• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
معرفی بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری: کولر گازی به عنوان یک دستگاه سرمایشی که وظیفه خنک کردن محیط را بر عهده دارد، دارای مولفه‌هایی است که حتماً باید برای انتخاب کولر گازی مناسب به آنها توجه شود. یکی از این مولفه‌ها که در انتخاب و خرید کولر گازی مناسب نقش دارد، شرایط آب و هوایی است. از این رو سازنده‌ها برای کولرهای گازی کلاس آب و هوایی تعریف کرده‌اند، تا کاربران انتخاب دقیق‌تری داشته باشند.

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری کدام است؟انواع کلاس آب و هوایی کولر گازیکمپرسور مخصوص مناطق گرمسیریکولر گازی T1 یا T3 و تفاوت میان آنهاقدرت خنک‌کنندگی کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیریمعرفی بهترین کولر گازی‌ها مخصوص مناطق گرمسیریکولر گازی اسکندی لوکس مدل Scandiluxکولر گازی اینورتر بکو مدل BK44AAکولر گازی ایستاده جنرال مکس مدل GM-F36000کولر گازی اجنرال مدل ASG24RBC-W-AOG24RZELکولر گازی جنرال مدل GNR-12WAA

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری کدام است؟

کلاس آب و هوایی یکی از مواردی است که هنگام خرید کولر گازی باید حتماً به آن توجه کرد و این در حالی است که بسیاری از مردم هنوز هم تصور می‌کنند که انتخاب کولر گازی ربطی به شرایط آب و هوایی منطقه‌ ندارد. این تصور اشتباه و انتخاب کولر گازی نامناسب باعث می‌شود که خسارت مالی زیادی به شما وارد گردد. بنابراین حتماً هنگام خرید به شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که در آن زندگی میکنید و نوع کلاس آب و هوایی کولر گازی توجه داشته باشید. چرا که انتخاب درست کولر گازی نه تنها طول عمر دستگاه را افزایش خواهد داد، بلکه از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری می‌نماید.

انواع کلاس آب و هوایی کولر گازی

کولرهای گازی بر اساس کلاس آب و هوایی در سه دسته مختلف کلاس آب و هوایی معتدل “T1″، کلاس آب و هوایی خنک “T2” و کلاس آب و هوایی گرمسیری “T3” قرار می‌گیرند و برای انتخاب درست کولر گازی باید حتماً کلاس آب و هوایی کولر با شرایط آب و هوایی و اقلیم محل زندگی شما همخوانی داشته باشد. ما در این مطلب از بانه ویترین قصد داریم که بهترین کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری را معرفی کنیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

مناطق گرمسیری ایران شامل استان‌های خوزستان، آبادان، بوشهر، اهواز، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قم و یزد و … می‌شود که آب و هوای گرم دارند. بنابراین اگر شما هم ساکن یکی از شهرها هستید باید حتماً یک کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری بخرید، تا جوابگوی گرمای طاقت فرسای فصل تابستان باشد. برای خرید بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری یا جنوب کشور که آب و هوای بسیار گرمی دارند، کولر گازی T3 مناسب است که مخصوص مناطق گرم و خشک است و قابلیت کار کردن در دمای بالای 50 درجه سانتی‌گراد و بالاتر را هم دارد.

معرفی کولر گازی مناسب برای مناطق گرمسیری

کمپرسور مخصوص مناطق گرمسیری

می‌دانید که کمپرسور یکی از مهم‌ترین قطعات کولر گازی است و در واقع به قلب کولر گازی معروف است. کمپرسورها نقش بسیار مهم متراکم‌سازی گاز مبرد را بر عهده دارند و هنگام خرید کولر گازی مناسب باید حتماً به نوع آنها توجه شود. در واقع کولر گازی‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل کمپرسور اسکرول “SCROLL”، کمپرسور پیستونی “Reciprocating” و کمپرسول روتاری”Rotary” می‌شود.

در واقع بعد از مولفه مهم برچسب انرژی و میزان مصرف برق، نوع کمپرسور در تعیین کیفیت کولر گازی اهمیت بسیار بالایی دارد. کمپرسورهای روتاری پر کاربردترین نوع هستند و برای مناطقی با شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب و تا حدی گرم و خشک مناسب‌اند. همچنین کمپرسور اسکرال نیز که از قدرت خنک‌کنندگی بالایی بهره می‌برد برای مناطق معتدل و مرطوب و مناطق گرمسیر و خشک نیز مناسب است. در این میان کمپرسور پیستونی در مناطق گرمسیری توانایی و قدرت بیشتری دارد، با اینکه این روزها کمتر استفاده می‌شود.

کولر گازی T1 یا T3 و تفاوت میان آنها

 سازندگان کولر گازی برای اینکه کاربران به راحتی بتوانند کولر گازی مناسب خود را انتخاب کنند، از برچسبی به عنوان برچسب تعیین کلاس آب و هوایی در کولرهای گازی استفاده کرده‌اند، که با حرف “T” نمایش داده می‌شود. در واقع کولر گازی T1 به نوعی از کولر گازی گفته می‌شود که مناسب مناطق معتدل است و قابلیت کار کردن در دمای 47 درجه را دارد. بنابراین یک کولر گازی T1 فقط می‌تواند برای مناطقی با شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب استفاده شود. کولر گازی T3 نیز به کولری گفته می‌شود که قابلیت کار کردن در مناطق گرمسیری و دمای بالای 50 درجه سانتیگراد را دارد.

اگر در مناطق معتدل خزری و شمال غربی کشور زندگی می‌کنید، کولر گازی T1 بهترین گزینه است و اگر در فلات مرکزی کشور که دارای آب و هوای بسیار گرم و خشک است زندگی می‌کنید، کولر گازی T3 مناسب‌ترین گزینه خواهد بود. گفتنی است که در مناطق گرمسیری کولر گازی T1 نمی‌تواند دمای محیط شما را کنترل کند.

کمپرسورهای روتاری دارای دو نوع “T1” و “T3” بوده و بسته به نوع مخصوص مناطق معتدل و مرطوب و مناطق گرمسیری هستند و کمپرسور اسکرول و پیستونی فقط  از نوع “T3” بوده و تنها برای مناطق گرمسیری مناسب هستند.

در واقع یکی از تفاوت‌های کولر گازی T1 و کولر گازی T3 در قدرت تحمل و قابلیت کار کردن آنها در دماهای مختلف است. در واقع کمپرسور T1 قدرت تحمل دمای بالا را ندارد و تا دمای 47 درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند. اما کمپرسور T3 قدرت تحمل بالاتری داشته و قابلیت کارکرد در دمای بالای 50 درجه سانتیگراد را دارد. بناراین اگر قصد خرید کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری را دارید، حتماً کولر گازی از نوع “T3” بخرید.

قدرت خنک‌کنندگی کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری

یکی از مولفه‌های مهم در تعیین کیفیت و قدرت کولر گازی به قدرت خنک‌کنندگی آن مربوط می‌شود. قدرت خنک‌کنندگی در واقع استانداردی است که برای تعیین میزان سرمادهی استفاده میشود و واحد آن “BTU” است. یک کولر گازی 18هزار در واقع یک کولر گازی با قدرت خنک کنندگی 18000BTU است. به هنگام خرید کولر گازی باید حتماً به این مورد مهم نیز توجه نمایید و ظرفیت کولر گازی را در نظر داشته باشید، چرا که در صورت خرید کولر گازی با ظرفیت بیشتر از سطح نیاز با مشکلاتی از قبیل سر شدن بیش از اندازه محیط و خاموش کردن پی در پی کولر گازی مواجه خواهید شد. همچنین در صورت خرید کولر گازی با ظرفیت کمتر از سطح نیاز علاوه بر افزایش مصرف انرژی، محیط خنک نخواهد شد. بنابراین با توجه به مساحت محل مورد نظر یک کولر گازی با ظرفیت سرمایشی مناسب انتخاب نمایید.

معرفی کولر گازی مناسب برای مناطق گرمسیری

معرفی بهترین کولر گازی‌ها مخصوص مناطق گرمسیری

کولر گازی اسکندی لوکس مدل Scandilux

کولر گازی اسکندی لوکس یکی از دستگاه‌های با کیفیتی است که دارای دو عملکرد مجزای سرمایشی – گرمایشی است و در ظرفیت‌های متنوع 12000 و 18000 و 24000 تولید و روانه بازار شده است. این کولر گازی دارای کمپرسور روتاری T3 بوده و بهترین گزینه برای مناطق گرمسیری است. مجهز بودن به تکنولوژی اینورتر در این دستگاه باعث شده تا میزان هدر رفت انرژی بسیار کاهش یابد و همچنین از استهلاک موتور و تولید صدای اضافی نیز جلوگیری شود. وجود فیلترهای کارامد در این کولر گازی باعث شده تا هوایی تمیز و عاری از هر نوع آلودگی وارد محیط گردد. در واقع فیلترهای به کار رفته در کولر گازی هوای آلوده را جذب خواهد کرد وبعد از تصفیه کردن آن، هوایی سالم و عاری از هر نوع ذرات گرد و غبار را وارد محیط خواهد کرد.

قابلیت چرخش هوا به صورت 180 درجه و تنظیم سرعت باددهی در سطوح کم، متوسط و زیاد و … از دیگر ویژگی‌های این کولر گازی است که در کنار سایر قابلیت‌ها و امکانات به یک کولر گازی با کیفیت و حرفه‌ای تبدیل شده است.

کولر گازی اینورتر بکو مدل BK44AA

کولر گازی بکو مدل BK44AA یکی دیگر از کولر گازی‌هایی است که مخصوص مناطق گرمسیری بوده و دارای عملکرد دوگانه سرمایشی – گرمایشی است. که در فصل سرد و گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. گفتنی است که فناوری اینورتر که در این کولر گازی به کار رفته از هدر رفت انرژی جلوگیری خواهد کرد. این کولر گازی در ظرفیت‌های مختلف 18 هزار، 24هزار و 30هزار تولید شده و می‌توان در محیط‌هایی با مساحت 30 تا 130 متر نیز از این نوع کولر گازی استفاده نمود. کمپرسور به کار رفته در این کولر گازی از نوع روتاری است و مخصوص مناطق گرم و حاره‌ای “T3” بوده، که از آن یک کولر گازی مناسب مناطق گرمسیری ساخته است. از دیگر ویژگی‌های این کولر گازی می‌توان به قابلیت تنظیم سرعت فن و تنظیم حالت باددهی و فیلتراسیون و … اشاره کرد.

کولر گازی ایستاده جنرال مکس مدل GM-F36000

برند جنرال یکی از برندهای معروف در زمینه تولید کولر گازی است، که اتفاقاً در ایران نیز بسیار شناخته شده و قابل اعتماد است. یکی از انواع کولر گازی‌هایی که مخصوص مناطق گرمسیری بوده و ظرفیت‌های 36 هزار و 60 هزار دارد. این کولر گازی همزمان عملکرد سرمایشی و گرمایشی را دارد و با توجه به ظرفیت بالایش برای محیط‌های اداری و تجاری بسیار مناسب است. کمپرسوری که در این کولر گازی استفاده شده از نوع اسکرول بوده و دارای قدرت خنک‌کنندگی بسیار بالایی است. کلاس آب و هوایی این کولر گازی “T3” بوده و برای مناطق گرمسیری مناسب خواهد بود. قابلیت تنظیم سرعت فن و حالت‌های مختلف باددهی و فیلتراسیون و … از ویژگی‌هایی هستند که این کولر گازی را به یک دستگاه سرمایشی قدرتمند تبدیل کرده‌اند.

کولر گازی اجنرال مدل ASG24RBC-W-AOG24RZEL

کولر گازی اجنرال مدل ASG24RBC-W-AOG24RZEL از دستگاه‌های سرمایشی است که برای خنک کردن محیط استفاده می‌شود. این کولر گازی دارای حالت سرمایشی بوده و فقط به منظور سرد کردن محیط به کار می‌رود. این کولر گازی دارای قدرت خنک‌کنندگی 24 هزار است و می‌تواند محیط‌هایی با مساحت بالا 50 متر مربع را پوشش دهد. کمپرسور این کولر گازی از نوع پیستونی بوده و مخصوص مناطق گرم و حاره‌ای طراحی شده است. در واقع می‌توان گفت که این کولر گازی با توجه به کمپرسور پیستونی که دارد یکی از بهترین کولرهای گازی 24 هزار برای مناطق گرم و خشک است. فیلترهای تعبیه شده در دستگاه از خروج ذرات گرد و غبار جلوگیری خواهد کرد و هوایی سالم و بدون هر نوع میکروب و باکتری و ذرات مختلف را در محیط پخش می‌کند. لازم به ذکر است که این کولر گازی قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که شامل قابلیت تنظیم سرعت فن، تنظیم حالت باددهی و رطوبت زدایی و … می‌شود.

کولر گازی جنرال مدل GNR-12WAA

یکی دیگر از کولر گازی‌هایی که مخصوص مناطق گرمسیری است و به اصطلاح کمپرسور “T3” دارد، کولر گازی جنرال مدل GNR-12WAA است. این کولر گازی دارای دو کاربری مختلف سرمایشی – گرمایشی بوده و می‌توان هم در فصول سرد و هم در فصول گرم سال از آن استفاده کرد. این کولر گازی در ظرفیت‌های مختلف سرمایشی 12هزار، 18هزار، 24هزار و 30هزار تولید شده است و بنابراین برای هر محیطی با هر مساحتی که بخواهید، می‌توانید یکی از این کولر گازی‌ها را انتخاب کنید. کمپرسوری که در کولر گازی جنرال GNR-12WAA تعبیه شده، از نوع روتاری بوده و دارای کلاس آب و هوایی “T3” است. بنابراین اگر قصد خرید کولر گازی مخصوص مناطق گرم و خشک را دارید، این کولر گازی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این کولر گازی دارای حالت‌های مختلف هوا مانند حالت گردش هوا، حالت رطوبت زدایی و حالت خودکار است و می‌توان از طریق ریموت کنترل حالت مورد نظر را فعال کرد. فیلتری که در این کولر گازی به کار رفته از نوع هپا HEPA بوده و قابلیت جذب ذرات ریز گرد و غبار و آلاینده‌های محیطی و میکروب‌ها و باکتری‌ها و … را دارد. بنابراین هوایی سالم و عاری از هر نوع آلودگی و ذرات گرد وغبار را به محیط پرتاب می‌کند. قابلیت تایمر 24 ساعته این امکان را به کاربر می‌دهد تا در زمان مشخصی روشن یا خاموش شود. همچنین حالت سرمایشی توربو نیز در این کولر گازی امکان سرد کردن سریع محیط را فراهم آورده است. قابلیت تنظیم سرعت فن و قابلیت تمیز کردن اتوماتیک و … از ویژگی‌های برجسته این کولر گازی هستند.

قیمت کولر گازی

بهترین کولر گازی کم مصرف در بازار بانه کدام است؟

برای مناطق گرمسیر باید کولر انتخابی شما حتما مخصوص مناطق T3 باشد که در این مقاله به معرفی بهترین کولر گازی‌های مخصوص مناطق گرمسیری پرداخته‌ایم.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش