• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

کولرگازی از لوازم کارآمدی است که برای هر خانه و حتی هر محیط کاری لازم است. این محصول بیشتر به عنوان یک دستگاه خنک‌کننده شناخته می‌شود. اما امروزه تولید این محصول پیشرفته‌تر شده و علاوه بر کارکرد سرمایشی به قابلیت گرمایشی نیز مجهز شده است. برای سهولت در استفاده از کولر گازی و راحتی بیشتر کاربران برای این دستگاه ریموت کنترل تعبیه شده است. ریموت کنترل کولر گازی دکمه‌های زیادی دارد که هر یک از آن‌ها دارای نماد مختص به خود هستند. متعدد بودن دکمه‌ها و نمادهای روی ریموت کنترل موجب می‌شود تا کار با آن دشوار و پیچیده به نظر برسد. اما در حقیقت چنین نیست و تنها با کسب اطلاعات کافی به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. بیشتر نمادهای روی ریموت کنترل کولرهای گازی بین همه برندها یکسان است. سایت بانه ویترین در پست امروز خود راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را منتشر کرده است.

دکمه توربو کولر گازی کجاست

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازیدکمه start یا stop برای خاموش و روشن کردن کولر گازیدکمه mode برای انتخاب حالت کار کولر گازیکاربرد دکمه coolکاربرد دکمه fanکاربرد دکمه dryکاربرد دکمه heatکاربرد دکمه autoکاربرد دکمه ecoدکمه temp برای تنظیم کردن درجه حرارت دمای محیط کاربرد دکمه turbo یا jet cool کاربرد دکمه ac fan speedکاربرد دکمه ac timer settingکاربرد دکمه swing controlکاربرد دکمه quite modeکاربرد دکمه resetکاربرد دکمه cleanکاربرد دکمه sleepجمع‌بندی

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

اگر کولر گازی خود را تازه خریداری کرده‌اید، حتما به موجب دکمه‌های زیاد و نمادهای پیچیده‌ای که روی ریموت کنترل آن قرار دارند با به کارگیری آن مشکل دارید. کولر گازی یک سیستم تهویه مطبوع با قابلیت‌های زیاد است از این رو کنترل آن دکمه‌های زیادی دارد که هر کدام برای یکی از قابلیت‌های دستگاه به کار می‌روند. قیمت خرید کولر گازی به قدری زیاد است که انسان بدون آگاهی کامل از دست زدن و دست‌کاری کردن آن هراس دارد. زیرا می‌ترسد با فشار دادن یک دکمه، دستگاه را خراب کند. بله دقیقا همین طور است. چنانچه در مورد ریموت کنترل کولر گازی و نحوه کار با آن اطلاع نداشته باشید، ممکن است موجب برهم زدن تنظیمات دستگاه و حتی ایجاد اختلال در عملکرد آن شوید. این مطلب به عنوان راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی، می‌تواند برای شما مفید واقع شود در ادامه ما را همراهی کنید.

دکمه ریست کولر گازی بر روی ریموت کنترل

دکمه start یا stop برای خاموش و روشن کردن کولر گازی

روی ریموت کنترل کولر گازی دکمه‌ای با نوشته start یا stop را مشاهده می‌کنید. این دکمه جهت روشن کردن یا خاموش کردن دستگاه به کار می‌رود. این دکمه در بیشتر ریموت‌ کنترل‌ها به رنگ قرمز است. باید به این نکته توجه داشته باشید که هر بار با روشن شدن کولر گازی، فعالیت دستگاه با همان تنظیماتی که روی آن دستگاه را خاموش کرده بودید، آغاز می‌شود.

 

دکمه mode برای انتخاب حالت کار کولر گازی

مهمترین و پرکاربردترین دکمه روی ریموت کنترل کولر گازی، دکمه mode است. دکمه mode برای تنظیم کارکرد دستگاه روی حالت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دکمه در ریموت کنترل همه برندها وجود دارد و برای تنظیم عملکرد دستگاه در 5 حالت مختلف به کار می‌رود. حالت‌های cool، fan، dry، heat و auto در کولر گازی به وسیله دکمه mode و تنها با هر بار فشار دادن، تنظیم خواهند شد. البته نشانه‌ها و نمادهایی که برای هر یک از این حالت‌ها روی ریموت کنترل یا روی نمایشگر دستگاه نشان داده می‌شوند در برندهای مختلف متفاوت است.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

کاربرد دکمه cool

برای دکمه cool در ریموت کنترل و همچنین نمایشگر کولر گازی از دانه برف به عنوان نماد استفاده می‌شود. این دکمه به منظور فعال‌سازی قابلیت خنک‌کنندگی دستگاه به کار می‌رود. دکمه cool کارکرد سرمایشی دستگاه را فعال می‌کند و فقط برای تابستان، استفاده دارد.

 

کاربرد دکمه fan

با فشار دادن دکمه fan، کندانسور کولر گازی خاموش و روی کارکرد فن قرار می‌گیرد. فعال کردن این حالت علاوه بر اینکه دمای محیط را ثابت و خنک نگه می‌دارد، سبب می‌شود تا میزان مصرف انرژی دستگاه نیز کاهش یابد. توجه داشته باشید که دکمه fan قدرت سرمایشی و خنک‌کنندگی محیط را ندارد. این دکمه تنها با فعال کردن فن امکان جابه‌جایی و گردش مداوم هوا را فراهم می‌سازد و به این طریق دمای خنک و کم محیط را با به وزش درآوردن نسیم، ثابت و مطلوب نگه می‌دارد. البته به یاد داشته باشید که نمی‌توانید دمای محیط را در حالت فن، تنظیم نمایید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی جنرال
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی جنرال
 

کاربرد دکمه dry

یکی دیگر از قابلیت‌های کولر گازی، رطوبت‌گیری است. بنابراین روی ریموت کنترل کولر گازی دکمه dry با نماد قطره آب را مشاهده می‌کنید. این قابلیت برای مناطقی که رطوبت بالایی دارند بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود. هنگامی که دکمه dry را فشار می‌دهید، دستگاه روی حالت رطوبت‌گیری یا کارکرد خشک قرار می‌گیرد. فعال کردن dry، فن‌های دستگاه را به کار انداخته و رطوبت اضافی موجود در هوا را می‌گیرد در این حالت فن داخلی کولر گازی با کمترین سرعت ممکن و بسیار کند، فعالیت خواهد کرد.

 

کاربرد دکمه heat

Heat در لغت به معنی داغ است. دکمه heat با نماد خورشید روی ریموت کنترل کولر گازی برای به کار انداختن کارکرد گرمایشی دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکمه heat سیستم گرمایشی دستگاه را راه‌اندازی می‌کند و تنها برای فصل‌های سرد سال کاربرد دارد.

 

کاربرد دکمه auto

کارکرد خودکار کولر گازی را با دکمه auto فعال نمایید. کنترل دما و تهویه هوای محیط از راه دور از طریق فشار دادن این دکمه فعال می‌شود. دکمه auto عملکرد و کار دستگاه را با توجه به تنظیماتی که از قبل برای آن صورت گرفته، فعال می‌کند. کارکرد کولر گازی در حالت auto، براساس تشخیص دمای محیط تنظیم می‌شود در این حالت دستگاه میزان دمای محیط را اندازه‌گیری کرده و با توجه به آن، سیستم سرمایشی یا گرمایشی خود را تنظیم می‌‍کند.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

کاربرد دکمه eco

برای ریموت کنترل‌های مدرن و جدید، دکمه eco تعبیه شده است. این دکمه ایجاد سازگاری بین سیستم سرمایشی و گرمایشی را با محیط زیست فراهم می‌سازد. دکمه eco برای کولرهای گازی ک از تکنولوژی اینورتر بهره می‌برند به کار گرفته شده است. وقتی دکمه eco را فشار می‌دهید، کمپرسور و فن کولر گازی، مصرف انرژی خود را پایین آورده و در این حالت دمای محیط را به بهترین شکل ممکن به حد مطلوب می‌رسانند.

 

دکمه temp برای تنظیم کردن درجه حرارت دمای محیط

دکمه temp تنظیم‌کننده درجه حرارت هوا است یعنی برای کم یا زیاد کردن دمای محیط از آن استفاده می‌شود. البته برخی از کولرهای گازی برای افزایش یا کاهش دمای محیط روی ریموت کنترل خود از دکمه‌هایی با نماد + و – یا فلش‌های رو به پایین و بالا استفاده می‌‎کنند.

 

 کاربرد دکمه turbo یا jet cool

دکمه turbo یا jet cool برای استفاده از بیشترین نیرو و قدرت کولر گازی برای گرم کردن یا سرد کردن محیط، استفاده می‌شود. وقتی دکمه turbo یا jet cool را فشار می‌دهید قابلیت خنک‌سازی سریع یا گرم‌سازی سریع (بسته به کارکرد دستگاه) برای 30 دقیقه، شروع به کار می‌کند. کارکرد دستگاه در این حالت بدون توجه به میزان دما و درجه حرارت محیط، 30 دقیقه بیشترین توان دستگاه را به کار گرفته و دمای محیط را مقدار زیادی پایین می‌آورد یا بالا می‌برد. این قابلیت بعد از گذشت 30 دقیقه به طور خودکار متوقف شده و عملکرد دستگاه به حالت اولیه باز می‌گردد.

قابلیت توربو در ریموت کنترل کولر گازی

 کاربرد دکمه ac fan speed

سرعت فن کولر گازی را می‌توان با فشار دادن دکمه ac fan speed در چهار حالت کم یا زیاد یا متوسط یا نامنظم تنظیم کرد.

 

کاربرد دکمه ac timer setting

دکمه ac timer setting برای تنظیم خاموش و روشن شدن دستگاه به طور خودکار استفاده می‌شود. یعنی با فشار دادن این دکمه می‌توانید زمان خاموش یا روشن شدن کولر گازی را در بازه زمانی دلخواه تنظیم نمایید.

 

کاربرد دکمه swing control

برای این که چرخش پره‌های کولر گازی را در مسیر بالا و پایین تنظیم کنید تنها لازم است دکمه swing control را فشار دهید. این دکمه تنظیمات دمپر کولر گازی را به صورت خودکار امکان پذیر می‌کند.

 

کاربرد دکمه quite mode

دکمه quite mode کارکرد بی‌سر و صدای دستگاه را تنظیم کرده و سرعت فن را کاهش می‌دهد.
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ایوولی
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ایوولی

کاربرد دکمه reset

دکمه reset برای ریست کردن کولر گازی به کار می‌رود. زمانی که عملکرد کولر گازی مختل شود یا دستگاه یکی از کدهای خطا را نشان دهد با فشار دادن این دکمه می‌توانید دستگاه را ریست کرده و مشکل پیش آمده را برطرف نمایید. دکمه reset تنظیمات دستگاه را به حالت کارخانه باز می‌گرداند.

 

کاربرد دکمه clean

دکمه clean قابلیت تمیزکنندگی خودکار کولر گازی را فعال می‌کند. با فشار دادن این دکمه دستگاه به طور خودکار اپراتور داخلی را تمیز کرده و به این طریق از رشد و تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها در آن جلوگیری می‌کند.

 

کاربرد دکمه sleep

دکمه sleep قابلیت خواب راحت را فعال می‌کند. قابلیت خواب راحت شرایطی ایده‌آل از نظر دمایی را برای داشتن خوابی راحت و آرام در طول شب فراهم می‌کند. دکمه sleep کار سیستم سرمایشی دستگاه را در طول شب به گونه‌ای تنظیم می‌کند که هر یک ساعت، یک درجه دمای محیط افزایش یابد تا از سرد شدن زیاد محیط در طول شب جلوگیری شود. چنانچه قابلیت گرمایشی کولر گازی فعال باشد، عملکرد دستگاه طوری تنظیم می‌شود تا هر یک ساعت، دو درجه دمای محیط کاهش یابد تا این گونه مانع از گرم شدن زیاد محیط شد. حالت کار دستگاه با این شرایط پس از 7 ساعت به اتمام رسیده و اتوماتیک‌وار دستگاه خاموش می‌شود.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

جمع‌بندی

احتمالا بیشتر افرادی که تازه کولر گازی خریده‌اند، طرز کار با ریموت کنترل آن را بلد نیستند به همین دلیل راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را در پست امروز خود منتشر کردیم. ریموت کنترل کولر گازی طراحی پیچیده‌ای دارد. زیرا قابلیت‌های به کار رفته در این دستگاه گسترده هستند و برای هر یک از آن‌ها دکمه‌ای مخصوص با نماد و کلمات مختص آن، تعبیه شده است. این گستردگی سبب می‌شود تا فرد دچار اشتباه شده و با فشار دادن یک دکمه تنظیمات دستگاه را تغییر دهد. بنابراین حتما سعی کنید که طرز کار با ریموت کنترل دستگاه خود را یاد بگیرد. ریموت کنترل کولرهای گازی برندهای مختلف با هم تفاوت‌هایی دارد اما به طور کلی برخی از دکمه‌ها در همه ریموت کنترل‌ها یکسان و مشابه هستند که در مطلب بالا از آن‌ها نام بردیم. امیداوریم این پست برای شما مفید بوده باشد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس
مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس

مقایسه کولر گازی ایوولی و هایسنس کولرهای گازی یکی از برجسته ترین محصولاتی هستند که در دهه جدید مخاطب‌های زیادی را به خود جذب می‌نمایند. این کولرها با وجود قابلیت‌های بی‌نظیری که دارند، روز به روز  سبب افزایش آسایش و راحتی مصرف کنندگان می‌شوند. سیستم‌های...

اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟
اگر کولر گازی روشن نشود، چه مواردی نیاز به بررسی دارد؟

اگر کولر گازی روشن نشود احتمالا شما هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی خود مواجه شده اید. این امر در روز های گرم تابستان می تواند بسیار اذیت کننده و مشکل ساز باشد. کولر گازی ها به دلیل عملکرد پیوسته و طولانی مدتی که...

اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟
اگر کولر گازی آب بدهد، چه اقداماتی باید انجام شود؟

اگر کولر گازی آب بدهد  کولر گازی ها  نقش بسیار مهمی را در تنظیم دمای محیط ایفا می کنند. امروزه اهمیت و ضرورت استفاده از این دستگاه ها برای متعادل کردن دمای منزل و سایر محیط ها بر کسی پوشیده نیست. اما استفاده مداوم از...

مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس
مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس

بررسی و مقایسه کولر گازی ایوولی با جی پلاس کولر گازی ایوولی و جی پلاس دو برند معروف با ویژگی‌های متفاوت هستند. ایوولی با فناوری‌های پیشرفته مانند اینورتر و کم مصرفی انرژی معروف است، در حالی که جی پلاس با کیفیت ساخت بالا و عملکرد...

آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده
آموزش نصب و کار با کولر گازی ایستاده

روش نصب کولر گازی ایستاده آیا نصب کولر گازی ایستاده پیچیده است؟ اینکه چه ابزارهایی باید آماده شوند، سوالاتی هستند که بسیاری از مشتریان به آن علاقه دارند. در مقاله زیر کارشناسان بانه ویترین می‌خواهند دستورالعمل نصب کولر گازی استاندارد ایستاده را ارائه دهند. ما...

آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل
آموزش نصب و کار با کولر گازی پرتابل

آموزش نصب کولر گازی پرتابل سیستم‌های تهویه مطبوع قابل حمل محبوب ترین راه‌حل در تابستان 2020 هستند. با طراحی جمع و جور و راحت، نصب و راه‌اندازی بدون نیاز به استخدام برق مانند سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار ساده است. بانه ویترین دستورالعمل‌های دقیقی را...

مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت
مقایسه کولرگازی پرتابل با اسپیلت

مقایسه کولرگازی پرتابل و اسپلیت در دنیای امروزی، با توسعه فناوری‌های سرمایشی، گزینه‌های متعددی برای تأمین آسایش حرارتی در منازل، دفاتر و فضاهای تجاری وجود دارد. از جمله این گزینه‌ها کولرهای گازی پرتابل و کولرهای گازی اسپلیت است که هر کدام ویژگی‌ها و مزایا منحصر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش