• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم؟

چگونه گوشی اندرویدی یا آیفون خود را به تلویزیون وصل کنیم؟اتصال گوشی به تلویزیون به چند روش انجام می‌شود؟نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از پورت USB یا همان کابل شارژر به چه صورت است؟نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل HDMI به چه صورت است؟اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI:اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل Micro USB به HDMI:وصل شدن گوشی به تلویزیون به کمک ارتباط‌های بی سیم چگونه صورت می‌گیرد؟اتصال گوشی به تلویزیون به کمک Miracast:برای برقراری اتصال گوشی به تلویزیون از این طریق باید راه‌های زیر را دنبال کنید:اتصال گوشی به تلویزیون از طریق Wi-Fi Direct:نحوه اتصال گوشی به تلویزیون غیر هوشمند به چه صورت است؟اتصال گوشی به تلویزیون توسط کروم کست چگونه انجام می‌شود؟نحوه اتصال گوشی به تلویزیون به کمک اپلیکیشن DLNA چگونه است؟تفاوتی میان وصل شدن گوشی اندروید و آیفون به تلویزیون وجود دارد؟گوشی آیفون را چطور به تلویزیون وصل کینم؟برای استفاده از روش اتصال گوشی آیفون به تلویزیون به کمک Apple TV باید به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:متصل شدن آیفون به تلویزیون به کمک اپلیکیشن DLNA:متصل شدن آیفون به تلویزیون با کروم کست:چگونه گوشی را به تلویزیون سامسونگ متصل کنیم؟چگونه گوشی را به تلویزیون ال جی متصل کنیم؟نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی به روش کابل شارژ یا USB :نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی به روش کابل اچ دی ام ای یا HDMI:اما برای هر دو کابل باید مراحل زیر را برای اتصال، طی کنید:نحوه وصل کردن انواع گوشی های موبایل به تلویزیون ال جینحوه اتصال گوشی ال جی به تلویزیون ال جی چگونه است؟نحوه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی چگونه است؟

چگونه گوشی اندرویدی یا آیفون خود را به تلویزیون وصل کنیم؟

معمولا بعد از خرید تلویزیون، به دنبال آن هستیم که بتوانیم با شناسایی قابلیت‌های مختلف، سرگرمی‌های متفاوتی داشته باشیم. از جمله قابلیت‌های تلویزیون، قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون است که در این روش می‌توانید تمامی محتوای تلفن همراه را در نمایشگر تلویزیون خود، در دسترس داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید.

برای آن که اشتراک گذاری صفحه گوشی و تلویزیون را تجربه کنید باید با نحوه اتصال گوشی به تلویزیون، آشنایی داشته باشید به همین دلیل این متن را تهیه کرده‌ایم و در قسمت‌های مختلف برای شما درباره چگونگی اتصال انواع گوشی به تلویزیون، توضیح می‌دهیم. اتصال تلفن همراه به تلویزیون چند روش مختلف دارد و حتی در گوشی‌های برندهای مختلف، متفاوت است اما ما سعی داریم در این مقاله تمامی راه‌های اتصال را برای شما پوشش دهیم.

 لیست قیمت تلویزیون ارزان در بانه

قبل از خواندن ادامه ویژگی های محصول لطفا به نکته کلیدی زیر توجه کنید: برای اطلاع از قیمت تلویزیون و خرید تلویزیون مد نظر خودتان، از جدول و لیست زیر می توانید استفاده کنید هر کدام را که نیاز دارید کلیک کنید، وارد دسته بندی مربوطه خواهید شد.
 تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ تلویزیون سونی
تلویزیون ال جی 55 اینچ تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تلویزیون سونی 65 اینچ
تلویزیون ال جی 49 اینچ تلویزیون 50 اینچ سامسونگ تلویزیون سونی 55 اینچ
تلویزیون ال جی 43 اینچ تلویزیون سامسونگ 49 اینچ تلویزیون سونی 49 اینچ
تلویزیون ال جی 32 اینچ تلویزیون سامسونگ 43 اینچ تلویزیون سونی 43 اینچ
تلویزیون سامسونگ 32 اینچ
لیست برندهای دیگر تلویزیون بانه ویترین یکی از بزرگترین مرجع های خرید تلویوزیون از بانه، به شما تضمین می دهد کمترین قیمت را ارائه میدهد.

اتصال گوشی به تلویزیون به چند روش انجام می‌شود؟

یکی از اولین سوال‌هایی که برای خریداران به وجود می‌آید در ارتباط با راه‌های مختلف اتصال گوشی به تلویزیون است. بیشتر کمپانی‌های سازنده تلویزیون های هوشمند و جدید، راه‌های مشابهی برای اتصال گوشی و تلویزیون را پوشش می‌دهند که شامل موارد زیر می‌شوند.

 1. اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از درگاه‌های ورودی
 2. اتصال گوشی به تلویزیون به صورت بی سیم

برای هر دو روش اتصال بالا، چند نوع راه مختلف وجود دارد تا اتصال تلویزیون و تلفن همراه برای شما بدون محدودیت انجام شود.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از پورت USB یا همان کابل شارژر به چه صورت است؟

یکی از راه‌های اتصال گوشی به تلویزیون که از طریق درگاه‌های ارتباطی انجام می‌شود، استفاده از پورت USB و کابل مناسب با آن است. یکی از رایج‌ترین کابل‌هایی که برای بیشتر افراد در دسترس قرار گرفته، کابل USB است که این کابل در شارژرهای زیادی دیده می‌شود. در این روش شما می‌توانید پس از متصل کردن گوشی به تلویزیون از طریق کابل و پورت USB، از تلفن خود به عنوان یک هارد دیسک استفاده کنید و محتوای تلفن مثل موسیقی، عکس یا فیلم را در نمایشگر تلویزیون تماشا کنید. توجه داشته باشید که در این روش شما نمی‌توانید اشتراک گذاری نمایشگر گوشی در تلویزیون را مورد استفاده قرار دهید و تنها می‌توانید محتواهایی مانند فیلم، موسیقی یا عکس‌ها را تماشا کنید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل HDMI به چه صورت است؟

راه حل دیگر برای اتصال تلفن همراه و تلویزیون، کمک گرفتن از پورت و کابل HDMI است. در استفاده از این روش باید به 2 نکته توجه داشته باشید؛ و آن 2 نکته پشتیبانی گوشی و تلویزیون از فناوری HDMI است. بعد از آن که از وجود این فناوری در گوشی و تلفن همراه آگاه شدید و اطمینان پیدا کردید باید کابل تبدیل Micro USB به HDMI کمک بگیرید البته می‌توانید این کار را با کابل تبدیل Type C به HDMI نیز انجام دهید.

اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI:

یکی از راه‌ حل‌هایی که می‌توانید به کمک آن اشتراک گذاری نمایشگر گوشی در تلویزیون را تجربه کنید، اتصال گوشی به تلویزیون به کمک مبدل Type C است. تلفن همراه شما در صورت برخوردار بودن از درگاه Type C و با استفاده از کابل و مبدل مخصوص می‌تواند به راحتی اطلاعات خود را در نمایشگر تلویزیون نشان دهد. برای این کار باید راه‌های زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. ابتدا باید یک مبدل مناسب با Type C را خریداری کنید.
 2. سپس کابل مبدل مناسب را به تلفن متصل کرده و قسمت HDMI را به کمک کابل مناسب به تلویزیون متصل کنید.
 3. از ریموت کنترل تلویزیون برای انتخاب ورودی HDMI مناسب، استفاده کنید و صبر کنید تا نمایشگر تلفن همراه خود را در نمایشگر تلویزیون ببینید.

اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل Micro USB به HDMI:

برخی از تلفن های همراه، از درگاه Type C برخوردار نیستند به همین دلیل روش اتصال قبلی برای آن‌ها کارساز نیست. از این روی می‌توانید روش دیگری را برای اتصال گوشی به تلویزیون، امتحان کنید و آن استفاده از مبدل Micro USB است. نحوه متصل شدن گوشی به تلویزیون در این روش نیز مانند روش قبل است با این تفاوت که باید این بار مبدل Micro USB را خریداری کرده و آن را به تلفن همراه و تلویزیون متصل کنید تا اشتراک گذاری انجام شود.

وصل شدن گوشی به تلویزیون به کمک ارتباط‌های بی سیم چگونه صورت می‌گیرد؟

حال که با نحوه اتصال گوشی به تلویزیون به کمک کابل و مبدل اطلاعاتی در اختیار شما قرار گرفت، بهتر است با اتصالات بی سیم نیز آشنایی پیدا کنید تا راحتی بیشتری را در هنگام اتصال تلویزیون به تلفن همراه، تجربه کنید. در این قسمت از متن، به تمامی راه های ارتباط بی سیم که می‌توان به کمک آن‌ها وصل شدن گوشی و تلویزیون را ممکن ساخت، اشاره می‌کنیم.

اتصال گوشی به تلویزیون به کمک Miracast:

یکی از راه‌های اتصال بی سیم در تلویزیون ها، کمک گرفتن از میراکست است و این می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتصال باشد. در واقع میراکست یک فناوری هوشمند است که بر اساس استاندارد انتقال تصویر به کمک WiFi طراحی شده و توسط WiFi Alliance به تلویزیون های هوشمند، افزوده شده است. در واقع می‌توان قابلیت Miracast را جایگزینی برای استفاده از HDMI دانست که البته کاربرد بیشتری دارد. محدودیت‌هایی که ممکن است در هنگام استفاده از HDMI داشته باشید در این روش از بین رفته‌اند و شما پس از برقراری اتصال بین تلویزیون و گوشی، می‌توانید حتی از اپلیکیشن‌های موجود در گوشی نیز استفاده کنید. به بیان دیگر می‌توان گفت پس از استفاده از میراکست برای اتصال، شما برای گوشی خود نمایشگر بزرگتری دارید و می‌توانید تمام امکانات آن را در ابعاد بزرگتری در اختیار داشته باشید.

برای اتصال گوشی به تلویزیون به کمک میراکست در اولین قدم باید گوشی را انتخاب کنید که دارای اندروید 4.2 و یا بالاتر باشد و همچنین باید تلویزیون شما به قابلیت وای فای، مجهز باشد تا از میراکست پشتیبانی کند. فناوری میراکست در تلویزیون های مختلف، عنوان متفاوتی دارند که برخی از آن‌ها شامل Cast Screen، Miracast Screen، Screen Mirroring، Screen Sharing و Smart View می‌شوند.

برای برقراری اتصال گوشی به تلویزیون از این طریق باید راه‌های زیر را دنبال کنید:

 • پس از اطمینان از اندروید گوشی خود، از طریق دسته‌های مربوط به تنظیمات که می‌تواند ” Connect & Sharing ” یا ” Connecting ” یکی از عناوین مربوط به میراکست که در بالا ذکر شده است را انتخاب کنید. البته در برخی از گوشی ها، با پایین کشیدن صفحه تلویزیون، می‌توانید قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون را انتخاب کنید.
 • پس از آن باید از طریق تنظیمات تلویزیون، قابلیت میراکست را فعال کنید تا گوشی و تلویزیون بتوانند یک دیگر را شناسایی کنند.
 • بعد از گذشت چند ثانیه کوتاه، می‌توانید اطلاعات موجود در نمایشگر گوشی و حافظه آن را از طریق یک نمایشگر بزرگتر مورد استفاده قرار دهید.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق Wi-Fi Direct:

روش اتصال هوشمند دیگری که می‌توانید برای گوشی و تلویزیون مورد استفاده قرار دهید، استفاده از قابلیت WiFi Direct است. قابلیت WiFi Direct نیز یک راه برای اتصال بی سیم است و به نوعی این قابلیت بلوتوث پیشرفته میان گوشی و تلویزیون برقرار می‌کند.

برای وصل شدن گوشی به تلویزیون با WiFi Direct باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:
 1. ابتدا از منو تنظیمات تلویزیون، گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید.
 2. در قدم بعدی گزینه Wi-Fi Direct را انتخاب کنید.
 3. منتظر بمانید تا جست و جو تلویزیون آغاز شود و گوشی شما را پیدا کند.
 4. با انتخاب تلفن همراه، اتصال برقرار شده و شما می‌توانید عکس، موسیقی، فیلم و ویدئوهای موجود در تلفن را در تلویزیون ببینید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون غیر هوشمند به چه صورت است؟

در کنار تلویزیون های جدید و هوشمند، تلویزیون های قدیمی نیز وجود دارند که چگونگی اتصال گوشی به این تلویزیون ها یکی از سوالات کاربران است. اگر هیچ یک از روش‌های اتصال گوشی به تلویزیون که در بالا ذکر شد و برای تلویزیون های هوشمند است برای شما کارساز نباشد؛ باید از روش دیگری استفاده کنید. از آن جایی که در تلویزیون های نسل‌های قبل، فناوری Miracast جایی ندارد؛ برای اتصال گوشی به این تلویزیون ها باید از دانگل HDMI استفاده کنید، دانگلی که بتواند فناوری Miracast پشتیبانی کند و در برقراری ارتباط بین موبایل و تلویزیون، کاربرد داشته باشد. پس از تهیه این نوع از دانگل های HDMI می‌توانید به راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کنید.

اتصال گوشی به تلویزیون توسط کروم کست چگونه انجام می‌شود؟

یکی از دانگل های HDMI که بیشترین کاربرد را دارد، کروم کست نامیده می‌شود و استفاده از آن، بهترین راه برای برقراری ارتباط است. نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون با کروم کست بسیار راحت است زیرا می‌تواند تلویزیون شما را به محصولی هوشمند تبدیل کند و بعد از آن به شما اجازه اتصال گوشی به تلویزیون را می‌دهد. شما با تهیه دانگل کروم کست HDMI و متصل کردن آن به تلویزیون می‌توانید یک شبکه محلی برای اتصال گوشی به وجود آورید. از آن جایی که ممکن است برخی از گوشی های موبایل از کروم کست پشتیبانی نکنند باید برنامه‌ای مناسب با آن را از گوگل پلی دانلود کنید.

اتصال کروم کست نیز به شما اجازه می‌دهد تا از تمامی امکانات موجود در تلفن همراه خود در نمایشگر تلویزیون استفاده کنید به همین دلیل وصل شدن گوشی به تلویزیون توسط ChromeCast راه حل بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون به کمک اپلیکیشن DLNA چگونه است؟

روش دیگر وصل شدن موبایل به تلویزیون می‌تواند با استفاده از یک اپلیکیشن باشد، که به این اپلیکیشن، DLNE می‌گویند. اپلیکیشن DLNE نام کاملی دارد که معنای آن ائتلاف شبکه زندگی دیجیتال می‌باشد و معرفی از آن را شرکت سونی بر عهده داشته است و از این رو می‌توانید بیشترین سازگاری را برای تلویزیون ها یا گوشی برند سونی انتظار داشته باشید. در هنگامی که از این روش برای اتصال استفاده می‌کنید، در واقع یکی از دستگاه‌ها را به عنوان سرور در نظر می‌گیرید و دیگری را کلاینک که در این جا نقش گوشی موبایل، سرور است. بعد از اتصال می‌توانید فایل‌های مربوط به محتواهای نمایشی یا صوتی تلفن همراه خود را در نمایشگر بزرگ تلویزیون داشته باشید اما نمی‌توانید از قابلیت‌های دیگری مثل استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، استفاده کنید.

تفاوتی میان وصل شدن گوشی اندروید و آیفون به تلویزیون وجود دارد؟

در واقع باید به این نکته اشاره کرد که تمامی روش‌های اتصالی که تا پیش از این برای شما شرح داده‌ایم، روش های اتصال گوشی اندروید به تلویزیون هستند و اتصال گوشی آیفون به تلویزیون متفاوت انجام می‌شود. برای اتصال گوشی iOS به تلویزیون می‌توانید هر یک از راه‌ حل‌های زیر را مورد استفاده قرار دهید.

گوشی آیفون را چطور به تلویزیون وصل کینم؟

وصل شدن گوشی iOS به تلویزیون به کمک کابل: همان طور که برای اتصال موبایل اندروید به تلویزیون می‌توانید از کابل کمک بگیرید، در وصل شدن آیفون و آیپد نیز می‌توانید از این روش کمک بگیرید. شما باید برای این اتصال از کابل Digital AV Adapter کمک بگیرید و از طریق آن به پورت HDMI تلویزیون متصل شوید. برای استفاده از این روش اتصال باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تهیه کابل Digital AV Adapter و یک کابل HDMI مناسب با آن؛ توجه داشته باشید که این کابل را باید با توجه به مدل گوشی آیفون، تهیه کنید.
 2. بعد از خرید، سری متناسب با پورت شارژر آیفون خود را به گوشی متصل کرده و سمت دیگر Digital AV Adapter را به کمک کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید.
 3. سپس باید از طریق منو اتصالات تلویزیون، HDMI را انتخاب کنید و سپس محتواهای نمایشی و تصویری آیفون خود را از طریق تلویزیون و نمایشگر آن دریافت کنید.

نکته: البته زمانی که برای اتصال آیفون به تلویزیون این روش را انتخاب می‌کنید باید به محدودیت نیز توجه داشته باشید. محدودیت این روش این است که نمی‌تواند از سرویس‌هایی مانند Direct TV و Comcast Xfinity استفاده کرد.

وصل شدن آیفون به تلویزیون به کمک اپل تی وی: راه حل دیگری که برای اتصال گوشی iOS به تلویزیون می‌تواند به شما کمک کند استفاده از Apple TV است؛ این راه یک راه انحصاری برای گوشی آیفون به شمار می‌رود. استفاده از اپل تی وی برای اتصال بی سیم آیفون به تلویزیون یکی از راه‌های بسیار مناسب است و این کار را بسیار راحت و به صورت مستقیم انجام می‌دهد.

برای استفاده از روش اتصال گوشی آیفون به تلویزیون به کمک Apple TV باید به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. باید اپل تی وی و آیفونی که برای اتصال به تلویزیون انتخاب کرده‌اید را به شبکه اینترنتی مشترک متصل کنید.
 2. با کشیدن انگشت خود بر روی بخش پایینی نمایشگر گوشی iOS به سمت بالا، کنترل سنتر سیستم عامل تلفن همراه شما اجرا می‌شود.
 3. در این مرحله باید گزینه ” AirPlay Mirroring ” را انتخاب کرده و بعد از آن گزینه دیگری به نام ” Apple TV ” را انتخاب کنید.
 4. بعد از چند ثانیه، اتصال برقرار شده و نمایشگر تلفن خود را به همراه تمامی قابلیت‌ها در نمایشگر تلویزیون می‌بینید.

در این روش باید توجه داشته باشید که شبکه اتصال اینترنتی اپل تی وی و آیفون شما، شبکه اینترنتی شلوغ یا ضعیفی نباشد تا در هنگام پخش موسیقی یا فیلم‌ها، مشکلی به وجود نباید.

متصل شدن آیفون به تلویزیون به کمک اپلیکیشن DLNA:

یکی از راه‌های دیگری که می‌توانید برای اتصال مورد استفاده قرار دهید و بین اتصال اندروید و iOS نیز مشترک است؛ استفاده از DLNA می‌باشد. بیشتر تلویزیون های هوشمند از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند تا به شما اجازه وصل شدن آیفون به تلویزیون را بدهند. تلویزیون هایی که می‌توانند از این قابلیت پشتیبانی کنند می‌توانند برای شما امکان استفاده از اپلیکیشن‌ های سازگار با DLNA را فراهم آورند و قابل‌های مختلف صوتی و ویدئویی را از طریق تلویزیون به شما عرضه کنند.

متصل شدن آیفون به تلویزیون با کروم کست:

یکی دیگر از راه‌های اتصال گوشی iOS به تلویزیون، استفاده از گجت‌های کروم کست است که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. یکی از این گجت‌ها با نام ” Android TV Stick ” می‌تواند راه حل شما برای برقراری اتصال باشد که البته باید برای استفاده از آن، یکی از برنامه‌های XBMC یا Kodi Media Server را در تلویزیون نصب کنید تا اتصال انجام شود. البته این نوع اتصال بین گوشی و تلویزیون به کمک فناوری AirPlay اپل انجام می‌شود و پشتیبان این نوع اتصال است.

انتخاب دیگر شما برای برقراری اتصال گوشی و تلویزیون می‌تواند دانگل کروم کست باشد. این روش نیز مانند گوشی اندروید مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده از آن نیاز به تهیه دانگل کروم کست دارید تا آن را به پورت HDMI تلویزیون، متصل کنید. بعد از وصل کردن گوشی به تلویزیون، می‌توانید از قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف موجود در آیفون خود، استفاده کرده و آن‌ها را در نمایشگر بزرگتر در اختیار داشته باشید.

چگونه گوشی را به تلویزیون سامسونگ متصل کنیم؟

یکی دیگر از سوالات معمول برای خریداران تلویزیون های برند سامسونگ، نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ است تا بتوانند به راحتی از قابلیت‌های تلفن همراه خود در صفحه بزرگتر استفاده کنند. همان طور که پرداخته شد، متصل شدن گوشی به تلویزیون های برندهای مختلف، آن چنان تفاوتی با یک دیگر ندارند به ویژه در روش‌های اتصالی که از طریق کابل‌ها انجام می‌شود اما در اتصال گوشی به کمک اسمارت ویو، تفاوت‌هایی وجود دارد که به آن‌ها می‌پردازیم.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ: بهترین راه برای برقراری اتصال بین گوشی و تلویزیون هوشمند سامسونگ، استفاده از Smart View است که سامسونگ آن را برای 3 نسخه اندروید، iOS و ویندوز در نظر گرفته تا خریداران محدودیتی نداشته باشند. وصل شدن گوشی به تلویزیون سامسونگ در برای تمامی گوشی های اندروید یکسان است و با دنبال کردن مراحل زیر انجام می‌شود.

 1. اگر تلفن هوشمند شما از قابلیت Samsung Smart View برخوردار نیست از طریق سایت رسمی سامسونگ، این قابلیت را به آن اضافه کنید.
 2. گوشی و تلویزیون سامسونگ را به یک شبکه اینترنتی مشترک متصل سازید و توجه داشته باشید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد.
 3. حال از طریق پایین کشیدن صفحه تلفن همراه خود و یا از طریق اپلیکیشن Smart View، گزینه ” Connect To TV ” را انتخاب کنید.
 4. در این قسمت از بین تلویزیون هایی که نمایش داده می‌شود، تلویزیون مورد نظر را انتخاب کنید.
 5. این مرحله به آخرین مرحله اتصال است در تلویزیون های قدیمی و جدید سامسونگ متفاوت است. اگر تلویزیون سامسونگ شما قدیمی باشد، در این مرحله پیغامی نمایش داده می‌شود که باید گزینه ” Allow ” را برای برقراری اتصال انتخاب کنید و بعد نمایشگر تلویزیون به نمایشگر تلفن شما تغییر پیدا می‌کند. اما در تلویزیون های جدیدتر و هوشمند سامسونگ، کدی 4 رقمی ظاهر می‌شود که آن را باید در گوشی خود وارد کرده تا اتصال کاملا انجام شود.

چگونه گوشی را به تلویزیون ال جی متصل کنیم؟

اتصال گوشی موبایل به تلویزیون ال جی برای نمایش محتوای داخل موبایل روی نمایشگرهای بزرگ و با کیفیت خواسته اغلب کاربران است. در مدل های قدیمی تلویزیون ال جی تنها برخی گوشی های خاص می توانستند به تلویزیون وصل شوند ولی خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و سخاوتمندی برندهای سازنده تلویزیون شاهد این مسئله هستیم که تمام گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های اپل به راحتی و در کمتر از چند ثانیه می‌توانند به تلویزیون متصل شوند.

این در حالی است که در گذشته برای اتصال گوشی‌های اپل به تلویزیون ال جی باید دستگاه جداگانه‌ای به نام اپل تی وی را خریداری می‌کردند. اما در اغلب محصولات جدید ال جی به صورت سرخود قطعات سخت افزاری و سیستم نرم افزاری آن برای اتصال گوشی های اپل نیز مجهز شده است.

از آن جایی که خریداران معمولا فاکتورهای مختلفی برای خرید تلویزیون دارند، در این قسمت به نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ال جی می‌پردازیم. راه‌های اتصال گوشی به تلویزیون ها در بیشتر قسمت‌ها یکسان است از این رو بیشتر به جزئیات می‌پردازیم تا مشکلی نداشته باشید. برای تلویزیون ال جی نیز می‌توانید از تمامی روش‌های زیر استفاده کنید و تنها تفاوتی که می‌تواند در وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی با سایر برندها وجود داشته باشد، در اتصال میرورینگ است.

شما می‌توانید برای متصل شدن گوشی به تلویزیون یکی از روش‌ها را انتخاب کنید:

نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی به روش کابل شارژ یا USB :

استفاده از پورت USB؛ اتصال به این روش از چند مرحله پی روی می‌کند که مراحل آن به صورت زیر هستند:
 1. از طریق تنظیمات گوشی خود، منو Developer Options را پیدا کرده و گزینه‌ای به نام ” USB Debugging ” را فعال کنید.
 2. یک سمت کابل که مناسب پورت گوشی است را به گوشی خود و طرف دیگر کابل را به دستگاه تلویزیون، متصل کنید.
 3. از طریق پایین کشیدن صفحه گوشی، از طریق نوتیفیکیشن منو ” Use USB For ” را انتخاب و گزینه ” File Transfer ” را انتخاب کنید.
 4. به پیغام اجازه‌ای که برای اتصال گوشی به تلویزیون نمایش داده می‌شود، پاسخ مثبت بدهید.
 5. حالا اتصال برقرار شده و می‌توانید محتواهای صوتی و تصویری را در نمایشگر تلویزیون تماشا کنید.

نحوه وصل کردن گوشی به تلویزیون ال جی به روش کابل اچ دی ام ای یا HDMI:

استفاده از کابل HDMI؛ اگر به قسمت‌های اولیه متن مراجعه کنید، گفتیم که برای اتصال از طریق کابل HDMI، 2 راه وجود دارد و یکی از آن‌ها استفاده از کابل Micro USB و یا از کابل Type C استفاده کنید.

توجه : برای نمایش لیست کامل تلویزیون های LG موجود در بانه ویترین کلیک کنید

اما برای هر دو کابل باید مراحل زیر را برای اتصال، طی کنید:

 1. کابل را به درگاه شارژر تلفن و همچنین به درگاه HDMI متصل کنید.
 2. با فشردن دکمه ” Home ” بر روی ریموت کنترل تلویزیون ال جی، گزینه ” Home Dashboard ” را انتاب کنید.
 3. حالا باید HDMI را انتخاب کنید و محتواهای مختلف تلفن همراه خود را در تلویزیون ال جی داشته باشید.

نحوه وصل کردن انواع گوشی های موبایل به تلویزیون ال جی

اما وصل کردن گوشی برندهای مختلف به تلویزیون ال جی کاملا شبیه هم نیست و با تفاوت‌هایی همراه است. بنابراین برای سهولت کار شما برای وصل کردن تلفن همراهتان به تلویزیون ال جی باتوجه به برندهای محبوب سازنده گوشی موبایل، نحوه اتصال هرکدام از آن‌ها را به صورت کامل توضیح داده‌ایم. در صورتیکه برای هر کدام از گوشی‌های همراه مشکلی داشته باشید می‌توانید در بخش نظرات مشکل خود را بیان کنید تا به صورت کامل به شما پاسخ دهیم.

نحوه اتصال گوشی ال جی به تلویزیون ال جی چگونه است؟

اتصال بی سیم گوشی به تلویزیون ال جی از طریق پشتیبانی قابلیت میراکست انجام می‌شود و برای این اتصال بی سیم باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. با استفاده از دکمه ” Home ” منوی لانچر تلویزیون ال جی را برای خود فعال کرده، و از طریق آن آیکن ” Divice Connector ” را انتخاب کنید.
 2. از طریق منوی باز شده گزینه ” Screen Share ” را انتخاب کنید و سپس گزینه Miracast را انتخاب کرده و بر روی گزینه Start کلیک کنید.
 3. از طریق تلفن همراه، قابلیت Miracst را فعال کنید و با انتخاب ویژگی سرچ، اسم تلویزیون را پیدا کرده و با انتخاب آن، منتظر پیغام درخواست اتصال باشید.
 4. با تایید درخواست برقراری اتصال گوشی به تلویزیون ال جی، می‌توانید اطلاعات تلفن همراه خود را از طریق تلویزیون ببینید.

نحوه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی چگونه است؟

یکی از سوالاتی که برای خریداران تلویزیون ال جی مطرح می‌شود، چگونگی اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی است. وصل شدن گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی به کمک اسمارت ویو انجام می‌شود و بسیار ساده است و از مراحل زیر پیروی می‌کند.

 1. از طریق ریموت کنترل منوی تلویزیون ال جی، گزینه Network را انتخاب کرده و از طریق منو ” Connection ” گزینه ” Device Connector ” را انتخاب کنید.
 2. در این مرحله باید از طریق گزینه ” Smart Phone ” گزینه دیگری تحت عنوان ” Screen Share ” را انتخاب کنید.
 3. حال باید از طریق پایین کشیدن صفحه نمایشگر گوشی سامسونگ و از طریق گزینه‌های ” Quick Panel ” گزینه Smart View را انتخاب کنید.
 4. پس از جست و جو و نمایان شدن لیست تلویزیون ها، تلویزیون مورد نظر را انتخاب کنید و منتظر نمایان شدن اطلاعات تلفن سامسونگ بر روی نمایشگر تلویزیون باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانه ویترین در رسانه ها

راهنمای خرید تلویزیون: از HD تا K8، چه تفاوت هایی وجود دارد؟ به گزارش اطلاع نیوز بانه ویترین ( https://banehvitrin.com ) یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع تلویزیون است که برندهای معتبر را با قیمت های مقرون به صرفه به شما تقدیم می کند....

تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟
تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟

  شاید به نظر خرید تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگتر، مناسب ترین گزینه باشد اما در این مطلب، قصد داریم این باور را بیشتر بررسی کنیم. سوال ما این است که آیا واقعا خرید تلویزیون های فوق‌العاده بزرگ می تواند منطقی باشد؟ هنگام خرید تلویزیون باید...

نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن
نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن

تلویزیون یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت است. این وسیله که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشد، مانند دیگر وسایل الکترونیکی احتمال خرابی دارد. جهت پیشگیری از بروز مشکل و خرابی در این وسیله، باید با نکات...

آخرین تکنولوژی های تلویزیون چه تغییراتی در بازار ایجاد کرده است؟

آخرین تکنولوژی های تلویزیون: مدت زمان زیادی از تلویزیون های کمدی با بدنه طرح چوب و تصویر برآمده، می گذرد. می توان گفت از بیست سال پیش تا به امروز، شاهد یک تکامل در تکنولوژی تلویزیون ها بوده ایم. البته این تکامل به تنهایی یک...

نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ
نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ

اتصال تلویزیون به لپ تاپ یکی از امکانات تلویزیون‌های هوشمند است که باعث وصل شدن تلویزیون به لپ تاپ و سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌شود. تماشای فیلم، کار کردن بر روی صفحه نمایش کوچک لپ تاپ و اجرای بازی بر روی لپ تاپ و… شاید برای...

چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ
چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که یکی از آنها امکان نصب برنامه بر روی تلویزیون است. در واقع کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی تلویزیون نصب کنند. سامسونگ یکی از سازنده‌ها وپیشتازان تلویزیون‌های اسمارت به صورت پیش‌فرض چند برنامه...

آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت
آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ؛ پیشرفت تکنولوژی سازنده و شرکت‌های بزرگ را بر آن واداشته که هوشمند بودن و اتصال به اینترنت را از انحصار گوشی‌های موبایل درآورند و انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی و… را نیز با قابلیت اتصال به اینترنت...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش