• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
خطای کولر گازی ال جی

بهترین دستگاهی که برای سردسازی محیط از آن استفاده می‎‌شود، کولر گازی است. کمپانی ال جی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کولر گازی است که قابلیت‌های گسترده‌ای در محصولات آن نهفته است. طبیعتا هر دستگاهی ممکن است خراب شود اما این که سریع بتوان از بروز مشکل در دستگاه با خبر شد، امری مهم است. کولرهای گازی ال جی به موجب خدمت‌رسانی بیشتر به کاربران، مجهز به سیستم عیب‌یاب هستند. سیستم عیب‌یاب به طور خودکار، بروز مشکل در سیستم را به کاربر هشدار می‌دهد. برای این امر از ارورهایی استفاده می‌شود که کد خطا نامیده می‌شوند. کولر گازی با اعلام کد خطا به کاربر هشدار می‌دهد که مشکلی در سیستم ایجاد شده تا کاربر بتواند قبل از بزرگ شدن مشکل، آن را برطرف نمایید. امروز در سایت بانه ویترین، انواع  خطای کولر گازی ال جی را بررسی می‌کنیم. اگر از کاربران این محصولات هستید با ما همراه باشید.

   خطای کولر گازی ال جی

کد خطای کولر گازی چیست؟لیست ارور و معنی خطای کولر گازی ال جیکد خطای CH38کد خطای CH01کد خطای CH02کد خطای CH06کد خطای CH09کد خطای CH10کد خطا CH12کد خطا CH21کد خطای CH22کد خطای CH23کد خطای CH26کد خطای CH27کد خطای CH29جمع‌بندی

کد خطای کولر گازی چیست؟

تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی به منظور افزایش کارایی محصولات خود از روش هوشمندسازی برای طراحی و تولید آن‌ها استفاده کرده‌اند. کولرهای گازی جدید نیز هوشمند هستند به همین دلیل قیمت خرید کولر گازی بالا است. یکی از مهمترین مزیت‌های هوشمند بودن یک کولر گازی، برخورداری آن از سیستم عیب‌یاب هوشمند است. تولید کنندگان با به کارگیری این سیستم، زمان اختلال در عملکرد کولر گازی یا بروز نقص و مشکل احتمالی، ارور داده و کاربر را آگاه می‌سازد. ارور کولر گازی، کد خطایی است که به وسیله برنامه نویسان حرفه‌ای طراحی شده‌اند.

 راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

لیست ارور و معنی خطای کولر گازی ال جی

برنامه نویسان برای هر بخش و هر قطعه از کولر گازی یک کد خطای مخصوص نوشته‌اند. بنابراین هر بخش که دچار مشکل شود کد خطای مختص به خود را نمایش می‌دهد. کد خطای کولر گازی از طریق نمایشگر دیجیتالی که برای یونیت داخلی دستگاه فراهم آمده به نمایش درمی‌آید. هر کد خطا، متشکل از حروف لاتین و اعداد ریاضی است که معنی و مفهوم خاصی را می‌رسانند.  خطای کولر گازی ال جی را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

کد خطای CH38

چنانچه کولر گازی ال جی نشتی گاز داشته باشد، کد خطای CH38 را روی نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. اگر دستگاه شما این ارور را اعلام کرد، برق کولر گازی را قطع کرده و 10 دقیقه منتظر بمانید و دوباره جریان برق را وصل کنید. اگر بعد از روشن شدن کولر گازی همچنان کد خطای CH38، پا بر جا بود بیان‌گر مشکلی بزرگ است که نیاز به رفع دارد و برای رفع آن بهتر است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

 

کد خطای CH01

یونیت کولر گازی ال جی دارای سنسور هوا است اگر برای این سنسورها مشکلی به وجود آید، دستگاه با دادن کد خطای CH01 به کاربر هشدار می‌دهد. هنگامی که ارور CH01 را مشاهده کردید، بهتر است دستگاه را ریست کرده و دوباره روشن نمایید اگر کد خطا همچنان در حال نمایش بوده، می‌توانید از طریق باز کردن سنسورها و کنترل آن‌ها از طریق اهم متر از سالم بودن یا معیوب بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. چنانچه سنسور دستگاه مشکل داشت، آن را تعویض کنید.

 

کد خطای CH02

اگر عملکرد سنسور لوله ورودی یونیت کولر گازی ال جی، مختل شود و آسیب دیده باشد، ارور CH02 روی نمایشگر ظاهر می‌شود. برای رفع این ارور باید یونیت را باز کرده و سنسورها را پیدا کنید. سپس سنسور را باز کنید و میزان مقاومت آن را اندازگیری کنید. اگر اهم سنج میزان اهم اشتباه را نشان داد، نیاز است سنسور را عوض کرده و سنسور جدید را جایگزین کنید.

 خطای کولر گازی ال جی

کد خطای CH06

اگر در کولر گازی ال جی سنسور لوله خارجی دچار مشکل و خرابی شود، کد خطای CH06 سریعا هشدار می‌دهد. زمانی که دستگاه این هشدار را صادر کرد، لازم است از طریق سنجش میزان اهم سنسورها از سالم بودن یا خراب بودن سنسورها، مطمئن شوید. اگر سنسورها سالم بودن، اتصالات و سیم‌کشی‌های آن را بررسی کنید. اگر مشکل از آن جا نبود حتما برد الکتریکی اصلی دستگاه را چک کنید، احتمالا مشکل از آنجا باشد.

 

کد خطای CH09

اگر حافظه یونیت داخلی کولر گازی ال جی، مختل یا پاک شده باشد، کد خطای CH09 از نمایشگر دستگاه به نمایش درمی‌آید در حالی که 9 بار چراغ ال ای دی آن روشن شده و چشمک می‌زند. برای رفع این کد خطا لازم است حافظه EEEPROM از سر تنظیم شود.

 

کد خطای CH10

اگر در عملکرد موتور فن داخلی کولر گازی ال جی، اختلالی پیش آید، دستگاه از طریق دادن ارور CH10 کاربر را با خبر می‌کند. با بروز این کد خطا فورا موتور فن را در یونیت داخلی دستگاه بررسی کرده و چنانچه بعد از بررسی متوجه سوختگی یا اتصالی در آن شده‌اید، موتور فن را تعمیر کنید. اما پیشنهاد ما به شما در صورت خرابی موتور فن، تعویض آن است.

 

کد خطا CH12

نمایش ارور CH12 از نمایشگر، نشان می‌دهد که سنسور لوله در پنل داخلی کولر گازی ال جی نقص دارد. بعد از مشاهده این خطا فورا مقاومت سنسورها را به وسیله اهم متر اندازه‌گیری کرده و در صورت اطمینان از معیوب بودن سنسور آن را عوض و جایگزین نمایید. اما اگر سنسور هیچ مشکلی نداشت، اتصالات و سیم‌کشی‌ها را چک کنید در صورتی که آن‌ها نیز پایدار بودند، برد الکتریکی را بررسی نمایید.

 خطای کولر گازی ال جی

کد خطا CH21

نمایش ارور CH21 به همراه چشمک زدن یک بار ال ای دی به رنگ سبز و دو بار چشمک زدن ال ای دی به رنگ قرمز، هشدار می‌دهد که ولتاژ DC بالایی در یونیت خارجی در جریان است. هنگامی که نمایشگر این هشدار را صادر کرد، هر یک از فازهای U، V و W را چک کرده و جریان لحظه‌ای آن‌ها را بررسی نمایید. این فازها متعلق به کمپرسور هستند. بروز هشدار CH21 ممکن است به موجب عدم اتصال درست در این فازها باشد با دقت آن‌ها را بررسی کنید. اگر مشکل از آن جا نبود پس کد خطای داده شده ممکن است به سبب شرایط Overload یا نقص در عایق‌بندی کمپرسور باشد.

 

کد خطای CH22

اگر در کولر گازی ال جی میزان جریان ورودی کمتر از میزان اصلی خود باشد، هشدار CH22 از نمایشگر صادر می‌شود. ورودی ولتاژ کم و شرایط Overload و همچنین آسیب دیدن برد اصلی، عامل بروز کد خطای CH22 است. برای رفع این ارور ولتاژ بیرونی و فن و موتور فن را در بونیت خارجی بررسی کنید.

 

کد خطای CH23

زمانی که نمایشگر کولر گازی ال جی، 3 چشمک ال ای دی به رنگ سبز و 2 چشمک ال ای دی به رنگ قرمز را همراه با کد خطای CH23 نشان داد، یعنی ولتاژ DC پایین است. در این حالت ولتاژ جریان ورودی و همچنین سنسورهای ولتاژ DC را چک کنید. اگر آن‌ها مشکلی نداشتند، احتمال دارد قطعه‌ای از برد آن سوخته باشد.

 خطای کولر گازی ال جی

کد خطای CH26

اگر در کولر گازی ال جی موقعیت DC کمپرسور، نقصی داشته باشد. دستگاه با نمایش کد خطای CH26 و چشمک زدن ال ای دی 6 بار به رنگ سبز و چشمک زدن دو بار ال ای دی به رنگ قرمز، خبر از بروز این مشکل در یونیت خارجی می‌دهد. برای رفع این مشکل باید کمپرسور را از هر لحاظی چک کرد. چون این کار سخت بوده و نیازمند داشتن تجربه و اطلاعات کافی است حتما باید از فردی مجرب و تعمیرکاری ماهر کمک گرفت.

 

کد خطای CH27

چنانچه PSC کولر گازی ال جی خراب شود، دستگاه با ارور CH27، جهت رفع مشکل به کاربر هشدار می‌دهد. هنگام بروز این مشکل باید موتور فن یونیت خارجی و راکتور دستگاه بررسی شوند. این مشکل نیز برای رفع نیاز به تعمیرکار دارد.

 

کد خطای CH29

افزایش شدت جریان در کمپرسور، مشکل آفرین است و کار کلی دستگاه را مختل می‌کند. کد خطای CH29 شدت جریان بیش از اندازه در کمپرسور را هشدار می‌دهد. ریست کردن کولر گازی ممکن است این مشکل را برطرف کند. اما اگر بعد از ریست کردن دستگاه، نمایشگر آن همچنان در حال نمایش کد خطای CH29 بود لازم است با تعمیرکار تماس بگیرید.

 خطای کولر گازی ال جی

جمع‌بندی

کد خطای کولر گازی ال جی را در این مقاله بررسی کردیم. البته کدهای خطای کولر گازی ال جی بسیار زیاد است. زیرا قطعات و اجزای سازنده آن زیاد است. برای آن که بتوانید با کلیه کدهای خطای کولر گازی ال جی آشنا باشید، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. آشنایی با کد خطای کولر گازی به شما در نگهداری بهتر از آن کمک می‌کند. زیرا از طریق آشنایی با این کدهای خطا و چگونگی رفع آن‌ها می‌توانید با بروز هر ارور، سریعا مشکل پیش آمده را برطرف کرده و از متحمل شدن نقص‌های بیشتر و آسیب‌های جدی‌تر به دستگاه جلوگیری کنید.

اگر کد خطای کولر گازی خود را به خوبی بشناسید دیگر لازم نیست برای بروز کوچکترین مشکل به تعمیرکار مراجعه کرده و هزینه‎‌های زیادی را بپردازید. چون بیشتر ارورهایی که کولر گازی می‌دهد ممکن است به علت کارکرد زیاد آن باشد که تنها با ریست کردن دستگاه برطرف خواهد شد.

برای اطلاع از مقالات جدید کانال تلگرام بانه ویترین را دنبال کنید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش