• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به علت برخورداری از قطعات فراون امکان بروز نقص و آسیب‌دیدگی نیز در این دستگاه بیشتر است. اما هر بار با روی دادن کوچکترین نقص و مختل شدن کولر گازی، خبر کردن تعمیرکار باعث بالا رفتن هزینه‌ها شده و بسیار مشکل‌ساز خواهد بود. اما امروزه با پیشرفت روز افزون علم و فناوری، کولرهای گازی به قابلیت عیب‌یابی خودکار مجهز شده و با دادن ارور کاربر را از بروز نقص و مشکل در بخش‌های مختلف دستگاه آگاه می‌سازد. جهت آگاه سازی شما عزیزان در این مقاله از سایت بانه ویترین، اطلاعاتی را درباره کد خطای کولر گازی جنرال در اختیار شما می‌گذاریم.

 آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کد خطا در کولر گازی جنرالارور E00 کولر گازی جنرالارور E01 در کولر گازی جنرالکد خطای E02 در کولر گازی جنرالارور E03 در کولر گازی جنرالهشدار خطای E04 در کولر گازیارور E05 در کولر گازی جنرالارور E06 کولر گازیکد E07 در کولر گازیارور E08 در اسپلیت جنرالارور E09 در کولر گازی جنرالارور E6 در کولر گازی جنرالکد خطای E7 در کولر گازی جنرالارور E8 در اسپلیت خارجیجمع‌بندی

کد خطا در کولر گازی جنرال

کولر گازی جنرال یکی از پرطرفدارترین محصولات بازار است که مصرف‌کنندگان بسیار زیادی دارد. کولر گازی جنرال به تکنولوژی عیب‌یاب خودکار مجهز است و قابلیت دارد از طریق کدنویسی دقیقی که برای آن شده در زمان خراب شدن یا بروز نقص و مشکل احتمالی از طریق کدهای خطای نوشته شده، ارور داده و کاربر را از آسیب‌دیدگی خود آگاه سازد. کد خطای اسپلیت جنرال به صورت نمادهای مختلط از حروف لاتین و اعداد ریاضی روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود. هر بخش از کولر گازی دارای کد خطای مختص به خود بوده و با استفاده از آن اعلام مختل شدن خود را روی نمایشگر ظاهر می‌سازد. کدهای خطای دستگاه توسط برد الکتریکی آن شناسایی خواهند شد.

ارور E00 کولر گازی جنرال

کنترل از راه دور و پنل داخلی کولر گازی باید همواره با یکدیگر در ارتباط باشند. زمانی که ارتباط بین این دو قطع شود، نمایشگر دستگاه کد خطای E00 را نشان می‌دهد.

ارور E01 در کولر گازی جنرال

اسپلیت یا کولر گازی دو تکه بوده و از یک پنل داخلی و یک پنل خارجی تشکیل شده است. سیکل تبرید با همکاری این دو پنل روند طبیعی خود را طی می‌کند. بنابراین برای انجام فعالیت کولر گازی لازم است این دو بخش با یکدیگر در ارتباط باشند. در صورتی که اتصال بین پنل داخلی و پنل خارجی قطع شود، نمایشگر دستگاه با نشان دادن کد خطای E01 به کاربر هشدار خواهد داد.

کد خطای E02 در کولر گازی جنرال

فعالیت کولر گازی و میزان بازدهی آن تا حد زیادی بستگی به عملکرد سنسور اتاقی به کار رفته در دستگاه دارد. زمانی که سنسور اتاقی دستگاه باز بوده و اختلالی داشته باشد، کد خطای E02 با ظاهر شدن روی صفحه نمایش دستگاه به کاربر هشدار می‌دهد. هنگام مشاهده این خطای کولر گازی جنرال بهترین کار این است که به وسیله اهم متر مقاومت سنسور را اندازه گرفته و چنانچه ایراد داشت، آن را تعویض نمایید.

کد خطاهای اسپلیت جنرال

ارور E03 در کولر گازی جنرال

عدم اتصال سنسور دمایی اتاق دستگاه با کد خطای E03 در کولر گازی جنرال ارور داده می‌شود. جهت برطرف کردن این ارور خطای کولر گازی جنرال لازم است سیم‌کشی دستگاه را چک کنید و از برقراری اتصال آن مطمئن شوید. اگر سیم‌کشی بدون نقص بود باید برد الکتریکی دستگاه را بررسی نمایید و مشکل را رفع کنید.

هشدار خطای E04 در کولر گازی

چنانچه سنسور مبدل حرارتی داخلی کولر گازی باز باشد، دستگاه با دادن کد خطای E04 بروز مشکل در این بخش را به کاربر خبر می‌دهد. برای رفع این کد خطای کولر گازی جنرال نیز لازم است بعد از مطمئن شدن از نقص سنسور حرارتی داخلی، آن را عوض کرده و سنسور حرارتی جدید را جایگزین کنید. برای اطمینان از سالم بودن یا خراب بودن سنسورها از هر نوعی که باشند، باید از اهم متر استفاده شود.

ارور E05 در کولر گازی جنرال

 کد خطای E05 زمانی هشدار داده می‌شود که سنسور حرارتی داخلی کولر گازی دچار اتصالی شده باشد. برای رفع این مشکل هم باید سیم‌کشی‌های دستگاه و در نهایت برد الکتریکی آن بررسی شوند. زیرا اگر نقص به وجود آمده از سیم‌کشی‌ها نباشد، حتما از خرابی برد الکتریکی دستگاه سرچشمه می‌گیرد.

کد خطای کولر گازی جنرال

ارور E06 کولر گازی

پنل خارجی کولر گازی نیز دارای سنسور مبدل حرارتی است، چنانچه سنسور مبدل حرارتی به کار رفته در آن باز باشد، کد خطای E06 با ظاهر شدن روی نمایشگر دستگاه اعلام خطر می‌کند. در زمانی که این کد خطای کولر گازی جنرال را مشاهده کردید، می‌توانید با جایگزینی سنسور مبدل حرارتی خارجی آن را رفع نمایید.

کد E07 در کولر گازی

کد خطای E07 اشاره به اتصالی سنسور مبدل حرارتی پنل خارجی دارد. بررسی سیم‌کشی‌های دستگاه و همچنین چک کردن برد الکتریکی تا حد بسیار زیادی در برطرف کردن این کد خطای کولر گازی جنرال موثر خواهد بود.

کد خطای کولر گازی جنرال

ارور E08 در اسپلیت جنرال

عدم برقرای ارتباط کولر گازی با منبع تعذیه در محصولات جنرال با کد خطای E08، ارور داده می‌شود. بهتر است که با رعایت کامل نکات ایمنی از برقراری جریان در دستگاه و متصل بودن آن به منبع تغذیه اطمینان حاصل کنید.

ارور E09 در کولر گازی جنرال

هنگامی که کلید تعلق عملکرد نامطلوب داشته باشد، کل عملکرد کولر گازی را مختل می‌کند. دستگاه در چنین زمانی با دادن کد خطای E09 کاربر را از مشکل پیش آمده آگاه می‌سازد.

ارور E6 در کولر گازی جنرال

بروز مشکل و آسیب‌دیدگی شیر الکتریکی در کولر گازی جنرال با کد خطای E6 اعلام می‌شود. زمان مشاهده این کد خطای کولر گازی جنرال از نمایشگر بهتر است کاربر با اندازه‌گیری مقاومت شیر الکتریکی به وسیله اهم متر، از عملکرد صحیح یا مختل شدن عملکرد آن مطمئن شده و چنانچه مقاومت شیر الکتریکی نرمال نبود در صورت امکان آن را تعمیر کرده یا با یکی جدیدتر تعویض کند.

کد خطای کولر گازی جنرال

کد خطای E7 در کولر گازی جنرال

کد خطای E7 هشداردهنده نقص سنسور خارجی است. اقدامات لازم زمان بروز این کد خطای کولر جنرال این است که ابتدا باید مقاومت سنسور را با اهم متر اندازه بگیرید و در صورت لزوم، سنسور را عوض کنید.

ارور E8 در اسپلیت خارجی

بیشترین کد خطایی که مصرف‌کنندگان کولر گازی جنرال با آن مواجه می‌شوند، کد خطای E8 است که به علت بروز مشکل گرمایی بسیار بالا در دستگاه هشدار خواهد داد. برای برطرف کردن این کد خطای کولر گازی جنرال لازم است، محافظ گرما را چک کنید و اگر نقصی داشت آن را تعویض نمایید. اما اگر محافظ سالم بود باید برد الکتریکی را بررسی کنید. زیرا این امکان وجود دارد که مشکل پیش آمده از آن باشد.

ارور کولر گازی جنرال

جمع‌بندی

در این مقاله تعدادی از کد خطای مربوط به کولر گازی جنرال را بررسی کردیم و برای بعضی از آن‌ها راه حل‌هایی پیشنهاد دادیم. بهتر است بدانید که در اکثر مواردی که کولر گازی ارور می‌دهد به علت کار زیاد دستگاه و روشن بودن آن به مدت طولانی است. بنابراین زمانی که دستگاه شما کد خطایی اعلام کرد، بهترین کار این است که قبل از هر اقدامی با خاموش کردن دستگاه و ریست کردن آن به برطرف کردن مشکل پیش آمده بپردازید. در بیشتر موارد با این کار ارور کولر گازی جنرال برطرف شده و دستگاه به عملکرد اولیه خود در تنظیمات کارخانه باز می‌گردد.

مهمترین توصیه ما به شما این است قبل از اینکه برای کولر گازی شما مشکلی پیش بیاید، از طریق مطالعه دفترچه راهنمای آن با کدهای خطای دستگاه آشنا شوید تا بتوانید خود برای رفع بعضی از آن‌ها که پیچیدگی زیادی ندارند، اقدام نمایید و به این طریق هزینه‌های خود را کاهش دهید. همچنین فراموش نکنید که با مشاهده هر کد خطا سریعا برای رفع آن باید اقدام کنید، زیرا در غیر این صورت با مشکلات بزرگتری مواجه خواهید شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بررسی علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی
بررسی علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی

علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی: کارکرد کولرهای گازی بر پایه سیکل تبرید تراکمی بوده و به این وسیله هوای خنک را تولید کرده و در محیط انتشار خواهند داد. چهار جزء اصلی کمپرسور و کندانسور و اپراتور و شیر انبساط در کولر گازی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش