• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
طرز استفاده از پلوپز

پلوپز دستگاهی است که معمولاً از آن برای پخت برنج و ته دیگ شیک و مجلسی استفاده می‌کنند. اما به این سادگی‌ها هم نیست و یک پلوپز چندکاره تنها برای پخت برنج استفاده نمی‌شود، بلکه قابلیت‌ها و برنامه‌های متنوعی دارد و برای پخت انواع غذا استفاده می‌شود. بنابراین برای افرادی که وقت کافی برای آشپزی ندارند پیشنهاد می‌شود که حتماً یک پلوپز چندکاره بخرید و کار آشپزی را به آن واگذار کنید. اما باز هم این تمام ماجرا نیست و برای اینکه نهایت استفاده را از یک پلوپز چندکاره داشته باشید، باید حتماً طرز استفاده از پلوپز را بلد باشید و بتوانید از قابلیت‌ها و امکانات آن استفاده کنید. در واقع مشکل بسیاری از خریداران این است که بعد از خرید پلوپز با استفاده از آن مشکل دارند.

برای رفع این مشکل دو راهکار متفاوت وجود دارد، اول باید بعد از اینکه محصول را خریداری کردید دفترچه راهنمای آن را نیز مطالعه کنید و با دقت بخوانید تا هیچ سوالی برایتان باقی نماند. دومین راهکار برای حل مشکل استفاده از پلوپز، این است که مرورگر را باز کرده و طرز استفاده از پلوپز یا دستگاه مد نظرتان را سرچ کنید. از آنجایی که احتمال می‌رود از طریق گوگل و سرچ کردن وارد این صفحه شده‌اید، پس تا انتهای مطلب را بخوانید تا با طرز استفاده از پلوپز مد نظر خود آشنا شوید.

طرز استفاده از پلوپز

برقی و تهیه برنجراهنمای استفاده از پلوپز چندکارهکلیدهای کنترل پنل پلوپز چندکاره و کاربرد آنهاقابلیت ماست بندی در پلوپز چندکارهبرنامه بخارپز در پلوپزبرنامه سرخ کردن در پلوپز

طرز استفاده از پلوپز برقی و تهیه برنج

انواع پلوپز از نظر کارایی و عملکرد به دو نوع پلوپز برقی استاندارد و پلوپز چندکاره تقسیم می‌شوند طرز استفاده از هر کدام از این پلوپزها متفاوت است. اگر پلوپز ساده‌ای دارید که تنها برای پخت برنج و نهایتاً ته دیگ استفاده می‌شود، نگران نباشید چرا که کار کردن با آن راحت بوده و می‌توانید به سادگی انواع پلو و ته دیگ را درست کنید. لازم است که به این نکته توجه کنید، که طرز استفاده از پلوپز در برندهای مختلف با هم متفاوت است. تقریباً برندهای معتبری چون بوش، تفال، دلونگی و همیلتون و… انواع پلوپز را تولید و روانه بازار کرده‌اند. بنابراین امکان دارد تا حدی کلیدهای تعبیه شده برای پلوپزها با هم متفاوت باشد.

 • قبل از روشن کردن دستگاه باید ابتدا فضای مناسبی برای قرار دادن آن در نظر بگیرید، در  واقع سعی کنید که دستگاه پلوپز را بر روی مکانی مسطح، ثابت و به دور از رطوبت قرار دهید. همچنین باید فضای کافی برای باز کردن درب پلوپز وجود داشته باشد. پس سعی کنید که با در نظر گرفتن تمام این موارد دستگاه پلوپز را بر روی مکان مناسبی قرار دهید.
 • سپس برنج را که از چند ساعت قبل در آب خیسانده بودید، آبکشی کنید و برنج خیس خورده را داخل قابلمه پخت پلوپز بریزید. مقداری آب به برنج اضافه کنید. باید آب حدود یک بند انگشت بیشتر از برنج باشد.
 • کمی نمک و روغن نیز به آن اضافه کنید. سپس درب پلوپز را ببندید و برنامه پخت برنج را انتخاب کنید، سپس کلید START را فشار دهید تا دستگاه با برنامه انتخابی شما شروع به کار کند.
 • همچنین برای درست کردن ته دیگ باید کلید ته دیگ را فشار داد یا اینکه بعد از دم کشیدن برنج برای درست کردن ته دیگ کافی است که درجه حرارت را که احتمالاً بر روی بدنه پلوپز یا نمایشگر با temperature یا temp درج شده است را برای ته دیگ تنظیم کنید.
 • برخی از دستگاه‌های پلوپز دارای تنظیماتی مربوط به میزان طلایی شدن ته دیگ هستند، که به راحتی میتوانید از بین کلیدهای تعبیه شده که میزان برشته شدن ته دیگ را مشخص خواهند کرد، درجه مناسبی انتخاب کنید.
طرز استفاده از پلوپز چندکاره

راهنمای استفاده از پلوپز چندکاره

پلوپز چندکاره داستان متفاوتی داشته  و تنها از کلیدهای پخت برنج و ته دیگ پشتیبانی نمی‌کند. در واقع پلوپز چندکاره دارای نمایشگری بزرگ بر روی بدنه بوده که از برنامه‌های پخت متنوع بهره می‌برد. این برنامه‌های پخت شامل پخت، برنج، ته دیگ، خورشت، سوپ، آش، آبگوشت، پیتزا، بخارپز، سرخ کردن و ماست بندی می‌شود.

این پلوپزها دارای نمایشگری بوده که برنامه‌های پخت از طریق آن انتخاب می‌شوند. برای انتخاب برنامه معمولاً باید کلید منو را فشار داد و بعد از فعال شدن برنامه‌های در دسترس، برنامه مورد نظر را انتخاب کرد. یا باید کلید منو را بارها و پی دی پی فشار دهید، تا به برنامه پخت مد نظر برسد یا اینکه برنامه پخت قابلیت انتخاب مستقیم داشته و با لمس برنامه مد نظر بر روی نمایشگر می‌توان آن را انتخاب کرد. در واقع کارایی پلوپزهای چندکاره نیز بسته به برند و مدل آنها متفاوت است. اما همگی دارای کلید منو هستند، که برنامه‌های پخت در منو ردیف شده‌اند. بعد از برنامه پخت نوبت تنظیم کردن دما و زمان می‌رسد. در واقع بعضی از برنامه‌ها قابلیت تنظیم کردن دما و مدت زمان پخت را دارند و بعضی دیگر چنین قابلیتی ندارند.

کلیدهای کنترل پنل پلوپز چندکاره و کاربرد آنها

 • کلید انتخابگر یا منو: این کلید در واقع برای انتخاب برنامه پخت به کار می‌رود. با انتخاب کلید منو برنامه‌های پخت امکان انتخاب شدن داشته و شما می‌توانید از طریق فشار دادن مکرر کلید منو به برنامه مد نظر برسید و آن را فعال کنید.
 • کلید تنظیم دما و زمان: یکی دیگر از کلیدهایی که در پلوپزهای چندکاره مشاهده می‌شود، کلیدهایی است که برای تنظیم دما و زمان پخت به کار می‌روند. با انتخاب برنامه مورد نظر می‌توان از طریق این کلیدها مدت زمان و درجه حرارت را افزایش یا کاهش داد. در واقع کلیدهای + و – در این دستگاه باعث افزایش دادن یا کاهش دادن دما یا درجه حرارت می‌شوند. در واقع کلیدهای TEMP برای درجه حرارت و کلید TIME برای تنظیم مدت زمان تعبیه شده و می‌توان متناسب با مواد غذایی درجه حرارت و زمان را تنظیم کرد.
 • کلید گرم کردن مجدد یا REHEAT: این عملکرد در واقع برای گرم کردن غذا استفاده می‌شود. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید ابتدا کلید منو را فشار داده، سپس کلید reheat را به عنوان برنامه پخت انتخاب نمایید. این عملکرد باعث گرم شدن غذای درون قابلمه پلوپز می‌شود.
طرز استفاده از پلوپز چندکاره

قابلیت ماست بندی در پلوپز چندکاره

ماست بندی و برنامه تهیه ماست یکی از برنامه‌های پلوپزهای چندکاره است. در واقع این برنامه امکان تهیه ماست را فراهم می‌آورد. به این صورت که می‌توانید شیر و مایه ماست را درون قالب‌های ماست یا هر ظرف دیگری بریزید، سپس آن را درون محفظه پلوپز قرار دهید. در آخر کلید منو را انتخاب کرده و سپس برنامه تهیه ماست / Yogurt را انتخاب کنید، تا دستگاه با برنامه انتخابی شما روشن شده و ماست بعد از مدت زمان مشخص آماده شود.

برنامه بخارپز در پلوپز

برنامه بخارپز steam یکی از برنامه‌های پخت در پلوپزهای چندکاره است. این برنامه برای بخارپز کردن سبزیجات، ماهی و… استفاده می‌شود. برای استفاده از این برنامه یک سبد پلاستیکی مخصوص بخارپز به همراه دستگاه پلوپز عرضه می‌شود که می‌توانید سبد بخارپز را بر روی قابلمه پخت درون محفظه پلوپز بگذارید و مواد غذایی مورد نظر را نیز داخل سبد بخارپز قراردهید. البته فراموش نکنید که به میزان مشخصی آب درون قابلمه بریزید. سپس درب پلوپز را ببندید و با انتخاب کلید منو و سپس انتخاب برنامه بخارپز و فشار دادن کلید استارت یا شروع به کار دستگاه را روشن کنید.

برنامه سرخ کردن در پلوپز

سرخ کردن در پلوپز یکی دیگر از برنامه‌های پلوپزهای چندکاره است. این برنامه در واقع برای سرخ کردن مواد غذایی مختلف به کار می‌رود. برای استفاده از برنامه سرخ کن، باید ابتدا سبد توری سرخ کن را که به همراه پلوپز عرضه می‌شود، بر روی قابلمه پخت بگذارید. البته باید مقداری روغن به میزان استاندارد و درج شده در دفترچه راهنمای محصول را داخل قابلمه بریزید، سپس سبد توری سرخ کن را بر روی آن قرار دهید و مواد غذایی مورد نظر را درون سبد سرخ کن بریزید. سپس سبد سرخ کن را درون روغن فرو ببرید. البته باید برنامه سرخ کردن را انتخاب کرده باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد
تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد

اجاق های قدیمی با فرهای بزرگ خود، از سال ها پیش در خانه ها حضور داشتند؛ اما با روی کار آمدن گازهای صفحه ای، آن ها کم کم کنار گذاشته شدند. پس از آن، فرهای کوچک و مستقل، وارد بازار گشتند. این فرها نیاز مصرف...

تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف
تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف

استفاده از قهوه ساز های مختلف: قهوه یکی از نوشیدنی های مورد علاقه اکثر افراد در سراسر دنیا است. این نوشیدنی خوشمزه و انرژی زا، به روش های متعددی درست می شود و روش دم کردن هر نوع آن متفاوت می باشد. برای این منظور...

استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار
استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار

امروزه در دنیا بیشتر مردم از قهوه استفاده می کنند. تعداد بسیار اندکی از مردم می توانند روز خود را بدون یک فنجان قهوه داغ اول صبح شروع کنند. برای گذراندن روز کاری مفید، بسیاری از مردم در طول روز، چندین فنجان قهوه می نوشند....

چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟
چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب قهوه ساز مناسب: امروزه قهوه از نوشیدنی های محبوب و پرطرفدار در جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد، صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنند و در میانه روز نیز با استفاده از این نوشیدنی انرژی می گیرند. از جمله...

فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    
فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    

فرتوکار با بهترین امکانات: بسیاری از افراد به دلیل محدودیت فضا در آشپزخانه، از خرید برخی از لوازم برقی بزرگ و جاگیر مانند مایکروفر خودداری می کنند. فرهای توکار یکی از جدیدترین محصولات در بازار لوازم خانگی هستند که قابلیت نصب درون کابینت و دیوار...

فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد
فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد

فرهای توکار، از جمله تجهیزات پرکاربرد آشپزخانه محسوب می ‌شوند. شرکت ‌های مختلف، انواع مدل ‌های فر توکار  را تولید و به بازار عرضه می ‌کنند. این نوع دستگاه ها، قابلیت های مختلفی دارند که امکان آشپزی ساده و آسان را برای خانواده ها به...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش