• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟

یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر یک از ما آلودگی بیش از اندازه هوا است که امروز به جهت پیشرفت زندگی ماشینی بیشتر از گذشته با آن روبرو هستیم. زیرا ذرات آلاینده‌ای که در هوا وجود دارند، مستقیما سلامت انسان را هدف قرار داده و به آن حمله‌ور خواهند شد. آلودگی هوا بیشتر از هر نوع آلودگی دیگر مانند آلودگی آب و آلودگی غذا،  سلامت انسان را تهدید می‌کند. زیرا میزان هوایی که تنفس می‌کنیم بسیار بیشتر از آب و غذایی است که مصرف می‌کنیم. یکی از بزرگترین اشتباهات ما در طول زندگی این است که به بهداشت غذا و آب، بیشتر از بهداشت هوا اهمیت می‌دهیم در حالی که باید پاکسازی و تصفیه هوا را در اولویت قرار دهیم. تنها راه برای مبارزه با آلودگی هوا استفاده از دستگاه‌های تصفیه‌کننده هوا و کولر گازی است. برخی از کاربران این سوال را دارند که آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟

 آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟

تصفیه کردن هوا با کولر گازیچگونگی تصفیه کردن هوا توسط کولر گازیانواع فیلتر تصفیه‌کننده هوا در کولر گازیجمع بندی

تصفیه کردن هوا با کولر گازی

یکی از مهمترین آپشن‌های کولر گازی که هنگام خرید از فروشنده می‌شنوید، قدرت تصفیه‌کنندگی آن برای هوا است. بسیاری از شما در این فکر هستید که واقعا آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟ بله، کولر گازی می‌تواند هوای محیط را از آلودگی‌ها پاکسازی نماید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کولرهای گازی کارآمدتر و مدرن‌تری تولید شده‌اند که قابلیت‌های گسترده و متنوع دارند. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که کولر گازی به آن مجهز شده، قدرت فیلتراسیون هوا است. کولرهای گازی با بهره‌گیری از سیستم‌های تصفیه‌کننده هوا پیشرفته قادر هستند به مقدار زیادی عوامل بیماری‌زا و آلرژی‌زا را از هوای محیط حذف نمایند.

سیستم‌های تصفیه‌کننده‌ای که در کولرهای گازی به کار می‌روند، مجهز به فیلتر‌های بهداشتی مختلفی هستند که نحوه‌ کار هر یک با دیگری‌ متفاوت است اما در کل یک عملکرد داشته و هوا را تمیز می‌کنند. در ادامه این مقاله از سایت بانه ویترین نحوه تصفیه‌کنندگی هوا، توسط کولر گازی و انواع فیلتر مورد استفاده در سیستم تصفیه‌کننده آن را بررسی خواهیم کرد.

آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟

چگونگی تصفیه کردن هوا توسط کولر گازی

آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟ چطور از پس این کار برمی‌آید؟ کمپانی‌های تولیدکننده کولر گازی به منظور فراهم کردن آسایش بیشتر برای کاربران خود و بالا بردن سطح کیفی زندگی آن‌ها، محصولات خود را به سیستم‌ تصفیه‌کننده هوا مجهز کرده‌اند. کار سیستم تصفیه‌کننده هوای محیط به وسیله کولر گازی از طریق انواع فیلترها که به آن‌ها مجهز شده، پاکسازی می‌شود. نحوه تصفیه کردن هوا توسط کولر گازی به این صورت است که هوا از طریق فن‌های مکنده به داخل اپراتور دستگاه مکیده می‌شود. هوای مکیده شده به داخل اپراتور قبل از هر چیز باید از فیلترهای دستگاه عبور کند. فیلترهای سیستم تصفیه‌کننده هوا با قرارگیری در مسیر عبور هوا، مانند یک صافی عمل می‌کنند که هوا را از خود عبور می‌دهد.

هنگامی که هوا از فیلترها رد می‌شود بسته به نوع فیلتر، آلاینده‌های موجود در هوا به فیلتر جذب شده و از هوا حذف می‌شوند. هوایی که برای خنک‌سازی به عمق اپراتور راه می‌یابد کاملا تمیز و استرلیزه است. بنابراین هوایی پاکیزه و سالم از طریق کولر گازی به محیط دمیده می‎شود. البته به غیر از فیلتراسیون هوا، سیستم تصفیه‌کننده هوای کولر گازی در بهبود عملکرد دستگاه و افزایش راندمان آن نیز موثر خواهد بود. فیلترهای به کار رفته در کولر گازی را می‌توان تمیز کرد و دوباره از آن‌ها استفاده نمود. یعنی برخی از آن‌ها شسته و برخی دیگر تمیز می‌شوند.

 

انواع فیلتر تصفیه‌کننده هوا در کولر گازی

  • فیلتر نانو نقره

یکی از انواع فیلترهایی که در کولر گازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، فیلتر نانو نقره است. فلز نقره قابلیت مبارزه با میکروب را دارد یا به عبارتی نقره ضد میکروب است. نانو نقره عملکردی مشابه کربن فعال دارد. قطر نانو نقره برابر با 100 نانومتر است و به منظور فیلتراسیون هوا در کولر گازی به کار می‌رود. عملکرد فیلتر نانو نقره به این صورت است که با آزادسازی تعداد زیادی یون نقره، میکروب‌های موجود در هوا را به دام انداخته و از بین می‌برد. علاوه بر حذف میکروب‌ها و جلوگیری از تکثیر و انتشار آن‌ها، یون‌های نقره قادر به از بین بردن باکتری‌ها، ویروس و قارچ‌ها نیز هستند. فیلتر نانو نقره مجهز به تکنولوژی بسیار قدرتمند است که از طریق سلول‌های فیلتر، میکروب‌های مضر را به خود جذب کرده و آن‌ها به طور کامل از هوای محیط حذف می‌کند.

تصفیه هوای کولر گازی   
  •  فیلتر کربن اکتیو

سیستم تصفیه‌کننده هوا در انواع کولر گازی از فیلترهای مختلفی استفاده می‌کند که فیلتر کربن اکتیو از انواع آن است. فیلتر کربن اکتیو قدرتمند بوده و توانایی زیادی برای از بین برد بوی نامطبوع و آلاینده‌های موجود در هوا دارد. این فیلتر یک سطح زغال دارد که با اکسیژن پوشیده شده است که به منظور باز کردن منفذهای میکروسکوپی که بین اتم‌های کربن قرار گرفته‌اند، کاربرد دارد. تعداد این منفذها زیاد و در حدود میلیون‌ها عدد است. منفذهای میکروسکوپی در این فیلتر قابلیت جذب انواع آلاینده و بوی نامطبوع را دارند. این نوع از فیلتر در صورتی که منافذ میکروسکوپی آن با آلاینده انباشته شود قادر به ادامه کار خود نخواهد بود. فیلتر کربن اکتیو قابلیت تمیزشوندگی ندارد. بنابراین پس از کثیف شدن باید آن را تعویض نمود.

 
  • فیلتر شارژ الکترواستاتیک

شارژ الکترواستاتیک نیز یکی از انواع فیلترهای مورد استفاده در کولر گازی است. این فیلتر متشکل از بافت الیاف الکترواستاتیکی است. فیلتر یاد شده مقاومت بسیار بالایی در مقابل ذرات کوچک آلاینده موجود در هوا دارد و می‌تواند ذرات میکروسکوپی یونیزه شده را جذب نماید. شارژ الکترواستاتیک، الکتریسته ساکن تولید می‌کند و قادر به ایجاد اصطکاک در سطح رویی فیلتر است و از این طریق می‌تواند بیشترین ذرات آلاینده موجود در هوا را جذب کرده و به طور کامل حذف نماید. فیلتراسیون الکتریسته قوی‌تر و کارآمدتر از فیلتراسیون مکانیکی است. فیلتر شارژ الکترواستاتیک بیشترین توان را در جذب دود سیگار، ذرات ریز گرد و غبار و کپک و قارچ دارد.

 
  •  فیلتر فایبر گلاس

الیاف شیشه‌ای با قرارگیری در کنار هم و ایجاد پیوستگی بین خود، فیلتر فایبر گلاس را به وجود می‌آورند. این نوع از فیلترها در اشکال پد یا رول عرضه می‌شوند که ابعاد و اندازه‌های متفاوت دارند. این فیلتر نسبت به سایر فیلترهای مورد استفاده در کولر گازی، کاربرد بیشتر و متنوع‌تری دارد. برای مثال از فیلتر هایبر گلاس در انواع هواساز و همچنین بیمارستان‌ و کارخانه‌های داروسازی استفاده می‌شود. این نوع فیلتر بسیار کاربردی بوده و عملکرد فوق‌العاده قوی دارد.

شستشوی فیلتر کولر گازی
  •  فیلتر هپا

نوعی دیگر از فیلترهایی که در سیستم تصفیه‌کننده هوای کولر گازی استفاده می‌شوند، فیلتر هپا است. فیلتر هپا متشکل از الیاف پلیمری است که به هم فشرده شده‌اند و دارای منافذ ریزی است. منافذ ریز ایجاد شده در این فیلتر ذرات معلق موجود در هوا که اندازه آن‌ها بزرگ‌تر از سه صدم میکرون است را به خود جذب می‌کنند. این نوع فیلترها قابلیت شستشو ندارند. بلکه باید از طریق دستگاه‌های مکنده یا دمنده آن‌ها را در فواصل زمانی مرتب تمیز کرد.

 
  •  فیلتر آنتی باکتریال

یکی از متداول‌ترین فیلترها که در کولر گازی و سایر سیستم‌های تهویه مطبوع از آن‌ها استفاده می‌شود، فیلتر آنتی باکتریال است. همان طور که از نام این فیلتر برمی‌آید، قابلیت ضدباکتری دارد. این فیلتر می‌تواند درصد زیادی از باکتری‌های موجود در هوای محیط را به خود جذب کرده و از بین ببرد. فیلتر آنتی باکتریال قادر به جذب و حذف میکروب و ویروس نیز است و توانایی فیلتراسیون بسیار بالایی دارد. فیلتر آنتی باکتریال را می‌توان شسته و دوباره استفاده نمود.

 
  • فیلتر ضد گرد و غبار

از انواع فیلترهای کاربردی در کولر گازی، فیلتر ضدگرد و غبار است. این فیلتر ذرات گرد و غبار معلق در هوا را جذب می‌کند و همچنین با جذب بوی نامطبوع و دود سیگار، هوایی مطبوع و پاکیزه را در محیط به جریان درمی‌آورد.

آیا کولر گازی هوا را تصفیه می کند

جمع بندی

همان طور که اطلاع دارید راه انتقال بیشتر بیماری‌ها و ابتلا به انواع آلرژی‌ها، هوا است. استشمام در هوای آلوده انسان را در معرض انواع بیماری‌های واگیر و تنفسی و آلرژی‌های مختلف قرار می‌دهد. بهتر است بدانید که در محیط سرپوشیده آلودگی هوا بیشتر از فضاهای باز است و امکان ابتلا به بیماری‌های واگیر و آلرژی‌ها در فضاهای بسته بیشتر است. بنابراین لازم است هوای محیط خانه با محل کار خود را تصفیه کرد. این کار از طریق دستگاه‌های تهویه صورت می‌گیرد و بسیار می‌پرسند که آیا کولر گازی هوا را تصفیه می‌کند؟

کمپانی‌های سازنده کولر گازی و سیستم تهویه مطبوع با توجه به اهمیتی که هوای پاکیزه در سلامتی انسان دارد در طراحی و ساخت محصولات خود با به کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا، سیستم‎های تصفیه‌کننده هوا را در آن‌ها به کار گرفته‌اند. این سیستم‌ها با بهره‌گیری از انواع فیلترها می‌توانند آلودگی‌های موجود در هوای محیط را از بین برده و هوایی تمیز و عاری از آلاینده را در محیط به جریان درآورند. سیستم تصفیه‌کننده هوا کارایی کولر گازی را بهبود می‌بخشد و از طریق از بین بردن عوامل بیماری‌زا و آلرژی‌زا معلق در هوا، سلامت انسان را تضمین می‌کند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش