• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای؟

 فهمیدن مزایا و معایب تفاوت ها و شباهت ها و به صورت کلی مقایسه جاروبرقی های سطلی و کیسه ای کاری است که معمولا افراد قبل از خرید جاروبرقی انجام می دهند. به عبارتی از خود می پرسند که واقعا جاروبرقی سطلی بهتر است یا کیسه ای برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است بدانیم: برای نظافت منزل یا هر مکانی که در آن کار یا زندگی می‌کنید به محصولی نیاز دارید که هم کار نظافت با آن به درستی انجام شود هم به شما در صرفه جویی زمان و آسان شدن کار نظافت کمک کند. جاروبرقی می‌تواند محصولی باشد که تمامی این نیاز ها را برای شما رفع می‌کند.

جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای؟

مقایسه جاروبرقی سطلی و کیسه ایمعرفی جاروبرقی کیسه ایویژگی‌های مهم جارو برقی کیسه ایتوان مصرفی موتورقدرت مکش جاروی معمولی:صدای جاروی کیسه ای چقدر است؟نوع کیسه:فیلتر هواطراحی و اندازه جاروبرقی کیسه ایانواع جاروبرقی سطلی:ویژگی‌های مهم جارو برقی سطلیتوان موتور جاروبرقی سطلیقدرت مکش:صدا جاروبرقینوع و سایز مخزن جاروبرقیفیلتر هوا:طراحی و اندازه:5 فاکتور مهم در مقایسه جاروبرقی های سطلی و کیسه ایمیزان صداتفاوت در سیم جمع کنطراحی و ظاهرامکانات و سری هانشانگر کیسهمزایا و معایب جارو برقی کیسه ایمزایا و معایب جارو برقی سطلیکلام آخر

مقایسه جاروبرقی سطلی و کیسه ای

جاروبرقی ها در 2 نوع سطلی و کیسه ای تولید شده‌اند. زمان خرید باید تعیین کنید که به چه مدلی نیاز دارید تا بتوانید انتخاب درستی انجام دهید. در این نوشته قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای؟ و استفاده از هر کدام به چه شیوه‌ای است؟ همچنین برای منزل شما کدام گزینه انتخاب بهتری خواهد بود؟ در ابتدا هر کدام از این دو مدل را معرفی می‌کنیم و به مزایا و معایب هر کدام اشاره می کنیم.

معرفی جاروبرقی کیسه ای

جاروبرقی کیسه ای با عنوان جاروبرقی خوابیده یا معمولی نیز شناخته می‌شود. از این نوع از جاروبرقی در حال حاضر بیشترین استفاده می‌شود و مورد پسند بیشترین کاربران است. این مدل با طراحی شکیل و نسبتا کوچکتر به نسبت مدل‌های سطلی به فضای کمتری در منزل شما نیاز دارد.

جارو برقی کیسه ای

ویژگی‌های مهم جارو برقی کیسه ای

توان مصرفی موتور

در جاروبرقی های کیسه ای میزان توان موتور همان مقدار از مصرف برق است که دستگاه برای جمع کردن گرد و غبار استفاده می‌کند که با واحد وات اندازه گیری می‌شود. میزان حداقل توان موتور در جارو برقی کیسه ای 1200 وات و حداکثر آن 2600 وات است که در بین مدل‌ها و برندهای مختلف متغیر است.

قدرت مکش جاروی معمولی:

قدرت مکش مهم‌ترین اصل در میزان قدرت جمع آوری جاروبرقی است. این مورد رابطه مستقیم با میزان توان موتور دارد. تا میزان توان موتور بالاتر باشد قدرت مکش نیز بیشتر است. به طور قطع نیز تا میزان مکش بیشتر باشد مصرف برق هم بالاتر است.

صدای جاروی کیسه ای چقدر است؟

صدایی که جارو برقی تولید می‌کند هر کسی را اذیت می‌کند. منطقی است که کسانی که به دنبال خرید جارو برقی هستند یکی از مواردی که به آن اهمیت می‌دهند کم صدا بودن آن است. بنابراین صدا از عوامل مهم برای انتخاب مدل و نوع جاروبرقی است. در مدل‌های کیسه ای بسته به مدل و برند آن میزان صدا متفاوت است. برای تعیین میزان آن از واحد دسی بل استفاده می‌شود که معمولا بر روی بدنه جارو برقی نوشته می‌شود.

به این صورت که تا عدد دسی بل بزرگتر باشد صدای جاروبرقی بیشتر است. لازم به ذکر است میزان صدا به مدل جاروبرقی بستگی دارد. به طوری که در جارو برقی های جدید مدل هایی هستند که با عنوان سایلنت یا سوپر سایلنت معرفی شده و از حداقل میزان صدا برخوردارند.

نوع کیسه:

جاروبرقی های خوابیده از کیسه برای ذخیره گرد و غبار و زباله استفاده می‌کنند. اما کیسه‌ای که برای این مدل از جاروبرقی استفاده می‌شود دو نوع هستند.

 1. کیسه دائمی: این کیسه از جنس پارچه است که هر بار بعد از پر شدن می‌توان آن را تخلیه و دوباره در جای خود قرار داد و همیشگی استفاده کرد. جنس این کیسه قابل شستشو است و هر بار می‌توانید آن را بشویید بعد استفاده کنید.
 2. کیسه یک بار مصرف: جنس کیسه های یک بار مصرف حالت کاغذی دارد و می‌توانید بعد از استفاده آن را دور بیاندازید و کیسه جدید جایگزین کنید. این کیسه ها به صورت جداگانه در بازار موجود هستند. در این حالت دیگر نیاز به صرف زمان برای تخلیه و شستشوی کیسه ندارید.

فیلتر هوا

در همه جارو برقی ها فیلتر هوا وجود دارد. در زمان جارو کشیدن و جمع کردن گرد و غبار ذرات معلقی در هوا پخش می‌شوند که برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند مشکل ایجاد می‌کند و باعث بروز حساسیت می‌شود. فیلتر هوا این گرد و غبار را گرفته و مانع پخش شدن آن در هوا می‌شود. لازم است این فیلتر چند وقت یک بار تمیز شود تا قابلیت آن به درستی بر روی کار جاروبرقی پیاده شود.

طراحی و اندازه جاروبرقی کیسه ای

برای یک سری افراد داشتن ظاهری شکیل برای جاروبرقی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین برای کسانی که فضای زیادی برای گذاشتن جاروبرقی ندارند کوچکتر بودن جاروبرقی می‌تواند یک گزینه موثر در انتخاب در مورد اینکه جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای برای آن‌ها باشد. چون جاروبرقی های خوابیده جای کمتری را اشغال می‌کنند قطعا انتخاب آن‌ها برای این افراد بهتر خواهد بود.

انواع جاروبرقی سطلی:

جاروبرقی سطلی از جمله محصولات پرقدرت و کاربردی هستند که استفاده از آن‌ها به دلیل داشتن مخزن بزرگ و نداشته کیسه آسان است. همچنین برای جاهای بزرگ با متراژ بالا استفاده آن‌ها بهتر است. این مدل از جاروبرقی ها در دو نوع صنعتی و خانگی در دسترس استفاده کنندگان قرار گرفته‌اند.

 • جاروبرقی سطلی صنعتی: استفاده این مدل از جاروبرقی ها برای فضاهای بسیار بزرگ است. دارای موتورهای پرقدرت با مخزن بزرگ هستند که برای جاهایی مانند هتل و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. بدون شک میزان تولید صدای آن‌ها نسبت به مدل‌های دیگر بالاتر است و حتی مصرف برق بالاتری دارند. وزن این مدل از جاروبرقی ها بالا است تا جایی که برای حمل آن‌ها از کالسکه مخصوص استفاده می‌شود.
جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای؟
 • جاروبرقی سطلی خانگی: این دسته برای استفاده خانگی تولید شده‌اند. سایز آن‌ها نسبت به مدل‌های صنعتی کوچکتر است. حتی از لحاظ قدرت موتور و میزان تولید صدا ضعیف تر هستند. اما برای استفاده خانگی این مقدار قدرت و این سایز کافی و پاسخگو است. این مدل از جارو برقی ها به دلیل شرایط خاصی که دارند مورد پسند بسیاری از مردم هستند. بدنه آنها بسیار مقاوم است و ماندگاری بیشتری دارند. همچنین موتور این جاروبرقی ها به طوری ساخته شده‌اند که برای زمان زیاد و پشت سرهم می‌توان استفاده کرد. موضوع بحث در این نوشته جاروبرقی های سطلی خانگی می‌باشد.
جاروبرقی سطلی خانگی

ویژگی‌های مهم جارو برقی سطلی

توان موتور جاروبرقی سطلی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم توان موتور نشان دهنده میزان مصرف برق جارو برقی است. واحد محاسبه توان موتور در جاروبرقی با وات مشخص می‌شود. در جاروبرقی سطلی توان موتور 1200 تا 2300 وات است که بر روی بدنه جاروبرقی این مقدار با حرف W مشخص و نوشته شده است.

قدرت مکش:

قدرت مکش مورد بسیار مهمی است که توانایی برداشتن و جمع آوری گرد و غبار جاروبرقی را نشان می‌دهد. تا میزان قدرت مکش بیشتر باشد کار جاروبرقی بهتر و تمیزتر خواهد بود. البته لازم به ذکر است قدرت مکش بالا مصرف برق را نیز افزایش می‌دهد و ارتباط مستقیم با هم دارند. میزان قدرت مکش نیز بر روی بدنه جاروبرقی نوشته می‌شود. در صورتی که این میزان نوشته نشده باشد می‌توانید آن را تست کنید تا از قدرت آن اطلاع داشته باشید.

صدا جاروبرقی

میزان صدا در جاروبرقی با واحد دسی بل مشخص می‌شود. یکی از موارد بسیار هم در استفاده از جاروبرقی میزان صدایی است که هنگام کار تولید می‌کند. به خصوص در مواردی که در خانه‌های آپارتمانی باشید بدون شک این مورد برایتان حائز اهمیت است. در جاروبرقی های سطلی میزان تولید صدا نسبت به جاروبرقی های کیسه‌دار بیشتر است. اگر بچه کوچک دارید و ممکن است صدای جاروبرقی کودک شما را اذیت کند جاروبرقی سطلی انتخاب خوبی برای شما نیست.

نوع و سایز مخزن جاروبرقی

در زمان خرید به سایز مخزنی که گردو غبار و زباله ها در آن جمع می‌شود در جاروبرقی سطلی باید توجه شود. بسته به میزان استفاده‌ای که از دستگاه می‌شود این سایز را انتخاب کنید. اگر برای فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌دهید جارو برقی با مخزن بزرگ را انتخاب کنید. گنجایش مخزن جاروبرقی سطلی خانگی حداقل 18 و حداکثر 21 لیتر است. مخزن این جارو برقی ها نسبت به کیسه‌ها آسان‌تر تخلیه و تمیز می‌شود.

فیلتر هوا:

در جارو برقی قطعه‌ای به نام فیلتر هوا برای جلوگیری از پخش گرد و خاک در هوا لازم است. فیلتر هوا در جاروبرقی سطلی نسبت به جاروبرقی کیسه‌دار ضعیف‌تر عمل می‌کند. البته اگر فیلتر تمیز نشود بعد از مدتی گردو خاک آن را می‌پوشاند و همین مورد باعث می‌شود که فیلتر کار خود را به درستی انجام ندهد. بنابراین لازم است فیلتر هوا در جاروبرقی چند وقت یک بار تمیز شود تا به کار دستگاه خللی وارد نشود.

طراحی و اندازه:

بدون شک جاروبرقی سطلی از لحاظ اندازه بزرگ‌تر است و فضای بیشتری برای نگه داری آن لازم است. از لحاظ طراحی نیز این مورد کاملا سلیقه‌ای است و می‌توان گفت هر کدام از مدل‌های جاروبرقی طراحی و زیبایی های خاص خود را دارند.

5 فاکتور مهم در مقایسه جاروبرقی های سطلی و کیسه ای

چند مورد از تفاوت‌های مهم این دو مدل از جاروبرقی عبارتند از :

میزان صدا

میزان صدا در جاروبرقی سطلی بیشتر است.

تفاوت در سیم جمع کن

جاروبرقی کیسه‌ای دارای دکمه‌ای برای جمع کردن سیم به داخل دستگاه توسط سیم جمع کن است در حالی که جاروبرقی سطلی آپشن سیم جمع کن را ندارد و سیم آن روی گیره‌ای که بر روی بدنه است جمع و قرار داده می‌شود.

طراحی و ظاهر

ظاهر این دو مدل بسیار از هم متفاوت است. این طراحی‌ها در میزان فضایی که برای نگه داری آن‌ها لازم است تاثیر دارد.

امکانات و سری ها

جاروبرقی های کیسه‌ای از امکانات و کاربردهای بیشتری برخوردار هستند. همچنین در بدنه این جاروبرقی ها جایی برای سری ها و لوازم جانبی تعبیه شده است. هر کدام از این سری‌ها برای استفاده و تمیز کردن جای خاصی تولید شده‌اند. اما در جارو برقی های سطلی این امکانات خیلی محدودتر است.

نشانگر کیسه

بر روی بدنه جاروبرقی کیسه‌ای نشانگر پر شدن کیسه وجود دارد که زمانی که کیسه نیاز به تخلیه داشته باشد به رنگ قرمز در می‌آید. در جاروبرقی سطلی با نگاه کردن به داخل سطل دستگاه متوجه پر شدن آن می‌شوید.

جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای؟

مزایا و معایب جارو برقی کیسه ای

مزایا :
 • صدای کم، بدنه کوچک و اشغال فضای کم، امکان نصب دو نوع کیسه یک بار مصرف و دائمی، سیم جمع کن، نشانگر پر شدن کیسه، برنامه‌ها و سری های متنوع، حمل و نقل آسان. وزن سبک و امکان استفاده برای منازل چند طبقه
معایب :
 • ظرفیت کیسه محدود است و برای فضای بسیار بزرگ مثل هتل و مساجد مناسب نیست، هزینه خرید کیسه جدید

مزایا و معایب جارو برقی سطلی

مزایا :
 • قدرت زیاد
 • قابل استفاده برای محیط های بسیار بزرگ مثل مساجد و هتل
 • بدنه مقاوم
 • مجهز به چرخ های قوی با حرکت سری و انتقال در فضای مسطح
 • قدرت زیاد برای استفاده در مدت زمان طولانی
معایب :
 • صدای بیشتری دارد و نمی‌توان در زمان‌هایی که اعضای خانه به آرامش و سکوت نیاز دارند از آن استفاده کرد
 • وزن بیشتری دارد و نمی‌توان راحت آن را از پله ها بالا برد
 • بدنه بزرگتر نسبت به جاروهای معمولی و اشغال فضای بیشتر
 • سیم جمع کن ندارد.

کلام آخر

انتخاب و تصمیم در مورد اینکه جاروبرقی سطلی بخریم یا کیسه ای بستگی به شرایط و نوع استفاده از جارو برقی دارد. هر کدام از ما لازم است شرایط خود را کاملا بسنجیم تا بتوانیم انتخاب درست و مناسب با نیازهای خود داشته باشیم. مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا از ویژگی های هر کدام از این جاروبرقی ها اطلاع داشته باشید و بررسی کنید که کدام ویژگی ها مناسب برای محیط و شرایط شماست.

به طور قطع نمی‌توان یکی از این مدل ها را بر دیگری ارجحیت داد چون هر کدام برای رفع نیاز های قشر خاصی از جامعه و یا مطابق با سلایق دسته‌ای از افراد تولید شده‌اند. اما برای راهنمای بیشتر در رابطه با مقایسه جاروبرقی های سطلی و کیسه ای بهتر است با مشاورین ما در بانه ویترین تماس بگیرید تا اطلاعات دقیقی درباره هر کدام از این نوع جاروها را در اختیارتان قرار دهند.

برای نمایش لیست کامل جاروبرقی های موجود در بانه ویترین کلیک کنید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک
11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک

امروزه، جاروبرقی های رباتیک جایگزین انواع دیگر جاروبرقی ها شده اند. جاروبرقی های رباتیک به صورت هوشمندانه طراحی شده اند. این نوع جاروبرقی ها دارای عملکرد بهتری هستند؛ بنابراین، اگر به فکر خرید جاروبرقی پیشرفته و هوشمند هستید، به شما خرید جاروهای رباتیک را پیشنهاد...

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟
مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده: در گذشته ای نه چندان دور، افراد برای نظافت منزل خود از جارو و خاک انداز استفاده می کردند؛ اما ورود جارو برقی به زندگی امروزی، نظافت را به کاری ساده و آسان تبدیل کرد. جارو برقی می تواند...

جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   
جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   

تفاوت جاروبرقی با سیم و بدون سیم: جاروبرقی، وسیله ای است که برای هر خانه ای ضروری و کاربردی است. اگر قصد خرید جاروبرقی خوبی را دارید، باید با انواع جاروبرقی بیشتر آشنا شوید. برندهای مختلفی جاروبرقی ها را در مدل های متنوعِ با سیم...

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن: وقتی صحبت از بهداشت و پاکیزگی خانه باشد، جاروبرقی حرف اول را می زند. این وسیله مهم، برای پاکیزگی انواع سطوح مانند: فرش و موکت، سطوح بدون موکت و وسایل خانه کاربرد دارد. امروزه شرکت ها و کمپانی های...

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟
مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس: جاروبرقی وسیله‌ای است که در تمیز کردن خانه بسیار نقش موثری دارد. این وسیله برقی اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند کار نظافت و تمیز کردن منزل را برایتان راحت سازد. با توجه به اینکه تولیدکننده‌های زیادی در عرصه تولید...

معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022
معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022

خریدارانی که خواستار بهترین و لاکچری‌ترین‌ها هستند. معمولا بهترین محصولات را انتخاب کرده و از بابت پرداخت هزینه مشکلی ندارند، در این بین برخی از برند ها بیشتر در میان انها محبوبیت دارند، در این مقاله به بررسی گران ترین مدل های جاروبرقی بوش در...

اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش
اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش

اجزا جاروبرقی بوش شامل چه مواردی می‌شوند؟ اهمیت اجزا بوش در فرایند جاروکشی محیط چقدر است؟ هر یک از محصولاتی که طراحی و تولید می‌شوند از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک از آن‌ها وظایف خاصی را بر عهده دارد و تمامی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش