• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
تفاوت بین قهوه ساز های قوری مانند و اسپرسو

تفاوت بین قهوه ساز های قوری مانند و اسپرسو ساز، یکی از سوال های اصلی افراد علاقه مند به قهوه و انواع آن است. اسپرسو سازها همانطور که از نام آن ها مشخص است در تهیه اسپرسو کاربرد دارند. اگر شما هم به این نوشیدنی علاقه مند باشید، مطمئنا می دانید که اسپرسو، نوعی از روش دم کردن قهوه است. اسپرسو سازها، با روش های مخصوص قهوه را دم می کنند.

قیمت قهوه ساز

قهوه ساز، طیف وسیعی از دستگاه های متفاوت است که برای دم کردن قهوه کاربرد دارند. با خرید از بانه می توانید قهوه ساز و اسپرسو ساز اصل و با کیفیت را در کوتاه ترین زمان، درب منزل تحویل بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا با تفاوت های اصلی بین قهوه سازهای قوری مانند و اسپرسوساز، به طور کامل آشنا شوید.

 

قیمت قهوه ساز

آشنایی با قهوه سازهای قوری مانند و انواع آن

تفاوت بین قهوه ساز های قوری مانند و اسپرسو: شناخت قهوه ساز یکی از نیاز های اولیه کسانی است که به قهوه و انواع آن علاقه بسیاری دارند. قهوه سازها در مدل ها و طرح های متنوعی در بازار، موجود هستند. اگر شما، از آن دسته افرادی هستید که صبح خود را با نوشیدن قهوه شروع می کنید، پس باید بدانید که داشتن یک قهوه ساز یکی از نیاز های اصلی شما محسوب می شود.

اسپرسو ساز خانگی ارزان

قهوه سازهای قوری مانند یا همان قطره ای شامل مدل های متنوعی هستند که هر کدام ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی دارند. اصول کلی قهوه ساز های قطره ای به گونه ای است که با گرم کردن آب و چکاندن آن روی تفاله، قهوه را دم می کنند. از نمونه قهوه سازهای قوری مانند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1.     موکاپات

این نمونه از قهوه ساز که محبوبیت زیادی دارد؛ در حقیقت نوعی اسپرسو ساز دستی بوده که شامل چند قسمت می شود. ساختار کلی موکاپات به گونه ای است که در قسمت زیرین آن آب سرد و در محفظه بالایی، محل قرار گیری قهوه قرار دارد.

برای دم کردن قهوه با استفاده از موکاپات، ابتدا دستگاه را روی شعله کم قرار می دهیم. بعد از جوش آمدن، آب به قسمت توری دارای قهوه منتقل و سپس با فشار، به قسمت محفظه داخلی حرکت می کند. با اتمام آب سرد موجود در دستگاه، قهوه شما آماده نوشیدن است.

2.      قهوه جوش ترک

قهوه جوش های ترک نوعی قوری مخصوص برای قهوه ترک محسوب می شوند. از این قوری فقط برای دم کردن نوع خاصی قهوه می توان استفاده کرد. این نمونه قهوه ساز در انواع جنس های مختلف موجود است که از نمونه های آن می توان به روی، برنجی و مسی اشاره کرد. قهوه حاصل از قهوه سازهای ترک، بسیار خوش عطر و با کف فراوان می باشد.

3.     فرنچ پرس

فرنچ پرس یکی از دستگاه های جدید قهوه ساز امروزی است که در انواع مدل ها و طرح های متفاوت موجود است. بیشتر فرنچ پرس ها، در دو نوع شیشه ای و استیل بوده و طعم و عطر قهوه در هر مدل از این دستگاه، یکسان می باشد.

اسپرسو ساز خانگی ارزان

آشنایی با اسپرسو ساز و انواع آن

تفاوت بین قهوه ساز های قوری مانند و اسپرسو: بی شک اگر بخواهیم، یکی از محبوب ترین دستگاه های قهوه ساز را نام ببریم، دستگاه اسپرسو ساز، گزینه اول خواهد بود. روش دم کردن قهوه در اسپرسو ساز با سایر دستگاه های قهوه ساز متفاوت است. اسپرسو ساز در مدل های متنوع و با کاربردهای یکسان در بازار موجود بوده و هر یک ویژگی های متفاوتی دارند. از نمونه اسپرسو سازهای محبوب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1.     اسپرسو ساز خانگی

این نمونه از اسپرسو سازها به صورت نیمه خودکار و یا تمام خودکار موجود هستند. از برخی از مدل های اسپرسو سازهای خانگی، جهت تهیه قهوه در کافی شاپ ها استفاده می شود. از نمونه های آن می توان به اسپرسو سازهای نیمه اتوماتیک اشاره کرد.

اسپرسو ساز های نیمه اتوماتیک دارای یک پمپ، جهت هدایت آب به سمت قهوه هستند. زمان تولید و استخراج قهوه در آنها باید به صورت دستی تنظیم شود.

اسپرسو ساز

 نوع تمام اتوماتیک این دستگاه نیز در بازار موجود بوده و کاملا خودکار است. بدین ترتیب که برای تهیه یک اسپرسو غلیظ، تنها باید دکمه روشن آن را فشرده تا دستگاه به طور خودکار، زمان تولید قهوه را تنظیم کند.

2.     اسپرسو ساز صنعتی

دستگاه های اسپرسو ساز صنعتی، به صورت فوق اتوماتیک در بازار موجود هستند. نحوه کار این نمونه از دستگاه ها به صورتی است که تمام مراحل تولید و استخراج قهوه،  به صورت خودکار و توسط دستگاه تنظیم می شود.

3.     اسپرسو ساز دستی

اسپرسو سازهای دستی یا همان موکاپات، نوعی دستگاه کلاسیک دستی برای افراد علاقه مند به اسپرسو هستند. این دستگاه کوچک، به راحتی نیاز مداوم شما به اسپرسو را در هر زمان برطرف می کند. کارکرد آسان و قابل حمل بودن، از مزیت های اصلی این دستگاه محسوب می شوند.

اسپرسو ساز

 تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

تفاوت بین قهوه ساز های قوری مانند و اسپرسو: به طور کلی نحوه عملکرد قهوه ساز با اسپرسو ساز کاملا متفاوت است. اگر بخواهیم نحوه عملکرد هر دو دستگاه را به طور خلاصه بیان کنیم، باید اشاره داشت که اسپرسو سازها باعث عبور کردن آب جوش از میان پودرهای قهوه می شوند.

فشار حاصل برای عبور آب جوش در هر دستگاه، دارای میزان و منشا متفاوت است. در قهوه سازهای معمولی و قوری مانند، آب جوش به سمت پودر قهوه جریان پیدا کرده و سپس قهوه دم کشیده، توسط فشار حاصل به داخل محفظه منتقل می شود.

اسپرسو ساز بانه

علاوه بر نحوه عملکرد کلی، این دو دستگاه در میزان پودر شدن قهوه، نوع کاربری و مدت زمان دم کشیدن قهوه نیز باهم متفاوت اند. به طور مثال مدت زمان دم کشیدن قهوه در اسپرسو سازها کمتر از قهوه سازهای معمولی است.

در ضمن، باید خاطر نشان کرد که تفاوت اصلی این دو دستگاه، در قیمت آنها است. قهوه سازهای قوری مانند و معمولی از قیمت منصفانه تری برخوردار بوده و اغلب افراد می توانند به راحتی نمونه دلخواه خود را تهیه کنند؛ اما در مقابل اسپرسو سازها در مدل های مختلف، از قیمت بالاتری برخوردار هستند، به طوری که اغلب افراد برای استفاده روزمره کمتر به سراغ این دستگاه می روند.

البته در مقایسه این دو محصول  یک تفاوت مهم دیگر هم وجود دارد که آن قیمت  بین  اسپرسو سازها و قهوه سازهای قوری است.  قهوه سازهای قوری و معمولی معمولا با قیمت مناسب‌تری در بازار عرضه می‌شوند، که این امکان را به افراد می‌دهد تا راحتی نمونه دلخواه خود را انتخاب و خرید کنند.  از طرفی، اسپرسو سازها در مدل‌های گوناگونی وجود دارند که قیمت بالاتری نیز دارند و البته  برای استفاده روزمره  بسیاری از مصرف‌کنندگان مقرون به صرفه نیست. در واقع تفاوت قیمت  بین این دو محصول در تصمیم گیری خریداران تاثیر بسیاری دارد.

جمع بندی بر تفاوت بین قهوه ساز های قوری مانند و اسپرسو

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان است. روش های دم کردن قهوه، به نوع آن و دستگاه مورد استفاده بستگی دارند. به طور کلی قهوه سازها طیف متنوعی از دستگاه های مختلف را شامل می شوند که شما می توانید با مراجعه به سایت بانه ویترین به انواع مدل های آنها دسترسی داشته و به صورت آنلاین، خرید از بانه را تجربه کنید. در این مطلب سعی کردیم تا به طور کامل شما را با قهوه سازهای قوری مانند و اسپرسوساز آشنا کرده و تفاوت آن ها را بیان کنیم.

جهت خرید از بانه ویترین و دریافت قیمت و مشاوره، با ما تماس بگیرید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد
تکنولوژی‌ نوین در فرتوکارهای امروزی و تاثیر آن در عملکرد

اجاق های قدیمی با فرهای بزرگ خود، از سال ها پیش در خانه ها حضور داشتند؛ اما با روی کار آمدن گازهای صفحه ای، آن ها کم کم کنار گذاشته شدند. پس از آن، فرهای کوچک و مستقل، وارد بازار گشتند. این فرها نیاز مصرف...

تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف
تجربه های مشتریان با استفاده از قهوه ساز های مختلف

استفاده از قهوه ساز های مختلف: قهوه یکی از نوشیدنی های مورد علاقه اکثر افراد در سراسر دنیا است. این نوشیدنی خوشمزه و انرژی زا، به روش های متعددی درست می شود و روش دم کردن هر نوع آن متفاوت می باشد. برای این منظور...

استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار
استفاده از قهوه ساز در محیط‌های تجاری و دفاتر کار

امروزه در دنیا بیشتر مردم از قهوه استفاده می کنند. تعداد بسیار اندکی از مردم می توانند روز خود را بدون یک فنجان قهوه داغ اول صبح شروع کنند. برای گذراندن روز کاری مفید، بسیاری از مردم در طول روز، چندین فنجان قهوه می نوشند....

چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟
چگونه قهوه ساز مناسبی برای خانه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب قهوه ساز مناسب: امروزه قهوه از نوشیدنی های محبوب و پرطرفدار در جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد، صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنند و در میانه روز نیز با استفاده از این نوشیدنی انرژی می گیرند. از جمله...

فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    
فرتوکار با بهترین امکانات، انتخاب مدل مناسب برای خانه شما    

فرتوکار با بهترین امکانات: بسیاری از افراد به دلیل محدودیت فضا در آشپزخانه، از خرید برخی از لوازم برقی بزرگ و جاگیر مانند مایکروفر خودداری می کنند. فرهای توکار یکی از جدیدترین محصولات در بازار لوازم خانگی هستند که قابلیت نصب درون کابینت و دیوار...

فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد
فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد

فرهای توکار، از جمله تجهیزات پرکاربرد آشپزخانه محسوب می ‌شوند. شرکت ‌های مختلف، انواع مدل ‌های فر توکار  را تولید و به بازار عرضه می ‌کنند. این نوع دستگاه ها، قابلیت های مختلفی دارند که امکان آشپزی ساده و آسان را برای خانواده ها به...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش