• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با ارور کولر گازی توشیبا

کولرهای گازی توشیبا به علت محبوبیت زیادی که بین مصرف‌کنندگان ایرانی دارد، یکی از پرفروش‌ترین برندهای بازار ایران است. کولرهای گازی توشیبا به موجب برخورداری از کیفیت ساخت بالا، دارای قطعات و سیستم‌های بسیار قدرتمندی هستند از این رو برای مدت زمانی طولانی بدون نقص و بروز ایراد، قادر به انجام فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن هستند. برند توشیبا به موجب بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا در محصولات خود، کولرهای گازی قدرتمند که قابلیت‌های هوشمندانه دارند را تولید می‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که کولر گازی‌های توشیبا به آن مجهز هستند، تکنولوژی عیب‌یاب خودکار است. این تکنولوژی یک سیستم کارآمد است که قابلیت اخطار درباره ایرادات بخش‌های مختلف کولر گازی را به کاربران دارد. اطلاعات لازم و معانی ارور کولر گازی توشیبا را از مقاله منتشر شده در سایت بانه ویترین دریافت نمایید.

آشنایی با ارور کولر گازی توشیبا

ارور کولر گازی چیست؟ارور یا کد خطا در کولر گازی چگونه به کاربران اعلام می‌شود؟ارور E01 در کولر گازی توشیبا و ارور E03ارور E02 در کولر گازی توشیباکد ارور E04 در کولر توشیباکدهای خطا از ارور F01 تا ارور F24 در کولر گازی توشیباارور F29 در کولر گازی توشیباارور F31 در کولر گازی توشیبابازه ارور HO1 تا ارور H16طیف ارورهای L03 تا L17 در کولر گازی توشیباجمع‌بندی

ارور کولر گازی چیست؟

یکی از جالب‌ترین و کارآمدترین قابلیت‌هایی که در کولر گازی توشیبا گنجانده شده، قابلیت ارور دادن است. منظور از ارور دادن دستگاه، اخطارهایی است که از جانب آن به کاربران اطلاع داده می‌شود. سیستم ایمنی بدن خود را در نظر بگیرید. زمانی که قسمتی از بدن دچار مشکل شده و جایی از آن با مشکل مواجه می‌شود، اولین اقدام سیستم ایمنی بدن، اعلام درد است تا فرد با مراجعه به پزشک یا رعایت نکات ایمنی با رفع مشکل و بیماری که دارد آن درد را برطرف کند. کولر گازی نیز از سیستم عیب‌یاب خودکار به عنوان ایمنی دستگاه و پیشگیری از بروز آسیب‌های جدی‌تر استفاده می‌کند. هنگامی که بخشی از کولر گازی دچار مشکل شده و خراب شود، دستگاه ارور می‌دهد. یعنی کدهای خطایی را منتشر می‌کند.

هر بخش از کولر گازی کد خطای مختص به خود را دارد. که در ادامه درباره انواع ارور کولر گازی توشیبا مربوط به هر بخش اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

 

ارور یا کد خطا در کولر گازی چگونه به کاربران اعلام می‌شود؟

همان طور که در بالا گفته شد، کد خطا زمانی اعلام می‌شود که بخشی از دستگاه دچار نقص شده باشد. کولر گازی‌‌ها بر دو نوع هستند یا دارای نمایشگر دیجیتالی بوده و یا بدون صفحه دیجیتال و ماتریکس هستند. در کولرهای گازی که مانند محصولات توشیبا صفحه نمایشگر دیجیتالی دارند از نمایش حروف لاتین که با اعداد ریاضی ادغام شده‌اند، برای نمایش ارور دستگاه استفاده می‌شود. هنگامی که قطعه‌ای از کولر گازی درست کار نکند یا دچار مشکل و نقص شده باشد، صفحه نمایشگر دیجیتال آن کد خطای مربوط به آن قسمت را روی نمایشگر دستگاه به نمایش در می‌آورد.

کولرهای گازی بدون نمایشگر دیجیتال یا ماتریکس از چراغ‌های چشمک‌زن برای ارور دادن استفاده می‌کنند. هر مشکلی که در هر کدام از بخش‌‌های کولر گازی پیش آید از طریق چراغ‌هایی با چشمک متفاوت به کاربر اعلام خواهد شد. در ادامه این مقاله معنای هر یک از کدهایی که به عنوان ارور کولر گازی توشیبا روی نمایشگر آن نشان داده می‌شود را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله تعدادی از کدهای خطا مربوط به ارور E و ارور F بیان می‌شوند.

آشنایی با ارور کولر گازی توشیبا

ارور E01 در کولر گازی توشیبا و ارور E03

زمانی که اتصال بین کنترل پنل و یونیت داخلی دستگاه قطع شود یا ارتباط بین آن‌ها مختل شود از ارور E01 برای اعلام به کاربر استفاه می‌شود. زمانی که صفحه نمایشگر، این ارور کولر گازی توشیبا را نشان می‌دهد به این معنا است که ریموت کنترل کولر گازی و یونیت داخلی دستگاه در ایجاد ارتباط با یکدیگر مشکل دارند. جهت رفع این مشکل بهتر است که اول برد کولر گازی را بررسی نمایید و بعد از آن مطمئن شوید که جریان برق در یونیت داخلی دستگاه برقرار باشد. ارور E03 نیز برای اعلام نقص در این بخش روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

 

ارور E02 در کولر گازی توشیبا

کد خطای E02 یکی از انواع ارور کولر گازی توشیبا است. زمانی که کد خطای E02 را روی نمایشگر کولر گازی مشاهده کردید به این معنی است که کنترل پنل سیستم اتصال ندارد. برای پیگیری و رفع این ارور باید اتصالات دستگاه را به دقت بررسی کرده و در صورت عدم نقص در آن‌ها، ریموت کنترل را چک کنید شاید نقص به وجود آمده به علت عدم سیگنال رسانی آن به دستگاه باشد.

 

کد ارور E04 در کولر توشیبا

هنگامی که ارور E04 در کولر گازی توشیبا اعلام می‌شود به علت عدم اتصال و ارتباط بین پنل داخلی و پنل خارجی آن است. این اتفاق می‌تواند به علت وصل شدن زودتر برق پنل خارجی از برق پنل داخلی دستگاه باشد یا ممکن است تنظیمات پنل خارجی و داخلی دستگاه به هم ریخته باشد. این ارور کولر گازی توشیبا را از طریق بررسی وصل بودن برق در پنل داخلی و بعد وصل شدن آن در پنل خارجی چک کنید و از عدم وجود مشکل در این بخش اطمینان کسب کنید. همچنین تنظیماتی که مربوط به آدرس هر یک از پنل‌ها است را بررسی کرده و بعد تنظیمات آدرس هر کدام را در دیگری اعمال کنید. چنانچه همه این موارد درست بود. ارور اعلام شده ممکن است به علت نقص برد کامپیوتری کولر گازی باشد.

چرا کولر گازی توشیبا زود خراب میشود

کدهای خطا از ارور F01 تا ارور F24 در کولر گازی توشیبا

همان طور که قبل‌تر اشاره داشتیم کدهای خطا از حروف لاتین و اعداد ریاضی تشکیل شده‌اند. کدهای خطایی که در طیف ارور F01 تا ارور F24 قرار دارند با نمایش هر یک روی نمایشگر کولر گازی، به کاربر اعلام می‌کند که یکی از سنسورهایی که برای بخش‌های مختلف دستگاه استفاده شده است، معیوب می‌باشد. برای رفع این منظور، اتصالات سنسورها و سیم‌کشی‌های آن‌ها را بررسی کنید در صورتی که مشکل از آن‌ها نباشد باید سنسور مورد نظر را تعویض و سنسور جدیدتر را جایگزین کنید. در حالتی که ارور مربوطه همچنان پایدار باشد حتما مشکل از برد الکترونیکی دستگاه است. ارور کولر گازی توشیبا در طیف F گسترده بوده و برای آگاهی بیشتر کاتالوگ کولر گازی را مطالعه نمایید.

 

ارور F29 در کولر گازی توشیبا

کولرهای گازی دارای برد هستند که وظیفه زیادی را در دستگاه بر عهده دارند. چنانچه برد کولر گازی دچار کوچکترین نقص شود مشکلات زیادی برای دستگاه پیش می‌آید. بنابراین زمانی که ارور F29 را مشاهده کردید فورا جهت رفع آن اقدام کنید. زیرا این ارور کولر گازی توشیبا مربوط به ایراد برد آن است.

کد خطای کولر گازی توشیبا

ارور F31 در کولر گازی توشیبا

هر گونه اختلال در ولتاژ و نوسانات برق کولر گازی با کد خطای F31 از نمایشگر نشان داده می‌شود. البته مشکلات مربوط به منبع تغذیه و یونیت خارجی نیز با ارور F31 هشدار داده می‌شوند. وقتی که ارور کولر گازی توشیبا با کد خطای F31 نشان داده شد، برای رفع نقص آن از تعمیرکار کمک بگیرید.

 

بازه ارور HO1 تا ارور H16

یک سری دیگر از ارور کولر گازی توشیبا در طیف ارور HO1 تا ارور H16 قرار می‌گیرند. نقص‌ها و ایراداتی که هر یک از این کدهای خطا نشان می‌دهند، تنها حاکی از مشکلاتی است که در کمپرسور دستگاه پیش خواهند آمد. برای مثال نقص سنسورهای کمپرسور یا گرفتگی لوله ورودی آن یا مشکل در میزان و سطح روغن کمپرسور و هر نوع نقص و اختلال دیگر مربوط به کمپرسور با کدهای خطایی که در طیف H قرار می‌گیرند، هشدار داده می‌شوند.

 

طیف ارورهای L03 تا L17 در کولر گازی توشیبا

بخش عمده‌ای از مشکلاتی که در کولر گازی رخ می‌دهد، مربوط به مشکلات یونیت خارجی و یونیت داخلی هستند. چنانچه ایرادات و نواقص دستگاه درباره یونیت خارجی و یونیت داخلی باشند از بازه کدهای خطای L03 تا L17، دستگاه ارور می‌دهد. ارور کولر گازی توشیبا مربوط به نقص یونیت‌ها می‌تواند به علت بروز مشکل در جریان برق یا اتصالات آن‌ها یا حتی سنسورهای هر یک باشد.

کولر گازی توشیبا

جمع‌بندی

 این مقاله که مطالعه فرمودید درباره ارور کولر گازی توشیبا نکاتی را به شما یادآور شده که امیدواریم برای شما مفید بوده باشند. کدهای خطایی که از نمایشگر کولر گازی هشدار داده می‌شوند به کاربر این امکان را می‌دهند که در زمانی کوتاه و به بهترین شکل ممکن مشکلات پیش آمده در دستگاه را برطرف نمایند. البته توجه داشته باشید که ارور دستگاه شما امکان دارد به علت کارکرد زیاد دستگاه و گرم شدن آن باشد. در این حالت با ریست کردن کولر گازی به راحتی مشکل دستگاه برطرف خواهد شد. برای این که بتوانید کامل و دقیق اطلاعاتی که کدهای خطای دستگاه شما نشان می‌دهد را درک کنید، بهتر است حتما کاتالوگ آن را بخوانید.

البته برای رفع مشکلات و آسیب‌های کولر گازی بهتر است برای پیشگیری و ممانعت از بزرگتر شدن آن‌ها با تعمیرکار و تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید. ارورهای کولر گازی توشیبا در چهار طیف مختلف قرار گرفته و هر یک مربوط به بخشی خاص هستند که از طریق نمایشگر دیجیتال دستگاه نشان داده می‌شوند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش