میتسوبیشی الکتریک، (به انگلیسی: Mitsubishi Electric) شرکت الکترونیکی و تجهیزات الکتریکی ژاپنی و چندملیتی است، که در زمینه تولید پنل‌های فتوولتاییک، تجهیزات برق خورشیدی، انواع حسگرها، سیستم‌های راداری و ماهواره‌های مخابراتی، پمپ‌های حرارتی، پله برقی و آسانسور، دستگاه‌های تهویه مطبوع، کولرهای گازی و کمپرسور، سیستم‌های اتوماسیون صنعتی و روبات‌های صنعتی، ماشین‌های الکتریکی و خط‌نورد فعالیت می‌نماید.

شرکت میتسوبیشی الکتریک در سال ۱۹۲۱ به‌عنوان شرکت تابعهای از میتسوبیشی راه‌اندازی شد. دفتر مرکزی این شرکت در مارونواوچی، چیودا، توکیو، ژاپن قرار دارد و سهام آن در بازارهای بورس توکیو و بورس لندن معامله می‌شود.

تاریخچه کمپانی میتسوبیشی الکتریک به اندازه تاریخ ژاپن مدرن است. این شرکت در سال 1921 در زمانی که Mitsubishi یک شرکت کشتی سازی بود، تاسیس گردید (در شرایط کنونی Mitsubishi یک شرکت بزرگ تجاری و صنعتی است). در دهه 30 این شرکت آغاز به تولید، نصب و نگه داری آسانسور و پله برقی و همچنین تجهیزات برقی نمود. این شرکت روند رشد و توسعه خود را با سرعت قابل توجهی ادامه داد و در سال 1960 به عنوان یکی از تولیدکنندگان موفق و معروف تجهیزات برقی در زمینه های متنوع در ژاپن شناخته شد. در اوایل دهه 1960 این شرکت توجه فراوانی را در باب تولید سیستم های سازگار با محیط زیست انجام داد که بعدها این مسئله به عنوان یکی از مهمترین موضوعات در تمام کارخانه های دنیا مورد توجه قرار گرفت.