• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک

تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک

کمپانی گری یکی از برندهای معتبر و خوش‌نام در زمینه تولید و عرضه انواع سیستم‌های تهویه مطبوع در سراسر جهان است. این برند در سال 1988 میلادی در کشور آمریکا تاسیس شد و کولرهای گازی را با بهترین کیفیت به بازار وارد نمود. سپس این برند در سال 2011 به صورت رسمی در کشور چین شروع به مونتاژ محصولات خود نمود و پس از آن عرضه مستقیم کالاهای کمپانی گری از کشور چین انجام گرفت.

کمپانی گری کولرهای گازی خود را در مدل‌های متنوع و ظرفیت‌های مختلف برای استفاده در محیط‌هایی با متراژ متفاوت طراحی کرده است.

سری‌های مختلفی نیز همچنین طراحی و تولید شده‌اند و ACCENT و S4MATIC جزء موارد پر طرفدار از این سیستم‌های تهویه مطبوع می‌باشند. در ادامه این بخش از فروشگاه بانه ویترین به بررسی تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک خواهیم پرداخت. برای اینکه مطمئن شوید کدام یک از این دو مدل بیشتر مناسب خانه و دفتر کاری شما می‌باشد، با ما در این مقاله همراه باشید.

تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک از نظر طراحی ظاهری

اولین تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک را می‌توان به طراحی ظاهری و شکل پنل در این دو مدل اختصاص داد. این دو مدل از کولرهای گازی گری دارای طراحی مختص به خود هستند که با یکدیگر تفاوت دارد.

به سادگی قابل تشخیص است که پنل اسپلیت در مدل اکسنت با لبه‌هایی گرد و برآمدگی ملایم طراحی شده‌ است اما این نوع طراحی را در S4MATIC نمی‌بینید. طراحی ظاهری یکی از موارد مهم در هنگام انتخاب انواع وسایل اعم از کولر گازی است چرا که جلوه‌ای متفاوت و خاص را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کمپرسور و کلاس آب و هوایی

کولرهای گازی گری S4MATIC و ACCENT مجهز به کمپرسورهای قدرتمند روتاری هستند که راندمان بالایی را کسب نموده است. اما تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک در نوع کلاس آب و هوایی است که موتورها به آن مجهز شده‌اند.

کمپرسور در کولرهای گازی گری مدل اسفورماتیک مجهز به کلاس آب و هوایی T3 هستند که مشهور به موتور سنگین بوده و در مناطق گرم و حاره‌ای بیشترین کارایی را از خود نشان می‌دهند. اما کولرهای گازی گری اکسنت با وجود کلاس آب و هوایی T1 برای مناطق معتدل استفاده می‌شوند و به آن‌ها سیستم‌های موتور سبک نیز گفته می‌شود.

تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک از نظر مصرف انرژی

سطح مصرف و صرفه‌جویی در مصرف انرژی یکی از موارد حائز اهمیت است که در زمان خرید کولرهای گازی باید به آن توجه اساسی داشته باشید. کولر گازی اسفورماتیک و اکسنت از جمله سیستم‌های تهویه مطبوع کمپانی گری هستند که از گاز مبرد مصرفی R410A استفاده می‌کنند.

این نوع گاز مصرفی از آنجایی که قدرت خنک کنندگی بالایی دارد، کارکرد موتور را کاهش داده و در نتیجه آن، مصرف انرژی کم می‌شود. یکی دیگر از مواردی که سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی خواهد شد، استفاده و به‌کار گیری کمپرسوری از نوع روتاری است که سبب عملکرد عالی با حداقل میزان انرژی خواهد شد.

اما تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک در این بخش مربوط به کلاس آب و هوایی در این دو نوع کور گازی است. کولرگازی گری اکسنت از کلاس آب و هوایی T1 بهره می‌برد که نشان از موتور سبک داشته و مصرف انرژی در آن کمتر است.

این در حالی است که کولرگازی مدل اسفورماتیک مجهز به موتوری با کلاس آب و هوایی T3 بوده که آن را موتور سنگین می‌نامند. از این رو مصرف انرژی در سری اسفورماتیک نسبت به سری اکسنت بیشتر است و کولرهای گازی گری مدل اکسنت صرفه‌جویی در مصرف برق را به دنبال دارند.

قدرت خنک کنندگی و تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک

از جمله موارد مهمی که در هنگام تهیه کولر گازی لازم است به آن دقت کنید، سطح قدرت خنک کنندگی است. چرا که باید کولری را تهیه نمایید که متناسب با منطقه آب و هوایی و همچنین متراژ محیط قابل نصب موردنظر شما باشد. دیگر تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک در رابطه با قدرت خنک کنندگی آن‌ها است.

همانطور که پیش‌تر در رابطه با آن صحبت کردیم، کولرهای گازی گری اسفورماتیک مجهز به موتوری با قابلیت کلاس آب و هوایی T3 هستند. این نوع موتور سنگین که برای مناطق گرم و حاره‌ای طراحی شده است، دارای کمپرسوری قدرتمندتر بوده و به همین دلیل است که قدرت خنک کنندگی در سیستم‌های تهویه مطبوع اسفورماتیک، بیشتر و بالاتر از سری اکسنت است.

عملکردهای مختلف در کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک

امروزه انواع کولرهای گازی با وجود عملکردهای دوگانه سرمایشی و گرمایشی به بازار عرضه می‌شوند. کولرهای گازی برند گری نیز از این قافله جدا نمانده‌اند و بیشتر مدل‌های تهویه مطبوع این کمپانی مجهز به حالت‌های مختلف سرما و گرما می‌باشند.

استفاده از این کولرهای گازی گری در فصول سرد و گرم در جهت خنک شدن و گرم نمودن محیط بسیار کاربردی و مناسب می‌باشد. در این بخش شاهد تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک نخواهیم بود چرا که سری اسفورماتیک و اکسنت از این سیستم‌های تهویه مطبوع مجهز به حالت‌های گرمایش و سرمایش می‌باشند.

تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک
عملکردهای مختلف در کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک

تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک از نظر قیمت

قیمت یکی از مقوله‌های بسیار مهم در هنگام خرید انواع لوازم و محصولات به شمار می‌رود. قیمت انواع کالاها و محصولات با توجه به امکانات و تجهیزاتی که ارائه می‌دهند متغیر است. تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک از نظر قیمت، بسیار زیاد نیست اما مقداری بالا و پایین بدون شک وجود دارد.

قیمت کولرهای گازی گری اسفورماتیک نسیبت به سیستم‌های تهویه مطبوع گری اکسنت مقداری بالاتر است. این تفاوت در قیمت به دلیل وجود کمپرسورهای سنگین استفاده شده در کولرهای اسفورماتیک می‌باشد که قدرت خنک کنندگی بیشتری را در مناطق گرم و حاره‌ای برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

جمع‌بندی

ما در این بخش از فروشگاه وبلاگ بانه ویترین به بررسی تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک پرداختیم و تفاوت این دو مدل از کولرهای گازی برند گری را باهم دانستیم. به طور کلی تفاوت اساسی این دو مدل از سیستم‌های تهویه مطبوع، تفاوت در کلاس آب و هوایی است که موتورهای سنگین و سبک را به وجود آورده است.

کولرهای گازی با موتور سنگین که قدرت خنک کنندگی در آن‌ها بالاتر است، با موتورهای سنگین مجهز شده‌اند و به همین دلیل است که قیمت مدل‌های اسفورماتیک از تهویه مطبوع گری دارای قیمت بالاتری نیز می‌باشند.

همچنین این نوع موتور سنگین منجر به افزایش مصرف انرژی می‌شود. پس اگر به دنبال کولر گازی کم مصرف‌تری هستید، می‌توانید مدل اکسنت را انتخاب کنید. اما اگر برای شما موتور پر قدرت و خنک کنندگی بالا ملاک است، بدون شک کولرهای گازی گری اسفورماتیک بهترین گزینه خواهند بود.

تفاوت کولرهای گازی گری اکسنت با اسفورماتیک از نظر قیمت نیز در این مدل‌ها مشهود است. اگر سیستمی با قیمت پایین‌تر را انتخاب می‌کنید و قصد دارید بودجه کمتری را برای خرید کنار بگذارید، اکسنت بهترین انتخاب برای شما عزیزان می‌باشد.

کولر گازی اکسنت از برند گری در کنار استفاده از کمپرسور قدرتمند روتاری، گاز مبرد R410A، عملکرد سرمایش و گرمایش و …، از قیمت بسیار عالی برخوردار است. برای خرید انواع کولر گازی از برند گری و سایر برندهای دیگر می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه بانه ویترین در تماس باشید و این محصولات را با قیمت عالی و کف بازار از ما تهیه کنید.

در صورت داشتن سوال دیگری با ما در ارتباط باشید!

تماس با کارشناسان بانه ویترین: ۹-۰۹۱۲۹۴۳۰۹۳۵

 1. صدف عزتی

  صدف عزتی

  مصرف انرژی کدوم مدل کمتره؟

  • خانم فتحی

   خانم فتحی

   سلام و درود سرکار خانم عزتی
   کولر گازی گری اکسنت به طور کلی به مصرف انرژی پایین‌تر معروفه. با این حال، مدل‌های خاص هر دو سری ممکنه متفاوت باشند و بهتره اطلاعات دقیق مصرف انرژی هر مدل را بررسی کنید.
   با تشکر.

 2. احمد فاتحی

  احمد فاتحی

  قیمت این دو مدل خیلی باهم فرق دارن؟

  • خانم فتحی

   خانم فتحی

   سلام و درود جناب آقای فاتحی
   قیمت کولر گازی گری اکسنت و اسفورماتیک به مدل و ویژگی‌های خاص هر دستگاه بسنگی داره، به طور کلی گری اکسنت به دلیل مصرف انرژی کمتر ممکنه در درازمدت مقرون‌به‌صرفه‌تر باشه، اما اسفورماتیک ممکنه امکانات بیشتری داشته باشه که قیمت اولیه را بالاتر ببرد.
   با تشکر

 3. نیلا

  نیلا

  سلام ببخشید مصرف انرژی کدومشون بیشتره؟

  • خانم محمودی

   خانم محمودی

   سلام دوست عزیز
   مصرف انرژی در سری اسفورماتیک نسبت به سری اکسنت بیشتر است و کولرهای گازی گری مدل اکسنت صرفه‌جویی در مصرف برق را دارند
   با تشکر

 4. مهسا

  مهسا

  سلام خسته نباشید
  خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که گذاشتید

  • خانم محمودی

   خانم محمودی

   سلام دوست عزیز
   خواهش میکنم در خدمتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش