• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است یا نه؟

کولر گازی یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع  است که مورد توجه طیف گسترده‌ای از کاربران قرار گرفته است. اما بیشترین دغدغه افراد هنگام خرید کولر گازی، مصرف زیاد برق توسط این دستگاه است. پیشرفت روز افزون علم و ارائه تکنولوژی‌های جدید برای ساخت کولرهای گازی موجب بهبود عملکرد و کارکرد بهینه آن‌ها شده است. امروزه تولیدکنندگان این محصولات با بهره‌گیری از تکنولوژی اینورتر موفق شده‌اند میزان مصرف انرژی در این دستگاه را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند. البته همه کولرهای گازی به قابلیت اینورتر مجهز نیستند. بنابراین هنگام خرید کولر گازی باید دقت زیادی کرد و کولر گازی اینورتر اصل را انتخاب نمود. حالا می‌پرسید از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟

به نکته خوبی اشاره کردید. زیرا تشخیص اینورتر بودن کولر گازی نیازمند داشتن اطلاعات لازم است. در ادامه این مقاله از سایت بانه ویترین با ما همراه باشید تا بتوانید به آسانی کولر گازی اینورتر را تشخیص دهید.

از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟

کولر گازی اینورتر چیست؟ نحوه تشخیص کولر گازی اینورتراز کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟کولر گازی اینورتر چه ویژگی‌هایی دارد؟جمع بندی

کولر گازی اینورتر چیست؟ نحوه تشخیص کولر گازی اینورتر

برای این که بدانیم از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟ باید ابتدا با مفهوم کولر گازی اینورتر آشنایی داشته باشید. کولر گازی اینورتر جدیدترین نسل کولرهای گازی و انواع اسپلیت است  که با نام کولرهای گازی کم مصرف در بین کاربران شهرت یافته‌اند. کولرهای گازی و اسپلیت‌های طرح قدیمی‌تر با دور ثابت موتور کار می‌کردند. یعنی خاموش و روشن شدن‌های متوالی داشتند. این امر باعث می‌شود به کمپرسور مرتبا شوک الکتریکی ناشی از ورود آمپر بالا، وارد آید. این امر علاوه بر این که احتمال آسیب رسیدن به کمپرسور را بالا می‌برد. بلکه با مصرف برق بیشتر، هزینه‌های جاری خانوار را نیز افزایش می‌داد.

اما در کولرهای گازی اینورتر دیگر کمپرسور با دور ثابت کار نمی‌کند و دور متغییر موتور را جایگزین آن می‌نماید. اینورتر در این حالت کارکرد، با توجه به فرمان‌ها و اطلاعات ترموستات، دور موتور را کنترل کرده و آن را کم یا زیاد می‌کند. اینورتر از خاموش و روشن شدن کمپرسور و در نهایت استارت زدن متوالی آن جلوگیری می‌کند. بنابراین میزان آمپر ورودی کاهش می‌یابد و در نهایت باعث صرفه‌جویی در مصرف برق توسط دستگاه خواهد شد.

از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟

از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، کولرهای گازی بر دو نوع اینورتر دار و بدون اینورتر هستند. جهت تشخیص و شناخت کولر گازی اینورتر، راه حل‌هایی ساده را به شما آموزش می‌دهیم.

 
  • برخورداری از برد اینورتر

اینورتر نوعی تکنولوژی مبدل است که جهت بهره‌مندی از آن در دستگاه از برد اینورتر استفاده می‌شود. اینورتر جریان برق ثابت را به جریان برق متناوب تبدیل می‌کند یعنی برق DC را جایگزین برق AC می‌کند. برای این که اینورتر از عهده این کار برآید، برد پیشرفته‌ای برای آن طراحی شده است. این برد در مسیر کمپرسور دستگاه قرار می‌گیرد و جایگاه آن در انواع اسپلیت‌ها، درون یونیت بیرونی دستگاه است. شما می‌توانید از طریق باز کردن درب یونیت خارجی به راحتی برد اینورتر را مشاهده کرده و از اینورتر بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.

 
  •  کمپرسور کولر گازی را بررسی کنید

راه حل بعدی برای تشخیص اینورتر بودن کولر گازی بررسی و بازدید کمپرسور آن است. مهمترین آیتم که در کاهش مصرف برق به اینورتر کمک می‌کند، کمپرسوری با دور متغییر موتور است. کمپرسورهای دورانی یا دور متغییر، موتور بدون خازن هستند. بنابراین اگر درب یونیت را باز کنید و کمپرسور را بازدید نمایید خیلی راحت به اینورتر بودن یا نبودن دستگاه پی می‌برید. یعنی اگر با کمپرسور خازن دار مواجه شدید، بدانید که کولر گازی بدون اینورتر است. اما اگر هیچ خازنی را رویت نکردید مطمئن شوید که انتخاب درستی کرده‌اید و کولر گازی شما اینورتر است.

از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟
  •  نوع گاز مبرد مصرفی در کولر گازی

یکی از مهمترین مولفه‌هایی که در تشخیص کولر گازی اینورتر به شما کمک می‌کند، نوع گاز مبردی است که در آن به کار گرفته شده است. همان طور که در قسمت‌های بالایی به آن اشاره کردیم کولر گازی اینورتر نسل جدید کولرهای گازی است که براساس استانداردهای جهانی تولید می‌شوند. استانداردهای جهانی اعلام می‌کنند که استفاده از گازهایی که برای محیط زیست مخرب هستند ممنوع است از این رو کولرهای گازی اینورتر به گاز مبردی که دوستدار محیط زیست و سازگار با آن باشد، مجهز می‌شوند. بنابراین کولرهای گازی با انواع مبردها مانند گاز R22 و R-12 و انواع گاز خنک‌کننده از این قبیل، اینورتر نیستد.

گاز مبرد مصرفی در کولر گازی اینورتر از نوع خنک‌کننده R410A است. این نوع از گاز مبرد عملکردی بهتر داشته و سازگار با محیط زیست. هنگامی که کولر گازی منتخب خود را بررسی کردید مطمئن شوید که گاز مصرفی آن مبرد R410A باشد. این گاز نشان‌دهنده اینورتر بودن کولر گازی نیست اما اکثر کولر گازی‌های اینورتر از این گاز در سیکل تبرید خود استفاده می‌کنند.

 
  •  از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید

آسان‌ترین راه برای این که بفهمید کولر گازی اینورتر است این است که از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید. زیرا اعتبار یک فروشگاه تضمین‌کننده اصالت کالایی است که می‌فروشد.

از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟
  •  بررسی برچسب فنی کولر گازی

برچسب فنی کولر گازی شامل داده‌هایی دقیق درباره دستگاه است. با بررسی کردن دقیق برچسب حک شده روی کولر گازی به آسانی می‌فهمید که دستگاه اینورتر است یا خیر.

 
  •  چک کردن میزان آمپر مصرفی کولر گازی

برای این که بفهمید کولر گازی اینورتر است می‌توانید از طریق آمپرمتر میزان آمپر ورودی به دستگاه را بسنجید. چنانچه آمپرسنج روی عددی ثابت مانند و هیچ تغییری نداشت یا این که تغییرات بسیار کم و محسوسی را مشاهده کردید به این معنی است که کولر گازی اینورتر نیست. اما اگر نوسانات آمپر یسبار زیاد بود و اعداد نشان داده شده در آمپرسنج مرتبا بالا و پایین داشتند، مطمئن باشید که کولر گازی اینورتر است.

نحوه تشخیص کولر گازی اینورتر اصلی و تقلبی

کولر گازی اینورتر چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از ویژگی‌های کولر گازی اینورتر برخورداری از سرعت متغییر است. سرعت کارکرد کمپرسور کولر گازی اینورتر به موجب این که مقدار ولتاژ مرتبا در حال تغییر است و فرکانس‌های برق متفاوتی به کمپرسور وارد می‌شود، متغییر خواهد بود. یعنی زمانی که کمپرسور شروع به کار می‌کند ابتدا سرعتی کم داشته و به مرور سرعت خود را افزایش داده و پس از اتمام چرخه کاری، دوباره رفته رفته سرعت خود را پایین می‌آورد. این نحوه کارکرد کمپرسور باعث می‌شود در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. کمتر مصرف کردن برق از دیگر ویژگی‌های کمپرسور اینورتر است.

کولرهای گازی اینورتر به موجب عدم برخورداری از دور ثابت موتور و خاموش و روشن شدن پی در پی کمپرسور، کمترین میزان انرژی را مصرف می‌کنند. همچنین ایجاد محیطی با دمای ثابت و یکنواخت و داشتن سرعت سرمادهی و گرمادهی بیشتر نیز از ویژگی‌های مهمی است که کولر گازی اینورتر از آن بهره می‌برد. کولر گازی اینورتر لرزش کمتر و عملکرد بی‌صدا دارد.

تشخیص کولر گازی اصلی اینورتر

جمع بندی

در میان انواع کولر گازی، کولر گازی اینورتر از بقیه محبوب‌تر بوده و خواهان بیشتری دارد. زیرا عملکرد بهتر و قدرتمندتری داشته و کارکرد آن کاملا بهینه است. حتما در ذهن خود می‌پرسید، از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است؟ کولر گازی اینورتر ظاهری شیک‌تر و مدرن‌تر نسبت به سایر کولرهای گازی قدیمی دارد. همچنین میزان آمپر و ولتاژ ورودی به آن متغییر است. کولر گازی اینورتر کمپرسور بدون خازن داشته و سیم پیچی استارت ندارد. این نوع از کولرهای گازی بدون سیم پیچ استارت بوده و درای سیم پیچ ستاره‌ای هستند با باز کردن درب یونیت خارجی دستگاه و مشاهده کمپرسور آن به راحتی می‌تواند از طریق پی بردن به داشتن یا نداشتن خازن از اینورتر بودن یا نبودن کولر گازی اطمینان حاصل کنید.

همچنین می‌توانید با خرید از فروشگاه‌های معتبر لوازم خانگی، مطمئن باشید که کولر گازی اینورتر اورجینال را خریداری کرده‌اید. پیشنهاد ما برای شما خرید کولر گازی اینورتر است. زیرا به مقدار چشم‌گیری مصرف انرژی کمتری نسبت به سایر کولرهای گازی دارد. همچنین توان سرمایشی و گرمایشی فوق‌العاده داشته و قادر به ارائه بازده و راندمان بالا است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش