• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با ارور کولر گازی توشیبا

کولرهای گازی توشیبا به علت محبوبیت زیادی که بین مصرف‌کنندگان ایرانی دارد، یکی از پرفروش‌ترین برندهای بازار ایران است. کولرهای گازی توشیبا به موجب برخورداری از کیفیت ساخت بالا، دارای قطعات و سیستم‌های بسیار قدرتمندی هستند از این رو برای مدت زمانی طولانی بدون نقص و بروز ایراد، قادر به انجام فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن هستند. برند توشیبا به موجب بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا در محصولات خود، کولرهای گازی قدرتمند که قابلیت‌های هوشمندانه دارند را تولید می‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که کولر گازی‌های توشیبا به آن مجهز هستند، تکنولوژی عیب‌یاب خودکار است. این تکنولوژی یک سیستم کارآمد است که قابلیت اخطار درباره ایرادات بخش‌های مختلف کولر گازی را به کاربران دارد. اطلاعات لازم و معانی ارور کولر گازی توشیبا را از مقاله منتشر شده در سایت بانه ویترین دریافت نمایید.

آشنایی با ارور کولر گازی توشیبا

ارور کولر گازی چیست؟ارور یا کد خطا در کولر گازی چگونه به کاربران اعلام می‌شود؟ارور E01 در کولر گازی توشیبا و ارور E03ارور E02 در کولر گازی توشیباکد ارور E04 در کولر توشیباکدهای خطا از ارور F01 تا ارور F24 در کولر گازی توشیباارور F29 در کولر گازی توشیباارور F31 در کولر گازی توشیبابازه ارور HO1 تا ارور H16طیف ارورهای L03 تا L17 در کولر گازی توشیباجمع‌بندی

ارور کولر گازی چیست؟

یکی از جالب‌ترین و کارآمدترین قابلیت‌هایی که در کولر گازی توشیبا گنجانده شده، قابلیت ارور دادن است. منظور از ارور دادن دستگاه، اخطارهایی است که از جانب آن به کاربران اطلاع داده می‌شود. سیستم ایمنی بدن خود را در نظر بگیرید. زمانی که قسمتی از بدن دچار مشکل شده و جایی از آن با مشکل مواجه می‌شود، اولین اقدام سیستم ایمنی بدن، اعلام درد است تا فرد با مراجعه به پزشک یا رعایت نکات ایمنی با رفع مشکل و بیماری که دارد آن درد را برطرف کند. کولر گازی نیز از سیستم عیب‌یاب خودکار به عنوان ایمنی دستگاه و پیشگیری از بروز آسیب‌های جدی‌تر استفاده می‌کند. هنگامی که بخشی از کولر گازی دچار مشکل شده و خراب شود، دستگاه ارور می‌دهد. یعنی کدهای خطایی را منتشر می‌کند.

هر بخش از کولر گازی کد خطای مختص به خود را دارد. که در ادامه درباره انواع ارور کولر گازی توشیبا مربوط به هر بخش اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

 

ارور یا کد خطا در کولر گازی چگونه به کاربران اعلام می‌شود؟

همان طور که در بالا گفته شد، کد خطا زمانی اعلام می‌شود که بخشی از دستگاه دچار نقص شده باشد. کولر گازی‌‌ها بر دو نوع هستند یا دارای نمایشگر دیجیتالی بوده و یا بدون صفحه دیجیتال و ماتریکس هستند. در کولرهای گازی که مانند محصولات توشیبا صفحه نمایشگر دیجیتالی دارند از نمایش حروف لاتین که با اعداد ریاضی ادغام شده‌اند، برای نمایش ارور دستگاه استفاده می‌شود. هنگامی که قطعه‌ای از کولر گازی درست کار نکند یا دچار مشکل و نقص شده باشد، صفحه نمایشگر دیجیتال آن کد خطای مربوط به آن قسمت را روی نمایشگر دستگاه به نمایش در می‌آورد.

کولرهای گازی بدون نمایشگر دیجیتال یا ماتریکس از چراغ‌های چشمک‌زن برای ارور دادن استفاده می‌کنند. هر مشکلی که در هر کدام از بخش‌‌های کولر گازی پیش آید از طریق چراغ‌هایی با چشمک متفاوت به کاربر اعلام خواهد شد. در ادامه این مقاله معنای هر یک از کدهایی که به عنوان ارور کولر گازی توشیبا روی نمایشگر آن نشان داده می‌شود را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله تعدادی از کدهای خطا مربوط به ارور E و ارور F بیان می‌شوند.

آشنایی با ارور کولر گازی توشیبا

ارور E01 در کولر گازی توشیبا و ارور E03

زمانی که اتصال بین کنترل پنل و یونیت داخلی دستگاه قطع شود یا ارتباط بین آن‌ها مختل شود از ارور E01 برای اعلام به کاربر استفاه می‌شود. زمانی که صفحه نمایشگر، این ارور کولر گازی توشیبا را نشان می‌دهد به این معنا است که ریموت کنترل کولر گازی و یونیت داخلی دستگاه در ایجاد ارتباط با یکدیگر مشکل دارند. جهت رفع این مشکل بهتر است که اول برد کولر گازی را بررسی نمایید و بعد از آن مطمئن شوید که جریان برق در یونیت داخلی دستگاه برقرار باشد. ارور E03 نیز برای اعلام نقص در این بخش روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

 

ارور E02 در کولر گازی توشیبا

کد خطای E02 یکی از انواع ارور کولر گازی توشیبا است. زمانی که کد خطای E02 را روی نمایشگر کولر گازی مشاهده کردید به این معنی است که کنترل پنل سیستم اتصال ندارد. برای پیگیری و رفع این ارور باید اتصالات دستگاه را به دقت بررسی کرده و در صورت عدم نقص در آن‌ها، ریموت کنترل را چک کنید شاید نقص به وجود آمده به علت عدم سیگنال رسانی آن به دستگاه باشد.

 

کد ارور E04 در کولر توشیبا

هنگامی که ارور E04 در کولر گازی توشیبا اعلام می‌شود به علت عدم اتصال و ارتباط بین پنل داخلی و پنل خارجی آن است. این اتفاق می‌تواند به علت وصل شدن زودتر برق پنل خارجی از برق پنل داخلی دستگاه باشد یا ممکن است تنظیمات پنل خارجی و داخلی دستگاه به هم ریخته باشد. این ارور کولر گازی توشیبا را از طریق بررسی وصل بودن برق در پنل داخلی و بعد وصل شدن آن در پنل خارجی چک کنید و از عدم وجود مشکل در این بخش اطمینان کسب کنید. همچنین تنظیماتی که مربوط به آدرس هر یک از پنل‌ها است را بررسی کرده و بعد تنظیمات آدرس هر کدام را در دیگری اعمال کنید. چنانچه همه این موارد درست بود. ارور اعلام شده ممکن است به علت نقص برد کامپیوتری کولر گازی باشد.

چرا کولر گازی توشیبا زود خراب میشود

کدهای خطا از ارور F01 تا ارور F24 در کولر گازی توشیبا

همان طور که قبل‌تر اشاره داشتیم کدهای خطا از حروف لاتین و اعداد ریاضی تشکیل شده‌اند. کدهای خطایی که در طیف ارور F01 تا ارور F24 قرار دارند با نمایش هر یک روی نمایشگر کولر گازی، به کاربر اعلام می‌کند که یکی از سنسورهایی که برای بخش‌های مختلف دستگاه استفاده شده است، معیوب می‌باشد. برای رفع این منظور، اتصالات سنسورها و سیم‌کشی‌های آن‌ها را بررسی کنید در صورتی که مشکل از آن‌ها نباشد باید سنسور مورد نظر را تعویض و سنسور جدیدتر را جایگزین کنید. در حالتی که ارور مربوطه همچنان پایدار باشد حتما مشکل از برد الکترونیکی دستگاه است. ارور کولر گازی توشیبا در طیف F گسترده بوده و برای آگاهی بیشتر کاتالوگ کولر گازی را مطالعه نمایید.

 

ارور F29 در کولر گازی توشیبا

کولرهای گازی دارای برد هستند که وظیفه زیادی را در دستگاه بر عهده دارند. چنانچه برد کولر گازی دچار کوچکترین نقص شود مشکلات زیادی برای دستگاه پیش می‌آید. بنابراین زمانی که ارور F29 را مشاهده کردید فورا جهت رفع آن اقدام کنید. زیرا این ارور کولر گازی توشیبا مربوط به ایراد برد آن است.

کد خطای کولر گازی توشیبا

ارور F31 در کولر گازی توشیبا

هر گونه اختلال در ولتاژ و نوسانات برق کولر گازی با کد خطای F31 از نمایشگر نشان داده می‌شود. البته مشکلات مربوط به منبع تغذیه و یونیت خارجی نیز با ارور F31 هشدار داده می‌شوند. وقتی که ارور کولر گازی توشیبا با کد خطای F31 نشان داده شد، برای رفع نقص آن از تعمیرکار کمک بگیرید.

 

بازه ارور HO1 تا ارور H16

یک سری دیگر از ارور کولر گازی توشیبا در طیف ارور HO1 تا ارور H16 قرار می‌گیرند. نقص‌ها و ایراداتی که هر یک از این کدهای خطا نشان می‌دهند، تنها حاکی از مشکلاتی است که در کمپرسور دستگاه پیش خواهند آمد. برای مثال نقص سنسورهای کمپرسور یا گرفتگی لوله ورودی آن یا مشکل در میزان و سطح روغن کمپرسور و هر نوع نقص و اختلال دیگر مربوط به کمپرسور با کدهای خطایی که در طیف H قرار می‌گیرند، هشدار داده می‌شوند.

 

طیف ارورهای L03 تا L17 در کولر گازی توشیبا

بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در کولر گازی رخ می‌دهد، مربوط به مشکلات یونیت خارجی و یونیت داخلی هستند. چنانچه ایرادات و نواقص دستگاه درباره یونیت خارجی و یونیت داخلی باشند از بازه کدهای خطای L03 تا L17، دستگاه ارور می‌دهد. ارور کولر گازی توشیبا مربوط به نقص یونیت‌ها می‌تواند به علت بروز مشکل در جریان برق یا اتصالات آن‌ها یا حتی سنسورهای هر یک باشد.

کولر گازی توشیبا

جمع‌بندی

 این مقاله که مطالعه فرمودید درباره ارور کولر گازی توشیبا نکاتی را به شما یادآور شده که امیدواریم برای شما مفید بوده باشند. کدهای خطایی که از نمایشگر کولر گازی هشدار داده می‌شوند به کاربر این امکان را می‌دهند که در زمانی کوتاه و به بهترین شکل ممکن مشکلات پیش آمده در دستگاه را برطرف نمایند. البته توجه داشته باشید که ارور دستگاه شما امکان دارد به علت کارکرد زیاد دستگاه و گرم شدن آن باشد. در این حالت با ریست کردن کولر گازی به راحتی مشکل دستگاه برطرف خواهد شد. برای این که بتوانید کامل و دقیق اطلاعاتی که کدهای خطای دستگاه شما نشان می‌دهد را درک کنید، بهتر است حتما کاتالوگ آن را بخوانید.

البته برای رفع مشکلات و آسیب‌های کولر گازی بهتر است برای پیشگیری و ممانعت از بزرگتر شدن آن‌ها با تعمیرکار و تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید. ارورهای کولر گازی توشیبا در چهار طیف مختلف قرار گرفته و هر یک مربوط به بخشی خاص هستند که از طریق نمایشگر دیجیتال دستگاه نشان داده می‌شوند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش