• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال

کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال

مدتهاست که مردم تمامی مناطق از کولر استفاده می‌کنند. در ابتدا استفاده کولر برای خنک کردن منازل بود که امروزه به قابلیت سرد کردن و گرم کردن به کولرهای گازی داده شده است. کولر گازی در خنک کردن و گرم کردن خانه بسیار نقش دارد و می‌تواند در کمترین زمان به وظیفه خود عمل کند. در ابتدا از پنکه و کولرهای آبی برای خنک کردن منازل و مکان‌های دیگر استفاده می‌شد که اندازه و قدرت‌های مختلفی داشتند. اما پس از مدتی نیاز انسان و انتظارات انسان بالا رفت و به تولید وسیله دیگری برای تامین سرمایش و گرمایش پرداختند. نتیجه این تحقیقات و تلاش انسان به اختراع کولر گازی انجامید که امروزه استفاده زیادی از آن می‌شود. در ادامه به بررسی تخصصی کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال می‌پردازیم و کامل به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

  کولرگازی زانتی خوبه یا اجنرال

کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرالکولرگازی چیست؟انواع کولرگازیکولر گازی دیواریکولرگازی ایستادهمولتی اسپلیتداکت اسپلیتانواع کولرگازی بسته به محیطT1T2T3برندهای کولرگازیکولرگازی زانتیمشخصات کولرگازی زانتی:کولرگازی اجنرالمشخصات کولرگازی‌های اجنرال:کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرالجمع بندی

کولرگازی چیست؟

کولرگازی وسیله‌ای سرمایشی گرمایشی است که بیشتر در قالب سرمایشی تولید می‌شود. این محصول انرژی خود را از برق گرفته و بر خلاف اسم آن، با انرژی الکتریکی کار می‌کند. انرژی الکتریکی در این محصول گرما را به داخل دستگاه ارائه می‌دهد. این گرما طی مراحلی که انجام می‌شود، سرد شده و به صورت هوایی سرد به محیط انتقال داده می‌شود. یعنی سرمایش این محصول در اصل از گرما درست شده و با انرژی الکتریسیته یا همان برق تامین می‌شود. کولرگازی‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته کولر گازی‌های دو تکه و یک دسته نیز کولرهای گازی سرهمی هستند. این دو نوع کولرگازی با انواع مختلفی در بازار وجود دارند و بیشتر دو تکه‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند که در موضوع کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال باید بگوییم هر دو نوع یک تکه و دو تکه تولید شده توسط برند زانتی و اجنرال بسیار با کیفیت هستند.

 

انواع کولرگازی

همانگونه که گفته شد کولرهای گازی در دو نوع دو تکه و یک تکه تولید می‌شوند. این دو تکه‌ها همان اسپلیت هستند که خریداران بسیاری دارند. همینطور استفاده از آنها نیز راحت‌تر است و برای بیشتر مواقع و محیط‌ها کاربرد دارند. در جواب کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال اول به بررسی انواع آنها می‌پردازیم.

کولر گازی دیواری

این نوع کولرگازی در تعداد زیاد تولید و دیده می‌شود. اسپلیت دیواری در همه مواقع کاربرد دارد. کولرگازی دیواری به صورت دو تکه و بر روی دیوار نصب می‌شود. یک تکه از این محصول در محیط داخلی، و دیگری در محیط بیرونی نصب می‌شود. اسپلیت دیواری را می‌توانید برای محیط‌هایی مانند خانه، مغازه، محیط‌های تجاری و … استفاده کنید.

کولرگازی ایستاده

این نوع کولرگازی بر روی زمین و به صورت ایستاده قرار داده می‌شود. قدرت خنک‌کنندگی و گرم‌کنندگی این محصول بسیار بالا است و برای محیط‌های بزرگ به کار می‌رود. همچنین کولرگازی‌های ایستاده نیز به صورت دو تکه ارائه می‌شوند و قسمتی از آن نیاز است که در بیرون از محیط قرار بگیرد. کولرگازی ایستاده مناسب مجتمع تجاری، استادیوم، مسجد و … است.

 

مولتی اسپلیت

این نوع اسپلیت هیچ فرقی با اسپلیت دیواری ندارد و تنها تفاوت آنها در پوشش‌دهی کولرهای داخلی است. این نوع کولرگازی یک یونیت خارجی و چندین یونیت داخلی دارد. یعنی تنها یک دستگاه در بیرون نصب شده و بقیه کولرگازی‌های داخلی به آن دستگاه متصل می‌شوند.

داکت اسپلیت

این نوع اسپلیت‌ها نیز کاربرد بسیاری دارند و برای کار کردن نیاز به کانال کشی دارند. قسمت بیرونی داکت اسپلیت در بیرون از خانه و به محلی که تمامی کانال‌ها را پوشش بدهد متصل است.   کولرگازی زانتی خوبه یا اجنرال

انواع کولرگازی بسته به محیط

کولرگازی‌های تولیدی بسته به محیط در سه نوع تولید می‌شوند. انواع این محصول مناسب محیط‌های مختلف است که هرگونه آب و هوایی را پوشش می‌دهد.

T1

این نوع کولرگازی برای محیط‌هایی مناسب است که نیمه شمالی و به سوی معتدل باشند. قدرت موتور این محصول برای نواحی مانند کرج یا تهران مناسب است. همچنین قدرت خنک‌کنندگی کولرگازی نیز عادی است و مناطق بسیار گرم را پوشش نمی‌دهد.  خنک‌کنندگی کولرگازی‌های T1 تا 43 درجه سانتی گراد است.

T2

کولرهایی که T2 هستند مناسب مناطق سردسیری و کوهستانی هستند. این نوع کولرگازی‌ها باید به گونه‌ای طراحی شده باشند که هم قدرت سرمایشی و هم گرمایشی را داشته باشند. این نوع کولرها از مقدار دمای 7 درجه تا 35 درجه سانتی گراد را پوشش می‌دهند.

T3

کولر گازی‌های T3 مناسب مناطق گرم و خشک است. در این مناطق نیاز است که کولرگازی قدرت موتور بالایی داشته باشد تا به صورت کامل محیط را خنک کند. کولرگازی‌های تی 3 تا 53 درجه و در برخی تولیدات جدید تا 60 درجه سانتی گراد را ساپورت می‌کنند.

  کولرگازی زانتی خوبه یا اجنرال

برندهای کولرگازی

کولرهای گازی توسط برندهای بسیاری تولید می‌شوند، یکی از برندهای بسیار معروف در خرید کولرگازی برند ال جی است. این برند در تولید لوازم خانگی همیشه اول بوده و بهترین تولیدات را داشته‌. ال جی برندی است که مورد توجه بیشتر مردم ایران است و قابلیت اعتماد و خرید را دارد. یکی دیگر از برندهایی که کولرگازی را تولید می‌کند، گری است. این برند در بازارهای مرزی بانه و گناوه به وفور و در مقیاس بالا یافت می‌شود. برند گری در کشور چین تولید و عرضه می‌شود و یکی از بهترین برندهای تولید کولر گازی است. برندهای اجنرال و زانتی نیز از تولیدکنندگان کولر گازی هستند که در ادامه به توصیحات و مقایسه کامل آنها می‌پردازیم.

 

کولرگازی زانتی

ممکن است مدل‌های بسیاری از کولرگازی را دیده یا استفاده کرده باشید و برند مورد پسند خود را پیدا نکرده باشید. برند زانتی یک برند جدید چینی است. این برند در کشور چین تولیدات خود را انجام می‌دهد و به کشورهای زیادی از جمله ایران عرضه می‌کند. برند زانتی بسیار در این مدت کوتاهی که فعالیت داشته است معروف شده. این برند تولیدات بسیار با کیفیت را انجام می‌دهد که این تولیدات و جدید بودن برند باعث شده است بسیار معروف شود. اسپلیت‌های دو تکه از تولیدات بسیار عالی این برند است که مشخصات و فناوری‌های جدیدی در این محصول به کار برده شده است. همچنین این برند به جز اسپلیت دو تکه، محصولات سرمایشی بسیاری را در انواع مختلف تولید می‌کند.

  کولرگازی زانتی خوبه یا اجنرال

مشخصات کولرگازی زانتی:

 • ظاهری بسیار زیبا و آراسته که با هر نوع دکوراسیونی خوانایی کامل دارد.
 • گاز R410 به کار برده شده در تمامی کولرگازی‌های زانتی.
 • وزن و اندازه این نوع کمپرسور نیز کمتر است و فضای کمتری از کولر را اشغال کرده است.
 • حمل و نقل آسانتر به دلیل وزن کم کمپرسور به کار رفته در داخل محصول.
 • بر روی این محصول پنلی وجود دارد که به رنگ آبی، اطلاعاتی مانند دما را به شما نشان می‌دهد.
 • این دستگاه به راحتی می‌تواند دمای داخلی را به منفی 15 درجه برساند و محیط را بسیار خنک کند.
 • رده مصرف انرژی کولرگازی‌های زانتی B است.
 • پنل خارجی کولرگازی زانتی دارای موتور سنگین T3 است.
 • این محصول دارای فیلتر مکنده است و هوا را به صورت تصفیه شده از هرگونه گرد و غبار و آلودگی، به داخل خانه می‌آورد.
 • پرتاب باد به صورت چهار جهت از خصوصیات بارز این محصول است که تمامی محیط را به خوبی و به صورت یکسان خنک می‌کند.

کولرگازی اجنرال

اجنرال یک برند ژاپنی است که در طول چند سال گذشته تولیدات بسیار متنوعی را انجام داده است. این تولیدات دارای بهترین کیفیت و تنوع بوده‌اند که می‌توانید سالیان بسیاری از آنها استفاده کنید. کولرگازی اجنرال در ژاپن تولید و عرضه می‌شود. همچنین نمایندگی‌های بسیاری در سراسر دنیا دارد که برخی از آنها مونتاژکننده اجنرال هستند. کیفیت کولرگازی این برند بسیار عالی است و طی این چند سال توانسته با آپدیت‌هایی که در کیفیت و مدل محصولات خود می‌دهد، فروش بسیار بالایی داشته باشد. تولیدات این کمپانی در انواع وسیله‌های سرمایشی است که برخی از کولرهای آن هوای گرمایشی نیز دارند. خصوصیات بسیاری از اجنرال هستند که این خصوصیات باعث شده فروش این برند بالا برود. در ادامه به بررسی این مشخصات و کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال، می‌پردازیم.

  کولرگازی زانتی خوبه یا اجنرال

مشخصات کولرگازی‌های اجنرال:

 • محصولات این برند طاهر بسیار شیک و زیبایی دارند که در هر محیطی و با هر رنگی ست می‌شوند.
 • همچنین مصرف برق این محصول بسیار کم است و در رده انرژی A قرار دارد.
 • ظرفیت‌های مختلفی از محصولات این برند تولید می‌شوند که هرکدام از این ظرفیت‌ها مناسب مکانی هستند و کاربرد جداگانه دارند.
 • مدل‌های تولیدی این برند بسیار زیاد است و برای مخاطبان و خریداران خود بهترین کیفیت را ارائه می‌دهد.
 • کمپرسور به کار رفته در این محصولات اینورتر یا روتاری هستند. این دو نوع کمپرسور در مصرف انرژی الکتریکی، صرفه‌جویی می‌کنند.
 • استفاده از کمپرسورهای گفته شده باعث می‌شود که نویز و صدای محصول هنگام کارکرد به حداقل خود برسد.
 • همچنین عمر این نوع موتورها بسیار بالا است و خیلی کم پیش می‌آید که موتور کولرگازی دچار خرابی شود و به تعمیر نیاز پیدا کند.
 • عملکرد سرمایشی و گرمایشی از مزیت‌های کولرگازی اجنرال است.
 • نوع گاز مصرفی R410 می‌باشد که یک گاز بسیار سالم و بدون آلودگی است.
 • بیشتر محصولات اجنرال دارای ریموت کنترل هستند و نیازی نیست که به صورت دستی و دکمه‌ای بر روی دستگاه آن را کنترل کنید.
 • فیلتر هوا نیز یکی از خصوصیات بسیار عالی کولر گازی‌های اجنرال است. این نوع فیلترها از ورود هرگونه آلودگی و گرد و غبار جلوگیری می‌کند.
 • سرمایش سریع و تنها در چند ثانیه، همچنین ایجاد باد طبیعی و بدون ضرر باعث شده است که محصولات این برند طرفداران بسیاری پیدا کند.
 

کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال

در پاراگراف‌های قبلی به صورت کامل انواع کولر گازی را با برندهای مختلف به شما معرفی کردیم. حال به مقایسه کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال می‌پردازیم که آیا کولر گازی اجنرال بهتر است یا زانتی؟ این دو برند چینی و ژاپنی در رقابت تنگاتنگی هستند و با توجه به اینکه زانتی سابقه بسیار زیادی در بازار ندارد، مشتریان زیادی از آن خرید کرده‌اند و از خرید خود بسیار راضی هستند. اما در میان این برند باید تفاوت‌هایی وجود داشته باشد که بتوانیم برای خرید یکی از آنها را انتخاب کنیم.

 • رده انرژی محصولات زانتی B هستند و به دلیل اینورتر بودن، رده انرژی محصولات اجنرال A هستند. این رده انرژی میزان مصرف برق را مشخص می‌کند.
 • همانطور که می‌دانید کولر گازی با برق کار می‌کند و مصرف برق در محصولات هر دو برند اجنرال و زانتی کم است. اما در برند اجنرال مصرف پایین‌تر از برند زانتی است.
 • از محصولات زانتی به صورت مداوم می‌توانید استفاده کنید اما کولر گازی‌های اجنرال نیاز به تعمیر و سرویس سالیانه دارند که حتما این سرویس در سال یک بار برای جلوگیری از خرابی، باید انجام شود.
 • امروزه یکی از اولین نکاتی که در خرید محصولات به آن توجه می‌کنیم، قیمت است. اگر در قیمت این دو محصول را با همدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که محصولات برند زانتی نسبت به کیفیت بالای ساخت خود، قیمت پایین‌تری در مقایسه با اجنرال دارند. بهره‌وری محصولات زانتی نیز بالا است و می‌توانید از آن چندین سال استفاده کنید.
 • ممکن است نسخه‌های تقلبی از اجنرال را بسیار در بازار پیدا کنید و آن را به قیمت اصلی به شما بفروشند. همچنین اگر این محصولات تقلبی باشند، کشور چین این نسخه‌های های کپی را تولید می‌کند. پس این مورد بهتر است که یک محصول چینی را با گارانتی بخریم تا اینکه یک محصول تقلبی را بدون پشتوانه بخریم و برای آن هزینه هنگفت بدهیم.
 • هنگامی که شما به خرید کولر گازی اقدام می‌کنید، باید در مدل‌های آن برند تصمیم به خرید بگیرید. برند اجنرال در تولید کولرگازی تنوع مدل بیشتری نسبت به زانتی دارد و می‌توانید در میان طیف وسیعی از مدل‌ها، انتخاب خود را به راحتی انجام دهید. البته این نکته نیز وجود دارد که اگر تعداد مدل‌ها کمتر باشد انتخاب راحت‌تر است و به سلایق فرد بازمی‌گردد.
کولرگازی زانتی خوبه یا اجنرال

جمع بندی

کولرگازی یکی از وسیله‌هایی است که به صورت روزانه مخصوصا در فصول گرم استفاده می‌شود. این محصول در دو نوع تولید می‌شوند که یکی از این نوع‌ها سرمایشی است و نوع دیگر به صورت ترکیبی یعنی سرمایشی و گرمایشی تولید می‌شوند. کولرهای گازی در سه نوع T1 مناسب نواحی نیمه شمالی و معتدل، T2 مناسب نواحی سرد و کوهستانی و T3 مناسب نواحی گرم و خشک تولید می‌شوند. همچنین برندهای بسیاری در سراسر دنیا هستند که به تولید لوازم سرمایشی و گرمایشی می‌پردازند. در این مقاله، تفاوت‌های دو برند اجنرال و زانتی را برای شما بازگو کردیم. خرید هرکدام از این محصولات به نحوی برای شما سودآور است. در پاراگراف‌های قبلی به بررسی کولر گازی زانتی خوبه یا اجنرال پرداختیم.

این دو نوع کولرگازی طاهر زیبا دارند، کمپرسور روتاری کم مصرف دارند، همچنین در انواع مدل‌های کولرگازی تولید می‌شوند. فرق بسیار زیاد این دو محصول در قیمت آنها است که اگر قدرت خرید اجنرال را داشته باشید یقینا خرید سودمندتری خواهید داشت.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر
تفاوت ها و مزایای کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

 تهویه مطبوع موضوعی است که همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است و همه افراد دوست دارند که در فصول گرم سال با کمترین هزینه خانه خود را خنک کنند. سیستم های تهویه مطبوع به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر تقسیم می شوند که هر...

آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال
آشنایی با کد خطای کولر گازی جنرال

کولرهای گازی با قابلیت گرمادهی و سرمادهی از جمله موثرترین و کارآمدترین سیستم‎های تهویه مطبوع هستند. این محصولات مجموعه‌ی گسترده‌ای از انواع قطعات مکانیکی و الکترونیکی بوده که در همکاری با هم با روند منظم و حساب شده سیکل تبریدی دستگاه را پیش می‌برند. به...

بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
بررسی کامل علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

یکی از مهمترین قابلیت‌های کولر گازی، جذب رطوبت محیط است. کولرهای گازی به سیستم رطوبت‌زدایی محیط مجهز هستند که از طریق جمع‌آوری رطوبت به صورت آب روی کویل‌های اپراتور، رطوبت محیط را در حد استاندارد حفظ می‌کنند. آب جمع شده ناشی از جذب رطوبت هوا...

آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ
آشنایی با کد خطای کولر گازی سامسونگ

زمانی که کولر گازی سامسونگ در هر یک از بخش‌های خود نقصی را مشاهده کند، ارور خواهد داد. مانند واکنش بدن که در هنگام آسیب دیدن بخشی از بدن، واکنش درد خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت که کولر گازی سامسونگ با زبان خود به کاربر...

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

کولرهای گازی محبوب‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که به منظور سرمایش و گرمایش در تمام طول سال استفاده می‌شوند. کارکرد دقیق و راندمان کاری بالای کولر گازی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می‌گیرد. یکی از عوامل موثر در کارکرد عالی کولر گازی، تمیزی یونیت داخلی...

آشنایی با کد خطای کولر گازی گری
آشنایی با کد خطای کولر گازی گری

دوستان عزیز و همراه سایت بانه ویترین سلام، امروز با مقاله‌ آموزشی دیگری در خدمت شما هستیم. ما در مقاله امروز قصد داریم درباره کد خطای کولر گازی گری، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. عیب‌یابی و رفع مشکلات کولر گازی اغلب اوقات...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش