• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با ارور کولر گازی تراست

کولرهای گازی تراست نیز همچون محصولات سایر برندها پس از گذشت زمانی نامعلوم دچار مشکل شده و نیاز به رسیدگی پیدا خواهند کرد. البته بهتر است بدانید که در صورت استفاده درست و نگهداری صحیح، امکان افزایش زمانی که کولر گازی سالم می‌ماند را می‌توان افزایش داد. برند تراست نیز مثل هر برند دیگر از قافله پیشرفت علم و تکنولوژی عقب نمانده و محصولات خود را ادغام شده با تکنولوژی‌های عالی دنیا به تولید رسانده است. برند تراست با به کارگیری کدهای خطا برای هر قطعه از کولر گازی، این امکان را برای مصرف‌کنندگان فراهم ساخته که قادر باشند خود عیب‌یاب مشکلات ایجاد شده در دستگاه باشند.

مشکلات و ایراداتی که برای کولر گازی تراست پیش می‌آیند عموما با اعلام ارور دستگاه به کاربر خبر داده می‌شوند. مقاله ارور کولر گازی تراست از سایت بانه ویترین به شما کمک می‎کند تا با برخی از کدهای خطای این محصولات آشنا شوید.

آشنایی با ارور کولر گازی تراست

ارور کولر گازی چیست؟مهمترین و اصلی‌ترین اروری که در کولر گازی تراست داده می‌شود، کدام است؟کد خطای E1 در کولر گازی تراستکد خطای E2 در کولر گازی تراستکد خطای E3 در کولر گازی تراستکد خطای E4کد خطای E5 در اسپلیت تراستکد خطای E10 در کولر تراستکد خطای E13کد خطای E14کد خطای P4 در کولر گازی تراستکد خطای P5 در کولرگازی تراستجمع‌بندی

ارور کولر گازی چیست؟

امروزه با پیشرفت علم بیشتر محصولات الکترونیکی به طیفی گسترده از تکنولوژی‌ها مجهز شده‌اند که در بالا بردن کارایی آن‌ها بسیار موثر هستند. با پیشرفت رو به جلو جهان علم، طراحی و تولید کولرهای گازی نیز با آن همراه شده و هر روز از دریای بی‌کران آن بهره می‌گیرد. یکی از مهمترین و کارآمدترین تکنولوژی‌هایی که در ساخت کولرهای گازی از آن استفاده شده، قابلیت تشخیص نقص در قطعات مختلف دستگاه است. برای کولرهای گازی از طریق کدنویسی، فعالیت و عملکرد هر قطعه در اختیار آن قرار می‌گیرد و از آنجا که عملکرد هر قطعه و هر جزء از کولر گازی در کدهای آن تعریف شده، چنانچه آن بخش از دستگاه طبق تعریف و برنامه داده شده در کد خود عمل نکند، به سیستم مرکزی کولر گازی کد خطا می‌فرست.

منظور از کد خطای کولر گازی همان ارور است. ارور معیوب بودن و نقص دستگاه را هشدار خواهد داد. ارور کولر گازی تراست، روی نمایشگر آن ظاهر شده و خبر می‌دهد. ارور به صورت کد نوشته شده و با استفاده از آمیختن حروف لاتین و اعداد ریاضی نقص مربوط به هر قطعه از دستگاه را نمایش می‌دهد. البته در این مدل از کولرهای گازی به وسیله چراغ‌های چشمک‌زن نیز عیوب دستگاه خبر داده می‌شوند.

کد خطای کولر گازی تراست

مهمترین و اصلی‌ترین اروری که در کولر گازی تراست داده می‌شود، کدام است؟

ارور EC یکی از شایع‌ترین ارورهایی است که بیشتر در کولر گازی تراست هشدار داده می‌شود. این ارور کولر گازی تراست مربوط به بخش ترمیستور دستگاه است. ترمیستور همان سنسور حساس به دما یا حسگر است که به تغییرات دمایی واکنش نشان خواهد داد. بیشتر مصرف‌کنندگان این محصولات در تماس با کارشناسان امر از مواجه با ارور EC گفته‌اند. این ارور مربوط به بروز مشکل و نقص در سنسورهای محیطی و پایپ دستگاه شده و اخطار بالا رفتن ولتاژ را می‌دهد. این ارور باید فورا برطرف شود. زیرا می‌تواند باعث بروز آتش‌سوزی و حتی انفجار دستگاه شود.

کد خطای E1 در کولر گازی تراست

کد خطای E1 نشان‌دهنده بروز خطا در سنسور داخلی دستگاه است. در مواجه با این ارور کولر گازی تراست به عنوان اولین واکنش، می‌توانید با ریست کردن دستگاه، شروع کنید. این امکان وجود دارد که بعد از راه اندازی مجدد، ارور پیش آمده برطرف شود. زمانی که ارور همچنان هشدار داده می‌شد، سنسور را از برد دستگاه جدا کرده و مقاومت آن را بسنجید، چنانچه نقصی نداشته باشد به این معنا است که برد آن دچار مشکل شده است.

 ارور کولر گازی تراست

کد خطای E2 در کولر گازی تراست

 کد خطای E2 مربوط به آسیب‌دیدگی سنسور دمایی اپراتور است. این سنسور دمایی همان سنسور محیطی است که با اندازه‌گیری دمای محیط به برد کمک می‌کند تا عملکرد کمپرسور را تحت کنترل بگیرید. اگر این سنسور خراب باشد، مشکلاتی از قبیل افزایش ولتاژ ورودی و در نتیجه بالا رفتن مصرف انرژی دستگاه و عدم تعادل دمایی در محیط روی می‌دهد. بنابراین ابتدا با به کارگیری قابلیت ری‌استارت، مجددا دستگاه را راه‌اندازی‌کنید و در صورت عدم برطرف شدن ارور کولر گازی تراست، سنسور را تعویض کنید.

کد خطای E3 در کولر گازی تراست

کد خطای E3 هشدار می‌دهد که سنسور حرارتی کندانسور دچار نقص شده و ولتاژ بسیار بالایی در دستگاه جریان دارد. برای اینکه از صحت این ارور کولر گازی تراست مطمئن شوید، از طریق اهم سنج آن را تست کرده و اگر ارور درست داده شده بود، حتما سنسور را با نوع جدیدتر آن جایگزین کنید.

کد خطای E4

کد خطای E4 اعلام می‌کند که برد دستگاه معیوب است و اپراتور آن بیش از اندازه معمول سرد یا گرم شده است. بهتر است در این مورد به علت حساسیت بیشتر از استادکار ماهر برای تعمیر کولرهای گازی تراست کمک بگیرید. کد خطای کولر گازی تراست

کد خطای E5 در اسپلیت تراست

زمانی که ارتباط بین پنل داخلی و پنل خارجی کولر گازی تراست قطع شده باشد، ارور E5 روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. این ارور کولر گازی تراست از شما می‌خواهد که با بررسی اتصالات و سیم‌کشی‌های بین آن‌ها از برقراری ارتباط مطمئن شود.

کد خطای E10 در کولر تراست

کد خطای E10 به منظور هشدار دادن برای بروز مشکل و نقص فنی در کمپروسور و همچنین مشکل مکش در آن، روی نمایشگر دیجیتالی دستگاه نشان داده می‌شود. برطرف کردن این ارور کولر گازی تراست، نیاز به تخصص دارد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم که بعد از ریست کردن دستگاه و عدم نتیجه‌گیری از آن صبر کنید تا تعمیرکار متخصص بیاید.

کد خطای E13

زمانی که فازهای ورودی کمپرسور کولر گازی دچار نقص شده و به هر دلیلی خراب باشند، شما کد خطای E13 را روی نمایشگر آن نظاره‌گر خواهید بود. رفع این ارور کولر گازی تراست نیز تخصصی بوده و در حیطه آگاهی‌های شما نیست.

کد خطای E14

کد خطای E14 درباره مختل شدن ترتیب فازهای کمپرسور اعلام نقص خواهد کرد. ارور داده شده در این خطا ممکن است با ریست کردن کولر گازی برطرف شود.

ارور کولر گازی تراست

کد خطای P4 در کولر گازی تراست

کد خطای P4 به کاربر خبر می‌دهد که دمای اپراتور در پنل داخلی به شدت افزایش یافته و بالاتر از حد استاندارد است.

کد خطای P5 در کولرگازی تراست

زمانی که کد خطای P5 را روی نمایشگر کولر گازی مشاهده کردید، نشان از این دارد که دمای کندانسور در پنل خارجی به بیشتر از حد استاندارد رسیده و خطرناک است.

جمع‌بندی

برای هر یک از اجزای سازنده کولر گازی تراست و قطعات به کار رفته در آن از کدهای خطای مختص به آن بخش استفاده شده است تا دستگاه بتواند در زمان بروز هر گونه نقص و عیبی در قطعات خود به کاربر هشدار دهد. چنانچه از مصرف‌کنندگان کولرهای گازی تراست هستید به شما توصیه می‌کنیم که با مطاله دفترچه راهنمای محصول با انواع ارور کولر گازی تراست آشنا شوید. زیرا کسب اطلاعات در زمینه کدهای خطا می‌تواند به شما کمک کند که برای رفع هر مشکل و ایرادی در دستگاه خود، مجبور به مراجعه به تعمیرکار و صرف گزینه‌های بیشتر نشوید.

کدهای خطا در کولرهای گازی بسیار متنوع و گسترده هستند زیرا قطعات سازنده آن بسیار زیاد بوده و به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با هم دارند در صورت بروز مشکل در هر قطعه یا مختل شدن کار هر کدام، عملکرد کلی سیستم دچار اختلال شده و کارایی دستگاه پایین خواهد آمد. ساده‌ترین کاری که شما می‌توانید برای رفع ارورهای داده شده در دستگاه خود انجام دهید، ریست کردن کولر گازی است. زیرا در بیشتر مواردی که دستگاه ارور می‌دهد، تنها دلیل کارکرد زیاد آن و داغ شدن سیستم است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش