• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟

وقتی می‌خواهیم کولر گازی بخریم و شروع به گشتن برای خرید محصول مورد نظر خود می‌کنیم با واژه‌هایی همچون کولر گازی کم مصرف و کولر گازی اینورتر، زیاد روبرو می‌شویم. کولر گازی به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع پر مصرف در میان مردم شناخته شده و به همین دلیل گروهی از مردم رغبتی به خرید آن نشان نمی‌دهند. اما امروزه تکنولوژی‌های جدید در صنعت تولید کولر گازی استفاده می‌شوند که به موجب آن‌ها مصرف انرژی کولر گازی پایین می‌آید. اینورتر مهمترین تکنولوژی مورد استفاده در صنعت است که قادر به کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی در کولر گازی و یخچال و محصولاتی از این قبیل است. حال این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟ با توجه به مصرف زیادی که کولر گازی دارد آیا اینورتر می‌تواند مصرف آن را بهینه کند؟ این پست سایت بانه ویترین را مطالعه کنید تا به جواب سوال‌های خود برسید؟

 مصرف کولر گازی اینورتر چقدر است؟

اینورتر کولر گازی چیست؟چه عواملی در کاهش مصرف برق کولر گازی موثر هستند؟مقدار مصرف کولر گازی اینورتر چقدر است؟مزیت‌های اینورتر برای کولر گازیجمع‌بندی

اینورتر کولر گازی چیست؟

قبل از این که به سوال مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟ پاسخ دهیم، بهتر است ابتدا تعریفی از تکنولوژی اینورتر در کولر گازی را ارائه دهیم. اینورتر در کولر گازی در مسیر کمپرسور قرار می‌گیرد و جریان برق ورودی را کنترل می‌کند. کنترل جریان ورودی برق به کمپرسور کولر گازی موجب می‌شود تا کمپرسور دستگاه آرام‌تر و با دور کمتر راه اندازی شود. تکنولوژی اینورتر به عنوان یک مبدل برق شناخته می‌شود که جریان ثابت را به جریان متناوب تبدیل می‌کند. کارکرد اینورتر به این شکل است که ابتدا جریان برق ورودی به دستگاه را تحت کنترل خود گرفته و با مدیریت صحیح ولتاژ و فرکانس آن را کاهش می‎‌دهد.

مصرف کولر گازی اینورتر چقدر است؟

این امر موجب می‌شود تا سرعت لحظه‌ای استارت و راه اندازی کمپرسور به کنترل اینورتر درآید و کاهش پیدا کند. فرکانس و ولتاژ جریان ورودی و سرعت کمپرسور پس از راه‌اندازی مجدد، رفته رفته افزایش می‌یابد تا این که به میزان مطلوب برسد. این امر موجب می‌شود تا کولر گازی اینورتر در هنگام راه اندازی مجدد کمپرسور افت ولتاژ نداشته باشد در نتیجه هیچگونه فشار و کوچکترین آسیب به سیم‌کشی و شبکه برق درونی کمپرسور وارد نخواهد شد و به این طریق سلامت کمپرسور تضمین می‌شود. مهمترین مزیتی که نحوه کارکرد اینورتر برای کولر گازی به همراه دارد، صرفه‌جویی در مصرف انرژی دستگاه است. اینورتر تا حد زیادی در تعیین قیمت خرید کولر گازی موثر است.

کولر گازی اینورتر چقدر مصرف دارد

چه عواملی در کاهش مصرف برق کولر گازی موثر هستند؟

برای رسیدن به جواب مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟ لازم است که در مورد دلایل کاهنده مصرف برق در این دستگاه صحبت کرد. کولر گازی اینورتر در مقایسه با یک کولر گازی معمولی 60 تا 70 درصد کمتر برق مصرف می‌کند. دو عامل اصلی و مهمی که در کاهش مصرف انرژی کولر گازی اینورتر دخیل هستند عبارتند از:

 
  • عدم خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور

موتور یا کمپرسور کولر گازی اینورتر با دور متغییر کار می‌کند. بنابراین خاموش و روشن نمی‌شود. بیشترین میزان انرژی که در کولر گازی مصرف می‌شود، خرج راه‌اندازی دوباره کمپرسور آن خواهد شد. این در حالی است که کمپرسور کولر گازی معمولی مرتبا خاموش شده و در صورت نیاز دوباره روشن می‌شود. این امر موجب می‌شود ولتاژ و فرکانس جریان ورودی برق به دستگاه افزایش یابد.

مصرف کولر گازی اینورتر چقدر است؟
  • کارکرد موتور با دور متغییر

عامل دومی که موجب کاهش مصرف انرژی در کولر گازی می‌شود این است که بعد از رسیدن دمای محیط به حد مطلوب، موتور دستگاه با کمترین سرعت ممکن کار کرده و دور موتور کند خواهد داشت در نتیجه مصرف برق به میزان چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

اصلی‌ترین دلایل موثر در کاهش مصرف برق کولر گازی اینورتر این دو عامل هستند که بیان شد. البته عواملی دیگر همچون کیفیت ساخت و مواد اولیه استفاده شده در ساخت دستگاه و همچنین نوع کمپرسور مورد استفاده در دستگاه نیز در کاهش میزان مصرف برق دستگاه تا حدودی تاثیر گذار خواهند بود.

مصر برق کولر گازی اینورتر چقدر است

مقدار مصرف کولر گازی اینورتر چقدر است؟

کولر گازی اینورتر دارای برچسب فنی روی بدنه خود است که اطلاعاتی فنی از دستگاه بر آن ثبت شده است از جمله این اطلاعات، میزان مصرف انرژی توسط دستگاه است. البته ارقامی که روی این برچسب به عنوان میزان مصرف انرژی دستگاه اعلام شده‌اند را باید دوباره محاسبه کرد تا مقدار انرژی مصرفی دستگاه را به طور دقیق به دست آورد. دقت داشته باشید که مقدار مصرف برق کولر گازی به نحوه نصب و شرایط محیطی دستگاه نیز بستگی دارد. دقت داشته باشید که مصرف کولر گازی در حالت سرمایش و گرمایش با هم فرق داشته و متفاوت است. با این فرض که کولر گازی اینورتر در مکان و شرایط ایده‌آل نصب شده، در یک نمونه نحوه محاسبه مصرف انرژی دستگاه را به دست می‌آوریم.

مصرف کولر گازی اینورتر چقدر است؟

با این احتمال که کولر گازی شما در طول 24 ساعت شبانه روز، 10 ساعت روشن بوده و کار می‌کند، میزان مصرف انرژی آن را محاسبه می‌کنیم. اگر تعرفه برق تعیین شده برای هر کیلووات ساعت 1900 ریال باشد و دوره محاسبه قبض برق 30 روزه حساب شود، مقدار انرژی که کولر گازی در حین کارکرد سرمایشی خود مصرف می‌کند برابر با 2800 وات در هر ساعت است و برابر با 2.8 کیلووات بر ساعت خواهد بود. برای محاسبه مصرف برق ماهانه لازم است این عدد بر حسب کیلووات ساعت را در 30 روز ضرب نماییم در نهایت میزان مصرف انرژی کولر گازی در کارکرد سرمایشی 660 کیلووات ساعت خواهد بود.

کولر گازی اینورتر چقدر مصرف دارد

مزیت‌های اینورتر برای کولر گازی

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره داشتیم اینورتر یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های حال حاضر جهان است که در صنعت به منظور ارتقاء کارایی محصولات الکترونیکی و کاهش میزان مصرف انرژی در آن‌ها کاربرد دارد. اینورتر به صورت یک کیت در کولر گازی به کار می‌رود که مبدل جریان برق است و با ایجاد دور موتور متغییر موجب می‌شود بازدهی دستگاه بیشتر شده و راندمان آن بالا رود.

همچنین اصطکاک داخلی کمپرسور را کم کرده و مانع از تولید سر و صدای زیاد شده و مانع از بروز آلودگی صوتی خواهد شد. همچنین با راه‌اندازی آهسته کمپرسور از آسیب رسیدن به قطعات داخلی کمپرسور و پارگی آن ممانعت به عمل آورده و طول عمر کمپرسور را افزایش می‌دهد به همین دلیل کمپرسور کولرهای گازی اینورتر به مدت بسیار طولانی از جانب کمپانی‌های سازنده آن‌ها گارانتی خواهند شد. کولر گازی اینورتر بهتر و بیشتر می‌تواند ثبات دمایی را در محیط حفظ کند.

کولر گازی اینورتر چقدر مصرف دارد

جمع‌بندی

کولر گازی اینورتر یکی از بهترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند و بهترین عملکرد را دارند. کولرهای گازی مجهز به قابلیت اینورتر نسبت به کولرهای گازی معمولی گران قیمت‌تر هستند. زیرا کارکرد بهینه دارند و قادر به صرفه‌جویی در مصرف انرژی هستند با توجه به این که کولر گازی اینورتر در مقایسه با کولر گازی معمولی 60 درصد تا 70 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. این صرفه‌‎‎جویی در مصرف برق توسط کولر گازی با مرور زمان هزینه زیادی که صرف خرید آن کرده‌اید را جبران می‌کند.

بنابراین اگر قصد دارید با خیالی آسوده و ذهنی آرام از کولر گازی استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما خرید کولر گازی اینورتر است. تفاوت زیادی که کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی معمولی در مصرف انرژی دارد گاهی اوقات بیشتر از 70 درصد خواهد بود در نتیجه می‌توانید بدون توجه به مقدار مصرف انرژی دستگاه و نگرانی از افزایش هزینه‌های فیش برق ماهانه از هوای خنک و دلچسب در تابستان یا هوای گرم در سوز زمستان سخت لذت ببرید. امیدواریم توانسته باشیم تا حدودی ابهامات ذهن شما در باب مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟ را برطرف نموده باشیم.

مقدار مصرف برق کولر گازی اینورتر چقدر است؟

با این احتمال که کولر گازی شما در طول 24 ساعت شبانه روز، 10 ساعت روشن بوده و کار می‌کند، میزان مصرف انرژی آن را محاسبه می‌کنیم. اگر تعرفه برق تعیین شده برای هر کیلووات ساعت 1900 ریال باشد و دوره محاسبه قبض برق 30 روزه حساب شود، مقدار انرژی که کولر گازی در حین کارکرد سرمایشی خود مصرف می‌کند برابر با 2800 وات در هر ساعت است و برابر با 2.8 کیلووات بر ساعت خواهد بود. برای محاسبه مصرف برق ماهانه لازم است این عدد بر حسب کیلووات ساعت را در 30 روز ضرب نماییم در نهایت میزان مصرف انرژی کولر گازی در کارکرد سرمایشی 660 کیلووات ساعت خواهد بود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش