• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید چیست؟

ویژگی‌های اصلی کولر گازی چیست؟

امروز در این مقاله از بانه ویترین قصد داریم شما را با ویژگی‌‎های اصلی کولر گازی برای خرید آشنا کنیم. کولرهای گازی نوعی سیستم تهویه مطبوع است که می‌توان برای خنک‌سازی و گرم‌سازی محیط از آن‌ها استفاده کرد. کولر گازی قادر است به آسانی هوای گرم را به سرد تبدیل کند یا برعکس هوای سرد را به هوای گرم بدل نماید. کولرهای گازی ویژگی‌های کارآمد و مهمی دارند. قطعات به کار رفته در آن‌ها جزو ویژگی‌های کولر گازی هستند که کارایی و عملکرد دستگاه را بهبود می‌بخشند. کولر گازی یک وسیله پرکاربرد و مفید است که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. بنابراین قبل از خرید بهتر است آشنایی کامل با این محصول داشته باشید تا بتوان بهترین انتخاب را داشت. قابلیت‌ها و ویژگی‌های کولر گازی هر کدام به طور جداگانه وظیفه‌ای خاص برعهده دارند و هر یک از آن‌ها با عملکرد خود، یک مزیت به آن اضافه می‌کنند.

 خرید کولر گازی اینورتر در بانه

ویژگی‌های اصلی کولر گازی چیست؟کمپرسور قلب تپنده کولر گازینحوه کار کمپرسور پیستونی در کولر گازیروش کار کمپرسور روتاری در کولر گازیفناوری اینورتر و تاثیری که بر کارایی کولر گازی داردبرخورداری از رادیاتور گلدکولر گازی دو جانبهقابلیت توربوی کولر گازیقابلیت تصفیه‌کنندگی هواقدرت ایجاد هوای سه بعدیکم صدا بودن و کم مصرف بودنجمع بندی

کمپرسور قلب تپنده کولر گازی

بیشترین کار در یک سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی بر عهده کمپرسور به کار رفته در آن است. کمپرسور یکی از ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید است که باید حتما با آن آشنایی داشته باشید. کمپرسورهای مورد استفاده در کولرهای گازی بر سه نوع هستند، کمپرسور پیستونی و کمپرسور اسکرول و کمپرسور روتاری، هر سه این کمپرسورها یک وظیفه مشترک دارند اما در نوع عملکرد و چگونگی انجام کار، متفاوت از هم عمل می‌کنند.

 

نحوه کار کمپرسور پیستونی در کولر گازی

این نوع از کمپرسور با حرکت رفت و برگشتی، کار خود را مشابه پیستون در خودرو انجام می‌دهد. کولرهای گازی که از کمپرسور پیستونی بهره می‌برند، پرقدرت و در عین حال پر مصرف هستند. بازدهی انرژی این کمپرسور کمتر بوده و مطلوب نمی‌باشد. همچنین به ورود مایع مبرد به داخل محفظه حساس بوده و در چنین شرایطی دچار آسیب می‌شود. یکی دیگر از معایب این نوع از کمپرسور، لرزش و صدای بلندی است که هنگام کار دارد.

قیمت کولر گازی 24000 از بانه کمپرسور اسکرول در کولر گازی چگونه عمل می‌کند؟

اسکرول نوعی دیگر از کمپرسورها است که در ساخت کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمپرسور اسکرول به صورت دو صفحه مارپیچ ساخته شده، یکی ثابت و دیگری متحرک است. صفحه متحرک با چرخش 360 درجه‌ای خود، گاز مبرد را در فضای ایجاد شده بین هر دو صفحه محبوس کرده و فشرده می‌کند. این نوع از کمپرسور در مقایسه با کمپرسور پیستونی یک پله بالاتر است. یعنی عملکردی مطلوب‌تر دارد که به موجب آن قادر به ارائه بازدهی بهتر و کم کردن نسبی مصرف انرژی است. همچنین اسکرول عملکردی نسبتا آرام‌تر و کم صداتر نسبت به کمپرسور پیستونی دارد. از معایب این کمپرسور می‌توان به قیمیت زیاد و توان ظرفیتی کم اشاره داشت.

روش کار کمپرسور روتاری در کولر گازی

کمپرسورهای روتاری ایده‌آل‌تر از سایر کمپرسورها برای استفاده در کولرهای گازی هستند. این نوع از کمپرسورها فرایندهای دستگاه را با گردش تیغه‌هایی که توان چرخش 360 درجه‌ای دارند به انجام می‌رساند. این چرخش 360 درجه در محفظه سیلندر صورت می‌گیرد و فضای آن را تقسیم بر دو بخش می‌کند. گاز مبرد در این دو بخش از سیلندر توسط تیغه‌های چرخنده به داخل مکیده شده و فشرده می‌شود، سپس به وسیله آن‌ها به بیرون هدایت خواهد شد. اتلاف انرژی در این نوع از کمپرسورها بسیار کم و در حد صفر است. بنابراین بیشترین بازدهی را خواهند داشت. همچنین میزان آمپر و برقی که در چرخه‌های خود صرف می‌کنند، کم است و از این رو در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند. همچنین کارکردی بی‌صدا و بدون لرزش دارند.

ویژگی‌های اصلی کولر گازی چیست؟

فناوری اینورتر و تاثیری که بر کارایی کولر گازی دارد

فناوری اینورتر یکی از بروزترین تکنولوژی‌های جهان است که در صنعت ساخت لوازم الکتریکی کاربرد دارد. اینوتر دار بودن از ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید به شمار می‌آید. یکی از معایب کولر گازی مصرف زیاد انرژی و به طبع افزایش هزینه‌ها است که به دنبال دارد. پیشرفت علم راهکاری مناسب برای رفع این مشکل دارد، تکنولوژی اینورتر از جدیدترین فناوری‌هایی است که قادر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی به مقدار بسیار زیاد خواهد بود. اینورتر امکان دور متغیر کمپرسور را فراهم می‌سازد و مانع از کار کمپرسور با دور ثابت می‌شود. بیشترین میزان آمپر مصرفی یک دستگاه صرف روشن شدن کمپرسور می‌شود.

در صورتی که کمپرسور دور متغییر داشته باشد، دیگر خاموش و روشن نمی‌شود و در نتیجه میزان مصرف انرژی به مقدار بسیار زیادی کم می‌شود. اینورتر در کولر گازی وظیفه تبدیل جریان DC به جریان AC را بر عهده دارد. یعنی به جای این که به طور مستقیم از جریان ثابت برق ورودی استفاده کند، با تغییر جریان برق به متناوب و استفاده از آن برای فعالیت خود، به میزان بسیار چشم‌گیری مصرف انرژی را کاهش خواهد داد. کولرهای گازی اینورتر دار کم مصرف بوده و کم‌ترین صدا نزدیک به صفر را تولید می‌کنند.

ویژگی‌های اصلی کولر گازی چیست؟

برخورداری از رادیاتور گلد

کندانسور بخشی اعظم از کار کولر گازی را برعهده دارد. کویل‌ها و لوله‌های کندانسور انتقال‌دهنده گاز مبرد بین کمپرسور و اپراتور هستند. برای این که کار مبادله گاز مبرد به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد، بهتر است فلزی که در ساخت کویل‌ها و لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد، رسانایی خوبی برای گرما داشته باشد. فلز مس بیشترین رسانایی را دارد، بنابراین بهترین فلز برای استفاده در ساخت کندانسور است. در صورتی که فلز به کار رفته در ساخت کویل‌ها و لوله‌ها مس باشد، برای محافظت از آن‌ها، فین‌های طلایی که پوشش‌دهنده‌ای بسیار قدرتمند هستند به کار می‎رود. کولر گازی که از فناوری گلدفین بهره برده باشد را رادیاتور طلایی می‌نامند. این امر سبب بالا رفتن کارایی و بهبود عملکرد دستگاه می‌شود.  پس می‌توان از رادیاتور طلایی به عنوان یکی از ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید نام برد.

ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید

کولر گازی دو جانبه

فعالیت دو جانبه از ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید است. کولر گازی با دو قابلیت و داشتن توان سرمایشی و گرمایشی بیشتر از کولر گازی تک کاره، تنها با قابلیت سرمایشی عمل کرده و مفیدتر خواهد بود. در صورتی که کولر گازی منتخب شما به صورت دو منظوره طراحی شده باشد، برای استفاده در هر چهار فصل سال کارایی داشته و شما را از خرید سیستم مجزا، معاف می‌کند.

 

قابلیت توربوی کولر گازی

یکی از بهترین ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید، برخورداری از قابلیت توربو است. این قابلیت جذابیت زیادی داشته و کارآمد و مفید عمل می‌کند. عملکرد کولرهای گازی به گونه‌ای است که پس از رساندن دمای محیط به حد ایده‌آل و ایجاد تعادل دمای سرد یا گرم، کمپرسور خاموش شده یا با دور کند کار می‌کند. اما حالت توربو بدون توجه به این قاعده، بیشترین انرژی را صرف کار کمپرسور کرده و سبب کاهش شدید یا افزایش بسیار زیاد دما در محیط می‌شود. این فعالیت تنها 30 دقیقه به طول می‌انجامد و پس از پایان تایم، فعالیت کمپرسور به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

ویژگی‌های اصلی کولر گازی چیست؟

قابلیت تصفیه‌کنندگی هوا

امروز هوای آلوده یکی از بزرگترین مشکلاتی بوده که انسان با آن روبرو است. استفاده از یک سیستم تصفیه‌کننده هوای حرفه‌ای و کارآمد از جمله ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید است که بسیار مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد. سیستم تصفیه‌کننده هوا با استفاده از فیلترهای قدرتمندی که در آن به کار می‌رود، توان پاکسازی هوا از هر آلاینده‌ای را دارد. قبل از خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید که فیلترهای به کار رفته در سیستم تصفیه‌کننده هوای کولر گازی قابلیت شستشو داشته باشند.

 

قدرت ایجاد هوای سه بعدی

یک کولر گازی کارآمد باید بتواند هوای محیط را به طور یکسان و یکنواخت گرم یا سرد کند. بنابراین داشتن توان برای ایجاد هوای سه بعدی در محیط از ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید محسوب می‌شود. قادر بودن کولر گازی برای ایجاد دمپر در چهار جهت، امکان به جریان درآمدن هوای سه بعدی در محیط را فراهم می‌سازد. البته قبل از خرید توان پرتاب باد توسط پره‌های کولر گازی را نیز در نظر بگیرد. زیرا این امر در ایجاد جریان هوای یکنواخت و یکسان در محیط بسیار موثر است.

 

کم صدا بودن و کم مصرف بودن

کولر گازی در بیشترین ساعت شبانه روز و گاها همه 24 ساعت را کار می‌کند. بنابراین باید از فناوری‌های کاهنده مصرف انرژی برخوردار باشد. همچنین برای حفظ آرامش محیط باید بی‌صدا یا حداقل با کمترین صدای ممکن کار کند. صدای کولر گازی معادل 30 دسیبل تا 40 دسیبل استاندارد بوده و آلودگی صوتی به حساب نمی‌آید. بنابراین در لیست ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید، حتما این ویژگی را نیز درج کنید.

بهترین کولر گازی 24000

جمع بندی

امروز در این مقاله ویژگی‌های اصلی کولر گازی برای خرید را بررسی کردیم. کولر گازی مناسب برای خرید از ویژگی‌هایی مفید برخوردار است که در ارتقاء کارایی آن مفید بوده و نقش بسزایی دارند. برخورداری از کمپرسور روتاری یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های کولر گازی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. البته اینورتر دار بودن کولر گازی یک آپشن بسیار فوق العاده است که موجب استخراج بیشترین کارایی از کمپرسور می‌شود. قابلیت‌هایی از جمله برخورداری از حالت خواب و تایمر 24 ساعته شرایط استفاده و بهره‌وری دستگاه را ایده‌آل می‌کنند.

همچنین ویژگی‌های تمیزکنندگی خودکار و یخ‌زدایی هوشمند نیز از جمله قابلیت‌هایی هستند که حتما باید کولر گازی به آن‌ها مجهز باشد. دو منظوره بودن کارایی دستگاه اهمیت ویژه‌ای دارد. همیشه یک کولر گازی با دو عملکرد بهتر از یک کولر گازی با یک کارایی است. توجه داشته باشید که قبل از خرید، میزان مصرف انرژی کولر گازی و ظرفیت و ناحیه عملکردی آن مورد بررسی قرار بگیرد.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش