• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
معنی انواع ارور کولر گازی ال جی اینورتر چیست؟

ارور کولر گازی ال جی اینورتر

برند ال جی یکی از پرطرفدارترین برندها در سراسر جهان است. این برند به صورت مرتب بهترین آپدیت‌ها را در تمامی محصولات خود ارائه می‌دهد. یکی از این محصولات کولر گازی است. ال جی در سری جدید کولر گازی‌های خود موتور اینورتر قرار داده است. اینگونه موتورها مصرف برق بسیار کمی دارند و هزینه را بسیار کاهش می‌دهند. همچنین امکان برنامه‌ریزی برای موتور وجود دارد و برای روشن و خاموش کردن موتور نیازی به وصل یا قطع کردن برق اصلی نیست. گاهی ممکن است این موتورها دچار مشکل شوند و یا دستگاه عیب پیدا کند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به صورت کامل تمامی ارورهای کولر گازی ال جی اینورتر را توضیح دهیم. در مرحله اول برای رفع ارور کولر گازی ال جی به وجود آمده، یک بار برق دستگاه را قطع و وصل کنید و به مدت 10 دقیقه دستگاه را خاموش نگه دارید. اگر با این کار خطا از بین نرفت تعمیرات لازم را انجام دهید.

معنی انواع ارور کولر گازی ال جی اینورتر چیست؟

ارور کولر گازی ال جی اینورترکد خطای CH01کد خطای CH02 ارور کولر گازی ال جی اینورترکد خطای CH05کد خطای CH06ارور کولر گازی ال جی اینورتر با کد خطای CH09معنی کد خطای CH10 در کولر گازی ال جیکد خطای CH12کد خطای CH21 کولر گازی اینورتر الجیکد خطای CH22کد خطای CH23کد خطای CH27 ارور کولر گازی ال جی اینورترکد خطای CH26کد خطای CH29کد خطای CH31ارور کولر گازی ال جی اینورتر در کد خطای CH32کد خطای CH35کد خطای CH38کد خطای CH40 ارور کولر گازی ال جی اینورترکد خطای CH41کد خطای CH44کد خطای CH45کد خطای CH46 در ارور کولر گازی ال جی اینورترکد خطای CH48کد خطای CH53کد خطای CH60کد خطای CH61ارور کولر گازی ال جی اینورتر در کد خطای CH62کد خطای CH67

کد خطای CH01

خطای CH01 با یک چشمت سبز نشان داده می‌شود. اگر این خط را دریافت کردید بدین معنی است که در سنسور هوای پنل کولرگازی خطا ایجاد شده است. اگر خطای CH01 را دیدید، عملکرد سنسور را چک کنید و میزان اهم را بررسی کنید. در صورت داشتن مشکل سنسور را عوض کنید و اگر سنسور سالم بود سیم کشی را چک کنید و اتصالات را برسی کنید.

کد خطای CH02 ارور کولر گازی ال جی اینورتر

با مشاهده این خطا سنسور ورودی پنل کولرگازی دچار مشکل شده است. با دیدن این ارور به مدت 10 دقیقه برق کولر گازی ال جی را قطع کنید و مجددا وصل کنید. اگر دوباره ارور را بر روی دستگاه دیدید میزان اهم و عملکرد سنسور دستگاه را چک کنید. به بررسی اتصالات و سیم‌کشی نیز بپردازید. این خطا نیز با یک چشمک نشان داده می‌شود.

معنی انواع ارور کولر گازی ال جی اینورتر چیست؟

کد خطای CH05

این کد خطا در ارور کولر گازی ال جی اینورتر ممکن است به چندین دلیل زیر رخ دهد:
  • راکتور دستگاه یا برد آن ایراد دارد.
  • ولتاژ ورودی نامناسب است.
  • کانکتورها نادرست متصل شده‌اند.
  • نصب قطعه یونیت بیرونی نزدیک به تابلو برق یا کابل فشار برق قوی.
  • عدم اتصال درست ارت کولر گازی یا کابل شیلد.
  • اشکال داشتن در کابل ارتباطی بین یونیت بیرونی و پنل.

این ارور با 5 بار چشمک زدن مشخص می‌شود، بدین معنی که ابتدا دستگاه با چراغ سبز بر روی پنل ال ای دی 5 بار چشمک می‌زند و پس از چند ثانیه دوباره 5 بار دیگر چشمک می‌زند. برای حل این مشکل نیز سنسور را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید. برد اصلی کولر و سیم کشی را نیز کنترل کنید.

کد خطای CH06

این خطا با 6 بار چشمک زدن پشت سر هم مشخص می‌شود. معنی ارور CH06 داشتن مشکل در سنسور لوله خارجی کولرگازی در یونیت داخلی است. برای حل مشکل این ارور سنسور و سیم کشی را بررسی کنید. در نهایت به تعمیر مادربرد بپردازید.

ارور کولر گازی ال جی اینورتر با کد خطای CH09

در صورتی این ارور در ارور کولر گازی ال جی اینورتر رخ میدهد که حافظه EEEPROM یونیت داخلی خراب شده باشد یا پاک شده باشد. این ارور با 9 بار چشمک زدن به رنگ سبز مشخص می‌شود و برای حل مشکل باید حافظه را دوباره برنامه‌ریزی کنید.

معنی انواع ارور کولر گازی ال جی اینورتر چیست؟

معنی کد خطای CH10 در کولر گازی ال جی

این اخطار با یک بار چشمک زدن قرمز مشخص می‌شود. در صورت بروز این مشکل باید فن یونیت داخلی کولرگازی را بررسی کنید که اتصالی یا سوختگی آن را تعمیر کنید.

کد خطای CH12

این خطا با نشان دادن اخطار 12 و دوبار چشمک سبز به همراه یک بار چشمک قرمز نشان داده می‌شود. برای رفع این مشکل میزان اهم سنسور و اتصالات را بررسی کنید و در صورت نداشتن مشکل سیم‌کشی‌ها را نیز بررسی کنید.

کد خطای CH21 کولر گازی اینورتر الجی

این خطا نشان دهنده بالا بودن ولتاژ DC است و با یک چشمک سبز و دو چشمک قرمز نشان داده می‌شود. برای حل این مشکل نیاز است که جریان لحظه‌ای و اتصالات فازهای V,W,U را برسی کنید. این اشکال به دلیل عایق بندی نادرست در کمپرسور رخ می‌دهد.

کد خطای CH22

این ارور به دلیلی رخ می‌دهد که ولتاژ ورودی کم باشد و به سیستم برد اصلی آسیبی وارد شود. این خطا با دو چشمک سبز و قرمز مشخص می‌شود. برای حل چنین مشکلی باید وضعیت موتور فن یونیت خارجی و فن را چک کنید.

کد خطای CH23

برای رفع این خطا در ارور کولر گازی ال جی اینورتر باید ولتاژ برق ورودی را کنترل کنید زیرا ممکن است ولتاژ لینک DC پایین باشد. در این خطا چراغ سبز 3 بار و چراغ قرمز 2 بار چشمک می‌زنند. همینطور ممکن است یک قطعه در برد دستگاه دچار سوختگی شده باشد.

ارور کولرگازی ال جی اینونتر

کد خطای CH27 ارور کولر گازی ال جی اینورتر

این کد خطا با 7 بار چشمک سبز و دو بار چشمک قرمز مشخص می‌شود. در صورت دیدن این ارور موتور فن بیرونی را چک کنید تا با عوامل بیرونی دچار اشکال نشده باشد. راکتور کولر نیز باید در حالت عادی 10A/26.8Mh قرار بگیرد.

کد خطای CH26

این خطا با 6 چشمک سبز و دو چشمک قرمز مشخص می‌شود. برای رفع این اخطار لازم است که سیم‌کشی و عملکرد کمپرسور، فن بیرونی و حسگر جریان فازی برد اصلی را بررسی کنید.

کد خطای CH29

در ارور کولر گازی ال جی اینورتر، این اخطار با 9 بار چشمک سبز و دو بار چشمک قرمز مشخص می‌شود. برای رفع مشکل ایجاد شده باید جریان فازی برد و فن یونیت خارجی را کنترل کنید.

کد خطای CH31

برای رفع این خطا در کولر گازی اینورتر یونیت خارجی دستگاه را به صورت کامل برسی کنید و سرویس کامل کولر گازی ال جی را انجام دهید. این اخطار با 1 چشمک سبز و 3 چشمک قرمز مشخص می‌شود.

معنی انواع ارور کولر گازی ال جی اینورتر چیست؟

ارور کولر گازی ال جی اینورتر در کد خطای CH32

دمای بیش از حد لوله تخلیه باعث به وجود آمدن ارور CH32 می‌شود که با 2 چشمک سبز و 3 چشمک قرمز مشخص می‌شود. در ابتدا فن بیرونی و نشتی مبرد را بررسی کنید. در صورت نداشتن مشکل به سمت سنسور لوله تخلیه بروید و وضعیت LEV را بررسی کنید.

کد خطای CH35

با دیدن این خطا میزان فشار و دریچه‌های سرویس و اتصال CN_PRESS را بررسی کنید. دلیل به وجود آمدن این ارور افت بیش از حد فشار است.

کد خطای CH38

اگر ارور CH38 را دیدید ممکن است که کولر گازی شما نشتی داشته باشد. باید به مدت 10 دقیقه اتصال برق را قطع کنید و مجددا وصل کنید. اگر این خطا را دوباره دیدید به تعمیرکار مجرب اطلاع دهید.

کد خطای CH40 ارور کولر گازی ال جی اینورتر

اگر سنسور CT باز باشد و یا اتصال کوتاه باشد با 4 بار چشمک زدن قرمز یونیت خارجی این کد ارور کولر گازی ال جی اینورتر نشان داده می‌شود. برای رفع این مشکل باید مدار حسگر و کانکتور جریان برق ورودی را کنترل کنید.

کد خطای CH41

خطای CH41 با یک بار چشمک سبز و 4 بار چشمک قرمز نشان داده می‌شود. مشکل ایجاد شده در این اخطار سنسور لوله خروجی اتصال پیدا کرده یا سنسور لوله خروجی باز بوده است. برای حل این مشکل باید ابتدا سنسور را بررسی کنید و پس از آن به برسی سیم کشی و اتصالات بپردازید.

  معنی انواع ارور کولر گازی ال جی اینورتر چیست؟

کد خطای CH44

اتصالی سنسور هوای محیط در کولرگازی ال جی مشکل پیدا می‌کند و این ارور نشان داده می‌شود. این ارور با چشمک 4 باره سبز و قرمز نشان داده می‌شود. برای رفع این مشکل سعی کنید خودتان تعمیر انجام ندهید و به تعمیرکار خبر دهید.

 

کد خطای CH45

این اخطار با 5 بار چشمک سبز و 4 بار چشمک قرمز نشان داده می‌شود. مشکل این اخطار در لوله میانی کندانسور خروجی است که در صورت باز بودن بروز داده می‌شود. برای حل کردن چنین مشکلی نیاز است که به تکنسین تعمیر کولر گازی اطلاع دهیم.

 

کد خطای CH46 در ارور کولر گازی ال جی اینورتر

با دیدن این اخطار دریابید که اتصالی سنسور لوله مکش ایجاد شده است. برای حل مشکل مورد نظر باید سیم‌ها و اتصالات را بررسی کنید.

کد خطای CH48

اگر سنسور لوله میدانی کندانسور خروجی باز باشد یا اتصالی کرده باشد  با 8 چشمک سبز و 4 چشمک قرمز نشان داده خواهد شد. برای رفع مشکل پیش آمده باید سیم کشی و اتصالات و سنسور را کنترل کنید.

کد خطای CH53

در این خطا اتصال میان یونیت خارجی و داخلی از بین رفته است. با 3 بار چشمک قرمز و 5 بار چشمک سبز این اخطار نشان داده می‌شود. برای حل ارور به وجود آمده مسیر هر دو یونیت را به همدیگر بررسی کنید.

کد خطای CH60

با دیدن خطای CH60 کد خطای EEPROM را دریافت می‌کنید. نشان دادن این خطا با 6 بار چشمک قرمز است. برای حل این اخطار ارور کولر گازی ال جی اینورتر لازم است که یونیت خارجی و اتصالات را چک کنید.

ارور کولرگازی ال جی اینونتر

کد خطای CH61

این ارور با 1 چشمک سبز و 6 چشمک قرمز نشان داده می‌شود. برای حل مشکل پیش آمده نیاز است که قرارگیری سنسور و میزان مبرد را چک کنید.

ارور کولر گازی ال جی اینورتر در کد خطای CH62

این اخطار نشان می‌دهد که دمای هیت سینک کولر بالا است. یونیت سبز 2 بار و یونیت قرمز 6 بار چشمک می‌زند. برای حل مشکل مورد نظر فن بیرونی و حسگر دمای برد اصلی را کنترل کنید و از نصب درست هیت سینک مطمئن شوید.

کد خطای CH67

اخطار CH67 در خلل قفل کردن فن BLDC یونیت است که سیگنال برگشتی کارکرد آن به دستگاه نمی‌رسد. در این صورت باید کانکتورها و فن خارجی ارور کولر گازی ال جی اینورتر را بررسی کنید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش