• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
فیلتر بهداشتی هایژن فرش Hygiene Fresh چیست و چه کاربردی دارد؟

فیلتر بهداشتی هایژن فرش ( Hygiene Fresh ) در یخچال‌ها قرار می‌گیرد تا هوا و محیط آن را در 5 مرحله، از هر نوع آلودگی، پاک کند. یکی از مواردی که در زندگی بشر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، سلامتی می‌باشد. حفظ سلامتی به مراقبت‌های زیادی نیاز دارد و یکی از راه‌های حفظ آن، رعایت بهداشت و حساسیت بر روی مواد غذایی که می‌خوریم، است.

از آن جا که مواد غذایی مدت زمان زیادی را در محفظه‌ی یخچال می‌‌گذارنند، برای حفظ سلامتی آن‌ها، ابتدا باید از بهداشت محفظه‌ی یخچال اطمینان حاصل کنیم. کمپانی آسیایی ال جی در این مورد نیز از رقیبان خود پیشی گرفت و در یخچال‌های جدید خود از فیلتری استفاده کرد که به طور کامل، تمامی آلودگی‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌هایی که به داخل محفظه‌ی یخچال ورود پیدا کرده‌اند را، از بین می‌برد. سیستم Hygiene Fresh یک فیلتر 5 لایه است که با هر لایه آلودگی و باکتری خاصی را از بین می‌برد. برای آن که به پاسخ سوال ( هایژن فرش Hygiene Fresh چیست؟) برسید، در ادامه بیشتر در مورد این فیلتر توضیح می‌دهیم.

در یخچال‌های ال جی!عملکرد هر لایه‌ی فیلتر Hygiene Fresh ال جی به چه صورت است؟تنظیمات فیلتر هایژن فرش توسط صفحه‌ی لمسی روی یخچال‌های ال جی1) حالت خودکار Auto :2) باکتری زدایی پر قدرت فیلتر هایژن فرش ال جی:3) توقف کار فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh :4) تعویض فیلتر Hygiene Fresh:مراحل تعویض فیلتر هایژن فرش ال جیکدام محصولات ال جی به فیلتر بهداشتی هایژن فرش مجهز هستند؟نتیجه‌گیری

قسمت‌های مختلف فیلتر 5 لایه‌ی هایژن فرش Hygiene fresh در یخچال‌های ال جی!

کمپانی ال جی برای آن که سلامت مشتریان خود را به طور کامل تضمین کند؛ از یک فیلتر 5 لایه در یخچال‌های خود استفاده کرده است و هر کدام از این لایه‌ها نوع خاصی از آلودگی را از بین می‌برند، مثلا یک لایه فقط گرد و غبار‌ها را جذب می‌کند و لایه‌ی دیگر به جذب باکتری‌ها می‌پردازد و دیگر لایه‌ها قارچ‌های موجود در محفظه را به خود جذب می‌کنند.

لایه‌های فیلتر هایژن فرش Hygiene Fresh ال جی شامل 2 لایه‌ فتوکاتالیست، 2 لایه فیلتر‌های کربنی و 1 لایه از لامپ‌های فرابنفش یا UV، می‌شوند. نکته‌ای درمورد این فیلتر و لایه‌ها اهمیت دارد، چیدمان آن‌ها در سیستم فیلتر است، لایه‌ی اول و همین‌طور لایه‌ی چهارم این فیلتر از یک جنس و از نوع فتوکاتالیست هستند و بین این دو لایه، لایه‌های کربنی قرار می‌گیرند و لایه‌ای که از چراغ‌های فرابنفش تشکیل شده، آخرین لایه‌ی این فیلتر می‌باشد. ال جی وقت زیادی را برای ساخت این سیستم بهداشتی صرف کرده است و آزمایش‌های بسیاری را در رابطه با عملکرد بهتر آن انجام داده است و تیم پژوهشگر کمپانی ال جی در این بین به خواص ضد باکتریایی گیاه جنسینگ پی برد و برای عملکرد بهتر فیلتر هر لایه را به عصاره‌ی این گیاه، آغشته کردند.

عملکرد هر لایه‌ی فیلتر Hygiene Fresh ال جی به چه صورت است؟

یکی از نقاط قوت این فیلتر بهداشتی، 5 لایه بودن آن است زیرا اگر بعضی از باکتری‌ها توسط لایه‌های اولیه جذب نشوند، لایه‌های بعدی آن‌ها را به خود جذب می‌کند. لایه‌ی که فتوکاتالیست است، به عنوان اولین مرحله، گرد و غباری که هر بار با باز کردن درب یخچال وارد محفظه می‌شوند را به خود جذب می‌کند، لایه‌ی بعدی لایه‌ای کربنی است که قارچ‌ها را به خود جذب می‌کند و باکتری‌های باقی مانده، توسط لایه‌ی بعدی جذب می‌شوند.

بعد از این 3 لایه، لایه‌ی فتوکاتالیست که چهارمین لایه‌ی فیلتر است، ملوکول‌های مختلف بو را به خود جذب می‌کند تا در دیگر محیط یخچال، بو‌های آزار دهنده‌ی مواد غذایی مختلف وجود نداشته باشد. لامپ‌های UV که آخرین لایه هستند به کمک فن پر قدرتی که در پشت این 5 لایه قرار گرفته تمامی آلودگی‌ها را از بین می‌برند و سلامت محفظه‌ی یخچال را تا 99.99 درصد تضمین می‌کنند. با وجود این فیلتر و مراحلی که برای رفع بو انجام می‌دهد، ذره‌ای بو نامطبوع و باکتری در این یخچال وجود ندارد.

عملکرد هر لایه‌ی فیلتر Hygiene Fresh ال جی به چه صورت است؟

تنظیمات فیلتر هایژن فرش توسط صفحه‌ی لمسی روی یخچال‌های ال جی

این فیلتر در فضای داخلی یخچال وجود دارد و تنظیم کردن عملکرد آن توسط نمایشگر لمسی تنظیمات که بر روی درب یخچال قرار دارد انجام می‌گیرد. فناوری Hygiene Fresh به غیر از حالت خاموش و غیر فعال، 2 حالت مختلف دارد و عملکرد آن در هر کدام از این حالت‌ها با یکدیگر تفاوت دارد.

1) حالت خودکار Auto :

با انتخاب این حالت، عمل باکتری زدایی به صورت عادی، یکنواخت و با سرعت معمولی انجام می‌شود. فن در این هنگام با سرعتی معمولی کار خود را انجام می‌دهد. در این حالت فن 10 دقیقه روشن است و به مدت 1 ساعت خاموش می‌شود و بعد از 1 ساعت دوباره فن برای فیلتر کردن محیط فعال می‌شود.

2) باکتری زدایی پر قدرت فیلتر هایژن فرش ال جی:

اگر حالت Power برای فیلتر 5 لایه‌ی یخچال انتخاب کنید، فن با قدرت زیاد اما زمان کم شروع به کار می‌کند و محیط یخچال را سالم می‌سازد. در حالت پاور، فن 10 دقیقه روشن است و 5 دقیقه‌ی دیگر متوقف می‌شود و دوباره این کار را انجام می‌دهد. بعد از 4 ساعت به طور خودکار حالت Power به حالت Auto تغییر پیدا می‌کند. از این حالت می‌توانید برای زمانی استفاده کنید که بوی نامطبوع مواد غذایی فاسد شده، در فضای داخل یخچال پخش شده باشد و حالتی آزار دهنده به وجود آورده باشد.

3) توقف کار فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh :

زمانی که تنظیمات فیلتر بهداشتی ال جی را روی حالت Off قرار دهید؛ فن خاموش می‌شود و عملکرد مخصوص فیلتر کردن فضا، متوقف می‌شود. شما می‌توانید برای افزایش طول عمر فیلتر، زمانی که درب یخچال را کم‌تر از معمول باز می‌کنید و یا زمانی که مواد غذایی کمی در یخچال وجود دارد، فن فیلتر را خاموش کنید.

4) تعویض فیلتر Hygiene Fresh:

اگر در کنار علامت مخصوص به فیلتر در نمایشگر لمسی، کلمه‌ی Replace نمایش داده شود؛ به منظور هشدار برای تعویض فیلتر است. سیستم این فیلتر به صورتی طراحی شده که به طور تقریبی تا 2 سال نیاز به تعویض ندارد اما زمانی تعویض آن به طور دقیق توسط این کلمه به شما اطلاع داده می‌شود.

اگر فن فیلتر روشن باشد، زمانی که درب یخچال را باز می‌کنید LED دور فیلتر روشن می‌شود. تنظیمات فیلتر هایژن فرش توسط صفحه‌ی لمسی روی یخچال‌های ال جی

مراحل تعویض فیلتر هایژن فرش ال جی

مرحله‌ی اول: فیلتر جدید را به گونه‌ای در داخل پوشش مخصوص به فیلتر قرار دهید که قسمت سفید فیلتر هایژن و برچسب پشت آن قابل رویت باشد.

مرحله‌ی دوم: پوشش سفید فیلتر را در جای مخصوص قرار دهید و سپس در جهت عقربه‌های ساعت، 30 درجه بچرخانید تا پوشش فیلتر به خوبی در یر جای خود قرار بگیرد.

مرحله سوم: بعد از انجام مراحل نصب، توسط گزینه‌هایی که بر روی پنل لمسی وجود دارد فیلتر را فعال کنید.

کدام محصولات ال جی به فیلتر بهداشتی هایژن فرش مجهز هستند؟

نتیجه‌گیری

اگر به سلامتی خود و افراد خانواده اهمیت می‌دهید و می‌خواهید مواد غذایی، در یخچال شما مدت بیشتری به صورت سالم و تازه حفظ شود؛ یخچال‌های ال جی که فیلتر هایژن فرش Hygiene Fresh را دارند در هنگام خرید یخچال فریزر انتخاب کنید. با وجود این قابلیت در یخچال ال جی، دیگر وجود بوهای نامطبوع شما را آزار نمی‌دهد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال ها عضو جدایی ناپذیر منازل هستند. امروزه یخچال ها بسیار متنوع هستند و می توانند اغلب نیازهای شما را از دسترسی به یک لیوان آب سرد گرفته تا سرد کردن انواع مواد غذایی تامین کنند. یخچال ها از جمله وسایلی هستند که باید سال...

انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان
انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان

انتخاب بهترین برند یخچال: یخچال وسیله ای حیاتی و مهم در خانه بوده و انتخاب بهترین برند آن نیز یکی از بزرگ ترین معضلات هر خانواده ای محسوب می شود. به خصوص اگر اولین بار است که اقدام به خرید این محصول می کنید. یخچال،...

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع
تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو:  تفاوت اصلی بین یخچال دوقلو و یخچال تک قلو در طراحی و ترتیب قرارگیری قسمت ‌های یخچال و فریزر است. در یخچال دوقلو، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند؛ ولی در یخچال تک...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

اهمیت وجود یخچال در هر خانه‌ای و استفاده از آن بر همگان آشکار بوده و همگی به این مسئله واقف هستید که بدون یخچال عملا نگهداری مواد غذایی ممکن نخواهد بود. بدون بهره‌گیری از یخچال مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به سرعت کیفیت خود را...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

تنها منبعی که می‌توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی سالم و تازه از آن بهره برد، یخچال و فریزر است. یخچال‌ها قابلیت این را دارند که حجم زیادی از مواد غذایی را برای ما ذخیره‌سازی کرده و آن را برای مدت زمان طولانی، تازه...

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال
راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت عمومی در همه خانه‌ها استفاده می‌شود و بعضا در برخی خانه‌ها از دو یخچال نیز بهره می‌گیرند. بهتر است بدانید که بیشترین برق مصرفی در خانه، توسط یخچال خرج می‌شود. آیا اطلاع داشتید که بخش اعظمی از فیش ماهانه...

اورلود یخچال چیست + انواع آن
اورلود یخچال چیست + انواع آن

یخچال یکی از ضروری‌ترین لوازم زندگی است که در هر خانه‌ای حتما از آن استفاده می‌شود. یخچال‌ها با سیکل تبریدی امکان ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی را به مدت طولانی‌تر فراهم می‌کنند. گاها برای هر یک از ما پیش آمده که عناوین و واژه‌های عجیب...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش