• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
کاربرد دکمه‌های روی ریموت کنترل انواع کولر گازی اینورتر و بدون اینورتر چیست؟

برای استفاده آسان‌تر و راحت از کولر گازی بهتر است با معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی آشنایی داشته باشید. برای کنترل بهتر و آسان‌تر عملکرد کولر گازی، همه مدل‌های کولر گازی از هر برندی مجهز به ریموت کنترل‌هایی کارآمد هستند که از تعداد زیادی دکمه درست شده‌اند. در این مقاله از سایت بانه ویترین کاربرد هر یک از این دکمه‌ها را بررسی خواهیم کرد. هر یک از این دکمه‌ها برای فعال کردن یک وظیفه خاص در کولر گازی کاربرد دارند. اغلب اوقات تعداد زیاد دکمه‌ها و واژه‌های بیگانه‌ای که روی آن‌ها تعبیه شده است، گیج‌کننده خواهند بود. اگر بر نحوه کار کردن با ریموت کنترل مسلط نباشید، در صورتی که حتی یک دکمه اشتباه را فشار دهید، تنظیمات کولر گازی به هم ریخته و کار دستگاه مختل می‌شود. پس برای آگاهی بیشتر از نحوه کار با ریموت کنترل کولر گازی در ادامه بانه ویترین را همراهی کنید.

   معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی جنرال

نحوه کار با ریموت کنترل کولر گازیدکمه Power کدام کارایی کولر گازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟دکمه Mode چه کارایی دارد؟عملکرد دکمه Set Temp چگونه است؟کاربرد دکمه Indoor Fan Speed چیست؟شرح عملکرد دکمه Swingدکمه Set Time چه کارایی دارد؟معنی دکمه Reset چیست؟جمع بندی

نحوه کار با ریموت کنترل کولر گازی

 کمپانی‌های زیادی تولیدکننده کولر گازی هستند که محصولات خود را در انواع مختلف و مدل‌های متنوع به بازار ارائه می‌دهند. کولر گازی شما اسپلیت یا پنجره‌ای یا پرتابل و هرنوع دیگری که باشد فرقی ندارد. حتی مدل کولر گازی و برند تولیدکننده آن هم می‌تواند متفاوت باشد اما ریموت کنترل همه آن‌ها یکسان بوده و یک عملکرد خواهد داشت. پس در این مقاله که با معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولرگازی آشنا می‌شوید به منزله کسب آگاهی از نحوه کار ریموت کنترل همه کولرهای گازی است. نمادهایی از قبیل Power، Mode، Set Temp، Fan Speed، Swing، Set Time و Reset روی ریموت کنترل کولرهای گازی تعبیه شده‌اند که در ادامه معنی هر یک از این کلمات روی ریموت کنترل کولر گازی را بررسی می‌کنیم.

دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی

دکمه Power کدام کارایی کولر گازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

Power یکی از پرکاربردترین دکمه‌های ریموت کنترل کولرگازی است که تقریبا همه با آن آشنایی دارند. Power دکمه‌ای است که برای خاموش و روشن کردن کولر گازی به کار می‌رود. این دکمه طراحی دایره‌ای مانند دارد که یک خط سفید به صورت عمودی از آن می‌گذرد. دکمه Power همواره به رنگ قرمز درمی‌آید. تنها کار دکمه Power خاموش یا روشن کردن دستگاه است و هیچ کارایی دیگری ندارد. دکمه Power یک نام آشنا است که در بحث معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی حتی نیازی به توضیح هم نداشت.

معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

دکمه Mode چه کارایی دارد؟

سخت‌ترین یادگیری در معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی، مربوط به دکمه تعیین‌کننده عملکرد کار دستگاه است. دکمه Mode، مهم‌ترین دکمه‌ای است که روی ریموت کنترل فراهم آمده است. این دکمه برای انتخاب نوع عملکرد کولر گازی به کار گرفته می‌شود. دکمه Mode قابلیت تنظیم کولر گازی را در 5 حالت و عملکرد دارد. یکی از حالت‌هایی که توسط این دکمه فعال می‌شود، حالت FAN است که با نشانگر پروانه‌های پنکه، روی ریموت کنترل تعبیه شده است. این حالت برای جابه‌جایی هوا کاربرد دارد و در صورت فعال بودن آن کولر گازی همیشه خاموش است. حالت COOL دارای نشانگر برف است و کاربرد خاص خود را دارد.

حالت COOL تنها برای فصول گرم و به ویژه تابستان کارایی خواهد داشت که وظیفه ایجاد بیشترین سرمایش را بر عهده دارد. HEAT نیز دکمه‌ای دارای نماد خورشید است که برای فعال کردن فعالیت گرمایشی دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. نماد قطره آب نشان دهنده قابلیت DRY است که حالت رطوبت‌گیری دستگاه را فعال می‌کند. این حالت به ویژه در مناطقی با آب و هوای معتدل و شرجی کاربرد دارد. حالت اتوماتیک کولر گازی نیز به وسیله AUTO فعال می‌شود که یک فلش چرخشی نمایان‌گر آن است در این حالت کمپرسور با توجه به دمای محیط و به صورت اتومات کار می‌کند.

معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی اجنرال

عملکرد دکمه Set Temp چگونه است؟

یکی دیگر از معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی مربوط به تنظیم درجه حرارت محیط می‌شود. دکمه Set Temp ریموت کنترل کولر گازی مانند دکمه ولوم ریموت کنترل تلویزیون عمل می‌کند و برای کم یا زیاد کرن میزان سرمادهی و گرمادهی کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه میزان عدد را به سمت نماد مثبت بالا ببریم دمای محیط افزایش می‌یابد و برعکس با رفتن به سمت منفی دمای محیط کاهش می‌یابد.

معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

کاربرد دکمه Indoor Fan Speed چیست؟

برای تنظیم سرعت باد خروجی از کولر گازی دکمه Indoor Fan Speed مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دکمه کاربردی خاص و اهمیتی ویژه دارد. عملکرد دکمه Indoor Fan Speed چهار حالت تاثیرگذار دارد. حالت‌هایی که با فشار دادن این دکمه فعال می‌شوند عبارتند از خروج باد با سرعت کم و پرتاب باد متوسط و حالت زیاد و همچنین حالت نامنظم، هر یک از این حالت‌ها نحوه وزش باد کولر گازی در محیط را مشخص می‌کنند. علاوه بر این چهار حالت دکمه مورد نظر از ریموت کولر گازی، قابلیت تنظیم دو حالت جانبی وزش باد را نیز دارد. یکی از این حالت‌ها JET COOL است که با سرعت بسیار بالا محیط را به مقدار زیادی خنک خواهد کرد.

حالت دیگر آن مربوط به قابلیت TURBO است که برخلاف حالت JET COOL برای هر دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی دستگاه کاربرد دارد. این حالت در بازه زمانی 30 دقیقه با سرعت بسیار زیادی به محیط باد سرد یا گرمی را که توسط کمپرسور تولید شده به محیط پرتاب خواهد کرد.

معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی جنرال گلد

شرح عملکرد دکمه Swing

یکی دیگر از معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی، تنظیم جهت وزش باد را شامل می‌شود. دکمه Swing قابلیت تنظیم جهت پره‌های کولر گازی را برای پرتاب باد به چهار جهت مختلف محیط، بالا، پایین، چپ و راست است. با فشار دادن و فعال کردن این دکمه، جریان هوا به صورت یکنواخت در همه نقاط محیط به حرکت در می‌آید.

معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی

دکمه Set Time چه کارایی دارد؟

تنظیمات مربوط به زمان و به عبارتی تایمر 24 ساعته با فشردن دکمه Set Time انجام می‌پذیرد. امکان خاموش و روشن شدن دستگاه از طریق به کار گرفتن این دکمه در تایم دلخواه از روز برای کاربران فراهم می‌شود. همچنین می‌توان توقف زمان سنج را نیز از طریق همین دکمه انجام داد. زمان سنج یکی دیگر از معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی بوده که برای شما تعریف شد.

 

معنی دکمه Reset چیست؟

علاوه بر تفاوت معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی، عملکرد هر یک نیز از دیگر مجزا و متفاوت است. دکمه Reset قابلیت شروع مجدد را دارد و مانند ری استارت کامپیوتر عمل می‌کند این دکمه ریز تعیبه شده و باید با وسیله‌ای نوک تیز آن را فشار داد. دکمه Reset همان شروع مجدد است که تنظیمات کولر گازی را به حالت اولیه باز می‌گرداند.

معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی گری

جمع بندی

این مقاله مشروحی از معنی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی بود که به محضر شما رسید. دکمه‌های روی کنترل کولر گازی هر یک کلمه‌ای انگلیسی با نماد خاص هستند که برای فعال کردن قابلیت‌های کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ریموت کنترل همه کولرهای گازی یک کارایی داشته و مشابه هم هستند. علاوه بر قابلیت‌های اصلی کولر گازی که برای آن‌ها دکمه مخصوص تعبیه شده است. یک سری دکمه دیگر نیز روی ریموت کنترل هستند که برای فعال کردن قفل کودک و فعال کردن سیستم تصفیه‌کننده هوا به کار می‌روند. دکمه تمیزکننده خودکار و دکمه فعال‌کننده برای ایجاد جهت وزش باد افقی از سایر دکمه‌های جانبی کولر گازی هستند که بسیار کاربردی می‌باشند. آشنایی با نحوه کار کردن ریموت کنترل و تسلط بر آن بسیار مفید بوده و مانع از آسیب رساندن به دستگاه توسط کاربر می‌شود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش