• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
طرز استفاده از ساندویچ ساز

ساندویچ ساز دستگاهی است که قابلیت تهیه انواع ساندویچ، اسنک و ژامبون و پنیر را دارد. البته این تنها کارایی دستگاه ساندویچ ساز نیست، این دستگاه امکان تهیه غذای سالم و متنوع ومفید و سرشار از ویتامین را فراهم آورده است. ساندویچ ساز یا اسنک ساز دستگاهی کاربردی با کارایی راحت و ساده است که از دو تابه نچسب تشکیل شده که با اتصالات خاصی به هم چسبیده‌اند. دستگاه ساندویچ ساز با استفاده از صفحات گرم‌کننده به پختن و گریل کردن مواد غذایی کمک خواهد کرد. ساندویچ سازها دارای ظرفیت‌های مختلفی هستند که ظرفیت آنها بر اساس تعداد خانه‌های آنها محاسبه می‌شود. خانه‌هایی که برای قرارگیری نان ساندویچ تعبیه شده‌اند به شکل مربع بوده و از وسط دو نیم شده‌اند. در این مقاله طرز استفاده از ساندویچ ساز شما را با نحوه استفاده راحت و بدون دردسر این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

دستگاه ساندویچ ساز دارای چند صفحه مختلف است، که یکی از آنها برای تهیه اسنک و ساندویچ به کار می‌رود. صفحه دیگر که به آن گریل می‌گویند برای گریل کردن و کبابی کردن گوشت و سبزیجات و… به کار می‌رود. صفحه وافل‌ساز نیز یکی از صفحاتی است که بعضی از دستگاه‌های ساندویچ ساز از آن پشتیبانی می‌کنند و برای تهیه وافل استفاده می‌شود.

طرز استفاده از ساندویچ ساز

طرز استفاده از ساندویچ سازنکاتی که برای اولین استفاده از ساندویچ ساز باید رعایت کنید!

طرز استفاده از ساندویچ ساز

 1. برای استفاده از دستگاه ساندویچ ساز و تهیه ساندویچ یا کباب کردن گوشت و سبزی و … ابتدا دستگاه ساندویچ ساز را به پریز برق وصل کنید. سپس منتظر بمانید تا چراغ نشانگر روشن شود و به شما اطلاع دهد که دمای دستگاه به دمای مناسب برای تهیه ساندویچ رسیده است. پیشنهاد می‌شود که صفحه مخصوص ساندویچ ساز را با روغن گیاهی چرب کنید و همچنین بعد از روشن کردن دستگاه از جابجا کردن آن خودداری کنید.
 2. توصیه می‌شود که ساندویچ ساز را بر روی سطحی ثابت و محکم قرار دهید، تا از بروز حوادث ناخواسته جلوگیری شود. از قرار دادن دستگاه ساندویچ‌ساز در کنار لوازم قابل اشتعال و غیر مقاوم در برابر حرارت خودداری کنید.
 3. نان ساندویچ را به همراه محتویات درون آن آماده کرده و بر روی جایگاه قرارگیری ساندویچ در دستگاه ساندویچ ساز قرار دهید، سپس درب دستگاه را ببندید و قفل ایمنی آن را نیز محکم کنید. در صورت فعال نکردن قفل ایمنی امکان باز شدن درب دستگاه و خطرات احتمالی دیگر وجود دارد.
 4. بعد ازچند دقیقه که چراغ نشانگر به رنگ قرمز در آمد زمان آن رسیده که درب دستگاه را باز کنید و با کمک ابزار مخصوص ساندویچ را بیرون آورید.
 5. در صورت استفاده از صفحات گریل، به جای صفحه ساندویچ ، صفحه گریل را بر روی دستگاه قرار دهید. سپس مواد غذایی مورد نظر را بر روی صفحه گریل بگذارید و درب دستگاه را ببندید.
 6. بعد از اتمام پخت و تهیه ساندویچ دستگاه را با جدا کردن سیم از پریز برق خاموش کنید.
 7. قبل از اینکه اقدام به تمیز کردن دستگاه نمایید، حتماً چند دقیقه منتظر بمانید تا خنک شود و دمای آن کاهش یابد.
 8. سپس با استفاده از یک دستمال یا اسفنج نرم صفحات جدا شونده دستگاه، ساندویچ ساز یا گریل را بشویید. برای شستشوی صفحات از آب و مواد شوینده استفاده کنید.
 9. از خیس شدن دستگاه، مخصوصاً سیم برق جلوگیری کنید. تا خطرات احتمالی مانند خراب شدن یا سوختن دستگاه پیش نیاید.
طرز استفاده از ساندویچ ساز

نکاتی که برای اولین استفاده از ساندویچ ساز باید رعایت کنید!

 • بعد از خرید ساندویچ ساز در اولین استفاده از دستگاه لازم است که بعد از درآوردن از بسته‌بندی و برداشتن پوشش محافظ آن، صفحات مخصوص پخت یا گریل را به خوبی با کمک آب و مواد شوینده و اسفنج مناسب بشویید. بعد از شستشوی کامل آن را با دستمالی مناسب خشک نمایید. سپس کابل برق دستگاه را به پریز برق وصل کنید و حدود 5 دقیقه صبر کنید، تا دستگاه گرم شود. در این مدت که دستگاه در حال گرم شدن است، احتمال دارد که دود و بوی ناخوشایندی از سطح دستگاه ساطع شود که چیزی طبیعی است و دلیل آن خرابی یا سوختن دستگاه نیست بلکه تنها بر اثر گرم شدن اجزای داخلی ساندویچ ساز است.
 • سپس صفحات ساندویچ ساز را با استفاده از روغن گیاهی چرب کرده و منتظر بمانید تا چراغ نشانگر روشن شده و زمان مناسب پخت را به شما اطلاع دهد. زمانی که چراغ نشانگر به رنگ سبز در آمد، ساندویچ‌ها را درون ساندویچ ساز بر روی صفحات قرار دهید و درب دستگاه را ببندید. سپس به مدت چند دقیقه (طبق طرز استفاده ساندویچ ساز در دفترچه راهنما) منتظر بمانید. سپس با برداشتن درب ساندویچ ساز و مشاهده وضعیت ساندویچ‌ها در صورت پخته شدن با استفاده از ابزار مخصوص، ساندویچ‌ پخته شده را بردارید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد
تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد

اجاق های قدیمی با فرهای بزرگ خود، از سال ها پیش در خانه ها حضور داشتند؛ اما با روی کار آمدن گازهای صفحه ای، آن ها کم کم کنار گذاشته شدند. پس از آن، فرهای کوچک و مستقل، وارد بازار گشتند. این فرها نیاز مصرف...

تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف
تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف

استفاده از قهوه ساز های مختلف: قهوه یکی از نوشیدنی های مورد علاقه اکثر افراد در سراسر دنیا است. این نوشیدنی خوشمزه و انرژی زا، به روش های متعددی درست می شود و روش دم کردن هر نوع آن متفاوت می باشد. برای این منظور...

استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار
استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار

امروزه در دنیا بیشتر مردم از قهوه استفاده می کنند. تعداد بسیار اندکی از مردم می توانند روز خود را بدون یک فنجان قهوه داغ اول صبح شروع کنند. برای گذراندن روز کاری مفید، بسیاری از مردم در طول روز، چندین فنجان قهوه می نوشند....

چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟
چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب قهوه ساز مناسب: امروزه قهوه از نوشیدنی های محبوب و پرطرفدار در جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد، صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنند و در میانه روز نیز با استفاده از این نوشیدنی انرژی می گیرند. از جمله...

فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    
فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    

فرتوکار با بهترین امکانات: بسیاری از افراد به دلیل محدودیت فضا در آشپزخانه، از خرید برخی از لوازم برقی بزرگ و جاگیر مانند مایکروفر خودداری می کنند. فرهای توکار یکی از جدیدترین محصولات در بازار لوازم خانگی هستند که قابلیت نصب درون کابینت و دیوار...

فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد
فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد

فرهای توکار، از جمله تجهیزات پرکاربرد آشپزخانه محسوب می ‌شوند. شرکت ‌های مختلف، انواع مدل ‌های فر توکار  را تولید و به بازار عرضه می ‌کنند. این نوع دستگاه ها، قابلیت های مختلفی دارند که امکان آشپزی ساده و آسان را برای خانواده ها به...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش