• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
راهنمای خرید سرخ کن

می‌دانید که امروزه تقریباً هیچ جریانی از دست تکنولوژی در امان نیست. در واقع تکنولوژی و پیشرفت چشمگیر آن روند آشپزی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. از بین انواع لوازم خانگی برقی آشپزخانه، سرخ کن یکی از دستگاه‌های با کیفیتی است که برای سرخ کردن انواع مواد غذایی استفاده می‌شود. این دستگاه کار شما را در آشپزی و سرخ کردن مواد غذایی آسان خواهد کرد. در این راهنمای خرید سرخ کن شما را با انواع سرخ کن و نحوه کارکرد و ویژگی‌های مهم آنها آشنا خواهیم کرد.

راهنمای خرید سرخ کن

سرخ کن چیست و چه کاربردی دارد؟!انواع سرخ کننکات مهم در خرید سرخ‌کن

سرخ کن چیست و چه کاربردی دارد؟!

جواب این سوال نباید زیاد سخت باشد و مشخصاً با توجه به اسم این محصول می‌توان به کارایی این دستگاه پی برد. سرخ کن، ساز و کار پیچیده‌ای نداشته و تنها از یک المنت گرم‌کننده برای سرخ کردن مواد غذایی مختلف بهره می‌برد. در واقع وظیفه المنت گرم کردن روغن بوده که درون ظرف مخصوص قرار گرفته است. بعد از داغ شدن روغن، توری سرخ کن را درون ظرف پر از روغن گذاشته و آن را بیرون آورید، تا مواد غذایی داخل توری سرخ کن کاملاً سرخ شده و برشته شوند. این سستم ساده انواع مواد غذایی را به بهترین شکل ممکن سرخ خواهد کرد.گفتنی است که جنس سرخ کن از استیل ضد زنگ و با کیفیت بوده، که کیفیت ومقاومت بالایی در برابر حرارت و آب دارد و از این رو به راحتی از پس سرخ کردن مواد غذایی برخواهد آمد.

سرخ کن عملیات پخت و پز را در دمای معین و از پیش تنظیم شده انجام می‌دهد. معمولاً دمای سرخ کن به صورت پیش فرض در محدوده 175 تا 190 درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرد. پخت در دستگاه سرخ کن به صورت یکنواخت انجام می‌شود و برای استفاده از آن کافی است که درون محفظه مخصوص روغن به اندازه کافی روغن بریزید، سپس مواد غذایی مورد نظر را درون سبد مخصوص سرخ کن قرار دهید و آن را درون محفظه روغن در روغن فرو ببرید و بعد از سرخ شدن مواد غذایی آن را از داخل روغن بیرون آورید. معمولاً دستگاه‌های سرخ کن دارای اهرم برای حرکت دادن سبد به سمت بالا و پایین هستند که استفاده از دستگاه را راحت‌تر کرده‌اند.

همچنین سیستم تهویه مخصوصی نیز دارند که از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می‌کند. داشتن تایمر و امکان تنظیم مدت زمان، المنت گرمایی و… از جمله ویژگی‌های بارز یک سرخ کن خوب‌اند. گفتنی است که دستگاه سرخ کن دارای سنسورهایی است که در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه هشدار داده و شما را از وضعیت دمایی باخبر می‌سازد تا از سوخته شدن غذا جلوگیری شود. البته دستگاه‌های سرخ کن دارای ویژگی‌ها و امکانات متعددی هستند.

راهنمای خرید سرخ کن و معرفی انواع سرخ کن رژیمی و ساده

انواع سرخ کن

سرخ‌کن‌ها به دو دسته سرخ کن معمولی و سرخ کن رژیمی یا بدون روغن تقسیم می‌شوند. سرخ کن معمولی یک دستگاه ساده بوده که تنها از یک مخزن برای روغن و یک المنت ساخته شده است، البته نه به این سادگی که فکر کنید چرا که یک کلید چرخشی برای تنظیم درجه حرارت نیز بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است. در ادامه مطلب راهنمای خرید سرخ کن به انواع سرخ کن موجود در بازار می‌پردازیم:

سرخ کن معمولی: سرخ کن‌های معمولی و ساده دارای قیمت خرید مناسبی هستند و به خوبی از پس عمل سرخ کردن غذا بر می‌آیند و انواع غذا را به بهترین شکل ممکن برشته خواهند کرد. تنها ایرادی که به سرخ کن‌های معمولی وارد است استفاده بیش از اندازه روغن است. در این مدل‌ها روغن به مقدار زیادی درون محفظه روغن ریخته خواهد شد و مواد غذایی داخل سبد توری سرخ کن قرار می‌گیرد. برای سرخ شدن مواد غذایی باید سینی سرخ کن درون محفظه روغن غوطه ور شود. به همین دلیل به مقدار زیادی روغن نیاز دارد.

سرخ کن رژیمی: سرخ کن‌های بدون روغن رژیمی یا کم مصرف به میزان بسیار کمی روغن نیاز دارند. در واقع سرخ‌کن‌های رژیمی بعضاً تنها یک قاشق روغن برای سرخ کردن مواد غذایی نیاز دارند و به جای روغن زیاد از جریان هوای گرم برای سرخ کردن مواد استفاده می‌کنند. در واقع در ساختار این سرخ‌کن‌ها از المنت و فن بهره گرفته شده، که المنت حرارت را تولید کرده و فن این حرارت را در محفظه درونی سرخ‌کن انتشار می‌دهد. در نتیجه مواد تحت تاثیر این جریان هوای گرم سرخ می‌شوند. بنابراین اگر به فکر داشتن رژیم غذایی سالم و بدون روغن هستید، حتماً از این نوع دستگاه سرخ کن استفاده نمایید.

راهنمای خرید سرخ کن و معرفی انواع سرخ کن رژیمی و ساده

نکات مهم در خرید سرخ‌کن

کارشناسان بانه ویترین در این راهنمای خرید سرخ کن به معرفی نکات مهم به هنگام خرید سرخ کن پرداخته‌اند تا انتخابی درست و رضایت بخش از خرید خود داشته باشید، این نکات به شرح زیر است:

ظرفیت و گنجایش: ظرفیت سرخ‌کن یکی از ویژگی‌هایی است که بیشترین مانور بر روی آن داده شده است. در واقع بعد از نوع سرخ کن شاید دستگاه‌های سرخ کن را بر اساس ظرفیتشان از هم تفکیک نمایند. برای نمونه یک سرخ کن رژیمی 3 لیتری! یا یک سرخ کن معمولی 2 لیتری! این مورد نشان می‌دهد که ظرفیت سرخ کن اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین قبل از خرید حتماً به این مورد توجه داشته باشید و بر اساس تعدد افراد خانواده سرخ کنی با ظرفیت مناسب خریدرای نمایید.

معمولاً سرخ‌کن‌های کوچک که دارای محفظه روغن با ظرفیت 0.7 لیتر تا 1 لیتر هستند برای خانواده‌های کوچک و جمع و جور مناسب هستند، اما سرخ‌کن‌های بزرگ که برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب هستند دارای ظرفیت 3 لیتری هستند. در واقع سرخ‌کن‌های کوچک قابلیت سرخ کردن مواد غذایی به حجم 1 کیلوگرم را داشته و سرخ‌کن‌های بزرگ برای سرخ کردن 2 کیلوگرم مواد غذایی به کار می‌روند. اگر قصد دارید از دستگاه سرخ‌کن برای سرخ کردن مرغ و ماهی به صورت کامل و درسته استفاده کنید باید حتماً سرخ کنی با ظرفیت بزرگ بخرید، تا مرغ سالم و کامل درون محفظه آن قرار گیرد.

نکات مهم در خرید سرخ‌کن

البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید، که بعضی از سرخ‌کن‌ها دارای محفظه استوانه‌ای شکل هستند و حجم زیادی دارند و معمولاً سرخ‌کن‌های مربعی یا مستطیلی شکل ظرفیت کمتری داشته و برای خانواده‌های کم جمعیت مناسب‌تر است. بنابراین برای خانواه پرجمعیت محفظه استوانه‌ای شکل و برای خانواده کم جمعیت محفظه چهارگوش پیشنهاد می‌شود. البته انتخاب ظرفیت تنها بر اساس تعداد افراد خانواده صورت نمی‌گیرد، بلکه باید به نوع کاربری و نوع مواد غذایی سرخ شده داخل دستگاه نیز توجه شود. امیدواریم که این راهنمای خرید سرخ کن توانسته باشد به شما در انتخاب ظرفیت مناسب سرخ کن کمک کند.

توان مصرفی: یکی دیگر از مواردی که لازم است به آن توجه کنید، توان مصرفی دستگاه است. در واقع هر چه توان مصرفی یک دستگاه بیشتر باشد به معنای مصرف انرژی بیشتر و سرعت بالاتر است. دستگاه سرخ‌کن نیز که دارای المنت‌ها و فن‌هایی برای گرم کردن روغن و انتشار هوای داغ در محفظه سرخ‌کن هستند، به توان مصرفی بالایی برای سرخ شدن سریع‌تر نیاز دارند. هر چه توان مصرفی یک دستگاه بالاتر باشد، روغن درون محفظه سریع‌تر و در مدت زمان کوتاه‌تری داغ خواهد شد و مواد غذایی در مدت زمانی کوتاه سرخ می‌شوند.

قابلیت تنظیم دما: یکی از ویژگی‌های جالب توجه در دستگاه سرخ کن قابلیت تنظیم دما است. این ویژگی به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با نوع ماده غذایی دمای سرخ کن را تنظیم کنید. بعضی از دستوارت غذایی به درجه حرارت و دمای مشخصی برای سرخ شدن نیاز دارند تا پخته شوند. به همین دلیل وجود این قابلیت بسیار لازم و ضروری است. معمولاً سرخ‌کن‌ها قابلیت تنظیم دما در محدوده دمایی مشخصی را دارند و از حداقل و حداکثر دمای مشخص شده‌ای پشتیبانی می‌کنند. هنگام خرید حتماً به این محدوده دمایی توجه نمایید.

راهنمای خرید سرخ کن و معرفی انواع سرخ کن رژیمی و ساده
چراغ نشانگر: یکی دیگر از ویژگی‌های دستگاه‌های سرخ کن داشتن چراغ نشانگر بر روی بدنه است. سعی کنید حتماً دستگاهی بخرید که دارای چراغ نشانگر باشد. این چراغ‌ها وضعیت دستگاه سرخ کن را نمایش می‌دهند، در واقع چراغ‌ها و رنگ آنها هر کدام نشان دهنده وضعیت خاصی است که حتما در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده است و با یک بار استفاده برایتان مشخص می‌شود که چراغ رنگ سبز به چه معناست و رنگ نارنجی آن چه خبری برایتان دارد. چراغی برای نمایش وضعیت روشن/خاموش بودن دستگاه، چراغی برای نمایش دادن آماده به کار بودن دستگاه و رسیدن درجه حرارت روغن به دمای مشخص و تنظیم شده و… به این صورت وجود این چراغ‌های نمایشگر می‌تواند کار کردن با دستگاه سرخ‌کن را بسیار برایتان راحت کند.
تایمر: قابلیت دیگری که بد نیست شما هم از وجود آن باخبر باشید، تایمر یا همان قابلیت تنظیم دما است. در واقع هر نوع ماده غذایی به مدت زمان مشخصی به طبخ نیاز دارد، بنابراین اگر دستگاه سرخ کن دارای تایمر باشد به راحتی می‌توانید بعد از تنظیم درجه حرارت، مدت زمان را نیز تنظیم کنید و بقیه کار را با خیال راحت به دستگاه بسپارید. همیشه دستگاه دارای تایمر کاربردی‌تر از دستگاه بدون تایمر است، چرا که بعد از تنظیم مدت زمان دیگر نیاز نیست نگران سوختن غذا باشید و مدام به آن سر بزنید، چرا که دستگاه سرخ‌کن بعد از اتمام مدت زمان پخت به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.
فیلتر: یکی از قطعاتی که در ساختار سرخ‌کن حضور دارد، فیلتر است. در واقع فیلتر که در هر دستگاه و هر برندی از جنس خاصی است و درصدجذب متفاوتی دارد از انتشار بو و بخار ناشی از سرخ شدن مواد غذایی جلوگیری می‌کند. معمولاً این فیلترها قدرت جذب بالایی دارند و اجازه خروج بخار و بو و ذرات چربی موجود در هوا را نمی‌دهند. دقت کرده‌اید به هنگام سرخ کردن مواد غذایی بوی بسیار ناخوشایندی فضای خانه را پر می‌کند، در صورت استفاده از سرخ کن و به لطف حضور فیلترهای با کیفیت دیگر خبری از این بوی ناخوشایند نخواهد بود. فیلترها قابل تعویض و شستشو هستند و بعد از چند بار استفاده باید نسبت به تعویض یا شستشوی آنها اقدام کرد. دقت کنید که هرگز از سرخ کن بدون فیلتر استفاده نکنید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد
تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد

اجاق های قدیمی با فرهای بزرگ خود، از سال ها پیش در خانه ها حضور داشتند؛ اما با روی کار آمدن گازهای صفحه ای، آن ها کم کم کنار گذاشته شدند. پس از آن، فرهای کوچک و مستقل، وارد بازار گشتند. این فرها نیاز مصرف...

تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف
تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف

استفاده از قهوه ساز های مختلف: قهوه یکی از نوشیدنی های مورد علاقه اکثر افراد در سراسر دنیا است. این نوشیدنی خوشمزه و انرژی زا، به روش های متعددی درست می شود و روش دم کردن هر نوع آن متفاوت می باشد. برای این منظور...

استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار
استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار

امروزه در دنیا بیشتر مردم از قهوه استفاده می کنند. تعداد بسیار اندکی از مردم می توانند روز خود را بدون یک فنجان قهوه داغ اول صبح شروع کنند. برای گذراندن روز کاری مفید، بسیاری از مردم در طول روز، چندین فنجان قهوه می نوشند....

چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟
چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب قهوه ساز مناسب: امروزه قهوه از نوشیدنی های محبوب و پرطرفدار در جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد، صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنند و در میانه روز نیز با استفاده از این نوشیدنی انرژی می گیرند. از جمله...

فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    
فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    

فرتوکار با بهترین امکانات: بسیاری از افراد به دلیل محدودیت فضا در آشپزخانه، از خرید برخی از لوازم برقی بزرگ و جاگیر مانند مایکروفر خودداری می کنند. فرهای توکار یکی از جدیدترین محصولات در بازار لوازم خانگی هستند که قابلیت نصب درون کابینت و دیوار...

فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد
فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد

فرهای توکار، از جمله تجهیزات پرکاربرد آشپزخانه محسوب می ‌شوند. شرکت ‌های مختلف، انواع مدل ‌های فر توکار  را تولید و به بازار عرضه می ‌کنند. این نوع دستگاه ها، قابلیت های مختلفی دارند که امکان آشپزی ساده و آسان را برای خانواده ها به...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش