• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
آشنایی با کد خطای کولر گازی اسنوا

از جمله پرکاربردترین و مهمترین وسایل خانه، کولرهای گازی هستند که به عنوان دستگاه تامین‌کننده سرما و گرما برای فصول مختلف سال در خانه یا محیط کار، استفاده می‎شوند. کولر گازی با تهویه مطبوع محیط قادر به خنک کردن و گرم کردن محیط در گرما و سرما است و همچنین به موجب برخورداری از تکنولوژی‌های زیاد، قادر به ایجاد بهترین و ایده‌‎آل‌ترین شرایط برای داشتن آسایش بیشتر کاربران است. اما مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر گاهی دچار نقص شده و مشکلاتی برای آن پیش خواهد آمد. برند اسنوا یکی از کمپانی‌های سرشناس تولیدکننده کولر گازی است که محصولاتی فوق پیشرفته را به تولید می‌رساند. کولرهای گازی اسنوا بسیار پیشرفته و برخوردار از امکانات خیلی گسترده هستند. این کولرهای گازی به سیستم عیب‌یاب هوشمند مجهز شده‌اند و از این طریق در صورت بروز نقص در دستگاه، مشکل را به کاربر اطلاع می‌دهند. این مقاله از سایت بانه ویترین به منظور آشنایی با کد خطای کولر گازی اسنوا، منتشر شده است.

ارورهای کولر گازی اسنوا

تعریف ارور و کد خطای کولر گازیکولر گازی اسنوا از چه طریق کد خطای خود را اعلام می‌کند؟لیست کدهای خطا در کولر گازی اسنوا از چه طریقی می‌توان کد خطای کولر گازی اسنوا را برطرف کرد؟جمع‌بندی

تعریف ارور و کد خطای کولر گازی

شاید برایتان سوال باشد که کد خطا چیست؟ اجازه دهید با یک مثال ساده منظور خود را به شما برسانیم. هر یک از ما برای این که بتوانیم با دیگران در ارتباط باشیم از راه‌های مختلفی برای فهماندن منظور خود به آن‌ها استفاده می‌کنیم. به عبارتی دیگر از طریق ارتباط چشمی یا اشاره یا حرف زدن با بقیه در ارتباط بوده و مفهوم حرف‌های خود را به آن‌ها می‌رسانیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، مهندسین نیز برای ایجاد ارتباط بین کولر گازی و کاربران از قابلیت‌های مفید در ساخت این محصولات استفاده کرده‌اند. مهندسین و کد نویسان کولر گازی با طراحی کدهایی خاص برای هر قطعه از کولر گازی، این امکان را فراهم ساخته‌اند تا کاربران بتواند از طریق این کدها از مشکلات ایجاد شده در کولر گازی آگاه شوند.

بنابراین می‌توان گفت که کد خطا همان زبان کولر گازی است که در زمانی کوتاه نقص و مشکلات بخش‌های مختلف دستگاه را به مصرف‌کنندگان اطلاع خواهد داد. محصولات اسنوا نیز دارای چنین قابلیتی هستند. شاید شما از کولر گازی اسنوا استفاده می‌کنید، بنابراین برای استفاده آسان‌تر و نگهداری راحت‌تر، بهتر است با کد خطای کولر گازی اسنوا آشنایی داشته باشید.

آشنایی با کد خطای کولر گازی اسنوا

کولر گازی اسنوا از چه طریق کد خطای خود را اعلام می‌کند؟

دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف به طریق مختلف و به شکل‌های گوناگونی، کاربران را از عیب و نقص داخلی خود آگاه می‌سازند. یعنی هر یک از شیوه‌ای خاص برای نشان دادن کد خطا یا ارور خود استفاده می‌کنند. این امر به نوع دستگاه و کمپانی سازنده آن بستگی دارد. پیشرفته بودن دستگاه و میزان برخورداری آن از تکنولوژی‌ها تا حد زیادی تعیین‌کننده نوع اعلام ارور دستگاه خواهد بود. کولرهای گازی قدیمی که زیاد پیشرفته نبوده و از تکنولوژی‌های امروزی بی‌بهره بوده‌اند، از چراغ‌های ریزی برای ارور دادن استفاده می‌کردند. این چراغ‌ها از طریق چشمک زدن، کاربران را از مشکلات دستگاه آگاه می‌ساختند. کدهای خطای دستگاه با استفاده از چشمک زدن و تعداد دفعاتی که چراغ روشن و خاموش می‌شوند به کاربر اعلام می‎کند که سیسشتم دچار نقص شده است.

برای این که بتوانید از مشکلاتی که کدهای خطا به وسیله چراغ‌های چشمک‌زن اعلام می‌کنند، آگاه شوید، بهتر است کاتالوگ و دفترچه راهنمای کولر گازی را مطالع کنید. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی برای کولر گازی صفحه نمایشگر دیجیتالی که به آن مادر برد گفته می‌شود، فراهم آمده است. این صفحات نمایش دیجیتالی کدهای خطای دستگاه را به صورت ترکیبی از حروف لاتین و اعداد ریاضی به کاربر اطلاع می‌دهند. کد خطای کولر گازی اسنوا نیز به این طریق به کاربر خبر داده می‌شود.

آشنایی با کد خطای کولر گازی اسنوا

لیست کدهای خطا در کولر گازی اسنوا

کولر گازی اسنوا یکی از بهترین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی است که از کلیه امکانات و قابلیت‌های پیشرفته روز دنیا بهره می‌برد. کمپانی اسنوا برای بالا بردن قابلیت‌های محصولات خود از کد خطای کولر گازی اسنوا استفاه می‌کند تا به این طریق امکان دسترسی کاربر را برای تعمیر کولر گازی خود فراهم کرده باشد:
 • کد خطای E0 اعلام‌گر نقص در اتصال‌دهنده یونیت داخلی و یونیت خارجی است.
 • کد خطای EC نشان‌دهنده عدم ایجاد اتصال در یونیت خارجی است.
 • کد خطای E1 نقص سنسور یونیت خارجی را نشان می‌دهد.
 • کد خطای E2 مشکلات مربوط به سنسور دمای سیم پیچ‌های یونیت داخلی دستگاه را هشدار خواهد داد.
 • کد خطای E3 نشان می‌دهد که سنسور دمای سیم پیچ‌های یونیت خارجی دچار مشکل شده‌اند.
 • کد خطای E4 زمانی که سیستم دچار حالت غیر عادی شده باشد، روی نمایشگر دیجیتالی ظاهر می‌شود.
 • کد خطای E5 به علت عدم تطابق یونیت داخلی و یونیت خارجی، هشدار می‌دهد.
 • کد خطای E6 زمانی که موتور فن داخلی معیوب شده باشد، هشدار خواهد داد.
 • کد خطای E7 زمانی اعلام می‌شود که سنسور درجه حرارت بیرونی دستگاه مختل شده و آسیب دیده باشد.
 • کدخطای E8، ارور مربوط به وجود نقص و معیوب بودن سنسور دمای تخلیه کولر گازی است.
 • کد خطای E9، اروری است که برای نقص و حالت غیر عادی ماژول اینورتر دستگاه روی نمایشگر دیجیتالی کولر گازی هشدار خواهد داد.
 • کد خطای EF زمانی هشدار می‌دهد که موتور فن یونیت خارجی کولر گازی آسیب دیده باشد.
 • کد خطای EA نشان‌‎دهنده جابه‌جایی سنسور جریان یا همان جابه‌جا شدن فاز و نول دستگاه است.
 • کد خطای EE آسیب دیدگی و خرابی EEPROM را هشدار خواهد داد.
 • کد خطای EP ارور مربوط به دمای بسیار بالا در سوئیچ کمپرسور کولر گازی است.
 • کد خطای EU زمانی که سنسور ولتاز معیوب شود، ارور خواهد داد.
 • کد خطای EH هشداردهنده مشکلات و خرابی سنسور دمای ورودی کولر گازی است.
آشنایی با کد خطای کولر گازی اسنوا

 از چه طریقی می‌توان کد خطای کولر گازی اسنوا را برطرف کرد؟

برای این که بتوانید کد خطای کولر گازی اسنوا را برطرف کرد، باید ابتدا با ارورهای آن به خوبی آشنا باشید. برای این کار بهتر است ابتدا به دقت کاتالوگ یا دفرچه راهنمای کولر گازی اسنوا را مطالعه فرمایید. مناسب‌ترین اقدامی که زمان مشاهده کد خطا در کولر گازی می‌توانید انجام دهید، این است که دستگاه خود را ریست کنید. زیرا در بسیاری از مواقع اروری که دستگاه اعلام می‌کند، ممکن است به علت کارکرد زیاد و داغ شدن دستگاه  یا برهم خوردن تنظیمات آن باشد. بنابراین به راحتی از طریق ریست کردن دستگاه، کد خطای آن برطرف می‌شود. برای ریست کردن دستگاه جریان برق اصلی آن را قطع کرده و به مدت 10 دقیقه الی 20 دقیقه صبر کرده و سپس دوباره دستگاه را راه‌اندازی کنید.

این کار سبب می‌شود کولر گازی به تنظیمات کارخانه بازگشته و در صورتی که ارور به علت کارکرد و داغ شدن آن باشد، سریعا برطرف شود. چنانچه کد خطایی که دستگاه نشان می‌دهد، رفع نشد، از طریق راهنمای ارور بخشی را که ارور نقص مربوط به آن را نشان می‌دهد، بررسی نمایید. گاهی اوقات تنها با بررسی اتصالات و یا تعویض سنسورها می‌توان دستگاه خود را تعمیر کرده و کد خطای آن را برطرف نمود. اما به طور کلی بهتر است زمان مواجه با کد خطا در کولر گازی با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطاهای کولر گازی اسنوا

جمع‌بندی

کد خطای کولر گازی اسنوا می‎تواند به دلایلی مختلف اعلام شود. زیرا قطعات مکانیکی و الکترونیکی آن بسیار زیاد بوده و هر کدام ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند. لذا بهتر است که زمان خریداری کولر گازی اسنوا با مطالعه کامل دفترچه راهنمای آن با کارایی سیستم و نحوه نگهداری آن آشنا شوید. کدهای خطایی که برای کولرهای گازی طراحی شده‌اند می‌توانند بسیار مفید و کارآمد باشند. زیرا به علت این که در سریع‌ترین زمان مشکلات و نواقص دستگاه را اعلام می‎کنند از بزرگتر شدن آن‌ها پیشگیری کرده و به این طریق مانع از صرف هزینه‌های بیشتر برای تعمیرات می‌شوند. همچنین در صورتی که کد خطای اعلام شده مربوط به اختلال‌های کوچک باشد، خود کاربر نیز قادر به رفع آن‌ها بوده و به این طریق نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیرکار نخواهد بود.

ارور و کد خطای کولر گازی چیست؟

مهندسین و کد نویسان کولر گازی با طراحی کدهایی خاص برای هر قطعه از کولر گازی، این امکان را فراهم ساخته‌اند تا کاربران بتواند از طریق این کدها از مشکلات ایجاد شده در کولر گازی آگاه شوند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش