• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
کانال یابی تلویزیون ال جی

یکی از سوالاتی که بعد از خرید تلویزیون و روشن کردن آن برای تماشا کردن فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی پیش می‌آید؛ در ارتباط با نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی است. می‌توان گفت کانال یابی یکی از مهم‌ترین مواردی است که بعد از خرید تلویزیون های ال جی، باید با آموزش آن آشنایی پیدا کنید تا بتوانید از برنامه‌های مختلف صدا و سیما و یا شبکه های خارجی و ماهواره ای استفاده کنید. در این مقاله به سوال‌هایی که در ارتباط با نحوه تنظیم کانال در تلویزیون های مختلف ال جی، از جمله مدل های معروف همچون نانو 80، اولد C1، مدل Un7340 و … مطرح است می‌پردازیم؛

توجه : برای نمایش قیمت تلویزیون ال جی کلیک کنید

کانال یابی تلویزیون ال جی، به چند صورت انجام می‌شود؟تنظیم دستی کانال های تلویزیون ال جی:تنظیم خودکار کانال های تلویزیون ال جی:برای تنظیم کانال های تلویزیون ال جی چکار کنیم؟نحوه کانال یابی ماهواره نمایشگر های این برند، به چه صورت انجام می‌شود؟چگونه کانال های HD جدید را به کانال های تلویزیون ال جی، اضافه کنیم؟کانال های HD تلویزیون ال جی

کانال یابی تلویزیون ال جی، به چند صورت انجام می‌شود؟

یکی از ویژگی‌هایی که با نحوه کانال یابی تلویزیون ارتباط دارد و تقریبا در بیشتر تلویزیون ها، یکسان است؛ نحوه انجام این کار و پیدا کردن کانال های مختلف، به 2 روش دستی و خودکار می‌باشد. شما برای پیدا کردن شبکه های مختلف بر روی تلویزیون های ال جی می‌توانید از 2 روش زیر استفاده کنید.

 لیست قیمت تلویزیون ارزان در بانه

قبل از خواندن ادامه ویژگی های محصول لطفا به نکته کلیدی زیر توجه کنید: برای اطلاع از قیمت تلویزیون و خرید تلویزیون مد نظر خودتان، از جدول و لیست زیر می توانید استفاده کنید هر کدام را که نیاز دارید کلیک کنید، وارد دسته بندی مربوطه خواهید شد.
 تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ تلویزیون سونی
تلویزیون ال جی 55 اینچ تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تلویزیون سونی 65 اینچ
تلویزیون ال جی 49 اینچ تلویزیون 50 اینچ سامسونگ تلویزیون سونی 55 اینچ
تلویزیون ال جی 43 اینچ تلویزیون سامسونگ 49 اینچ تلویزیون سونی 49 اینچ
تلویزیون ال جی 32 اینچ تلویزیون سامسونگ 43 اینچ تلویزیون سونی 43 اینچ
تلویزیون سامسونگ 32 اینچ
لیست برندهای دیگر تلویزیون بانه ویترین یکی از بزرگترین مرجع های خرید تلویوزیون از بانه، به شما تضمین می دهد کمترین قیمت را ارائه میدهد.

تنظیم دستی کانال های تلویزیون ال جی:

بهترین راه برای پیدا کردن شبکه های تلویزیون، روش دستی آن است زیرا شما می‌توانید به راحتی چیدمان شبکه‌ های صدا و سیما را دریافت کرده و از وجود چند شبکه یکسان نیز جلوگیری کنید. اما برای استفاده از نحوه کانال یابی دستی تلویزیون ال جی ابتدا باید لیستی از اعداد مربوط به فرکانس هر شبکه را یادداشت کنید. سپس به صورت دستی هرکدام از آن‌ها را جست و جو کنید تا تلویزیون آن را پیدا کند.

نکته: اگه به فرکانس شبکه‌های تلویزیونی دسترسی ندارید بهتر است بی‌خیال روش دستی شوید. همچنین این روش زمان بیشتری از وقت شما را می‌گیرد.

اگر از قبل توانسته‌اید اطلاعات مربوط به پهنای باند هر شبکه صدا و سیما منطقه زندگی خود را دریافت کنید، این روش، بهترین راه برای شما است زیرا نه شبکه‌های تکراری و نه شبکه‌های بدون کاربرد در دسترس قرار نمی‌گیرند. برای این روش از کانال یابی نیز باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از منو تنظیمات گزینه راه اندازی و یا کانال‌ها را انتخاب کرده، گزینه ” Progeramme Tuning ” را نیز انتخاب کنید.
 2. از منو تنظیمات کانال یابی تلویزیون ال جی، گزینه دستی را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله باید عدد مربوط به پهنای باند یکی از شبکه های تلویزیونی را در قسمت ” VHF/UHF CH ” وارد کنید.
 4. و بعد از آن، گزینه ” Add ” یا گزینه‌ای تحت عنوان ” Update ” را انتخاب کنید.
 5. پس از مشخص شدن شبکه قبلی، اطلاعات پهنای باند شبکه‌های دیگر را پشت سر یک دیگر در قسمت ” VHF/UHF CH ” وارد کنید و گزینه افزودن را انتخاب کنید تا مراحل افزودن شبکه‌ها به اتمام برسد.

تنظیم خودکار کانال های تلویزیون ال جی:

دومین روش برای پیدا کردن شبکه های تلویزیون ال جی، استفاده از روش خودکار است. کانال یابی خودکار، ساده‌ترین، راحت‌ترین و سریع‌ترین راه حل برای دریافت شبکه‌های مختلف صدا و سیما است. در صورت استفاده از کانال یابی خودکار، شبکه‌های تلویزیونی به ترتیبی که صدا و سیما مشخص کرده‌اند؛ دریافت می‌شوند و در تلویزیون شما نیز چیدمان آن‌ها بر آن اساس است.

از آن جایی که خریداران زیادی نمی‌توانند اطلاعات مربوط به پهنای باند شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما را دریافت کنند؛ چگونگی کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی، یکی از سوال‌های مهم آن‌ها است. برای انجام و تکمیل این کار باید مراحل زیر را به ترتیب و کامل، اجرا کنید:

 1. ابتدا آنتن مناسب و سازگار با تلویزیون را به کمک یک کابل سالم به ورودی مربوطه در پشت تلویزیون، متصل کنید.
 2. به منوی تنظیمات تلویزیون ال جی مراجعه کنید.
 3. از گزینه ” Setup ” یا ” راه اندازی ” و یا ” Programmes ” یا ” کانال‌ ها ” را انتخاب کنید.
 4. اولین گزینه منوی تنظیم کالنال های تلویزیون ال جی که ” Programme Tuning ” نام دارد را انتخاب کنید.
 5. کانال یابی خودکار را از منو پیش رو انتخاب کرده و گزینه ” Start ” یا ” شروع ” را انتخاب کنید.
 6. در آخرین مرحله باید صبر کنید تا کانال یابی خودکار 100 درصد تکمیل شود و شبکه‌ های تلویزیونی و رادیویی دریافت شوند.
نکته: قبل از اینکه کانال یابی 100 درصد تمام شود از خاموش کردن تلویزیون یا خروج از بخش تنظیمات پرهیز کنید.

برای تنظیم کانال های تلویزیون ال جی چکار کنیم؟

حدود یک دهه اخیر، تلویزیون هایی که توسط برند ال جی تولید می‌شوند، از تیونر دیجیتال به جای تیونر آنالوگ بهره برده‌اند و این به معنای آن است که سیگنال‌های دریافت شده به کمک تیونر دیجیتال و بدون دخالت دستگاه مبدل، به صورت دیجیتال در می‌آیند. به بیان دیگر باید گفت تفاوت تلویزیون های دیجیتال امروزی در تیونر آن‌هاست؛ تلویزیون های ال جی قدیمی برای نمایش شبکه‌های دیجیتال نیاز به دستگاه مبدل خارجی دارند اما تلویزیون های جدید، به مبدل نیاز ندارند و این کار را به صورت مستقیم انجام می‌دهند.

زیرا در داخل تلویزیون سیستم سخت افزاری لازم برای این کار به صورت پیش فرض تعبیه شده است. تا افراد بدون نیاز به خرید دستگاه‌های دیگر به راحتی بتوانند به شبکه‌های تلویزیونی وصل شوند و از برنامه‌های مورد علاقه‌شان لذت ببرند.

حال که تلویزیون های ال جی از تیونر دیجیتال برخوردارند؛ شما خریداران باید کانال دیجیتال تلویزیون ال جی را بدانید. برای آن که بتوانید کانال یابی را به درستی به پایان برسانید؛ نیاز به آنتن‌های مناسب دارید و اگر آنتن شما مناسب نباشد، عملیات کانال یابی تلویزیون تکمیل نمی‌شود. معمولا در صورت وجود اختلال در آنتن پیغام ” نبود سیگنال ” یا ” No Signal ” بر روی صفحه نمایان می‌شود و راه حل آن نیز به آنتن مربوط می‌شود.

نحوه کانال یابی ماهواره نمایشگر های این برند، به چه صورت انجام می‌شود؟

چگونگی کانال یابی ماهواره تلویزیون ال جی، یکی از مسائلی است که خریداران با آن‌ها رو به رو هستند و قصد دارند با دانستن اطلاعاتی در این باره، به شبکه‌های بین المللی دسترسی پیدا کنند و از محتوای آن‌ها نیز بهره ببرند. در قدم اول باید توجه داشت که تنها خریداران تلویزیون های رسیور دار ال جی به چگونگی کانال یابی شبکه های ماهواره‌ای نیاز دارند و تنها آن‌ها می‌توانند از این مزیت بهره ببرند.

در تلویزیون های ال جی رسیوردار در کنار حضور تیونر دیجیتال، تیونری برای دریافت سیگنال شبکه‌های ماهواره گنجانده شده است و حضور این تیونر به شما اجازه دسترسی بیشتری می‌دهد. برای دریافت شبکه‌های ماهوراه‌ای از طریق کانال یابی تلویزیون ال جی، باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 • ابتدا باید دیش مناسبی تهیه کنید و آن را در محلی مناسب و با زاویه‌ای مشخص قرار دهید. سپس کابل آن را به ورودی مخصوصی که در پشت تلویزیون ال جی قرار دارد متصل کنید.
 • برای دسترسی به فعال کردن تنظیمات ماهواره باید به منوی مخفی تلویزیون ال جی مراجعه کنید.
 • از طریق ریموت اصلی تلویزیون دکمه ” ADJ ” را انتخاب کرده و منتظر درخواست پسورد باشید.
 • پسورد ” 0413 ” را وارد کرده و به منوی مخفی دسترسی پیدا کنید.
 • از این منو ” Country Group ” را انتخاب کرده و عدد 16 را به جای عدد 12 تغییر دهید.
 • دستگاه را یک بار خاموش و روشن کرده و به منو کانال یابی تلویزیون ال جی مراجعه کنید.
 • از آن جایی که در این قسمت تیونر ماهواره نیز فعال شده؛ شما باید از این طریق تنظیمات خودکار و یا دستی را انجام دهید.
 • تنظیمات خودکار کانال یابی ماهواره تلویزیون ال جی را مانند شبکه های دیجیتال انجام دهید و یا می‌توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به شبکه‌های ماهواره‌ای، شبکه‌های دلخواه را پیدا کرده و اضافه کنید.

چگونه کانال های HD جدید را به کانال های تلویزیون ال جی، اضافه کنیم؟

اگر خبرها را دنبال کرده باشید، حتما شنیده‌اید که اخیرا صدا و سیما امکان استفاده از شبکه‌های HD که تعداد آن‌ها 13 شبکه است را فراهم کرده تا شما بتوانید آن‌ها را به سایر شبکه‌های تلویزیونی بیفزایید و از کیفیت نمایشی آن‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که دریافت شبکه های HD به تلویزیون ال جی شما بستگی دارد و محصول شما باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • تلویزیون ال جی باید از تیونر دیجیتال DVB-T2 برخوردار باشد.
 • رزولوشن آن نباید کم‌تر از FHD باشد و تصویر آن باید از ویژگی 50fps برخوردار باشد.
 • برای این دستگاه باید قابلیت اجرای کدک ” HEVC ” H.265 وجود داشته باشد.
 • همچنین باید بتواند کدک های صوتی HE-AAC(V2) و HE-ACC(V1) را پشتیبانی کند.

کانال های HD تلویزیون ال جی

ابتدا باید بررسی کنید که تلویزیون ال جی هوشمند شما از جدیدترین نسخه نرم افزار برخوردار باشد و تلویزیون بروزرسانی شده باشد که در غیر این صورت شما باید آن را بروزرسانی کند. بعد از اطمینان از این مرحله، باقی مراحل نحوه کانال یابی کانال HD به صورت کانال یابی شبکه‌ های دیجیتال انجام می‌شود و هم امکان کانال یابی خودکار و هم دستی را دارد.

 1. کیانوش

  کیانوش

  برای کانال یابی دیجیتال لازمه آنتن وصل کنیم به تلویزیون یا بدون آنتنم شبکه های ایرانو میاره؟
  تلویزیون مدل UM7340 ال جی هستش

  • سالین سهیل

   سالین سهیل

   سلام وقت به خیر
   برای دسترسی به شبکه های ایران در تلویزیون ال جی مدل um7340 حتما باید از آنتن استفاده کنید.

 2. محسن

  محسن

  سلام
  من ال جی جدید Qned خریداری کردم.
  روز اول کانالهای ایران رو اوردم.
  امروز رسیور رو فعال کردم.
  الان فقط ماهواره رو میتونم ببینم.
  کانالهای تلویزیون ایران کدوم قسمت تنظیماته؟
  هر دو باهم رو‌نمیشه داشت در لیست کانالها؟
  هیچکی نمیدونه چرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانه ویترین در رسانه ها

راهنمای خرید تلویزیون: از HD تا K8، چه تفاوت هایی وجود دارد؟ به گزارش اطلاع نیوز بانه ویترین ( https://banehvitrin.com ) یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع تلویزیون است که برندهای معتبر را با قیمت های مقرون به صرفه به شما تقدیم می کند....

تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟
تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟

  شاید به نظر خرید تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگتر، مناسب ترین گزینه باشد اما در این مطلب، قصد داریم این باور را بیشتر بررسی کنیم. سوال ما این است که آیا واقعا خرید تلویزیون های فوق‌العاده بزرگ می تواند منطقی باشد؟ هنگام خرید تلویزیون باید...

نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن
نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن

تلویزیون یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت است. این وسیله که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشد، مانند دیگر وسایل الکترونیکی احتمال خرابی دارد. جهت پیشگیری از بروز مشکل و خرابی در این وسیله، باید با نکات...

آخرین تکنولوژی های تلویزیون چه تغییراتی در بازار ایجاد کرده است؟

آخرین تکنولوژی های تلویزیون: مدت زمان زیادی از تلویزیون های کمدی با بدنه طرح چوب و تصویر برآمده، می گذرد. می توان گفت از بیست سال پیش تا به امروز، شاهد یک تکامل در تکنولوژی تلویزیون ها بوده ایم. البته این تکامل به تنهایی یک...

نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ
نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ

اتصال تلویزیون به لپ تاپ یکی از امکانات تلویزیون‌های هوشمند است که باعث وصل شدن تلویزیون به لپ تاپ و سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌شود. تماشای فیلم، کار کردن بر روی صفحه نمایش کوچک لپ تاپ و اجرای بازی بر روی لپ تاپ و… شاید برای...

چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ
چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که یکی از آنها امکان نصب برنامه بر روی تلویزیون است. در واقع کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی تلویزیون نصب کنند. سامسونگ یکی از سازنده‌ها وپیشتازان تلویزیون‌های اسمارت به صورت پیش‌فرض چند برنامه...

آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت
آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ؛ پیشرفت تکنولوژی سازنده و شرکت‌های بزرگ را بر آن واداشته که هوشمند بودن و اتصال به اینترنت را از انحصار گوشی‌های موبایل درآورند و انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی و… را نیز با قابلیت اتصال به اینترنت...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش