• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع دنیا، کولرگازی است. کولرهای گازی در ابتدا تنها جهت سردسازی محیط تولید شده بودند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش خواسته‌ها و نیازهای مردم، کولرهای گازی دو جانبه طراحی و تولید شده‌اند که قابلیت‌های سرمایشی و گرمایشی را به بهترین نحو ممکن ارائه می‌دهند. بنابراین شما می‌تواند از کولر گازی هم در فصل سرما به منظور گرم‌سازی محیط و هم در فصل گرما به منظور سردسازی محیط استفاده کنید. اما شاید بپرسید، از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟ فهمیدن این که کولر گازی گرمایش دارد یا نه، کارآسانی است.

می‌توان تنها با نگاه کردن به بخش فارسی راهنمای محصول یا بررسی برچسب فنی و ریموت کنترل دستگاه یا حتی سرچ نام و مدل کولر گازی در گوگل به راحتی تشخیص داد که دستگاه منتخب شما قابلیت گرمایشی دارد یا ندارد. جهت آگاهی بیشتر در ادامه این مقاله از سایت بانه ویترین با ما همراه باشید.

 از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟چگونه باید دانست کولر گازی گرمایش دارد؟عملکرد کولر گازی به چه شکل است؟4 روش برای اینکه بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟موارد مهمی که لازم است در هنگام استفاده از حالت گرمایشی کولر گازی رعایت شوندنحوه تنظیم کولر گازی روی حالت گرمایشیجمع‌بندی

از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

کولر گازی یکی از انواع سیستم تهویه مطبوع است که بیشتر ما آن را به عنوان یک وسیله خنک‌کننده می‌شناسیم که قدرت انتشار باد سرد و خنک را در محیط دارد. کولر گازی یک دستگاه برقی است که ساختاری پیچیده و متشکل از اجزا و قطعات زیادی مانند کمپرسور و کندانسور و فیلترهای تصفیه‌کننده هوا و لوله‌های اپراتور و تعداد زیادی قطعه دیگر است که کارکرد دو جانبه دارد. اکثر برندهای معروف و خوشنام جهان این محصول را با قابلیت دو جانبه گرمایشی و سرمایشی به بازار ارائه می‌دهند. ال جی و سامسونگ و گری از جمله کمپانی‌هایی هستند که این محصولات را تولید می‌کنند.

جهت کسب اطمینان از داشتن حالت گرمایشی کولر گازی می‌توان به وسیله جستجوی مدل دستگاه و برند سازنده آن از اینترنت یا خواندن برچسب فنی یا مشاهده کلمه HEAT که روی ریموت کنترل قرار می‌گیرد یا از طریق چک کردن دفترچه راهنمای دستگاه، مطمئن شوید کولر گازی، گرمایشی است.

از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

چگونه باید دانست کولر گازی گرمایش دارد؟

قیمت خرید کولر گازی بسیار بالا است. بنابراین حتما قبل از خرید این محصول لازم است به خوبی مطالعه کرده و تحقیق نمود تا محصولی بهره‌مند از تمام ویژگی‌ها را خریداری کرد. گاهی پیش آمده که به مسافرت رفته و ویلا یا سویتی اجاره کرده‌اید یا در خانه یکی از اقوام سکنی گزیده‌اید. اما نمی‌دانید که کولر گازی آن محیط کارکرد گرمایشی دارد یا خیر. حالا می‌پرسید از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟ کاری ندارد، دفترچه راهنمای کولر گازی را بررسی کنید یا اگر به آن دسترسی ندارد، ریموت کنترل دستگاه را چک کنید. اگر کولر گازی گرمایش داشته باشد، روی ریموت کنترل دکمه HEAT را مشاهده می‌کنید.

همچنین با توجه به آن چه در برچسب فنی دستگاه ثبت شده است به راحتی به گرمایش دستگاه یا هر ویژگی دیگر آن پی خواهید برد. البته می‌توانید از طریق اینترنت نیز دریابید که دستگاه مورد نظر شما کارکرد گرمایشی دارد به این شکل که نام دستگاه را در گوگل وارد کنید و محتوای پست شده درباره آن را مطالعه نمایید.

از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

عملکرد کولر گازی به چه شکل است؟

همانطور که گفتیم کولر گازی توانایی گرم‌سازی و سردسازی دارد. می‌توان نحوه سردسازی محیط به وسیله کولر گازی را به نحوه سیکل برودتی یخچال تشبیه کرد. کولر گازی گاز مبرد را به مایع تبدیل می‌کند و دمای آن را به شدت پایین می‌آورد. سپس دوباره مایع مبرد با جذب گرمای محیط، دما را پایین آورده و محیط را خنک می‌کند و خود نیز به فاز قبلی خود یعنی حالت گازی باز می‌گردد. سپس مبرد گرمای جذب شده را به درون کندانسور برده و از آن جا به محیط بیرون از ساختمان انتقال می‌دهد.

سیکل گرمایشی دستگاه نیز از طریق مبرد کار خود را پبش می‌برد با این تفاوت که گاز مبرد گرم می‌شود و سپس سرمای محیط را جذب کرده و دمای آن را بالا می‌برد سپس سرمای جذب شده را از طریق کندانسور به فضای بیرونی منتقل می‌کند. اگر می‌پرسید از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟ باید تا انتها با ما همراه باشید.

از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

4 روش برای اینکه بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

همان گونه که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم راه فهمیدن این که کولر گازی گرمایش دارد، بسیار آسان است. در ادامه این مطلب به سوال شما که پرسیده بودید از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟ پاسخی دقیق خواهیم داد.

 
  • مطالعه دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی

هر کولر گازی از هر برندی که باشد دارای یک دفترچه راهنما است که کلیه ویژگی‌ها و هر آن چه لازم است درباره محصول بدانید در آن نوشته شده است. برای آن که بدانید کولر گازی مورد نظر شما کارکرد دو جانبه دارد و مجهز به هر دو سیستم گرمایشی و سرمایشی است. تنها با مطالعه این دفترچه به آن پی خواهید برد.

 
  • مشخصات کولر گازی را در اینترنت جستجو کنید

زندگی در دنیای مدرن امروز این امکان را فراهم کرده تا تنها با یک کلیک درباره هر آن چه نمی‌دانیم اطلاعاتی زیاد کسب نماییم. برای این که بدانید کولر گازی قابلیت گرمایشی دارد می‌توانید با سرچ نام و مدل آن در اینترنت از این امر اطمینان کسب نماید.

تشخیص هوای گرمایشی در کولر گازی
  • برچسب فنی کولر گازی را چک کنید

کلیه محصولات الکترونیکی اعم از کولر گازی دارای برچسب فنی هستند که روی بدنه دستگاه ثبت شده‌ است. برچسب فنی یک لوگو است که تمامی اطلاعات مهم مربوط به دستگاه در آن درج شده است. چنانچه کولر گازی قابلیت گرمایشی داشته باشد روی برچسب فنی آن کلمه HEAT نوشته شده است.

 
  • کنترل کولر گازی را مشاهده کنید

ریموت کنترل کولر گازی به منظور اعمال تنظیمات روی دستگاه و کنترل آن، تعبیه شده است. بنابراین چون نحوه انتخاب کارکرد کولر گازی با ریموت کنترل آن تنظیم می‌شود پس از روی آن می‌توان فهمید که کولر گازی گرمایش دارد. اگر دستگاه به قابلیت گرمایشی مجهز باشد، ریموت کنترل دارای دکمه‌ای با نماد HEAT است که به منظور فعال کردن قابلیت گرمایشی دستگاه روی ریموت کنترل فراهم آمده است.

 

موارد مهمی که لازم است در هنگام استفاده از حالت گرمایشی کولر گازی رعایت شوند

 

برای این که کولر گازی شما در حالت گرمایشی خود بیشترین بازده را داشته باشد، لازم است آن را روی دمای 20 درجه تا 25 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. زیرا در این دما دستگاه شما بهترین عملکرد را خواهد داشت که موجب افزایش بازدهی آن خواهد شد.

تنظیم هوای گرم در کولر گازی

گاز مبرد یکی از مهمترین آیتم‌ها در سیکل گرمایشی است. بنابراین زمان راه اندازی کولر گازی در حالت گرمایشی مطمئن شوید که گاز مبرد آن تنظیم شده باشد و از عدم نشتی گاز مبرد اطمینان حاصل کنید.

برای این که کولر گازی راندمان مطلوب و بازدهی عالی داشته باشد. لازم است در فواصل زمانی معین به صورت مرتب، سرویس شود. یعنی با آغاز فصل گرما یا سرما که کارکرد دستگاه را از سرمایشی به گرمایشی یا بالعکس تغییر می‌دهید، کولر گازی را سرویس کنید. زمان مناسب برای سرویس کولر گازی هر شش ماه یک بار است.

نحوه تنظیم کولر گازی روی حالت گرمایشی

تغییر کاربرد کولر گازی و تنظیم کارکرد آن روی حالت گرمایشی کاری آسان و راحت است. روی ریموت کنترل و همچنین روی صفحه نمایشگر پنل داخلی، دکمه‌ای با نماد خورشید یا نوشته HEAT تعبیه شده است. برای این که عملکرد کولر گازی را به حالت گرمایشی ببرید، تنها لازم است این دکمه را فشار داده و دمای دستگاه را روی 20 درجه الی 25 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. لازم است 5 دقیقه منتظر بمانید تا اپراتور گرم شده و باد گرم تولید شده را بیرون دهد. هنگامی که عملکرد دستگاه را به حالت گرمایشی تغییر می‌دهید، شیر معکوس‌کننده چهار طرفه نحوه کار دستگاه در سیکل را برعکس می‌کند.

از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟

جمع‌بندی

کولر گازی به موجب کارکرد عالی که دارد بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این محصول با برخورداری از حالت دو جانبه گرمایشی و سرمایشی این امکان را فراهم ساخته تا با یک دستگاه بتوان تمامی طول سال را پشت سر گذاشت. دو جانبه بودن کولر گازی از جهت این که فضای خانه کمتر اشغال می‌شود اهمیت بسیاری دارد. همچنین استفاده از کولر گازی دو کاره باعث می‌شود از شر تعویض دستگاه جهت تهویه هوای محیط برای گرم‌سازی یا سردسازی محیط با آغاز هر فصل راحت شد.

همه از توان سرمایشی کولر گازی مطمئن هستند اما بیشتر افراد از کارکرد گرمایشی آن مطمئن نبوده و می‌پرسند از کجا بفهمیم کولر گازی گرمایش دارد؟ با سرچ کردن نام کولر گازی در اینترنت به آسانی می‌توانید از کارکرد گرمایشی آن مطمئن شوید. همچنین می‌توانید از طریق بررسی برچسب فنی آن به داشتن توان گرمایشی دستگاه پی‌ببرد یا از طریق خواندن دفترچه راهنمای فارسی محصول خیال خود را راحت کنید.

آسان‌ترین راه برای تشخیص داشتن قابلیت گرم‌سازی در کولر گازی پیدا کردن نماد خورشید یا کلمه HEAT  روی ریموت کنترل است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی
مزایا و معایب کولر گازی و کولر آبی

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، همه ما می خواهیم به جایی پناه ببریم که خنک و راحت باشد. کولرهای آبی و گازی، به همین منظور تولید شده اند. شما می توانید با استفاده از این دو محصول، خانه خود را به مکانی خنک و...

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش