شرکت فکر Fakir یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین برند های حوزه لوازم خانگی و همچنین نظافت و شستشو می باشد که در سال 1933 در شهر اشتوتگارت آلمان توسط هیل ویلهم کیچرر (H.Wilhelm Kicherer) تاسیس شد. نام تجاری فاکیر یا به زبان آلمان Fakir برگرفته از دو کلمه آلمانی Familie به معنی خانواده و Kicherer که نام خانوادگی این کارآفرین بزرگ است برگرفته شده است.

اسم Fakir بعنوان یک اصطلاح برای کیفیت بالا و فن آوری های نوآورانه در زمینه تولید لوازم خانگی انتخاب گردید. شرکت فکردر ابتدا کار خود را با تولید ماشین آلات و لوازم تمیزکردن کف زمین آغازکرد، بعد از آن شرکت تولید هیترهای برقی را به خط تولید خود اضافه نمود.

در سال ۱۹۷۸ یک خط تولید جدید را در جهت پیشبرد اهداف و توسعه محصولات Fakir در منطقه فایهینگن آلمان احداث نمود که این واحد از خط تولید کماکان به فعالیت خود ادامه میدهد. شرکت فکر همچنان در زمینه تولید محصولات خانگی با کیفیت و با استانداردهای روز دنیا به کارخود ادامه داد، تا اینکه در سال ۱۹۸۵ تصمیم به توسعه و فروش محصولات خود در سایر نقاط جهان بخصوص بازارهایی آسیایی گرفت که در همین راستا کشور ترکیه در نظر گرفته شد و در طی دیدارهایی باسران صنایع ترکیه اقدام به احداث خط تولید محصولات فکر با همان استاندارد وکیفیت دراین کشورنمود. درسال ۲۰۰۵ بدلیل خلاقیت ونوآوری و همچنین تولید محصولات هم تراز با استانداردهای روز دنیا بعنوان یکی از برترین شرکتهای تولید لوازم خانگی درجهان انتخاب گردید.

شرکت Fakir هم اکنون محصولات خود را در بیش از ۱۰۶ کشور جهان با بیش از ۳۵۰۰ فروشگاه زنجیره ای و محلی در دسترس مصرف کنندگان قرار میدهد. شرکت فکر با دار بودن چندين خط توليد در آلمان، اروپا، ترکيه و چين يکي ازبزرگترين شرکتها در زمينه توليد لوازم خانگي مي باشد.