BRAUN (براون)، نام شرکتی است که در تولید وسایل الکتریکی کوشا بوده و برندی جهانی است. این شرکت در سال ۱۹۲۱ توسط مکس براون و در شهر فرانکفورت، آلمان بنیان گذاشته شد. دفتر مرکزی شرکت براون، در شهر کرونبرگ ایم تانوس، آلمان قرار دارد.

در سال ۱۹۲۱ در فرانکفورد، مهندس مکانیک Max Braun، یک فروشگاه مهندسی کوچک را تاسیس کرد. اولین فعالیت های او ساخت قطعات رادیو بود و تا سال ۱۹۲۹ مجمعه رادیو ها و تقویت کننده ها را کامل نمود.

Max Braun یکی از اولین سازندگان در اروپا بود که رادیو را با ضبط و پخش ترکیب کرد و به یک واحد تبدیل نمود. شکل ظاهری لوگو براون با حرف بزرگ A در اواسط سال ۱۹۳۴ بوجود آمد. در طول جنگ جهانی دوم، براون مجبور به رها کردن بخش محصولات غیر نظامی شد و در سال ۱۹۴۴ کارخانه فرانکفورت به طور کامل تخریب شد. اما در سال ۱۹۴۵ ،Max Braun به همراه ۱۵۰ نفر از کارمندان خود شروع به بازسازی شرکت نمود. سال ۱۹۵۰ شاهد ساخت اولین ریش تراش برقی به نام "S 50" که از یک قطعه برنده ی لرزشی و فویل فولادی بسیار نازک در بالای آن ساخته شده بود. این اصل روش کار ریش تراش های براون تا به امروز بود.

Max Braun به طور ناگهانی در نوامبر سال ۱۹۵۱ درگذشت و از آن سال به بعد پسران او آرتور ۲۶ ساله و اروین ۳۰ ساله مدیریت شرکت را به عهده گرفتند.