• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
آشنایی با کد خطای کولر گازی هایسنس

سایت بانه ویترین در این مقاله نیز همچون مقالات پیشین خود جهت بالا بردن سطح اطلاعات شما، مقاله‌ زیر را درباره کد خطای کولر گازی هایسنس، آماده کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است. شما با خواندن مطالبی که در این مقاله آمده است، به صورت نیمه حرفی به تعمیرکار کولر گازی خود تبدیل می‌شوید. مطالب این مقاله درباره انواع ارور کولر گازی هایسنس است که به شما اطلاعات کافی درباره نقص هر بخش از دستگاه را می‌دهد. کولر گازی هایسنس به موجب برخورداری از سیستم عیب‌یاب هوشمند توانایی اعلام کد خطا را دارد. کد خطا یا ارور، زبان دستگاه برای هشدار دادن درباره بروز مشکل و آسیب رسیدن به قطعات و اجزای سازنده کولر گازی است. کدهای خطای کولر گازی روی نمایشگر به کاربران خبر داده می‌شوند.

اعلام هشدار کولر گازی هایسنس به غیر از کد خطا از طریق چراغ‌هایی که طبق برنامه‌ریزی خاص چشمک می‌زنند، نیز اعلام می‌شود.

ارور کولر گازی هایسنس

کولر گازی هایسنس کدام ارورها را هشدار می‌دهد؟شناسایی نقص کولر گازی هایسنس به وسیله ریموت کنترلچگونه کدهای خطایی که برای کولر گازی هایسنس پیش آمده‌اند را برطرف کنیم؟جمع‌بندی

کولر گازی هایسنس کدام ارورها را هشدار می‌دهد؟

کد خطای E2: یکی از انواع کد خطای کولر گازی هایسنس است که نشان می‌دهد، کویل اپراتور با دمای بیشتر از 63 درجه سانتی‌گراد در حال کار است. افزایش دمای کویل نرمال بوده و برای محافظت از سیستم دستگاه روی می‌دهد. موتور فن در داخل یونیت خارجی، چنانچه دمای کویل یونیت داخلی بین 53 درجه سانتیگراد تا 63 درجه سانتیگراد باشد، از کار می‌افتد. زمانی که این کد خطا در کولر گازی هایسنس روی می‌دهد، احتمال دارد، اتصال‌های سنسور دمای کویل یونیت داخلی مختل شده باشد یا سنسور دمای کویل داخلی به کلی از کار افتاده باشد یا حتی ممکن است به موجب نقص و خرابی برد کنترل پنل داخلی دستگاه، هشدار داده باشد.

کد خطای کولر گازی هایسنس

کد خطای E4: زمانی که سرعت فن در پنل داخلی پایین‌تر از 200 دور در دقیقه باشد، کولر گازی با ارور E4 به کاربر هشدار می‌دهد. این کد خطای کولر گازی هایسنس ممکن است به سبب این باشد که موتور فن در یونیت داخلی گیر کند که ناشی از مسدود شدن آن است. همچنین اگر کابل موتور فن در اتصال‌های خود نقص داشته باشد، سرعت آن کاهش می‌یابد. البته این احتمال وجود دارد که موتور فن آسیب دیده و خراب شده باشد. چنانچه بعد از بررسی همه این موارد از سالم بودن و عدم نقص آن‌ها مطمئن شدید به این معنا است که برد کنترل پنل داخلی ایراد دارد.

کد خطای EA: زمانی با این ارور مواجه می‌شوید که اتصال‌ها و ارتباط بین برد نمایش و برد کنترل مختل باشد. این کد خطای کولر گازی هایسنس ممکن است که به سبب آسیب دیدن برد کنترل یا نقص و خرابی سیم‌پیچ‌های برد نمایش دستگاه به کاربر هشدار داده شود.

ارور و کد خطای کولر گازی هایسنس

شناسایی نقص کولر گازی هایسنس به وسیله ریموت کنترل

ما در این بخش از مقاله کد خطای کولر گازی هایسنس، قصد داریم، عیب‌یابی دستگاه به وسیله ریموت کنترل آن را به شما آموزش دهیم. برای انجام این کار دقت داشته باشید که کولر گازی شما باید خاموش باشد. دکمه CHECK که روی ریموت کنترل کولر گازی فراهم آمده است را وقتی که دستگاه کاملا خاموش است، فشار دهید. بعد از آن دکمه بالا و پایین SERVICE را روی کنترل دستگاه بیابید. اکنون علامت “00” به عنوان شاخص ظاهر شده و به شما اعلام می‌شود. زمانی که این شاخص نمایان شد به وسیله دکمه بالا و پایینی که پیشتر پیدا کرده بودید و فشار دادن آن، میزان شاخصی را که تعیین‌کننده درصد خطای کولر گازی است را پیدا کرده و مشخص کنید. این امر برای هر نوع شاخصی که با کدهای خاص و متمایز نشان داده می‌شود، صدق می‌کند. در ادامه اعداد مختلف کد خطا را با هم بررسی می‌نماییم.

ارورهای کولر گازی هایسنس
 • کد خطا با نماد 0: بیان می‌کند که سیستم بی‌نقص بوده و هیچگونه مشکلی در آن وجود ندارد.
 • کد خطا با نماد 1: نشان‌دهنده بروز مشکل برای سنسور دمای کویل تعبیه شده در یونیت خارجی است که ممکن است به موجب خرابی خود سنسور دما یا بروز مشکل در برد کنترل باشد.
 • کد خطا با نماد 2: چنانچه سنسور دمای تخلیه شارژ کمپرسور کولر گازی دچار نقص شود، دستگاه بلافاصله با این کد خطا به مصرف‌کنندگان هشدار خواهد داد.
 • کد خطا با نماد 5: زمان مختل شدن  IPM کولر گازی اعلام می‌شود. نقص کمپرسور از جمله عواملی است که می‌تواند دلیل بروز این کد خطای کولر گازی هایسنس باشد.
 • کد خطا با نماد 6: دستگاه با این کد، افزایش بار ولتاژ را خبر می‌دهد. این کد خطا بیان می‌کند که میزان و بار ولتاژ ورودی به کولر گازی استاندارد نبوده و مانع از کارکرد صحیح دستگاه شده است. همچنین شاید برد کنترل تعبیه شده در یونیت خارجی نیز معیوب باشد.
 • کد خطا با نماد 8: اعلام می‌کند که اضافه بار جریان در دستگاه وجود دارد.
 • کد خطا با نماد 9: اعلام خرابی کمپرسور به موجب جریان اضافی، توسط این کد خطا صورت می‌گیرد.
 • کد خطا با نماد 11: آسیب دیدن برد ایپروم که در یونیت خراجی فراهم آمده را هشدار خواهد داد.
 • کد خطای 13: زمانی که فشار زیادی روی کمپرسور اعمال شده باشد، این کد بر نمایشگر ظاهر می‌شود.
 • کد خطای 14: برای اعلام بروز مشکل در سنسور دمای محیط پنل خارجی دستگاه، فراهم آمده است.
 • کد خطای 18: هشداردهنده نقص کمپرسور است.
کد خطای کولر گازی هایسنس

چگونه کدهای خطایی که برای کولر گازی هایسنس پیش آمده‌اند را برطرف کنیم؟

هنگامی که کد خطای کولر گازی هایسنس مربوط به نقص و بروز مشکل در سنسورها بود، می‌توانید با اندازه‌گیری مقدار اهم هر سنسور از معیوب بودن یا بی‌نقص بودن آن مطمئن شوید. چنانچه بعد از اندازه‌گیری اهم، سنسورها سالم و بی‌نقص باشند به سراغ اتصال‌ها و سیم‌کشی آن‌ها رفته و چک کنید که ارتباط کاملا برقرار باشد. البته نباید فراموش کنید که برد اصلی دستگاه نیز نیاز به چک کردن و بررسی دقیق دارد. ممکن است اروری که داده شده به سبب مشکل موتور فن باشد در این شرایط باید موتور فن را از نظر سوختگی و اتصالات آن و همچنین سیم‌کشی‌های مربوط به آن، خوب بررسی کنید. اگر کد خطای داده شده مربوط به کمپرسور باشد با اندازه‌گیری میزان اهم دو سر سیم‌های کمپرسور مطمئن شوید که مقدار اهم آن ۰.۷ اهم است. اگر مقدار اهم به دست آمد بیشتر یا کمتر باشد یعنی کمپرسور خراب است.

کد خطای کولر گازی هایسنس

جمع‌بندی

 مقاله کد خطای کولر گازی هایسنس تا حد امکان درباره ارورهای آن برای شما توضیحاتی را ارائه کرده است. اما جهت برخورداری اطلاعات کامل، باید به کاتالوگ کولر گازی مراجعه کرده و آن را بخوانید. به طور کلی هر زمان که متوجه شدید، نمایشگر دیجیتالی دستگاه کد خطایی را نشان می‌دهد، سریع با سرچ کردن آن کد یا پیدا کردن آن در کاتالوگ کولر گازی، بفهمید که ارور استعلام شده مشکل کدام بخش از کولر گازی را نشان می‌دهد. سپس برای هر مشکلی که در هر بخش از کولر گازی روی داده باشد، می‌توانید از راه حل ریست کردن استفاده می‌کنید. شما با ریست کردن کولر گازی این شانس را دارید که بدون هیچ دردسری، کد خطا را برطرف کرده و راحت شوید.

البته اگر کد خطا بعد از ریست کردن و روشن شدن دستگاه به قوت خود باقی مانده باشد، بهتر است با بررسی مشکل و انجام اقدامات اولیه سعی در برطرف کردن آن داشته باشید. اما برای قطعات و قسمت‌هایی از کولر گازی که بیشتر حساس هستند، توصیه می‌کنیم حتی برای بررسی هم از تعمیرکار و کارشناس این امر کمک بگیرید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش