• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
آشنایی با کد خطای کولر گازی هایسنس

سایت بانه ویترین در این مقاله نیز همچون مقالات پیشین خود جهت بالا بردن سطح اطلاعات شما، مقاله‌ زیر را درباره کد خطای کولر گازی هایسنس، آماده کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است. شما با خواندن مطالبی که در این مقاله آمده است، به صورت نیمه حرفی به تعمیرکار کولر گازی خود تبدیل می‌شوید. مطالب این مقاله درباره انواع ارور کولر گازی هایسنس است که به شما اطلاعات کافی درباره نقص هر بخش از دستگاه را می‌دهد. کولر گازی هایسنس به موجب برخورداری از سیستم عیب‌یاب هوشمند توانایی اعلام کد خطا را دارد. کد خطا یا ارور، زبان دستگاه برای هشدار دادن درباره بروز مشکل و آسیب رسیدن به قطعات و اجزای سازنده کولر گازی است. کدهای خطای کولر گازی روی نمایشگر به کاربران خبر داده می‌شوند.

اعلام هشدار کولر گازی هایسنس به غیر از کد خطا از طریق چراغ‌هایی که طبق برنامه‌ریزی خاص چشمک می‌زنند، نیز اعلام می‌شود.

ارور کولر گازی هایسنس

کولر گازی هایسنس کدام ارورها را هشدار می‌دهد؟شناسایی نقص کولر گازی هایسنس به وسیله ریموت کنترلچگونه کدهای خطایی که برای کولر گازی هایسنس پیش آمده‌اند را برطرف کنیم؟جمع‌بندی

کولر گازی هایسنس کدام ارورها را هشدار می‌دهد؟

کد خطای E2: یکی از انواع کد خطای کولر گازی هایسنس است که نشان می‌دهد، کویل اپراتور با دمای بیشتر از 63 درجه سانتی‌گراد در حال کار است. افزایش دمای کویل نرمال بوده و برای محافظت از سیستم دستگاه روی می‌دهد. موتور فن در داخل یونیت خارجی، چنانچه دمای کویل یونیت داخلی بین 53 درجه سانتیگراد تا 63 درجه سانتیگراد باشد، از کار می‌افتد. زمانی که این کد خطا در کولر گازی هایسنس روی می‌دهد، احتمال دارد، اتصال‌های سنسور دمای کویل یونیت داخلی مختل شده باشد یا سنسور دمای کویل داخلی به کلی از کار افتاده باشد یا حتی ممکن است به موجب نقص و خرابی برد کنترل پنل داخلی دستگاه، هشدار داده باشد.

کد خطای کولر گازی هایسنس

کد خطای E4: زمانی که سرعت فن در پنل داخلی پایین‌تر از 200 دور در دقیقه باشد، کولر گازی با ارور E4 به کاربر هشدار می‌دهد. این کد خطای کولر گازی هایسنس ممکن است به سبب این باشد که موتور فن در یونیت داخلی گیر کند که ناشی از مسدود شدن آن است. همچنین اگر کابل موتور فن در اتصال‌های خود نقص داشته باشد، سرعت آن کاهش می‌یابد. البته این احتمال وجود دارد که موتور فن آسیب دیده و خراب شده باشد. چنانچه بعد از بررسی همه این موارد از سالم بودن و عدم نقص آن‌ها مطمئن شدید به این معنا است که برد کنترل پنل داخلی ایراد دارد.

کد خطای EA: زمانی با این ارور مواجه می‌شوید که اتصال‌ها و ارتباط بین برد نمایش و برد کنترل مختل باشد. این کد خطای کولر گازی هایسنس ممکن است که به سبب آسیب دیدن برد کنترل یا نقص و خرابی سیم‌پیچ‌های برد نمایش دستگاه به کاربر هشدار داده شود.

ارور و کد خطای کولر گازی هایسنس

شناسایی نقص کولر گازی هایسنس به وسیله ریموت کنترل

ما در این بخش از مقاله کد خطای کولر گازی هایسنس، قصد داریم، عیب‌یابی دستگاه به وسیله ریموت کنترل آن را به شما آموزش دهیم. برای انجام این کار دقت داشته باشید که کولر گازی شما باید خاموش باشد. دکمه CHECK که روی ریموت کنترل کولر گازی فراهم آمده است را وقتی که دستگاه کاملا خاموش است، فشار دهید. بعد از آن دکمه بالا و پایین SERVICE را روی کنترل دستگاه بیابید. اکنون علامت “00” به عنوان شاخص ظاهر شده و به شما اعلام می‌شود. زمانی که این شاخص نمایان شد به وسیله دکمه بالا و پایینی که پیشتر پیدا کرده بودید و فشار دادن آن، میزان شاخصی را که تعیین‌کننده درصد خطای کولر گازی است را پیدا کرده و مشخص کنید. این امر برای هر نوع شاخصی که با کدهای خاص و متمایز نشان داده می‌شود، صدق می‌کند. در ادامه اعداد مختلف کد خطا را با هم بررسی می‌نماییم.

ارورهای کولر گازی هایسنس
 • کد خطا با نماد 0: بیان می‌کند که سیستم بی‌نقص بوده و هیچگونه مشکلی در آن وجود ندارد.
 • کد خطا با نماد 1: نشان‌دهنده بروز مشکل برای سنسور دمای کویل تعبیه شده در یونیت خارجی است که ممکن است به موجب خرابی خود سنسور دما یا بروز مشکل در برد کنترل باشد.
 • کد خطا با نماد 2: چنانچه سنسور دمای تخلیه شارژ کمپرسور کولر گازی دچار نقص شود، دستگاه بلافاصله با این کد خطا به مصرف‌کنندگان هشدار خواهد داد.
 • کد خطا با نماد 5: زمان مختل شدن  IPM کولر گازی اعلام می‌شود. نقص کمپرسور از جمله عواملی است که می‌تواند دلیل بروز این کد خطای کولر گازی هایسنس باشد.
 • کد خطا با نماد 6: دستگاه با این کد، افزایش بار ولتاژ را خبر می‌دهد. این کد خطا بیان می‌کند که میزان و بار ولتاژ ورودی به کولر گازی استاندارد نبوده و مانع از کارکرد صحیح دستگاه شده است. همچنین شاید برد کنترل تعبیه شده در یونیت خارجی نیز معیوب باشد.
 • کد خطا با نماد 8: اعلام می‌کند که اضافه بار جریان در دستگاه وجود دارد.
 • کد خطا با نماد 9: اعلام خرابی کمپرسور به موجب جریان اضافی، توسط این کد خطا صورت می‌گیرد.
 • کد خطا با نماد 11: آسیب دیدن برد ایپروم که در یونیت خراجی فراهم آمده را هشدار خواهد داد.
 • کد خطای 13: زمانی که فشار زیادی روی کمپرسور اعمال شده باشد، این کد بر نمایشگر ظاهر می‌شود.
 • کد خطای 14: برای اعلام بروز مشکل در سنسور دمای محیط پنل خارجی دستگاه، فراهم آمده است.
 • کد خطای 18: هشداردهنده نقص کمپرسور است.
کد خطای کولر گازی هایسنس

چگونه کدهای خطایی که برای کولر گازی هایسنس پیش آمده‌اند را برطرف کنیم؟

هنگامی که کد خطای کولر گازی هایسنس مربوط به نقص و بروز مشکل در سنسورها بود، می‌توانید با اندازه‌گیری مقدار اهم هر سنسور از معیوب بودن یا بی‌نقص بودن آن مطمئن شوید. چنانچه بعد از اندازه‌گیری اهم، سنسورها سالم و بی‌نقص باشند به سراغ اتصال‌ها و سیم‌کشی آن‌ها رفته و چک کنید که ارتباط کاملا برقرار باشد. البته نباید فراموش کنید که برد اصلی دستگاه نیز نیاز به چک کردن و بررسی دقیق دارد. ممکن است اروری که داده شده به سبب مشکل موتور فن باشد در این شرایط باید موتور فن را از نظر سوختگی و اتصالات آن و همچنین سیم‌کشی‌های مربوط به آن، خوب بررسی کنید. اگر کد خطای داده شده مربوط به کمپرسور باشد با اندازه‌گیری میزان اهم دو سر سیم‌های کمپرسور مطمئن شوید که مقدار اهم آن ۰.۷ اهم است. اگر مقدار اهم به دست آمد بیشتر یا کمتر باشد یعنی کمپرسور خراب است.

کد خطای کولر گازی هایسنس

جمع‌بندی

 مقاله کد خطای کولر گازی هایسنس تا حد امکان درباره ارورهای آن برای شما توضیحاتی را ارائه کرده است. اما جهت برخورداری اطلاعات کامل، باید به کاتالوگ کولر گازی مراجعه کرده و آن را بخوانید. به طور کلی هر زمان که متوجه شدید، نمایشگر دیجیتالی دستگاه کد خطایی را نشان می‌دهد، سریع با سرچ کردن آن کد یا پیدا کردن آن در کاتالوگ کولر گازی، بفهمید که ارور استعلام شده مشکل کدام بخش از کولر گازی را نشان می‌دهد. سپس برای هر مشکلی که در هر بخش از کولر گازی روی داده باشد، می‌توانید از راه حل ریست کردن استفاده می‌کنید. شما با ریست کردن کولر گازی این شانس را دارید که بدون هیچ دردسری، کد خطا را برطرف کرده و راحت شوید.

البته اگر کد خطا بعد از ریست کردن و روشن شدن دستگاه به قوت خود باقی مانده باشد، بهتر است با بررسی مشکل و انجام اقدامات اولیه سعی در برطرف کردن آن داشته باشید. اما برای قطعات و قسمت‌هایی از کولر گازی که بیشتر حساس هستند، توصیه می‌کنیم حتی برای بررسی هم از تعمیرکار و کارشناس این امر کمک بگیرید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش