• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
مشخصات و قیمت خرید انواع کولر گازی

مشخصات و قیمت خرید انواع کولر گازی

قطعا همه افراد در تلاش هستند تا برای منزل خود لوازم کاربردی و مورد نیاز را خریداری کنند. یکی از لوازمی که خصوصا در فصل گرما و حتی در سرما نیز مورد نیاز است کولر گازی می‌باشد . کولر گازی وسیله‌ای پرکاربرد است که از دو بخش پنل و موتور تشکیل شده است و می‌تواند به خانه‌های شما هوای مطبوع و خنکی در فصل گرما هدیه بدهد. همچنین در فصول سرد سال نیز به دلیل دو منظوره بودن این دستگاه می‌توان به عنوان وسیله‌ای گرمایشی از آن استفاده کرد. اما مسئله‌ای که در این میان برای کاربران حائز اهمیت است این است که بتوانند یک کولر گازی اصلی با امکانات کامل تهیه کنند.

بنابراین لازم است که با مشخصات و قیمت کولر گازی و انواع آن آشنایی داشته باشند تا بتوانند انتخاب درستی که جوابگوی نیاز آنها باشد انجام دهند. به طور کلی مواردی که در زمان خرید کولر گازی لازم است به آن توجه شود چندین گزینه هستند که در زیر بعد از معرفی و توضیح در مورد کولر گازی به بررسی هر کدام از آنها می‌پردازیم.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

مشخصات و قیمت خرید انواع کولر گازیکولر گازی چیست؟بهترین برندهای کولر گازیانواع کولر گازیکولر گازی دیواری یا اسپلیتکولر گازی پنجره ای یا یک تکهکولر گازی ایستادهکولر گازی پرتابلانواع موتور کولر گازیموتور پیستونی(موتور سنگین)موتور اسکرولموتور روتاری(موتور سبک)انواع گاز کولر گازیگاز  R22گاز  R410گاز R410Aگاز R12گاز R11گاز R507گاز R502قابلیت اینورتر و تاثیر آن در مصرف کولر گازی:کلام آخر

کولر گازی چیست؟

دستگاهی برای تهویه مطبوع که بیشتر برای محیط‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان به زبانی دیگر از کولرگازی با عنوان سیستم سرمایشی و گرمایشی یاد کرد. از این دستگاه کاربردی برای کنترل دمای محیط بهره گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که با پیشرفت تکنولوژی به کولر گازی کاربردهای دیگری علاوه بر کنترل دما و یا گرم و خنک کردن محیط اضافه شده است. قابلیت‌هایی نظیر ضدعفونی کردن محیط و یا کنترل رطوبت موجود در محل نیز از جمله کارایی‌های کولر گازی‌های پیشرفته به حساب می‌آید. به طور کلی می‌توان گفت کولر گازی با تبخیر مایع مبرد موجود در منبع خود هوای گرم داخل محیط را خنک و مطبوع می‌کند.

هر کولر گازی از دو قسمت پنل و کمپرسور تشکیل شده است. پنل همان قسمت داخلی است که در داخل ساختمان نصب می‌شود و هر کدام از کولر گازی‌ها طراحی خاصی بر روی پنل خود پیاده می‌کنند. کمپرسور قسمت بیرونی و در اصل موتور دستگاه است که در خارج از ساختمان قرار داده می‌شود و کار اصلی را بر عهده دارد که باز هم هر کدام از پنل و کمپرسور دارای چند مدل گوناگون هستند. انواع این مدل‌‎ها را با توجه به قیمت کولر گازی در این نوشته معرفی خواهیم کرد.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

بهترین برندهای کولر گازی

در زمان انتخاب و خرید کولر گازی اولین موردی که مدنظر قرار می‌گیرد، کمپانی سازنده و کشور سازنده آن است. برندهای محبوب و با کیفیت کولر گازی که بیشترین فروش و رضایت را داشته‌اند چندین برند هستند که در این نوشته به شما معرفی می‌کنیم. بیشتر کاربران انتخاب خود را بر اساس برند آن انجام می‌دهند و از این مورد به عنوان مهم‌ترین عامل در کیفیت و قیمت کولر گازی یاد می‌کنند. در حال حاضر برندهای کولر گازی که در بانه ویترین عرضه می‌شود و در اختیار کاربران قرار داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

انواع کولر گازی

کولر گازی دیواری یا اسپلیت

کولرگازی دیواری یا همان اسپلیت، کولر گازی  است که در حال حاضر بیشترین استفاده در بین عموم مردم را دارد از دو بخش پنل و کمپرسور تشکیل شده است. پنل این کولر گازی با ظاهر شکیل در پذیرایی خانه‌ها بر روی دیوار نصب می‌شود. بخش دیگر آن بیرون از ساختمان نصب می‌شود. در اصل کار پنل دیواری وارد کردن هوای خنک به داخل محیط است و کمپرسور کار خارج کردن هوای گرم را از داخل ساختمان به بیرون انجام می‌دهد. این مدل از کولر گازی ظرفیت‌های خاصی دارد، به طوری که حجم‌های بسیار بالا را شامل نمی‌شود.

کولر گازی اسپلیت شامل حجم‌های 12000و 18000و 24000و 30000و 36000 می‌شود. اگر محیطی بسیار بزرگ باشد و هیچ کدام از این سایزها قادر به پوشش آن نباشند لازم است از کولر گازی ایستاده استفاده شود. یا اینکه می‌توان از دو دستگاه کولر گازی اسپلیت استفاده شود تا محیط را تحت پوشش خود قرار داده و هوا را خنک کنند. قیمت کولر گازی دیواری نسبت به انواع دیگر کمتر و در دسترس‌تر است.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

کولر گازی پنجره ای یا یک تکه

این نوع از کولر گازی در سایز کوچک و برای محیط‌های کوچکتر استفاده می‌شود. به طور معمول این مدل از کولر گازی را برای اتاق خواب نصب می‌کنند. نصب کولر گازی پنجره‌ای کار آسانی است. به طوری که قسمتی از کولر گازی داخل ساختمان و قسمتی از آن در خارج از ساختمان قرار می‌گیرد و همانند کولر آبی‌های کوچک در کنار پنجره نصب می‌شود. به این دلیل به این مدل از کولر گازی پنجره ای گفته می‌شود. در زمان خرید کولرگازی پنجره‌ای لازم است حتما متراژ محیطی که در آن نصب می‌شود در نظر گرفته شود به این دلیل که کولر گازی پنجره‌ای برای محیط‌هایی مناسب است که اندازه آن از 50 متر کمتر باشد.

این مدل کولر گازی نیازی به لوله کشی چندانی ندارد و دیزاین منزل شما را به هم نمی‌زند و نسبت به کولر گازی اسپلیت قیمت مناسب‌تری دارد. اما یکی از معایبی که برای این کولر گازی می‌توان بیان کرد تولید صدای آن است و ممکن است به دلیل صدای بلند آن افراد خانواده اذیت شوند.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

کولر گازی ایستاده

همانطور که از اسم این کولر گازی پیدا است، یک پنل ایستاده بزرگ است که کمپرسور در آن قرار گرفته و هم پرتاب باد از طریق همین پنل انجام می‌شود. از مزیت‌های کولر گازی ایستاده قدرت پرتاب باد بسیار بالا و داشتن حجم‌های بالا است. که البته همین امر باعث می‌شود که برای استفاده خانگی زیاد مورد تایید نباشد. کولر گازی ایستاده به دلیل پنل بزرگی که دارد مکان زیادی را اشغال می‌کند. همچنین سر و صدای بیشتری نسبت به کولر گازی اسپلیت ایجاد می‌کند و ممکن باعث اذیت و آزار اعضای خانواده در صورت استفاده خانگی شود. به طور معمول از کولر گازی ایستاده برای محیط های بسیار بزرگ مانند مسجد، تالار،باشگاه و یا شرکت و فروشگاه‌های بزرگ استفاده می‌شود.

این مدل از کولر گازی دارای حجم‌های بالا است و از 36000 تا 80000 را شامل می‌شود. توصیه می‌شود که کولر گازی ایستاده در مکانی نزدیک پنجره قرار داده شود تا بتوان از طریق شیلنگ گرمای تولید شده توسط موتور آن را به بیرون انتقال داد. قیمت کولر گازی ایستاده نسبت به کولر گازی های دیگر بالاتر است.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

کولر گازی پرتابل

کولرگازی پرتابل با کولر گازی اسپلیت از لحاظ شکل ظاهری تفاوت دارد. همچنین موتور کولر گازی پرتابل در همان پنل قرار دارد و به صورت یک تکه است. کولر گازی پرتابل به راحتی قابل حمل است و می‌توان جای آن را تغییر داد و به راحتی آن را با خود به محیط دیگری برد. حتی در بعضی از مدل‌ها کولر گازی پرتابل دارای چرخ برای سهولت جابه جایی است. این نوع از کولر گازی به مدل ایستاده شباهت زیادی دارد با این تفاوت که سایز آنها کوچکتر است و حمل و نقل آن بسیار به آسانی انجام می‌شود. در این مدل از کولر گازی نیز نیاز است که یک لوله از طریق پنجره یا هر مکان دیگری هوای گرم ناشی از کار کمپرسور را به بیرون از محیط انتقال دهد.

انواع موتور کولر گازی

هر کدام از کولر گازی‌ها از یک نوع موتور یا کمپرسور برخوردار هستند. هر یک از انواع موتورها ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به خود را دارند. همچنین هر کدام از این انواع موتور برای استفاده و مکان خاصی مناسب هستند. به طور کلی موتور کولرگازی‌ها به سه نوع پیستونی، اسکرول و روتاری تقسیم بندی می‌شوند. موتور پیستونی با عنوان موتور سنگین و موتور روتاری با عنوان موتور سبک نیز شناخته می‌شوند. در مورد هر کدام از این موتورها توضیحات مختصری ارائه می‌دهیم. با توجه به نوع کمپرسور قیمت کولر گازی نیز تغییر خواهد کرد.

.مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

موتور پیستونی(موتور سنگین)

از پر قدرت‌ترین و البته پر مصرف‌ترین مدل‌های موتور در کولر گازی می‌توان به موتور سنگین یا موتور پیستونی اشاره کرد. شیوه کار کمپرسور پیستونی در کولر گازی مشابه سیلندر در خودرو است. به این گونه که با هر بار رفت و برگشت پیستون مقداری از گاز مبردی که در محفظه کمپرسور قرار دارد به  داخل آن کشیده می‌شود و وارد کمپرسور می‌شود. از این طریق کار دستگاه انجام شده و هوای گرم جای خود را به هوای خنک و مطبوع می‌دهد.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

موتور اسکرول

موتوری با بازدهی بسیار بالا و قدرت فوق العاده که می‌تواند امتیاز بالاترین بازده را به خود اختصاص دهد. همچنین با توجه به کیفیت کار و قدرت آن نسبت به موتورهای دیگر قیمت بالاتری دارد. کارکرد این نوع موتور به شیوه‌ای است که با داشتن دو صفحه مارپیچی که یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک است، زمانی که گاز به داخل هدایت می‌شود، از طریق این صفحه مارپیچ فشرده شده و باعث قدرت هرچه بیشتر این موتور می‌شود. به دلیل کیفیت بالا و قدرتمند بودن آن بیشتر برای مناطق گرمسیری از کولرهای با موتور اسکرول استفاده می‌شود. لازم به ذکر است تنها کولرهای بالای حجم 24000 از موتور اسکرول برخوردار هستند.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

موتور روتاری(موتور سبک)

از جمله موتورهای کولر گازی که مصرف کمتری دارد و سر و صدای کمتری تولید می‌کند است. اما در مقابل قدرت آن نسبت به کمپرسورهای دیگر کمتر است. در موتور روتاری کولرگازی، گاز از دریچه‌ها وارد کمپرسور می‌شود. تیغه‌ها و پره‌ها با سرعت در حال چرخش هستند و گاز با آنها برخورد کرده و با فشار به سمت لوله خروجی پرتاب می‌شود.  این نوع موتور در بازار با نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود. نام‌هایی مانند موتور موشکی یا خوشه‌ای از جمله نام‌های دیگر موتور روتاری هستند.

انواع گاز کولر گازی

بیشتر کولر گازی هایی که در دسترس کاربران قرار دارند یکی از 2 نوع گاز را دارند. گازهایی که کولر گازی‌های موجود دارند، به صورت عمده گاز R22 و گاز R410 هستند. کولر گازی‌هایی که هر کدام از این گازها را دارند ویژگی‌ها و مشخصات خاصی دارند. هم اکنون به بیان ویژگی‌های هر کدام از این گازها می‌پردازیم.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

گاز  R22

این گاز در اغلب مدل‌های کولر گازی قابل استفاده است. معمولا در یخچال‌ها نیز از این گاز استفاده می‌شود. ترکیب گاز R22 از HCFC گرفته شده است که به هیدرو کلورو فلورو کربن معروف است. گاز R22 دارای نوعی ترکیب است که برای لایه اوزون خطرناک است و باعث گرم شدن زمین می‌شود. با این حال در حال حاضر بیشتر شرکت‌ها از این گاز برای محصولات خود استفاده می‌کنند. حتی شرکت‌های معروفی مانند هانیول آمریکا از این گاز برای محصولات خود بهره می‌برد.

گاز  R410

از پر کاربردترین گازهایی که در کولر گازی‌ها استفاده می‌شود، می‌توان از گاز R410 نام برد. این گاز با توجه به مزایایی که داشته از محبوبیت خاصی برخوردار است. از گاز R410 معمولا برای کولر گازی‌های اینورتر و کم مصرف استفاده می‌شود. گنجایش سرما و نگه داری از سرما در گاز R410 نسبت به گاز R22 بسیار بالاتر است. همچنین ماندگاری سرمای تولید شده با گاز R410 نسبت به گاز R22 بالاتر است.

گاز R410A

این نوع گاز در حال حاضر پرکاربردترین گاز در میان تولید کنندگان کولر گازی می‌باشد. با استفاده از این گاز به صورت کاملا خنک و با مصرف انرژی پایین دستگاه کارکرد خود را ارائه می‌دهد. پتانسیل کره زمین برای کشش این نوع گاز بهتر است و نسبت به گاز R22 ضرر بسیار کمتری برای کره زمین دارد. گاز R410A ترکیبی از گازهای R32 و R125 است. قدرت این نوع گاز در ارائه هوای سرد نسبت به هوای گرم بیشتر است.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

گاز R12

استفاده از این گاز برای خنک کننده‌های صنعتی و کولر گازی‌های بزرگ است که کاربرد صنعتی و پرقدرت دارند. گاز R12 امکان زنگ زدگی دستگاه را در کوتاه مدت به دنبال دارد و نیاز است که در استفاده از آن توجه کامل را داشته باشید.

گاز R11

استفاده از گاز R11 در کولرهای گازی شمار بالایی دارد. این نوع گاز کاملا پرقدرت ارائه هوا را به محیط انجام می‌دهد و جزو گازهای چیلر برای خنک کنندگی می‌باشد. همچنین این نوع گاز به صورت غیر سمی و با اشتعال پذیری پایین تولید می‌شود.

گاز R507

در مقایسه با تمامی گازهای معرفی شده در این مطلب، گاز R507 دارای کاربرد کمتری است و در کمترین شرایط از آن استفاده می‌شود. البته قابل ذکر است که این نوع گاز با استفاده از یک نوع روغن با نام روغن ال استر کار می‌کند. همانند انواع گازهای دیگر این نوع گاز را می‌توانید در جرم‌ها مختلفی خریداری کنید.

گاز R502

این نوع گاز امروزه کاربرد زیادی ندارد و کمتر کمپانی برای محصولات خود از آن استفاده می‌کند. البته این نوع گاز نه تنها در کولر گازی بلکه در محصولات دیگری مانند یخچال نیز کاربرد دارد. گاز R502 همانند گاز R22 برای لایه اوزون ضرر دارد و استفاده از ان قدغن شده است.

نکته: به طور کلی در زمان حال در کولر گازی‌های خانگی از گازهای R22 ،R410A و R32 استفاده می‌شود.
مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی بانه ویترین

قابلیت اینورتر و تاثیر آن در مصرف کولر گازی:

تنها موردی که در استفاده از کولر گازی کاربران را اذیت می‌کند مصرف بالای آن است. اگر در تابستان و هوای گرم از کولر گازی به صورت مداوم استفاده شود قطعا مصرف برق به حدی بالا می‌رود که کاربر را دچار مشکل می‌کند. کمپانی‌های تولید کننده کولر گازی برا این مشکل چاره‌ای پیدا کرده اند. از قطعه‌ای به نام اینورتر استفاده می کنند که مصرف کولر گازی را کنترل کرده و باعث کاهش مصرف برق می‌شود. کولرهایی که دارای قطعه اینورتر هستند با عنوان کولر کم مصرف نام گذاری شده‌اند.

در واقع بیشترین مصرف برق در کولر گازی در زمان استارت و شروع به کار آن است. در کولر گازی‌های بدون اینورتر موتور چند وقت یک بار به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می شود. این عمل باعث شده تا در هر بار استارت و شروع به کار کولر گازی میزان مصرف برق دستگاه دوبرابر شود. اما در کولر گازی اینورتر عملیات خاموش و روشن شدن موتور حذف شده و موتور به صورت ثابت و با دور پایین تر در حال کار است و از مصرف برق اضافه برای استارت‌های پی در پی جلوگیری می‌شود. قیمت کولر گازی اینورتر دار نسبت به دیگر کولر گازی‌ها تفاوت چندانی ندارد.

مشخصات وقیمت خرید انواع کولر گازی

کلام آخر

کولر گازی‌‎ها انواع متفاوتی دارند و با توجه به نوع آن و گاز به کار برده شده برای محصول می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. کلیه اطلاعاتی که درباره کولرگازی و آشنایی با آن و موارد مربوط به آن برای خرید کولر گازی نیاز دارید در این نوشته بیان شده است. به طور کلی بانه ویترین قصد دارد تا اطلاعات کامل را در اختیار کاربران قرار دهد تا بتوانند انتخاب و خرید درستی انجام دهند. پیشنهاد می‌شود اگر اطلاعات کاملی در خصوص کولر گازی ندارید و قصد خرید دارید قبل از انجام خرید خود این نوشته را برای اطلاع از مشخصات و قیمت کولر گازی مطالعه کنید.

برای مشاوره رایگان و راهنمایی در خرید کولر گازی مناسب نیازتان میتوانید با کارشناسان بانه ویترین در ارتباط باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش