• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟

کولرهای گازی دستگاهای سرمایشی هستند که بعضا قابلیت گرمایشی دارند. اما متاسفانه طول عمر کوتاهی دارند. البته این موضوع به معنای آن نیست که شما نمی‎توانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که با سرویس‌های منظم و برنامه‌ریزی شده می‎توانید مدت زمان بیشتری از کولر گازی خود استفاده کرده و از عملکرد عالی آن لذت ببرید. افراد زیادی می‌پرسند، آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟، بله، سرویس کردن کولر گازی در زمان‌های معین مانع از آسیب‌دیدگی جدی آن خواهد شد و از خراب شدن آن جلوگیری خواهد کرد. متاسفانه به موجب فرهنگ نادرستی که در بین ما ایرانیان وجود دارد، سرویس کردن کولر گازی را امری غیر ضروری دانسته و برای آن اهمیتی قائل نیستند تا زمانی که دستگاه به طور جدی آسیب دیده و خراب می‌شود، در چنین شرایطی باید هزینه‌ای خیلی زیادتر از آنچه صرف سرویس دستگاه می‌شد را خرج تعمیر آن کرد.

آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟ 1

چرا باید کولر گازی را سرویس کرد؟فواید سرویس کردن کولر گازی چیست؟چه مواردی را در هنگام سرویس کولر گازی باید بررسی نمود؟چه زمانی باید کولر گازی را سرویس کرد؟جمع بندی

چرا باید کولر گازی را سرویس کرد؟

هر نوع کولر گازی اعم از پرتابل یا پنجره‌ای یا اسپلیت‌های دیواری و ایستاده یا حتی داکت اسپلیت‌ها به مرور با گذشت زمان نیاز دارند که سرویس شوند. زیرا به موجب کار فین‌های کندانسور و فین‌ها و فیلترهایی که در اپراتور دستگاه  مشغول به فعالیت هستند و همچنین گردش مداوم هوا درون دستگاه، آلودگی زیادی فضای داخلی کولر گازی و اجزای سازنده آن را در بر می‌گیرد. کثیف شدن محیط داخلی کولر گازی و انباشته شدن آلودگی داخل آن، کارکرد دستگاه را مختل کرده و مانع از خنک شدن گاز مبرد داغ شده در کندانسور خواهد شد. اختلال در کار کندانسور، کارکرد کلی دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و مانع از سردسازی محیط توسط کولر گازی می‌شود. بنابراین در جواب به سوال آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟ باید گفت بله 100 درصد باید به منظور داشتن بازدهی بیشتر از دستگاه آن را سرویس کرد.

آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟ 2

فواید سرویس کردن کولر گازی چیست؟

لازم است کولر گازی خود را به طور مرتب در طول سال دو بار، سرویس کنید. سرویس کردن کولر گازی باعث می‌شود دستگاه بیشترین بازده را داشته باشد و از بروز آسیب‌های احتمالی و مختل شدن عملکرد آن ممانعت به عمل آورد. زمانی که کولر گازی را به طور منظم سرویس کنید، مطمئن باشید که طول عمر دستگاه شما دو برابر خواهد شد. همچنین قدرت سرمایشی و گرمایشی آن به مقدار قابل توجهی بهبود یافته و افزایش می‌یابد. مهمترین مزیت سرویس کردن کولر گازی این است که دستگاه قادر به کنترل میزان مصرف انرژی خود بوده و عملکردی بهینه خواهد داشت. یکی از آیتم‌های مهم در سرویس کولر گازی، پاکسازی فیلترهای آن است.

چگونه کولر گازی را در خانه سرویس کنیم

زیرا کثیف شدن فیلترها موجب کاهش جریان هوا در دستگاه می‌شود و این امر در بهره‌وری کولر گازی اختلال ایجاد کرده و درصد بهره‌وری را پایین می‌آورد. بنابراین به منظور افزایش بهره‌وری دستگاه خود لازم است فیلترهای آن را تمیز کرده و کندانسور را نیز شستشو داد. البته هنگام شستن کندانسور توجه داشته باشید که اصول ایمنی را کامل رعایت نمایید. قبل از شروع به شستن کندانسور، جریان برق کولر گازی را قطع نموده و برای شستن آن از مواد پاک‌کننده و شوینده استفاده نکنید. چون مواد شوینده باعث آسیب رسیدن به کندانسور می‌شوند. همچنین از به کار بردن فرچه و اقلام مشابه آن برای تمیز کردن کندانسور، خودداری نمایید زیرا موجب آسیب‌دیدگی کویل‌های آن خواهد شد.

تعمیر کولر گازی در خانه

چه مواردی را در هنگام سرویس کولر گازی باید بررسی نمود؟

سرویس کولر گازی از مهمترین نکاتی است که برای نگهداری از آن لازم است به صورت مرتب انجام گیرد. هنگام سرویس کولر گازی مواردی هستند که بسیار مهم بوده و حتما نیاز به توجه دارند. بررسی کردن گاز مبرد کولر گازی یکی از نکات خیلی مهم است. بنابراین باید موقع سرویس کردن دستگاه، مقدار شارژ گاز مبرد آن را اندازه‌گیری نمود. زیرا این احتمال وجود دارد که به علت کار زیاد دستگاه میزان گاز مبرد کم شده باشد. یونیت‌های داخلی و خارجی اسپلیت‌ها یا اپراتور و کندانسور کولر گازی در هنگام سرویس، نیاز به شستشو دارند. جهت شستن دستگاه لازم است اطلاعات کافی و تخصصی داشته باشید تا از پیش آمد مشکلات جدی پیشگیری کنید.

آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟

هنگام سرویس کردن کولر گازی یکی از کارهایی که لازم است انجام دهید، بررسی کردن بوش‌های فن یونیت داخلی است. همچنین در صورتی که صدای غیر عادی از یونیت شنیده شود باید آن را برطرف نمایید. فن کندانسور نیز نباید زمان سرویس کاری دستگاه فراموش شود. لازم است فن کندانسور را به دقت بررسی و تمیز کنید تا از مختل شدن کارکرد کندانسور جلوگیری کرده باشید. خازن‌های کندانسور، قطعاتی هستند که نقش مهمی در سیکل تبرید بر عهده دارند. بنابراین وقتی که کولر گازی را سرویس می‌کنید، بازدید خازن‌ها و رفع مشکلات آن‌ را فراموش نکنید. به طور کلی بهتر است کلیه قطعات و اجزای سازنده کولر کولر گازی را با دقیت بازدید و بررسی کنید تا چنانچه قطعه‌ای معیوب بود، آن را تعویض نمایید. همچنین کمپرسور دستگاه را نیز بازدید کرده و در صورت مشاهده کوچکترین مشکل از فردی متخصص کمک بگیرید.

آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟

چه زمانی باید کولر گازی را سرویس کرد؟

سرویس کردن کولر گازی به طور معمول دوره‌ای بوده و هر شش ماه یکبار لازم است، انجام گیرد. اما بعضی اوقات مشکلاتی برای دستگاه پیش می‌آید که دستگاه زودتر از موعد نیاز به سرویس پیدا می‌کند. در زیر بعضی از موارد ناگهانی که سبب سرویس کردن می‌شوند را بیان کرده‌ایم.

  • گاهی پیش می‌آید که کولر گازی بی‌مورد و بدون هیچ دلیلی خاموش می‌شود. در این شرایط باید سرویس دستگاه را انجام دهید.
  • مورد دیگری که لازم به سرویس بوده این است که دستگاه شما روشن و درحال کار باشد اما عملکرد کمپرسور آن به ناگاه متوقف گردد.
  • بعضی اوقات با وجود روشن بودن کولر گازی و فعالیت کمپرسور، دستگاه توان سردسازی مطلوبی ندارد. در این شرایط لازم است سرویس آن را انجام دهید.
  • چنانچه صدایی نامتداول و ناهنجار از کولر گازی بشنوید مطمئن باشید که مشکلی پیش آمده و باید دستگاه را سرویس کنید.
  • هنگامی که کولر گازی ارور می‌دهد یا چراغ‌های هشدار دهنده روشن می‌شوند، سرویس دستگاه را باید انجام داد.
  • چکه کردن آب کولر گازی نیز حاکی از بروز مشکل در دستگاه است در این شرایط نیز سرویس کاری لازم می‌شود.
چگونه کولر گازی را در خانه سرویس کنیم

جمع بندی

سایت بانه ویترین در پاسخ به سوال شما در مورد آیا کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟ این پست را نوشته و منتشر کرده است. کولر گازی با هر دستگاه الکترونیکی دیگر لازم است در بازه‌های زمانی مشخص سرویس شوند. سرویس کردن کولر گازی با هدفی خاص انجام می‌‎گیرد. هدف اصلی در سرویس کردن کولر گازی، بالا بردن راندمان کاری و افزایش بازدهی آن است. همچنین افزایش طول عمر کولر گازی نیز از اهداف بسیار مهمی است که با سرویس کردن به موقع کولر گازی می‌توان به آن دست یافت. سرویس کردن کولر گازی با پیشگیری از بروز مشکلات بزرگ و خرابی‌های جبران‌ناپذیر قطعات دستگاه، از صرف هزینه‌های بیشتر جهت تعمیرات آن‌ها پیشگیری خواهد کرد.

بنابراین چون کولر گازی حساسیت زیادی دارد لازم است سالانه و در طول هر شش ماه، یک بار کولر گازی خود را سرویس نمایید. البته چنانچه کولر گازی شما تنها کارکرد سرمایشی دارد و از قابلیت گرمایشی بی‌بهره است، پس از اتمام تابستان و پایان فصل گرما، دستگاه خود را تمیز کرده و با دقت عایق‌بندی نمایید. بنابراین می‌توان گفت که سرویس کولر گازی مزیت‌های بسیار زیادی از قبیل افزایش طول عمر دستگاه و کنترل و کاهش مصرف انرژی و افزایش توان سردسازی و گرم‌سازی آن دارد. بنابراین به شما عزیران توصیه می‌کنیم از سرویس کردن کولر گازی خود غافل نشوید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش