• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی

مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی

در کشور ایران مناطقی با آب و هوای مختلف وجود دارد. این مناطق هرکدام به نحوی با آب و هوا مشکل یا سازش دارند. بیشترین اذیت آب و هوا در مناطق گرمسیری است. مردم ایران بیشتر با مناطق گرمسیری سازگاری ندارند و برا اینکه این گرما را مخصوصا در فصولی مانند تابستان قابل تحمل کنند، چاره اندیشیده‌اند. البته این چاره در گذشته با تولید پنکه صورت گرفت که تولیدات خارجی بود و در ایران تولد نمی‌شد. این تولیدات خارجی در دو جهت به مردم ایران و کشور کمک می‌کرد. جهت اول این بود که نیازهای مردم برطرف می‌شد و میل رضایت به زندگی بیشتر بود.

دومین جهت در راستای اقتصاد کشور بود که به بهترین نحو، اقتصادی عظیم در ایران تنها با چند شهر کوچک به وجود آمد. در ادامه این مطلب به صورت کامل به کولر گازی و تاریخچه آن، برندهای ال جی و جنرال در کولر گازی و همچنین مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی خواهیم پرداخت.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جیتاریخچه کولرکولر گازی چیست؟تاریخچه کولر گازیانواع کولر گازی بر اساس نوعکولر گازی پنجره ایکولر گازی پرتابل ال جیانواع کولر گازی دو تکه جنرالکولر گازی دیواریاسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت ال جیکولر گازی ایستادهکولر گازی سقفی زمینی جنرالاسپلیت کاستی جنرالکولر گازی سقفی دیواری ال جیکولر گازی مولتی پنل (چند تکه)انواع کولر گازی ال جی و جنرال بر اساس منطقهکولر گازی T1کولر گازی T2کولر گازی T3استفاده از کولر گازی برای چه مکان‌هایی مناسب است؟برند ال جیبرند جنرالکولر گازی های برند ال جیکولر گازی های برند جنرالمقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جیجمع بندی

تاریخچه کولر

در زمان‌های قدیم پس از آنکه مردم از پنکه‌های برقی یا سقفی استفاده کردند، دریافتند که این وسیله‌ها دیگر پاسخگوی نیاز آنها نیستند. به همین دلیل به فکر یک اختراع و نوآوری با نام کولر افتادند. کولرها در ابتدا با آب کار می‌کردند که کولرهای آبی نیز نام داشتند. استفاده از کولرهای آبی بسیار زیاد شده بود و در هر خانه‌ای یک کولر آبی وجود داشت. اما دلیل این وفور کولر آبی چه بود؟ استفاده زیاد از این محصول به دلیل این بود که نیاز مردم را بهتر از قبل برطرف می‌کرد. به همین دلیل بود که خریداران و طرفدارن زیادی پیدا کرده بود. همچنین به یک بیزینس بسیار عالی تبدیل شده بود که بهترین سودهی را برای مردم مناطق مرزی داشت و پس از آن شرکت ‌های داخلی نیز شروع به تولید کردند. کولرهای آبی با قدرت‌های مختلف به بازار عرضه شده‌اند و استفاده بسیار زیادی دارند.

 

هم اکنون نیز می‌توانید به خرید آنها اقدام کنید و چندین سال مداوم، برای هر مکانی از آن استفاده کنید. اما کیفیتی که کولرهای گازی دارند بسیار بیشتر است. از برترین برندهای تولید کولر گازی می‌توانیم به ال جی و جنرال اشاره کنیم که در این مقاله به مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی می‌پردازیم.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی چیست؟

کولر گازی یک خنک‌کننده قوی است که هوا را بسیار مطبوع و باب ریه انسان می‌سازد. این محصول در روزهای گرم تابستان و سرد زمستان به کمک شما می‌آید و بهترین تجربه زندگی را می‌سازد. وظیفه کولر گازی این است که هوای گرم داخل محیط را مکش کند و به بیرون از محیط بیاندازد. در عوض هوای سرد و تصویه‌شده را به محیط انتقال می‌دهد. کولر گازی از 4 جز اصلی تشکیل شده است که شامل کندانسور، لوله مویین (شیر انبساط)، کمپرسور و اپراتور می‌شود. هرکدام از این قطعات وظیفه‌ای اصلی به همراه دارند که باید کار خود را به درستی انجام دهند. اگر زمانی این قطعات دچار خرابی شوند، دیگر قطعات نیز کار نمی‌کنند و دستگاه تا زمان تعمیر بلا استفاده می‌شود. برای اینکه در کولر گازی انتقال و جریان هوا صورت بگیرد از گازهای تبرید که به آن مبرد می‌گویند استفاده می‌شود.

این گازها انواع زیادی دارند و به گفته دانشمندان برای کره زمین و لایه ازون مضر هستند و استفاده از آن را باید به حداقل رساند. کولر گازی‌ها را می‌توان به دو دسته اسپلیت یا دو تکه و پنجره‌ای یا یک تکه تقسیم کرد که زیر مجموعه‌های بسیاری دارند و هرکدام برای محیطی مختلف کاربرد دارد.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

تاریخچه کولر گازی

ممکن است این اندیشه را داشته باشید که کولر گازی به تازگی تولید و عرضه شده باشد و نهایتا 10 سال از تولید اولیه آن گذشته باشد. اما باید بگوییم که کولر گازی در سال 1902 میلادی توسط ویلیس کریر اختراع شد. کار کولر گازی در ابتدای تولید آن انتقال سرمایش به محیطی که در آن قرار داشت بود. نام آن نیز کولر است و از نام آن پیداست که باید سرما را انتقال دهد اما در تولیدات جدید برندهای نام آور تولید کولر گازی، به صورت دو منظوره انتقال هوا انجام می‌شود. بدین معنی که بیشتر کولر گازی ها اکنون هم سرما و هم گرما را انتقال می‌دهند. طبق معمول این نوع کولر گازی‌ها باید هزینه بیشتری برای خرید اولیه داشته باشند. اما صرف این هزینه مقرون به صرفه است زیرا شما در تمامی فصول و به صورت مداوم می‌توانید از آن استفاده کنید.

اکثر کولر گازی‌ها در ظاهر همانند همدیگر هستند و در طراحی آنها تفاوتی ایجاد نشده است. رنگ اکثر کولرهای گازی سفید است و با هر نوع خانه و دکوراسیونی خوانایی دارند. برخی از کولر گازی‌ها که به آنها دو تکه می‌گویند، یک قسمت آن در داخل خانه و قسمت دیگر در بیرون از خانه متصل می‌شود. هر دو تکه این محصول رنگ سفید دارد اما قسمت داخلی زیبایی بیشتری نسبت به قطعه خارجی دارد.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

انواع کولر گازی بر اساس نوع

همانطور که گفتیم کولر گازی‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که یکی از این دسته‌ها کولر گازی یک تکه است و با مدل‌ها و نوع‌های جدید ارائه شده‌اند.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی پنجره ای

این نوع کولر گازی یکی از مدل‌های بسیار ابتدایی تولیدات کولر گازی است. این نوع کولر گازی در پنجره نصب می‌شود و نصب آنها بسیار راحت است. به دلیل نصب آن در پنجره است که به این محصول کولر گازی پنجره‌ای گفته می‌شود. کولر گازی پنجره ای بسیار نصب راحتی دارد و تنها باید قسمتی از پنجره را برش دهید. همچنین قدرت خنک‌کنندگی آن برای اتاق‌های متراژ متوسط عالی است.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی پرتابل ال جی

کولر گازی پرتابل در لغت به معنای قابل حمل است که تنها با دیدن یک عکس از کولر گازی پرتابل متوجه می‌شوید که چرا با این عنوان از آن نام می‌برند. کولر گازی پرتابل را می‌توان به راحتی حرکت داد و در هر محیطی از آن استفاده کرد. ساختار این نوع کولر گازی همانند کولر گازی های پنجره ای بوده و تنها تفاوت آنها در قابل حمل بودن آن است. کولر گازی پرتابل نیازی به نصب ندارد و تنها نیاز است که آن را در محیط مناسب و معمولی قرار دهید (برای مثال محل قرارگیری نباید دارای آفتاب باشد زیرا بهره‌وری محصول را پایین می‌آورد).

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

انواع کولر گازی دو تکه جنرال

اسپلیت‌ها همان کولر گازی های دو تکه هستند که یک تکه آن در داخل ساختمان و محیط، و دیگری نیز در خارج از ساختمان نصب می‌شود. پنل خارجی به دلیل نیاز به تهویه هوای تازه و داشتن میزان صدای بالا نیاز است که در بیرون از محیط قرار بگیرد. در ادامه به معرفی برخی کولر گازی‌ها می‌پردازیم که تمامی آنها دو تکه هستند و دارای یک پنل خارجی و یک پنل داخلی می‌باشند.

کولر گازی دیواری

اسپلیت دیواری را در بیشتر محیط‌ها دیده‌اید. این نوع اسپلیت به دلیل زیبایی پنل داخلی که دارد، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسپلیت دیواری دارای دو پنل است که یکی از پنل‌ها در ظاهر دارای یک فن بزرگ است و در خارج از ساختمان نصب می‌شود. پنل دیگری نیز در داخل محیط نصب می‌شود که بسیار زیبا است و با آپدیت‌های امروزی هرچه ظریف‌تر و جمع و جورتر تولید می‌شوند. همچنین پنل داخلی اسپلیت‌های دیواری با کمترین میزان صدا، بهترین بازدهی را در خلل تصویه و ارائه هوا دارند.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت ال جی

این نوع اسپلیت‌ها همان کار کولر گازی دیواری را انجام می‌دهند و کارایی یکسانی دارند. تفاوت آنها در ظاهر و طرز نصب آن است. اسپلیت دیواری را بر روی دیوار نصب می‌کنند و اسپلیت کانالی در داخل سقف کاذب نصب می‌شود. در صورت خرید داکت اسپلیت باید توجه داشته باشید که سقف محیط مورد نظر کاذب باشد و فضای کافی جهت نصب در سقف وجود داشته باشد. همچنین اگر بخواهید خریدی را میان اسپلیت دیواری یا داکت اسپلیت را انجام دهید، بهتر است که اسپلیت دیواری را انتخاب کنید زیرا نصب آن راحت‌تر است. در حالتی اسپلیت دیواری را نصب نکنید که فضای کافی جهت استفاده و نصب را نداشته باشید و نصب توکار گزینه بهتری برای شما باشد.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی ایستاده

اسپلیت ایستاده یا اسپلیت کابینتی ظاهر بزرگ‌تری نسبت به بقیه اسپلیت‌ها دارد. همچنین این اسپلیت‌ها قدرت خنک‌کنندگی بالایی دارند و سیستم و فن قوی تهویه برای آنها تعبیه شده است. اسپلیت‌های ایستاده همانطور که از ظاهر آنها مشخص است، مخصوص محل‌های بزرگ هستند و قدرت خنک‌کنندگی بسیار بالایی دارند. هزینه و قیمت این نوع اسپلیت‌ها نیز نسبت به دیگر کولر گازی‌ها بالاتر است.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی سقفی زمینی جنرال

اسپلیت سقفی زمینی همانگونه که از اسم آن عیان است، مناسب نصب بر روی سقف و زمین هستند. ظاهر این نوع اسپلیت همانند کولر گازی دیواری است. نکته جالب این محصول این است که می‌توانید بر روی زمین آن را نصب کنید و هوادهی از زمین به محیط انجام شود. در این نوع کولر گازی، به محیط و فضاهای کوچک بسیار توجه شده است و به راحتی می‌توانید در هر فضایی آن را جای دهید. البته برای نصب زمینی این محصول باید در کنار دیوار آن را قرار دهید.

مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

اسپلیت کاستی جنرال

این نوع اسپلیت‌ها هوادهی را از چهار جهت انجام می‌دهند و داخل سقف کاذب نصب می‌شوند. همچنین این نوع کولر گازی مناسب مکان‌هایی با سقف مرتفع است که سرد کردن آن کار سختی است. در مکان‌های اداری و تجاری استفاده از اسپلیت کاستی به نفع است.

مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی سقفی دیواری ال جی

این نوع کولر گازی‌ها در ظاهر همانند کولر گازی دیواری هستند. تفاوت این دو نوع اسپلیت در نصب آن است که سقفی دیواری را می‌توانید در سقف کاذب و در بالاترین نقطه دیوار نصب کنید. دریچه مکش این نوع کولرهای گازی به صورت مورب است و می‌توانید تا آخرین حد دیوار آن را نصب کنید.

مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی مولتی پنل (چند تکه)

کولرگازی‌های چند تکه دارای یک پنل خارجی و چندین پنل داخلی هستند. این کولرهای گازی می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند و چندین دستگاه را به یک پنل خارجی متصل کنند. یونیت خارجی نسبت به یونیت‌های دیگر کمی بزرگ‌تر است و باید کنترل چندین دستگاه را در دست بگیرد. همچنین نیازی نیست که همه کولرها یک نوع و یکسان باشند. اگر نوع کولرها یکسان نباشند نیز مشکلی به وجود نمی‌آید. یکی از اشکالات این محصول را می‌توان خاموش و روشن شدن یکپارچه آن نام برد. برای مثال شما هرگونه دستگاهی را خاموش کنید یا دچار خرابی شود، دیگر دستگاه‌ها نیز خاموش می‌شوند و از کار می‌افتند. این نوع کولر گازی برای مکان‌های بزرگ مانند ساختمان‌های اداری یا مسکونی مناسب است.

انواع کولر گازی ال جی و جنرال بر اساس منطقه

کولر گازی بر اساس منطقه نیز باید درست انتخاب شود. کولرهای گازی در 3 نوع برای هر منطقه و آب و هوایی تولید شده‌اند که شامل T1، T2 و T3 هستند. این سه نوع کولر گازی بسته به منطقه استفاده می‌شوند و هنگام خرید حتما به آن توجه داشته باشید. علامت tها بر روی بسته‌بندی محصول قابل مشاهده هستند و با راهنمایی‌های زیر می‌توانید به معنی آن پی ببرید.

کولر گازی T1

کولر گازی نوع t1 برای منطقی مناسب است که آب و هوای معتدل و نیمه شمالی دارند. برای مثال از این کولر می‌توانید در شمال و کرج استفاده کنید. این نوع کولر گازی ها آب و هوای نهایتا 47 درجه را پوشش می‌دهند.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی T2

این نوع علامت مخصوص مناطق کوهستانی و سردسیری است. بیشتر کولر گازی‌های تولیدی با این رده منطقه، در منظوره هستند و هوای گرم و سرد را به محیط انتقال می‌دهند. این نوع کولرها از 7 درجه تا 37 درجه سانتی گراد را پوشش می‌دهند.

کولر گازی T3

کولر گازی T3 برای مناطق گرمسیری مناسب است. این نوع کولر گازی‌ها تا 53 درجه سانتی گراد را پوشش می‌دهند و در برخی تولیدات جدید تا 60 درجه سانتی گراد را نیز پوشش می‌دهد. این نوع کولرهای گازی برای مناطقی مانند خوزستان، هرمزگان، سیستان و بوشهر و … مناسب است.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

استفاده از کولر گازی برای چه مکان‌هایی مناسب است؟

استفاده از کولر گازی برای هر محیط و منطقه‌ای مناسب است. می‌توانید در خانه، جاهای اداری، مسجد، تالار، ورزشگاه، فروشگاه و … از کولر گازی استفاده کنید. البته بسته به محیط مورد نظر کولر گازی را انتخاب کنید. برای مثال در مسجد، فروشگاه و مکان‌هایی با متراژ بالا بهتر است که کولر گازی ایستاده را استفاده کنید. این نوع کولر گازی ها پوشش هوایی بسیار بالایی دارند و منطقه را بسیار خنک می‌کنند. همچنین از بقیه اسپلیت‌ها می‌توانید برای واحدهای تجازی و مسکونی استفاده کنید. اگر ساختمان دارای کانال کشی بود بهتر است که از داکت اسپلیت استفاده کنید. البته از کولر گازی‌های دیواری بهترین و بیشترین استفاده را برای خانه و محل کار می‌کنند. این نوع کولر گازی در قدرت و قیمت‌های متفاوتی وجود دارند. برای مناطق کوچکتر از 12 هزار شروع می‌شود و تا 36 هزار ادامه دارد که برای محیط‌های بزرگتر مناسب است.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

برند ال جی

کمپانی ال جی در سال 1958 و در کره جنوبی تاسیس شد و اولین تولیدات ود را با نام شرکت گلد استار عرضه کرد. این برند محصولات مختلفی را تولید می‌کند و یک برند چند ملیتی است. ال جی الکترونیک یکی از قسمت‌هایی از برند ال جی است که سالیانه رقم بالایی محصولات الکترونیکی را تولید می‌کند. این کمپانی در طول سال‌های کاری خود با فراز و نشیب‌های زیادی سروکار داشته است تا توانسته به این معروفیت الان خود دست پیدا کند. ال جی در تولید لوازم الکترونیکی یکی از بهترین برندهای جهانی است که در سراسر دنیا تولیدات خود را عرضه می‌کند. همچنین ال‌جی دارای 128 واحد عملیاتی در قسمت الکرونیکی خود در سال 2020 بوده است. این رقم واحد عملیاتی نزدیک به 75 هزار کارمند را پوشش داده است. در سال 1995 برند گلد استار، نام خود را به ال جی تغییر داد و  با عنوان ال جی به تولیدات خود ادامه داد.

این برند سالیانی به تولید موبایل نیز پرداخت که متاسفانه به یک پروژه شکست خورده تبدیل شد و در سال 2020 از این عرصه خارج شد. در ایران نیز ال جی تولیدات بسیاری را به فروش می‌رساند. مردم ایران ال جی را جزو برندهایی می‌دانند که بسیار به تولیدات آن اعتماد دارند. تولیدات ال جی در تلویزیون و یخچال بسیار عالی هستند و فروش زیادی را در سراسر کشور دارند.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

برند جنرال

شرکت جنرال الکتریک در سال 1878 (144 سال پیش) بنا نهاده شد. این کمپانی بیش از یک قرن است که فعالیت دارد و توسط توماس ادیسون بنا نهاده شده است. این برند در کشور آمریکا فعالیت دارد و در زمینه‌های مختلفی تولیدات انجام می‌دهد. همچنین جنرال تولیدات خود را به ایران نیز عرضه می‌کند که این تولیدات بهترین کیفیت را دارا هستند. تولیدات جنرال می‌توانند در خانه‌های شما چندین سال خدمت کنند و نهایت استفاده را از این محصولات ببرید. البته شرکت جنرال در اول به دست توماس ادیسون بنا نهاده نشد و پس از سال‌ها توماس هاستون درواست ادام شرکت خود که جنرال الکتریک بود را به توماس ادیسون مخترع برق جهانی ارائه داد. ادغام این دو برند باعث شد که در زمینه تولیدات الکترونیکی عرصه جدید و دنیایی مدرن به وجود بیاید.

تولیدات جنرال تنها به لوازم خانه محدود نمی‌شود و این برند در زمینه‌های هوا و فضا، تجهیزات برقی و سیستمی، صنایع پزشکی، سلاح‌های هسته‌ای و .. نیز فعالیت دارد. این کمپانی در راستای پیشرت و خدمت به مردم هر روزه تلاش می‌کند و بدون شک یکی از بهترین کمپانی‌های نوآوری جهان می‌شود.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی های برند ال جی

برند ال جی بسیار در تولید کولر گازی به روز است. این برند تمامی نوع‌های کولر گازی را که در پاراگرا‌های قبل توضیح دادیم، تولید و عرضه می‌کند. همانطور که از نام‌آوری این برند پیدا است، محصولات آن بسیار کیفیت بالایی دارند و می‌توانید چندین سال مداوم از آنها استفاده کنید. کولر گازی های نسل جدید و تولیدات جدید ال جی دارای تهویه هوای بسیار عالی هستند. این سیستم تهویه هوا را خنک و دلچسپ می‌سازد و بهترین کیفیت را به شما ارائه می‌دهد. کولرهای ال جی در اندازه و انواع مختلف تولید می‌شوند و بهترین کیفیت و زیبایی را دارا هستند. قیمت محصولات ال جی در بازار نسبت به بقیه کالاها کمی بالا است و به همین دلیل است که خریداران زیادی دارد. این نکته نیز حائز اهمیت است که هزینه بیشتری را برای کیفیت بیشتر بپردازید.

کمپرسورهایی که در کولر گازی ال جی به کار می‌روند بیشتر اینورتردار و روتاری هستند که کمترین میزان مصرف و بهترین بازدهی را دارند. محصولات ال جی از EER برخوردار هستند که به معنای بهره‌وری انرژی بالا و راندمان و کیفیت بیشتر است. میزان کلاس بهره‌وری کولر گازی های ال جی بیشتر A هستند و نسبت به B کم مصرف‌تر هستند. در خلل قاچاق و تقلبی نبودن کولر گازی نیز نسبت به هزینه توجه کنید. کولرگازی تقلبی نسبت به اصلی قیمت پایین‌تری دارد و سعی کنید با پرداخت هزینه، کیفیت بخرید. اگر از برند ال جی کولر گازی اینورتر بخرید، نوسان و سروصدا در این دستگاه بسیار کمتر است و امنیت بیشتری دارد.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

کولر گازی های برند جنرال

برند جنرال نیز در بازار بسیار طرفدار دارد و کولر گازی های این برند استفاده بالایی را در سراسر کشور دارند. در هر جایی اقدام به خرید کولر گازی کنید، جنرال از اولین برندهایی است که به شما معرفی می‌شود. قیمت کولرهای گازی جنرال نسبت به دیگر کولر گازی‌ها کمتر است و خرید آن بسیار راحت است. کیفیت محصولات جنرال مورد پسند مصرف‌کنندگان واقع شده است و قیمت کم آن به منزله این نیست که کیفیت آن پایین آمده است، بلکه بدین معنی است که سود این برند از تولیدات آن کم شده است. کولر گازی جنرال دارای مدل‌های متنوع است و ظاهری بسیار ساده، زیبا و پسندیده دارد. ظاهر این محصول با رنگ سفید با هر نوع دکوراسیونی خوانایی دارد.

همچنین سروصدای این محصول بسیار کم است و اصلا نویزی ایجاد نمی‌کند. در اسپلیت‌ها که دو تکه هستند، پنل بیرونی دارای کمی سروصدا است که در بیرون از خانه نصب می‌شود و اصلا صدای آن به داخل خانه سرایت نمی‌کند. برند جنرال به فناوری‌های روز دنیا مجهز است که این فناوری‌ها بسیار به طول عمر این محصول کمک می‌کنند.

  مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی

حال نوبت به مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی رسیده است. این دو برند دارای معروفیت بسیار زیادی هستند و تولیدات عالیی را انجام می‌دهند. تولیدات این دو برند در عرصه کولر گازی بسیار متنوع و زیبا است و با رنگ سفید بسیار زیبا تولید می‌شوند که با هر نوع خانه‌ای سازگار است. همچنین سیستم تهویه بسیار قوی برای این محصولات تعبیه شده است که این سیستم تهویه، هوا را به صورت تمیز و مطبوع به محیط ارائه می‌دهد.

  • البته این دو برند در تولیدات کولر گازی معایب و تغیراتی نیز دارند که یکی از این معایب قیمت محصولات است. قیمت برند ال جی نسبت به جنرال گلد بالا است. اما این نکته نیز وجود دارد که شما در ازای هزینه پرداختی، کیفیت نیز دریافت می‌کنید.
مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین
  • در جنرال گلد بروز خطاهایی صورت می‌گیرد که این خطاها در مدت زمان کم و زود به زود ظاهر می‌شوند. برای رفع برخی خطاها اصلا نیاز نیست که تکنسین تعمیرات را خبر کنید و به راحتی توسط خودتان مشکل حل می‌شود. اما برخی خطاها نیز جدی هستند و باید تعمیرات توسط فردی مجرب انجام شود.
  • گارانتی جنرال گلد نسبت به برندهای کره‌ای دیگر کمتر است و زمان بالایی ندارد.
  • در کولر گازی های ال جی نیاز است که برای هرگونه تعمیری به تکنسین مجرب اطلاع دهید و عیوب محصول توسط شما برطرف نمی‌شود.
  • هزینه تعمیرات محصولات ال جی بالا است و در صورت بروز مشکل، باید هزینه بالاتری را نسبت به دیگر برندها پرداخت کنید.
  • در صورت بالا رفتن دما، کولر گازی های ال جی قدرت خنک‌کنندگی کمتری را دارا هستند و در محیط‌هایی با 46 درجه به بالا، خنک‌کنندگی زیاد را انجام نمی‌دهند.
مقایسه کیفیت کولرگازی جنرال و ال جی بانه ویترین

جمع بندی

برای هر محیطی می‌توانید کولر گازی را به کار ببرید و تنها نیاز است که بدانید محل مورد نظر دارای کانال کشی است یا خیر. پس از آن تصمیم به خرید کولر گازی بگیرید. انواع کولر گازی برای محیط و نوع آنها وجود دارد که می‌توانید با توجه به نیاز خود آن را از سایت بانه ویترین خریداری کنید. برندهای ال جی و جنرال چندین سال است که در تولید کولر گازی فعالیت دارند و از نظر کیفیت هر دو برند جزو بهترین‌ها هستند. سیستم تهویه، ارائه هوای مطبوع و موتور این محصولات در رده‌های بالایی قرار دارند و بهترین کیفیت را ارائه می‌دهند. قیمت و مشکلات در این محصولات متفاوت است که در پاراگراف قبلی به صورت کامل مقایسه کیفیت کولر گازی جنرال و ال جی را انجام دادیم.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش