• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین

بدون شک یکی از دغدغه های کاربران اینترنت در خریدهای اینترنتی وجود ایراد در محصول و یا تناقض و مغایرت در ارائه اطلاعات و محصول دریافتی است!

به زبان عامیانه بگوییم که خیلی ها از خرید اینترنتی بخاطر همین مسأله که کسی بعد از پرداخت وجه برای خدمات پس از فروش و یا برگشت کالا و تعویض پاسخگو نیست می نالند! و همه هم به این مسئله واقف هستیم فروشگاهی که خود مشتری مدار نباشد و حقوق مشتری را رعایت نکند گرفتن حق و حقوق از آن فقط از طریق راه پر پیچ و خم محاکم قضایی و آن هم با وجود محدودیت ها و اتلاف وقت فراوان امکان پذیر است و گاها خیلی از زیان دیده ها در وسط راه با تجربه تلخ خرید اینترنتی بی خیال پیگیری و ادامه قضیه شده و خود را داغ دیده خرید اینترنتی می بینند و حتی به دیگران هم خرید از اینترنت را به شدت منع می‌کنند!

خالی از لطف نیست عنوان کنیم بعد از متولد شدن نماد اعتماد الکترونیکی و با فشار وزارت صنایع و معادن تا حدودی مقوله تعویض 7 روزه به اجبار جا باز کرده و هم اکنون تمامی وب سایت های دارای نماد اعتماد بدون تردید باید دارای بخشی تحت عنوان تعویض در 7 روز باشند و این جزو قوانین تجارت الکترونیک ایران است و در تمامی فروشگاه های اینترنتی دارای نماد باید رعایت شود!

اما تا چه حد قضیه ای به این مهمی (قانون) رعایت می شود؟

سری به اینترنت و گوگل بزنید برای عبارت “ رویه های بازگرداندن کالا ” جستجو انجام دهید بدون شک به سایت های زیادی در نتایج گوگل برای این عبارت برخورد خواهید کرد!

بدون تردید اگر 20 سایت اول را باز کنید می بینید مطالب تمامی این وب سایت ها کپی و از سایت های دیگر هست که برای این بخش مهم کاری در سایت خود استفاده کرده اند و این نشان می دهد این وب سایت ها هیچ ارزشی برای این بخش قائل نبوده و حاضر نبوده اند با نوشتن شرایطی منحصر بفرد در تجارت خود با کاربران خدمات خود ارتباط برقرار کنند و توضیح و شرایطی اعلام کنند که مختص حرفه خودشان باشد ،خیلی ساده با قرار دادن این متن در یک صفحه خواسته اند بگویند بله ما هم ضمانت تعویض داریم و به ما هم اعتماد کنید! ولی این یک حرف و شعار است و با عمل دارای فاصله!

خوب با بیان تمام این موارد حرف حساب چیه؟

باید خدمت کاربران عزیز بانه ویترین عرض کنم گارانتی تعویض 7 روزه در بانه ویترین با تغییراتی مثبت بصورت ۷ روز و  ۳۰ روز ارائه میگردد ولی با شرایط خاص!

شرایط :

+ برای دسته بندی لوازم خانگی از جمله تلویزیون ها ، یخچال ، لباسشویی و ظرفشویی ، کولرگازی ، … کلیه لوازمی که ارسال آنها از طریق پیک یا باربری انجام می شود در ازای صدور کارت گارانتی طلایی خدمات پس از فروش که با هزینه انجام‌می گیرد گارانتی تعویض  نیز صادر خواهد شد!

+ برای سایر دسته بندی ها و لوازم سبک تر و ارسالی های از طریق پست هزینه گارانتی تعویض دریافت نمی شود!

خوب وقتی این قانون هست چرا باید هزینه دریافت شود؟

این درست که در قانون تجارت الکترونیک باید امکان ۷ روز تعویض به کاربر داده شود ولی عنوان نشده هزینه دریافت شود یا خیر! و باید این قضیه را عنوان کنیم که در هیچ کجای دنیا و به اخص در کشور ما چیزی یا خدماتی بصورن رایگان ارائه نمی شود و همه بخوبی به این قضیه واقفیم که در این بازار رقابتی امکان ارائه ی خدمات  رایگان از قبیل تعویض کالا مقدور نیست چرا که فروشندگان به دلیل رقابت در قیمت خدمات را حذف کرده اند لذا گزینه ضمانت تعویض واقعی در بانه ویترین موجود است ولی با تعرفه و صرف هزینه!

آیا واقعا با پرداخت هزینه گارانتی تعویض خدمات درخور و لازم ارائه می شود؟

بدون شک همه می دانیم وقتی رقابت کاری بین فروشگاه ها بالاست همه قیمت ها را به کمترین سطح ممکن رسانده و حاشیه سود برای فروشگاه به کمترین درصد ممکن می رسد و در این میان همه هم قول خدمات تعویض را برابر قانون نماد  اعتماد میدهند ولی واقعیت این است با این حاشیه سود پایینی که از فروش انجام شده عاید فروشگاه می شود در صورت مشکل کسی امکان ارائه تعویض رایگان را ندارد و بدون شک خریدار گرفتار  اتلاف وقت و  جنگ اعصاب و وعده های دروغین خواهد شد!

آیا این یک توجیه برای دریافت هزینه در عوض خدمات است ؟

بله این یک توجیه منطقی برای ارائه صحیح خدمات تعویض بوده و بدون شک شما در حین ثبت سفارش با انتخاب گارانتی تعویض و پرداخت تعرفه لازم از خدمات صد در صدی این بخش استفاده خواهید کرد!

یعنی ما با پرداخت هزینه گارانتی تعویض تحت هر شرایطی خدمات را خواهیم گرفت؟

تحت هر شرایطی هم اغراق آمیز و ممکن است بدور از واقعیت باشد و برای هر دسته بندی از محصولات شرایط استفاده از خدمات متفاوت است ولی بدون شک یک سری شرایط برای همه محصولات باید برقرار باشد تا این خدمات بصورت کامل ارائه شود!

این شرایط کلی را لطفا بیان کنید ؟

وجود تناقض در کالا و اطلاعات ارائه شده و یا مشکل فنی در محصول باید ظرف 24 تا 48 ساعت بعد تحویل و یا در موارد نصبی بعد نصب به کارشناس خدمات پس از فروش بانه ویترین اطلاع داده شود! جعبه بسته بندی دستگاه و کلیه لوازم جانبی دسنگاه باید صحیح و سالم برای مرجوع نمودن در دست خریدار بوده و همراه کالا برای ما ارسال گردد بدون شک کالای بدون جعبه امکان تعویض ندارد و یا لوازم جانبی مفقود شده هم از ارزش کالای مرجوعی کاسته و شرایط تعویض دشوار خواهد شد! ایجاد عیب فنی یا ظاهری در حمل و نقل هم شامل تعویض خواهد بود و البته بدون معطلی  فقط در همان لحظه تحویل مرجوع انجام می شود و به رایگان محصول مجدد ارسال و تحویل می شود ! در صورت باز نکردن دستگاه و استفاده نکردن و عدم دخل و تصرف در دستگاه در صورت انصراف امکان بازگشت وجه مقدور است!

خوب تعرفه استفاده از خدمات تعویض چیه؟

هزینه و تعرفه استفاده از این خدمات با توجه به نوع و مبلغ کالا و سفارش هم از طریق تلفنی با کارشناسان فروش و هم در سایت در مراحل ثبت سفارش و در صفحه کالا قابل انتخاب می باشد! برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش و یا واحد خدمات پس از فروش هماهنگ کنید!

من گارانتی تعویض نخواهم یعنی اصلا امکان تعویض ندارم ؟

برای کلیه کالاهایی که با پیک ارسال و تحویل می شود شما می توانید قبل پرداخت ،کالا را بررسی و تست کنید بعد مبلغ را پرداخت کنید و اگر حین تست با مغایرت و یا ایراد فنی برخورد کردید در لحظه تحویل امکان تحویل نگرفتن و مرجوع نمودن امکان پذیر هست و کالای مجددی برای شما ارسال خواهد شد!

پس ضمانت تعویض برای چیست؟

ضمانت برای بعد تحویل است و شما در حین استفاده بعد از چند روز ایراد کالا برایتان مشخص شد امکان تعویض خواهید داشت و حسن این ضمانت بسیار بالاست!

چقدر احتمال خرابی دارید ؟

در اجناس برند و با اصالت عرضه شده در بانه ویترین امکان خرابی بسیار پایین است و ضمانت تعویض برای بیمه سرمایه مشتریان در یک درصد بسیار پایین است و با انتخاب این ضمانت درواقع شما احتیاط صد در صدی کار را رعایت کرده اید!

توصیه شما چیست ؟

توصیه تیم پشتیبانی بانه ویترین برای سلایق مختلف متفاوت هست بهتر است قبل سفارش با کارشناسان ما صحبت کنید و نظر ما را جویا شوید بطور قطع ما با تهیه تمام تمهیدات امنیتی برای مشتری موافقیم تا بهیچ عنوان حق مشتری ضایع نشود ولی بعضا شرایطی هم پیش آمده با توجه به محدودیت ها نظر متفاوتی ارائه داده ایم!

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش