• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
چه کولر گازی برای شمال خوبه؟

کولر گازی یکی از انواع سیستم‌های تهویه‌ای است که در نواحی با آب و هوای معتدل و مرطوب کارایی بسیار خوب و عملکردی مناسب دارد. کولر گازی قابلیت تهویه مطبوع داشته و می‌تواند به بهترین نحو، سرمایش یا گرمایش لازم برای محیط را فراهم سازد. کولر گازی در بخش‌های جغرافیایی که آب و هوای معتدل و مرطوب دارند، رطوبت هوا را به خود جذب کرده و با کاهش رطوبت موجود در هوای محیط، سطح کیفی هوا را افزایش می‌دهد و به حد ایده‌آل و استاندارد می‌رساند. بنابراین می‌توان گفت که بازدهی کولر گازی در شهرها و روستاهای شمالی کشور بسیار مطلوب و عالی خواهد بود. کولرهای گازی در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و با یکدیگر تفاوت دارند. نوع کمپرسور و کلاس آب و هوایی یا مبرد استفاده شده در آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. اگر می‌پرسید چه کولر گازی برای شمال خوبه؟ این مقاله سایت بانه ویترین را مطالعه فرمایید.

 چه کولر گازی برای شمال خوبه؟

کلاس آب و هوایی چیست؟کمپرسور مناسب هر منطقهنوع گاز مبرد به کار رفته در کولر گازیتوان پرتاب باد کولر گازیمقدار انرژی مصرفی کولر گازیکولر گازی از کدام برند را برای شمال انتخاب کنیم؟جمع بندی

کلاس آب و هوایی چیست؟

بهتر است بدانید که یکی از ویژگی‌های هر کولر گازی که آن را از دیگری متمایز می‌کند، نوع کلاس آب و هوایی آن است. کولرهای گازی براساس آب و هوای اقلیم‌های مختلف جغرافیایی ساخته می‌شوند و تنها در محدوده آن کلاس آب و هوایی کارایی لازم و بازدهی مطلوب را خواهند داشت. اگر می‌خواهید بدانید که چه کولر گازی برای شمال خوبه؟ ابتدا باید در مورد کلاس‌های آب و هوایی اطلاع داشته باشید و متناسب با اقلیم معتدل و مرطوب، کولر گازی خود را خریداری نمایید. محدوده کارکرد جغرافیایی هر کولر گازی یا کلاس آب و هوایی آن روی برچسب انرژی دستگاه حک می‌شود. کولرهای گازی با توجه به آب و هوای نواحی مختلف جغرافیایی در سه گروه تقسیم‌بندی می‌شوند که به شرح زیر هستند:

  • کلاس آب و هوایی T1

کولرهای گازی با کلاس آب و هوایی T1 براساس شرایط جوی نواحی شمالی کشور که آب و هوای معتدل و مرطوب دارند، طراحی و تولید می‌شوند. کولرهای گازی T1 قادر به بازدهی عالی تا دمای هوای 43  تا 45 درجه سانتیگراد هستند.

  • کلاس آب و هوایی T2

برای نواحی جغرافیایی که دارای آب و هوای سرد هستند، کولر گازی با کلاس آب و هوایی T2 مناسب خواهد بود. کولر گازی T2 عملکردی ایده‌آل و بازدهی مطلوب در هوایی با دمای 7 درجه سانتیگراد تا 35 درجه سانتیگراد دارد. البته لازم به ذکر است که مناطق سردسیر کشور بیشتر از قابلیت گرمایشی کولر گازی استفاده می‌شود.

  • کلاس آب و هوایی T3

سومین دسته از کولرهای گازی در کلاس آب و هوایی T3 قرار می‌گیرند. یعنی این کولرهای گازی با توجه به آب و هوای نواحی گرمسیری ساخته می‌شوند. این دسته از کولرهای گازی عالی‌ترین عملکرد را در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک خواهند داشت. زیرا قادر به پاسخگویی و بازدهی و راندمان بالا در هوای گرم با دمای 55 درجه سانتی‌گراد تا 60 درجه سانتیگراد هستند.

 چه کولر گازی برای شمال خوبه؟

کمپرسور مناسب هر منطقه

نکته‌ دیگری که باید جهت پی بردن به این که چه کولر گازی برای شمال خوبه؟ در نظر داشته باشید، نوع کمپرسور به کار رفته در کولر گازی است. هر کولر گازی دارای کمپرسوری متفاوت از دیگری است. برای ساخت کولرهای گازی از سه کمپرسور متفاوت استفاده می‌شود، یکی کمپرسور پیستونی، دیگری کمپرسور روتاری و سومی کمپرسور اسکرول است.

کمپرسور پیستونی از توان و قدرت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل برای کولرهای گازی که مختص نواحی گرمسیری تولید می‌شوند، مناسب و کارآمد خواهد بود. این نوع از کمپرسور به موجب عیب‌هایی که دارد زیاد مورد پسند نیست. ایجاد سر و صدای بلند و آزار دهنده و مصرف انرژی بسیار زیاد و بازدهی پایین از جمله عیب‌های کمپرسور پیستونی هستند.

نوع دوم کمپرسور که در ساخت کولرهای گازی استفاده می‌شود، روتاری است. کمپرسور روتاری ظرفیت کم دارد اما سر و صدای کمتری تولید کرده و میزان مصرف انرژی آن نیز کم است. این نوع از کمپرسور نیز در مناطقی که آب و هوای معتدل و سرد دارند، بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد و بازدهی عالی خواهد داشت.

نوع سوم کمپرسورهای به کار رفته در کولرهای گازی، اسکرول است. اسکرول نسل جدید کمپرسورها است که در مقایسه با انواع روتاری و پیستونی بیشترین قدرت را داشته و ظرفیت بالایی دارد از این رو بهتر است برای مناطق گرمسیری کولر گازی مجهز به کمپرسور اسکرول را برگزید. کمپرسور اسکرول کارکردی آرام و کم صدا دارد و قادر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. به همین دلیل قیمت خرید کولر گازی که به کمپرسور اسکرول مجهز است بالاتر و گران‌تر از بقیه است.

چه کولر گازی برای شمال خوبه؟

نوع گاز مبرد به کار رفته در کولر گازی

اگر در پی رسیدن به پاسخ این هستید که چه کولر گازی برای شمال خوبه؟ لازم است بدانید که باید کولر گازی را انتخاب کنید که گاز مبرد مصرفی آن از بهترین نوع گاز خنک‌کننده باشد. بهترین کولر گازی برای مناطق شمالی کشور، کولر گازی است که از گاز مبرد R410 در سیکل تبریدی خود بهره‌مند باشد. گاز مبرد R410 قابلیت دارد عملکرد دستگاه را بهبود ببخشد و میزان مصرف انرژی آن را پایین آورد. همچنین به موجب این که گاز مبرد R410 سازگار با محیط زیست است، هیچگونه اثرات مخربی بر لایه ازون و محیط زیست نخواهد داشت. این نوع از مبرد سبب افزایش طول عمر کمپرسور کولر گازی شده و سازگاری عالی با کمپرسورهای روتاری و اسکرول دارد.

چه کولر گازی برای شمال خوبه؟

توان پرتاب باد کولر گازی

یکی دیگر از عواملی که در کارکرد عالی و رضایت بخش کولر گازی موثر است، توان آن در پرتاب باد است. می‌پرسید که چه کولر گازی برای شمال خوبه؟ کولر گازی برای استفاده در مناطق شمالی کشور خوب است که توان پرتاب باد عالی داشته باشد. قدرت پرتاب باد کولر گازی هر چقدر باشد به همان اندازه در انتشار یکنواخت باد سرد یا گرم تولید شده در محیط، موفق و کارآمد خواهد بود. کولر گازی که توان پرتاب باد آن 10 متر الی 15 متر باشد، بهترین عملکرد داشته و هوای گرم با سرد تولید شده به یک اندازه و به صورت یکپارچه در محیط توزیع می‌کنند در نتیجه هوای محیط را به بهترین شکل ممکن به اعتدال خواهد رساند. البته لازم به ذکر است که توان پرتاب باد کولر گازی به میزان ظرفیت آن بستگی دارد. معمولا کولرهای گازی با ظرفیت‌های بالاتر، توان پرتاب باد بیشتری دارند.

چه کولر گازی برای شمال خوبه؟

مقدار انرژی مصرفی کولر گازی

سوال کرده بودید که چه کولر گازی برای شمال خوبه؟ یکی از مهمترین مولفه‌هایی که باید هنگام خرید کولر گازی چه برای مناطق شمالی و چه برای سایر مناطق جغرافیایی در نظر داشته باشید، مقدار انرژی است که کولر گازی مصرفی می‌کند. هنگام خرید کولر گازی به خوبی گرید انرژی آن را بررسی نمایید. هر کولر گازی بر بدنه خود یک برچسب انرژی دارد که گرید انرژی دستگاه در آن حک شده است. گرید انرژی یا رده انرژی کولر گازی نشان‌دهنده مقدار بازدهی دستگاه در هر یک از عملکردهای سردسازی و گرم‌سازی آن است. همچنین گرید انرژی مقدار انرژی که توسط کولر گازی مصرف می‌شود را نیز نشان می‌دهد.

کولر گازی که روی برچسب انرژی خود هر یکی از رده‌های A یا B را نشان دهد، بهترین گزینه برای استفاده در نواحی شمالی با آب و هوای معتدل و مرطوب خواهد بود. مهمترین عامل در کاهش مصرف انرژی کولر گازی، تکنولوژی اینورتر است. کولر گازی که مجهز به تکنولوژی اینورتر باشد قادر است تا حدود 45 الی 70 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی نمایید. بنابراین پیشنهاد ما به شما، خرید کولر گازی اینورتر دار است.

کولر گازی مناسب شمال

کولر گازی از کدام برند را برای شمال انتخاب کنیم؟

بهترین کولر گازی که برای مناطق شمالی مناسب باشد، کولر گازی است که ساخت برندهایی مانند جنرال، اجنرال، ال جی، سامسونگ، هایسنس، گری یا وستینگ هاوس باشد. کولرهای گازی ساخت هر یک از این برندها، عملکردی ایده‌آل و مطلوب دارند. بنابراین بازدهی عالی داشته و بیشترین راندمان را ارائه می‌دهند. همچنین قدرت رطوبت‌زدایی عالی دارند و با کاهش میزان رطوبت هوا، کیفیت هوای محیط را به حد استاندارد رسانده و از بروز مشکلات ناشی از رطوبت زیاد هوا در محیط جلوگیری به عمل می‌آورند. برندهای ذکر شده در بالا از بزرگترین سازندگان کولر گازی هستند که موفق به جلب رضایت کاربران زیادی در جهان شده‌اند.

کولر گازی مناسب مناطق شمال

جمع بندی

پست منتشر شده امروز ما در پاسخ به سوال چه کولر گازی برای شمال خوبه؟، ارائه شد که امیدواریم مفید واقع شده باشد. اگر قصد خرید کولر گازی دارید، اولین قدم قبل از خرید، بررسی کولر گازی از نظر کلاس آب و هوایی آن است. دقت داشته باشید که کولرهای گازی متناسب با شرایط آب و هوایی مختلف ساخته می‌شوند از این رو هر کدام تنها در مناطقی با آب و هوای خاص توان پاسخگویی خواهند داشته. انواع کولر گازی در سه کلاس آب و هوایی T1 معتدل و مرطوب و T2 سردسیری و T3 گرمسیری، تولید می‌شوند. برای مناطق شمالی کشور ما که آب و هوای معتدل و مرطوب دارند، کولر گازی با کلاس آب و هوایی T1 کارآمد خواهد بود.

توجه داشته باشید که اگر کولر گازی را در کلاس آب و هوایی مختص به آن به کار نگیرید علاوه بر این که عملکردی مطلوب و بازدهی و راندمان لازم را نخواهد داشت، طول عمر آن نیز کم شده و با سرعت بیشتری فرسوده می‌شود. همچنین هنگام خرید کولر گازی لازم است به مولفه‌هایی همچون نوع کمپرسور و گاز مبرد و میزان مصرف انرژی آن توجه نمود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش