• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با کد خطای کولر گازی مدیا استار

سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مانند کولر گازی از وسایل کارآمدی هستند که به علت توانایی در ایجاد آرامش، نقشی مهم و سازنده در زندگی ما دارند. کولرهای گازی وسایلی هستند که با قابلیت دو منظوره سرمادهی و گرمادهی می‌توانند شرایطی ایده‌آل و محیطی پر از آرامش را فراهم آورند. اما مانند هر وسیله دیگری کولر گازی نیز ممکن است خراب شده و دچار یک سری مشکلات شده که مانع از عملکرد درست آن می‌شود. کولرهای گازی امروزی پیشرفته بوده و به قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای مجهز هستند از این رو بیشترین امکانات را در دسترس کاربران قرار می‌دهند. کولرهای گازی ساخت مدیا استار نیز از این قاعده پیروی کرده و پیشرفته روز افزون داشته‌اند. کمپانی مدیا استار با بهره‌گیری از قابلیت عیب‌یابی خودکار در محصولات خود، این امکان را فراهم آورده که کاربر بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات پیش آمده در دستگاه خود را شناسایی کند. بنابراین کاربر قادر است با بهره‌گیری از کد خطای کولر گازی مدیا استار به آسانی به مشکلات آن پی‌ببرد.

آشنایی با کد خطای کولر گازی مدیا استار

کد خطای کولر گازی به چه معنا است؟کد خطای E00 در کولر گازی مدیا استار نشان‌دهنده چیست؟کد خطای E01 در کولر گازی مدیا استار چه چیزی را هشدار می‌دهد؟کد خطای E02 در کولر گازی مدیا به چه منظور اعلام می‌شود؟کد خطای E03 بیان‌گر کدام مشکل در کولر گازی مدیا استار است؟کد خطای E04 در کولر گازی مدیا استار مربوط به چه نقصی است؟کد خطای E05 در کولر گازی مدیا استار علامت هشدار دهنده کدام مشکل است؟کد خطای E07 کدام عیب را در کولرگازی مدیا استار نشان می‌دهد؟کد خطای EC در کولر گازی میدیا استار از چه مشکلی خبر می‎دهد؟کد خطای F2 در کولر گازی مدیا استار چه زمانی اعلام خواهد شد؟جمع‌بندی

کد خطای کولر گازی به چه معنا است؟

همان طور که در مقالات پیشین سایت بانه ویترین گفتیم، کد خطا که بیشتر با نام ارور آن را می‌شناسیم، زبان کولر گازی و راه ارتباطی آن با کاربران است. کد خطا در کولر گازی مانند سیگنال‌های عصبی سیستم اعصاب مرکزی بدن عمل می‌کند. یعنی این که هنگام بروز نقص و خراب شدن یکی از قسمت‌های کولر گازی سریعا در بخش مرکزی دستگاه پردازش شده و نقص از طریق کدهایی مشخص شده به کاربران اطلاع داده می‌شود. کد خطای کولر گازی مدیا استار به وسیله کد نویسان ماهر برند مدیا طراحی شده و بسیار کارآمد هستند به همین دلیل فوق‌العاده مفید واقع خواهند شد.

کد نویسان سیستم‌های الکترونیکی زمان برنامه‌نویسی و اعمال فرمان‌های لازمه در دستگاه، قطعات مختلف به کار رفته در کولر گازی را به عنوان نقاط درد دستگاه مد نظر قرار داده و برای زمانی که در این بخش‌ها نقصی روی دهد یا مشکلی پیش آید، به صورت پیش فرض از اطلاعات و داده‌های لازم، کد خطا ساخته تا در زمان لازم به کاربر هشدار داده شود. در ادامه این بحث از انواع ارورهایی که کولر گازی مدیا قابلیت هشدار آن‌ها را دارد، می‌گوییم.

کد خطای اسپلیت میدیا استار

کد خطای E00 در کولر گازی مدیا استار نشان‌دهنده چیست؟

همه کولرهای گازی بلا استثنا دارای برد پنل و کندانسور هستند که وظایفی مهم بر عهده داشته و کارایی زیادی دارند. اگر هر یک از اجزای کولر گازی دچار مشکل شده و در آن نقص یا ایرادی پیش آمده باشد دستگاه کد خطای E00 را نشان می‌دهد. زمانی که با این کد خطای کولر گازی مدیا استار روبرو می‌شوید، اول از همه باید به خوبی و به صورت دقیق برد دستگاه را بررسی کنید و چنانچه متوجه خطایی در آن شدید، لازم است از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. البته شایان ذکر است که زمان دریافت هر نوع کد خطا در کولر گازی، این احتمال وجود دارد که با ریست کردن مشکل حل شود.

کد خطای E01 در کولر گازی مدیا استار چه چیزی را هشدار می‌دهد؟

کولر گازی به منظور اتصال و ارتباط با بین اجزای سازنده خود از کابل‌های ارتباطی استفاده می‌کند در صورتی که در این کابل‌ها مشکلی پیش آید، صد در صد کل کار سیستم مختل می‌شود. زیرا کولر گازی مجموعه‌ای گسترده از قطعات و اجزای به هم پیوسته است که کار آنها کاملا به هم وابسته است. بنابراین اگر امکان ارتباط با هم را نداشته باشند، کل سیستم از کار خواهد افتاد. زمانی که این کابل‌های ارتباطی دچار مشکل شوند، کولر گازی با کد خطای E01 به کاربران هشدار می‌دهد. کابل‌های ارتباطی دستگاه و اتصال آنها به هم را به منظور رفع این کد خطای کولر گازی مدیا استار بررسی کنید.

کد خطای کولر گازی مدیا استار

کد خطای E02 در کولر گازی مدیا به چه منظور اعلام می‌شود؟

فعالیت اجزای کولر گازی در ارتباط و وابسته به هم است. یعنی کار بخشی از دستگاه بستگی به بخش دیگر دستگاه دارد. هر قطعه از کولر گازی برای انجام فعالیت خود، سیگنال‌هایی دریافت کرده و بسته به فرامینی که سیگنال‌ها به همراه دارند کار می‌کند. چنانچه در سیگنال‌های ارتباطی دستگاه خطایی رخ دهد، کد خطای E02 از طریق نمایشگر اعلام خواهد شد. زمانی که با این ارور کولر گازی مدیا استار مواجه شدید، ابتدا دستگاه را ریست کنید. زیرا ممکن است به علت فعالیت زیاد دستگاه داغ شده و این ارور را داده باشد. اگر مشکل بعد از ریست کردن برطرف نشد، از طریق دستگاه، برقراری ارسال و دریافت سیگنال را بررسی کنید.

کد خطای E03 بیان‌گر کدام مشکل در کولر گازی مدیا استار است؟

کد خطای E03 هنگامی که فعالیت موتور فن کولر گازی مختل شده باشد، ارور می‌دهد. برای رفع این کد خطای کولر گازی مدیا استار، لازم است که موتور فن و نحوه کارکرد آن به دقت بررسی گردد.

کد خطای کولر گازی مدیا استار

کد خطای E04 در کولر گازی مدیا استار مربوط به چه نقصی است؟

زمانی که سنسور روم دچار مشکل شده و در آن نقصی پیش آمده باشد، نمایشگر دیجیتالی دستگاه کد خطای E04 را نشان می‌دهد. راه حل برطرف کردن این کد خطای کولر گازی مدیا استار، تعویض و جایگزینی سنسور است.

کد خطای E05 در کولر گازی مدیا استار علامت هشدار دهنده کدام مشکل است؟

سنسورهای دمایی که در اپراتور کولر گازی تعبیه شده‌اند، نحوه فعالیت کمپرسور آن را تنظیم می‌کنند. یعنی سرعت و دور موتور کمپرسور بستگی به تشخیص نیاز فعالیت آن توسط سنسورهای دمایی است که داخل اپراتور تعبیه شده‌اند. اگر این سنسورها خراب شوند یا به هر طریقی فعالیت آنها مختل شود، کارکرد کمپرسور تحت تاثیر قرار گرفته و دستگاه سرمادهی و گرمادهی مطلوب را نخواهد داشت. زمانی که این سنسورها مشکلی داشته باشند، کد خطای E05 به کاربر هشدار می‌دهد که اقدامات لازم را هر چه سریع‌تر انجام دهد. وقتی با این کد خطای اسپلیت مدیا استار روبرو شدید، بهتر است اتصالات و سیم‌کشی آن را بررسی کرده و چانچه نیاز باشد، سنسور را عوض کنید.

کد خطای کولر گازی مدیا استار

کد خطای E07 کدام عیب را در کولرگازی مدیا استار نشان می‌دهد؟

اگر برد پنل کولر گازی ایرادی داشته باشد، دستگاه با اعلام کد خطای E07 به کاربر خبر خواهد داد. صحت این کد خطای کولر گازی مدیا استار  از طریق بررسی و عیب‌یابی دقیق، مشخص شده و در صورت درست بودن مشکل، برد پنل نیاز به جایگزینی دارد.

کد خطای EC در کولر گازی میدیا استار از چه مشکلی خبر می‎دهد؟

 کد خطای EC زمانی نشان داده می‌شود که گاز مبرد دستگاه نشتی داشته باشد. گاز مبرد بی‌ رنگ و بی‌ بو است. بنابراین تنها از طریق اروری که دستگاه بدهد، نشتی آن مشخص خواهد شد. می‌توانید از طریق اندازه‌گیری میزان گاز مبرد موجود در دستگاه به درستی یا نادرستی که این کد خطای کولر گازی مدیا استار داده است، پی برده و برای رفع آن اقدام نمایید.

کد خطای کولر گازی میدیا استار

کد خطای F2 در کولر گازی مدیا استار چه زمانی اعلام خواهد شد؟

چنانچه سنسور کنداسور معیوب شده باشد و کار خود را به درستی انجام ندهد، دستگاه از طریق F2، مشکل را به کاربر اعلام می‌کند. جهت رفع این نوع از کد خطای کولر گازی مدیا می‌توانید از طریق بررسی دقیق به کمک اهم سنج، عیب آن را یافته و در صورت نیاز سنسور را با یکی جدیدتر جایگزین کنید.

برای اطلاع از مقالات جدید کانال تلگرام بانه ویترین را دنبال کنید

جمع‌بندی

تعداد کد خطای کولر گازی مدیا متنوع بوده و برای هر قطعه از آن ارورهای خاصی مشخص شده که از طریق آنها می‌توان در کمترین زمان به مشکل و نقص ایجاد شده در دستگاه پی برد. کدهای خطا به منظور اطلاع رسانی سریع و دقیق به کاربر درباره بروز ایراد و نقص در کولر گازی تعبیه شده‌‌اند. این کدهای خطا روی صفحه نمایشگر دیجیتالی کولر گازی نشان داده می‌شوند و به کاربر هشدار می‌دهند که نقص پیش آمده در مراحل اولیه خود است. بنابراین در صورتی که زود جهت رفع آن اقدام کنید، مانع از پیشرفت مشکل و بزرگتر شدن نقص دستگاه خواهد شد. البته لازم به ذکر است که اگر فورا جهت رفع کد خطای هشدار داده شده اقدام کنید، هزینه‌هایی که قرار است صرف تعمیر دستگاه کنید، نصف خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش