• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست؟

دکمه بازیابی دوباره سیستم کولر گازی ال جی کجاست؟

کولر گازی در گرمای تابستان به کمک ما آمده و با عملکرد سردی که دارد فضای اتاق را خنک و هوا را مطبوع می‌کند. همه‌ی ما می‌دانیم که دستگاه‌های برقی امکان خراب شدن دارند و بی‌عیب نیستند. برای همین زمانی که دستگاه دچار مشکل شود ما به دنبال متخصصین در این زمینه یا فردی کار بلد می‌گردیم، اما یک راه دیگر نیز وجود دارد. استفاده از این راه کمک می‌کند که اختلالات کولر گازی برطرف شود و این عمل ریست کردن کولر گازی نام دارد. ریست کردن کولر گازی در انواع برندهای کولر گازی مثل جنرال، ال جی، سامسونگ و… تقریبا مشابه بوده و عمل را برای شما آسان می‌سازد. اگر به دنبال ریست کولر گازی خود هستید و نمی‌دانید دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست، حتما در ادامه با بلاگ بانه ویترین باشید.

ریست کولر گازی ال جی

دکمه بازیابی دوباره سیستم کولر گازی ال جی کجاست؟شرکت الکترونیکی ال جیکاربرد دکمه ریست کولر گازی ال جیدکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست و چرا باید کولر گازی را ریست کنیم؟علت ریست کولرهادکمه ریست کولر گازی ال جیچگونگی ریست کردن کولرگازی ال جیروش ریست کردن به صورت دستیدکمه ریست کولر گازی ال جیکمپانی ال جی دکمه ریست کولر گازی ال جی

شرکت الکترونیکی ال جی

شرکت بزرگ الکترونیکی کره‌ای الجی به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه صنعت الکترونیک و فناوری اطلاعات در کل دنیا شناخته می‌شود. ریشه تاسیس این کمپانی برزگ به سال 1958 و راه‌اندازی شرکت گلد استار باز می‌گردد. ال جی الکترونیک حال از شرکت‌های تابعه ال جی بوده که در عمل بخش صنایع الکترونیک این کمپانی کره‌ای به شمار می‌آید. کمپانی ال جی دارای چهار بخش اصلی تجاری شامل سرگرمی‌های خانگی، ارتباط سیار، لوازم خانگی و بخش تولید تجهیزات سرمایشی و قطعات خودرو بوده که در این زمینه‌ها روز به روز پیشرفت برجسته‌ صورت می‌گیرد. این کمپانی دارای محصولات گوناگونی در زمینه‌های مختلف فعالیت داشته که اغلب آن‌ها مربوط به لوازم خانگی هستند. مجموعه محصولات این شرکت شامل لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه، کولر گازی، کولر برقی، گوشی‌های هوشمند و تلویزیون و برخی از قطعات کامپیوتر و… می‌باشد.

دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست

کاربرد دکمه ریست کولر گازی ال جی

امروزه طراحان کولر گازی سعی می‌کنند که با طراحی زیباتر و ظرافت بیشتر و باکیفیت بودن دستگاه کولر، مورد پسند مشتریان قرار گیرند. قطعا زیباترین دستگاه با بهترین تجهیزات به‌کار رفته برای محصول مورد نظر، خواهان بیشتری را هم خواهد داشت. از آنجایی که تابستان‌ها هوا گرم است و انسان برای رفاه زندگی خود اقدام به خرید دستگاه‌های مختلف می‌کند، برای همین رقابت زیادی بین شرکت‌ها وجود دارد. همان گونه که در زمستان برای گرم کردن محیط کار و منزل به بخاری نیاز داریم در تابستان نیز برای خنک کردن هوا به کولر نیاز خواهیم داشت.

کولر گازی ها از آن دسته دستگاه‌هایی هستند که افراد برای فصل تابستان آن را استفاده کرده، به همین دلیل شرکت‌ها با طراحی‌های مختلف و باکیفیت کولرگازی را وارد بازارهای دنیا کرده‌اند. نکته دیگر این است که باید به کولر گازی که قصد خرید آن را داریم دقت کنیم، زیرا نوع کولر گازی برای آب و هواها فرق می‌کنند. شما بایستی با شرایط آب و هوایی خود کولر گازی مناسب را انتخاب و استفاده کنید. مثل هر وسیله دیگری امکان به وجود آمدن مشکل در کولر گازی هم وجود دارد اما با وجود دکمه ریست شما می‌توانید خیلی از ایرادات دستگاه خود را بر طرف کنید.

دکمه ریست کولر گازی ال جی

دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست و چرا باید کولر گازی را ریست کنیم؟

به زبان ساده، در کولر گازی جعبه‌ی قطع‌کننده مدار درگیر است و نمی‌گذارد کمپرسور کولر شروع به کار کند. نکته مهم این است که قطع‌کننده‌ مدار جز اساسی دستگاه کولر است و موظف است که از کولر گازی در برابر مشکلاتی مانند آتش‌سوزی یا انفجار محافظت کند. بنابراین اگر ترموستات دستگاه کولر خراب بوده و از قبل تنظیم نشده‌ باشد، کولر گازی قادر به انجام فرایند خنک کردن نخواهد شد. درنتیجه قطع‌کننده مدار و ترموستات، هر دو در ریست کردن کولر گازی ال جی تاثیر گذار خواهند بود.

علت ریست کولرها

هنگامی که شما کولر گازی را خریداری می‌کنید، باید به فکر روزی باشید که شاید کولر گازی دچار مشکلی یا اختلالی شود. برای جلوگیری از ضررهای زیادی که ممکن است به کولرگازی شما وارد شود ما اقدام به عمل ریست خواهیم کرد. به همین دلیل اگر شما با طریقه ریست کردن کولر گازی و پیدا کردن دکمه ریست کولر گازی ال جی، آشنا باشید به راحتی می‌توانید با ریست کردن دستگاه کولر تنظیمات آن را به حالت اولیه بازگردانید. همچنین افرادی که می‌خواهند مجددا تنظیمات دستگاه خود را درست کنند می‌توانند از این روش استفاده کنند. ریست کردن برای اکثر برند‌های معروف قابل اجرا می‌باشد که برند ال جی یکی از این برند‌ها است. برای ریست کولر گازی ال جی این مقاله را دنبال کنید.

دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست

دکمه ریست کولر گازی ال جی

در کل ما دو حالت دکمه ریست کولر گازی ال جی را داریم، ریست کردن دستگاه و ریست کردن به صورت دستی. ما در مواقعی که کولر گازی دکمه ریست را داشته باشد آن را خیلی آسان ریست می‌کنیم. اما در برخی موارد به دلیل نبودن دکمه ریست در کولر گازی، باید از روش ریست دستی استفاده کنیم. هر دو مراحل بسیار آسان می‌باشند، شما تنها با دقت بسیاری مراحل بیان شده را دنبال کنید. در ریست کردن دستگاه شما دقت کنید که همه دکمه‌ها ریست نیستند، بلکه شما باید از طریق دفترچه راهنما آن را پیدا کنید. اکثر دکمه ریست‌ها دکمه دایره‌ای قرمز رنگ با نام (reset) بر روی دستگاه قرار دارند، اما شما برای اطمینان بیشتر می‌توانید به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست

چگونگی ریست کردن کولرگازی ال جی

به عبارتی با به هم ریختن تنظیمات کولر گازی شما می‌توانید آن را مانند هر دستگاه دیگری ریست کرده و دوباره راه‌اندازی کنید. پس برای شروع این عمل ابتدا باید منبع تغذیه را چک کرده و از وجود جریان یکنواخت و منظم برق اطمینان حاصل کنید. بعد از این کار می‌توانید ریست کردن کولر گازی را آغاز کنید. حال شما بایستی به دنبال دکمه‌ی ریست کولر گازی باشید و با مشاهده دکمه عمل را شروع کنید. اغلب مدل‌های کولر گازی دارای یک دکمه کوچک و قرمز رنگ بر روی سطح بیرونی کولر گازی طراحی کرده‌اند که زمان زیادی برای پیدا کردن این دکمه لازم نخواهد شد. خوشبختانه طراحی این دکمه به گونه‌ای می‌باشد که دکمه خیلی سریع و با یک جستجوی ساده قابل پیدا کردن است.

شاید کولر گازی شما این دکمه را نداشته باشد برای همین شما می‌توانید قبل از انجام عمل دفترچه راهنما را مطالعه کنید. انگشت خود را روی دکمه ریست به مدت زمان 3 ثانیه فشار داده و سعی کنید انگشتتان را در این 3 ثانیه بر ندارید. اکنون دکمه را رها کرده و دوباره به مدت زمان 3 ثانیه آن را فشار دهید. بعد از انجام این عمل، دستگاه کولر با سه بوق به شما پاسخ خواهد داد که عمل شما صحیح بوده و ریست خواهد شد.

ریست کولر گازی ال جی

روش ریست کردن به صورت دستی

همان طور که گفتیم بعضی از کولر گازی‌ها دکمه ریست ندارند، پس چگونه آن را ریست کنیم؟ اگر شما متوجه شدید که دستگاه شما دکمه ریست ندارد، نگران نباشید چون به صورت دستی نیز این عمل انجام خواهد شد. ریست کردن کولر گازی به روش دستی بسیار آسان است، تنها کافی است شما با دقت مراحل را انجام دهید. قبل از انجام هر کاری شما بایستی دستگاه کولر گازی خود را خاموش کرده و برق را از فیوز اصلی قطع کنید. به بیان دیگر شما باید تمامی اتصالات برق به منبع تغذیه کولر گازی را قطع کرده باشید. اکنون ریموت کنترل کولر را بردارید و باطری درون ریموت را از ریموت جدا کنید و برای مدت زمان 15 دقیقه صبر کنید.

بعد از 15 دقیقه شما کولر گازی را روشن کنید و دوباره باطری را درون ریموت کنترل کولر در جای خود قرار دهید. با انجام این مراحل بسیار ساده و آسان شما توانستید تنظیمات کولر گازی را ریست کرده و دستگاه را به حالت اولیه در آورده‌اید.

دکمه ریست کولر گازی ال جی کجاست

دکمه ریست کولر گازی ال جی

قطعا همه دستگاه‌ها با مدل‌های متفاوتی طراحی می‌شوند و مورد استقبال قرار می‌گیرند. کولر گازی‌ها هم دسته کمی از این دستگاه‌ها ندارند که روز به روز با مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند. برای طراحی دکمه‌های انواع کولر گازی دقت زیادی شده است، زیرا چیدمان دکمه بسیار مهم و در ظاهر دستگاه نقش اساسی خواهد داشت. بعضی از طراحان شرکت‌ها دکمه‌ها را به گونه ای طراحی می‌‌کنند که کارکرد و تنظیم دستگاه را بسیار راحت می‌کند. در بین مدل‌های مختلف مدل حفره‌ای را نیز داریم که یک سوراخ کوچک به عنوان دکمه ریست کردن روی کنترل کولر گازی تعبیه شده است. برای ریست کردن این نوع لازم است که یک سوزن یا چیزی مشابه را در داخل سوراخ قرار داده و به آرامی فشار دهید. توجه کنید که بسیار آرام این عمل را انجام دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید. با انجام این عمل شما ریست برد ریموت کنترل کولر را انجام داده‌اید و کنترل باید ریست شود و تنظیمات آن به حالت اولیه کارخانه باز می‌گردد. البته در بعضی از دستگاه کولر گازی‌ها با ریست کردن کنترل کولر شما خود کولر گازی را نیز مجددا راه اندازی می‌کند.

چگونه کولر گازی را ریست کنیم

کمپانی ال جی دکمه ریست کولر گازی ال جی

شرکت ال جی تمامی دستگاه‌های کولر گازی را که طراحی کرده است از بهترین کیفیت برخوردار می‌باشند. اما سری نکست پلاس ال جی می‌توان از بهترین کولرگازی‌های این شرکت بزرگ جهانی باشد. عملکرد اسکن هوشمند کولرگازی‌های این شرکت خواهان زیادی را به دنبال خود داشته است. نشانگر مصرف انرژی از ویژگی‌های مهم این دستگاه به شمار می‌آید و امکان ریست کولر گازی ال جی را دارند. استفاده از تکنولوژی اینورتر توانسته تا 60 درصد برق مصرفی را صرفه‌جویی کند. با به کارگیری فین‌های طلایی در قسمت خارجی دستگاه، کولر را از اکثر حوادث ناگوار و فرسایش دور نگه خواهند داشت.

فیلتر محافظ دوگانه قابلیت حذف ذرات و باکتری‌ها تا قطر بیشتر از 10 میکرون را در اکثر کولرهای ال جی دارا می‌باشد. همچنین از مهم‌ترین ویژگی قدرت پرتاب باد تا 15 متر و پرتاب باد 4 جهته باعث خنکی هوا در فضای مورد نظر خواهد شد. از نمونه کولر گازی‌های کم مصرف برند ال جی می‌توان به کولر گازی دیواری اینورتر ال جی اشاره کرد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش