویزیون را دارید، چاره‌ای جز انتخاب و خرید تلویزیون سامسونگ سری QN90B ندارید.

بررسی و مقایسه تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ

شرکت سامسونگ در سال 2022 یک سری از تلویزیون‌های پیشرفته را تحت عنوان تلویزیون‌های کیولد معرفی کرد. در این مقاله قصد داریم که بین تلویزیون‌های کیولد سامسونگ که در سال 2022 تولید شده‌اند مقایسه‌ای انجام دهیم. مهمترین تلویزیون‌های کیولد سامسونگ را می‌توان در سری‌های Q60B، Q70B، Q80 جستجو کرد. در واقع پسوند B که در انتهای تمام این سری‌ها مشاهده می‌شود از سال تولید تلویزیون‌ها خبر می‌دهد که به سال 2022 اشاره دارد. در این مقایسه می‌خواهیم این سری از تلویزیون‌های کیولد را با هم مقایسه نماییم.

مشخصاً هر چه سری تلویزیون بالاتر باشد، امکانات آن نیز پیشرفته‌تر خواهد بود. در واقع هر سری از تلویزیون‌ها دارای امکانات و ویژگی‌های مشخصی هستند و با بالا رفتن سری تلویزیون، امکانات و ویژگی‌ها پیشرفته‌تر خواهد بود. بالارده‌ترین تلویزیون کیولد سال 2022 سامسونگ تلویزیون سری Q80B است و بعد از آن تلویزیون Q70B و سپس Q60B. البته کیفیت ساخت و طول عمر هر سه سری در یک حد است و از این نظر هیچ برتری نسبت به هم ندارد تنها تفاوتی که میان این سه سری از تلویزیون وجود دارد امکانات جانبی آنهاست. در واقع تلویزیون Q80B از ویژگی‌هایی بهره برده است که آن را به تلویزیونی محبوب برای گیمرها تبدیل ساخته است. بسته به نیاز خود می‌توانید تلویزیون مناسب را انتخاب کنید.

مقایسه و بررسی تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ

تلویزیون‌های سری Q60B و Q70B و Q80B هر سه دارای تکنولوژی کوانتوم دات هستند و کیفیت تصویر هر سه سری فورکی 4K است. پردازنده مخصوصی که برای این سه سری در نظر گرفته شده پردازنده کوانتومی فورکی بوده و قابلیت پردازش محتوای 4K را بر عهده دارد.

در ادامه مقایسه تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ باید گفت که سیستم عامل این سری از تلویزیون‌ها تایزن بوده و قابلیت اتصال به اینترنت و وای‌فای برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. ریموت کنترل آن‌ها از نوع خورشیدی بوده و نیازی به باتری ندارد. بنابراین واضح است که این سری از تلویزیون‌ها در ویژگی‌های اصلی و پایه با هم یکسان هستند و تفاوت آن‌ها در برخی ویژگی‌ها و امکانات خاص است که به آن‌ها می‌پردازیم.

تلویزیون کیولد سامسونگ سری Q80B

این تلویزیون همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، تلویزیون سال 2022 سامسونگ بوده و از فناوری QLED بهره می‌برد. این تلویزیون در سایزهای مختلف 55 اینچ، 65 اینچ، 75 اینچ و 85 اینچ تولید شده است. نرخ رفرش ریت این تلویزیون 120 هرتز بوده و از پورت HDMI2.1 پشتیبانی می‌کند. قابلیت VRR و سایر ویژگی‌های گیمنیگ و سیستم صوتی قدرتمند 60 واتی از ویژگی‌های برجسته و متمایز این تلویزیون است. واضح است که این امکانات برجسته نظر هر کاربری را جلب کرده و می‌تواند پاسخگوی نیاز هر کاربری با هر سطح نیازی باشد. در واقع تلویزیون سامسونگ Q80B به واسطه بهره بردن از نرخ رفرش ریت بالا و ویژگی‌های گیمینگ به بهترین تلویزیون گیمینگ معروف شده است و برای استفاده خانگی و تماشای فیلم و… نیز بهترین تلویزیون است.

مقایسه و بررسی تلویزیون‌های کیولد QLED سامسونگ

تلویزیون کیولد سامسونگ سری Q70B

تلویزیون سامسونگ Q70B از دیگر تلویزیون‌های 2022 سامسونگ است که باز هم از همان فناوری معروف کیولد بهره گرفته است. این تلویزیون نیز در سایزهای متنوع 55 اینچ، 65 اینچ، 75 اینچ و 85 اینچ تولید و روانه بازار می‌شود.  این تلویزیون از نظر مشخصات کیفیت تصویر کاملاً مشابه هستند و کیفیت تصویری مشابه ارائه می‌دهند. اما سیستم صوتی آن‌ها بسیار با هم اختلاف دارد. سیستم صوتی تلویزیون سری Q70B 2.0 کاناله بوده و از قدرت خروجی 20 وات بهره می‌برد.

تلویزیون کیولد سامسونگ سری Q60B

تلویزیون سامسونگ Q60B یکی از پایین‌رده‌ترین تلویزیون‌های این سری است که در سایزهای متداول 50 اینچ، 55 اینچ، 65 اینچ، 75 اینچ و 85 اینچی تولید شده است. این تلویزیون دارای نمایشگری با نرخ رفرش 50 هرتز است که به نظر می‌رسد برای گیمینگ چندان مناسب نباشد و برای تماشای فلیم و استفاده معمولی انتخاب مناسب‌تری است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانه ویترین در رسانه ها

راهنمای خرید تلویزیون: از HD تا K8، چه تفاوت هایی وجود دارد؟ به گزارش اطلاع نیوز بانه ویترین ( https://banehvitrin.com ) یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع تلویزیون است که برندهای معتبر را با قیمت های مقرون به صرفه به شما تقدیم می کند....

تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟
تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟

  شاید به نظر خرید تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگتر، مناسب ترین گزینه باشد اما در این مطلب، قصد داریم این باور را بیشتر بررسی کنیم. سوال ما این است که آیا واقعا خرید تلویزیون های فوق‌العاده بزرگ می تواند منطقی باشد؟ هنگام خرید تلویزیون باید...

نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن
نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن

تلویزیون یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت است. این وسیله که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشد، مانند دیگر وسایل الکترونیکی احتمال خرابی دارد. جهت پیشگیری از بروز مشکل و خرابی در این وسیله، باید با نکات...

آخرین تکنولوژی های تلویزیون چه تغییراتی در بازار ایجاد کرده است؟

آخرین تکنولوژی های تلویزیون: مدت زمان زیادی از تلویزیون های کمدی با بدنه طرح چوب و تصویر برآمده، می گذرد. می توان گفت از بیست سال پیش تا به امروز، شاهد یک تکامل در تکنولوژی تلویزیون ها بوده ایم. البته این تکامل به تنهایی یک...

نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ
نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ

اتصال تلویزیون به لپ تاپ یکی از امکانات تلویزیون‌های هوشمند است که باعث وصل شدن تلویزیون به لپ تاپ و سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌شود. تماشای فیلم، کار کردن بر روی صفحه نمایش کوچک لپ تاپ و اجرای بازی بر روی لپ تاپ و… شاید برای...

چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ
چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که یکی از آنها امکان نصب برنامه بر روی تلویزیون است. در واقع کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی تلویزیون نصب کنند. سامسونگ یکی از سازنده‌ها وپیشتازان تلویزیون‌های اسمارت به صورت پیش‌فرض چند برنامه...

آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت
آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ؛ پیشرفت تکنولوژی سازنده و شرکت‌های بزرگ را بر آن واداشته که هوشمند بودن و اتصال به اینترنت را از انحصار گوشی‌های موبایل درآورند و انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی و… را نیز با قابلیت اتصال به اینترنت...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش