• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن

تلویزیون یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت است. این وسیله که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشد، مانند دیگر وسایل الکترونیکی احتمال خرابی دارد. جهت پیشگیری از بروز مشکل و خرابی در این وسیله، باید با نکات حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون آشنا باشید. اطلاع از این نکات و رعایت آن ها در کار با تلویزیون، به افزایش طول عمر دستگاه و عدم نیاز به تعمیر آن کمک می کند. با این مطلب از بانه ویترین همراه باشید تا با نکات مهم کار با تلویزیون جهت افزایش طول عمر آن آشنا شوید.

تلویزیون سامسونگ Ru8000

نکات کلیدی و کاربردی برای نگهداری صحیح تلویزیون بانه

تصور بیشتر افراد در مورد عمر مفید یک وسیله، آخرین زمانی است که وسیله از کار افتاده و دیگر قابل استفاده نیست؛ در حالی که عمر مفید در مورد هر شی یا وسیله معنای متفاوتی دارد. در مورد اشیای الکترونیکی به خصوص تلویزیون، عمر مفید زمانی است که دستگاه کارایی اولیه خود را ندارد. زمانی که عمر مفید تلویزیون شما به پایان می رسد، هنوز کار می کند؛ اما کیفیت آن نسبت به روزهای اول پایین تر است. بسته به برند و نوع تلویزیون، کاهش کیفیت گاهی در روشنایی، گاهی در کیفیت تصویر و موارد مشابه دیگر اتفاق می افتد.

 لیست قیمت تلویزیون ارزان در بانه

قبل از خواندن ادامه ویژگی های محصول لطفا به نکته کلیدی زیر توجه کنید: برای اطلاع از قیمت تلویزیون و خرید تلویزیون مد نظر خودتان، از جدول و لیست زیر می توانید استفاده کنید هر کدام را که نیاز دارید کلیک کنید، وارد دسته بندی مربوطه خواهید شد.
 تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ تلویزیون سونی
تلویزیون ال جی 55 اینچ تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تلویزیون سونی 65 اینچ
تلویزیون ال جی 49 اینچ تلویزیون 50 اینچ سامسونگ تلویزیون سونی 55 اینچ
تلویزیون ال جی 43 اینچ تلویزیون سامسونگ 49 اینچ تلویزیون سونی 49 اینچ
تلویزیون ال جی 32 اینچ تلویزیون سامسونگ 43 اینچ تلویزیون سونی 43 اینچ
تلویزیون سامسونگ 32 اینچ
لیست برندهای دیگر تلویزیون بانه ویترین یکی از بزرگترین مرجع های خرید تلویوزیون از بانه، به شما تضمین می دهد کمترین قیمت را ارائه میدهد.

عمر مفید تلویزیون ها بسته به شرایط نگهداری از تلویزیون متفاوت است. اگر به خوبی از دستگاه خود مراقبت کنید و تمام نکات ایمنی در کار با آن را در نظر داشته باشید، عمر مفید تلویزیون بالا خواهد رفت. البته نکات و راهکارهایی هم وجود دارند که با رعایت آن ها، می توان عمر مفید تلویزیون را افزایش داد. برخی از مهم ترین نکات نگهداری صحیح تلویزیون جهت بالا بردن عمر و زمان استفاده از آنرا در ادامه خواهیم گفت.

نصب توسط نمایندگی، شرط نگهداری صحیح تلویزیون بانه ارزان

  • نصب دستگاه توسط نمایندگی های مجاز

اولین و مهم ترین نکته به منظور نگهداری صحیح تلویزیون، نصب دستگاه توسط نمایندگی مجاز است. نصب تلویزیون، اولین قدم در استفاده از این وسیله می باشد و اگر توسط نماینده مجاز برند انجام نشود؛ احتمال بروز هر مشکلی در عملکرد دستگاه وجود دارد. نصب وسایل الکترونیکی توسط نمایندگی های مجاز، امکان استفاده از گارانتی دستگاه در زمان خرابی را نیز فراهم می کند.

  • مطالعه دقیق دفترچه راهنما

یکی دیگر از نکات مهم در نگهداری صحیح تلویزیون، مطالعه دقیق دفترچه راهنما پیش از روشن کردن و استفاده از دستگاه است. در دفترچه راهنما، تمام نکات ایمنی و لازم در مورد کار با تلویزیون مشخص می شوند. اطلاع از این نکات، کمک می کند که از تلویزیون خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

  تلویزیون ال جی 77G2  

خرید ال ای دی سامسونگ همراه با محافظ برق

  • استفاده از محافظ برق

یکی از نکات بسیار مهم در کار با تلویزیون ها، استفاده از محافظ برای کار با این دستگاه ها است. نه فقط در مورد تلویزیون، بلکه در مورد تمام لوازم الکترونیکی، نصب محافظ برق در مسیر برق دستگاه ضرورت دارد. این کار مانع اثر مخرب نوسانات برق بر تلویزیون شما می شود. استفاده از محافظ برق به خصوص در مناطق شرجی که نوسان برق در آن ها زیاد رخ می دهد، اهمیت زیادی دارد. بهترین مدل های محافظ برق را می توانید از بانه ویترین خریداری کنید.

  • قرار دادن در محل مناسب

به منظور نگهداری صحیح تلویزیون باید این دستگاه را در محل مناسب قرار داد. نزدیکی به لوازم گرمایشی و سرمایشی باعث آسیب به دستگاه می شود. گرما و لوازم گرمایشی قطعات داخلی را ذوب می کنند و از خنک شدن قطعات در زمان خاموشی جلوگیری می نمایند. مجاورت با دستگاه های سرمایشی نیز باعث تعریق فضای گرم داخل تلویزیون می شود و به قطعات داخلی این دستگاه آسیب می زند. دوری از تابش مستقیم آفتاب و قرار دادن در جایی خارج از مسیر باد کولر، دو نکته مهم در انتخاب جای قرارگیری تلویزیون در خانه هستند.

  • کندن برچسب ها

یکی دیگر از نکات مهم در نگهداری صحیح تلویزیون که کمتر کسی به آن توجه می کند، کندن برچسب های دستگاه است. بسیاری از افراد در این مورد کوتاهی می کنند و برچسب و پلاستیک تلویزیون خود را تا مدت زمان طولانی از دستگاه جدا نمی کنند. این موضوع به خصوص زمانی که برچسب نزدیک به دریچه تهویه دستگاه باشد، مانع جریان هوا در داخل تلویزیون و باعث گرمای بیش از حد می شود.

نگهداری صحیح تلویزیون با رعایت نکاتی مهم

  • تمیزکاری به موقع

از دیگر نکاتی که به مراقبت از تلویزیون و افزایش عمر مفید آن کمک می کند، تمیزکاری به موقع دستگاه است. نفوذ گرد و خاک به بخش های داخلی تلویزیون باعث خرابی برد و قطعات الکترونیکی می شود. به منظور جلوگیری از بروز این مشکل، بخش پشتی تلویزیون باید روزانه تمیز شود. به علاوه تلویزیون نزدیک درهای ورودی و پنجره قرار نگیرد.

  • جلوگیری از ضربه خوردن

نکته مهم دیگر در نگهداری صحیح تلویزیون، جلوگیری از ضربه خوردن این وسیله است. دقت کنید که حتی کوچک ترین ضربه هم می تواند پیکسل های تلویزیون را بسوزاند. اگر کودکی در خانه دارید، مراقب باشید تا در زمان بازی به تلویزیون ضربه ای وارد نکند. به علاوه، از نصب تابلو یا مجسمه بالای تلویزیون خودداری کنید تا با افتادن ناخودآگاه، به تلویزیون آسیبی نزنند.

  تلویزیون سونی مدل OLED A80K  

خرید تلویزیون ارزان و نحوه تمیز کردن آن 

همان طور که گفته شد، تمیز کردن به موقع تلویزیون تاثیر زیادی در حفظ سلامت این دستگاه دارد. تمیزکاری به موقع، جلوگیری از نفوذ خاک به دستگاه و غیره، طول عمر دستگاه را افزایش می دهد. البته تمیز کردن تلویزیون اصولی دارد که باید به آن ها توجه کرد. در غیر اینصورت احتمال خرابی دستگاه در اثر این کار بالا می رود. یکی از این نکات، استفاده از پاک کننده های مناسب است.

برای تمیز کردن تلویزیون نباید از شیشه پاک کن، به خصوص به صورت مستقیم استفاده کرد. استفاده از دستمال زبر برای تمیز کردن شیشه و سشوار برای گرد و خاک بخش پشتی ممنوع است. اسپری های الکلی روی شیشه لکه های ماندگار ایجاد می کنند و نباید از آن ها استفاده شود. بهترین پارچه برای تمیز کردن تلویزیون، دستمال نرم و پارچه ضد استاتیک است.

خرید اینترنتی تلویزیون

لازمه نگهداری صحیح تلویزیون، آشنایی با نکاتی است که به مراقبت از این وسیله کمک می کنند و عمر مفید آن را افزایش می دهند. البته برای داشتن یک تلویزیون با عمر مفید، خرید بهترین نوع این دستگاه هم اهمیت زیادی دارد. انواع برندهای اورجینال تلویزیون با مناسب ترین قیمت را می توانید از بانه ویترین خریداری کنید. با خرید از بانه ویترین علاوه بر دسترسی به محصولات اورجینال، امکان دریافت مشاوره جهت خرید بهترین محصولات هم وجود دارد. برای اطلاع از فر توکار می توانید مقاله فرتوکارهای هوش مصنوعی چگونه آینده آشپزی در خانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد را نیز مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانه ویترین در رسانه ها

راهنمای خرید تلویزیون: از HD تا K8، چه تفاوت هایی وجود دارد؟ به گزارش اطلاع نیوز بانه ویترین ( https://banehvitrin.com ) یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع تلویزیون است که برندهای معتبر را با قیمت های مقرون به صرفه به شما تقدیم می کند....

تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟
تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟

  شاید به نظر خرید تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگتر، مناسب ترین گزینه باشد اما در این مطلب، قصد داریم این باور را بیشتر بررسی کنیم. سوال ما این است که آیا واقعا خرید تلویزیون های فوق‌العاده بزرگ می تواند منطقی باشد؟ هنگام خرید تلویزیون باید...

آخرین تکنولوژی های تلویزیون چه تغییراتی در بازار ایجاد کرده است؟

آخرین تکنولوژی های تلویزیون: مدت زمان زیادی از تلویزیون های کمدی با بدنه طرح چوب و تصویر برآمده، می گذرد. می توان گفت از بیست سال پیش تا به امروز، شاهد یک تکامل در تکنولوژی تلویزیون ها بوده ایم. البته این تکامل به تنهایی یک...

نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ
نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ

اتصال تلویزیون به لپ تاپ یکی از امکانات تلویزیون‌های هوشمند است که باعث وصل شدن تلویزیون به لپ تاپ و سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌شود. تماشای فیلم، کار کردن بر روی صفحه نمایش کوچک لپ تاپ و اجرای بازی بر روی لپ تاپ و… شاید برای...

چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ
چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که یکی از آنها امکان نصب برنامه بر روی تلویزیون است. در واقع کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی تلویزیون نصب کنند. سامسونگ یکی از سازنده‌ها وپیشتازان تلویزیون‌های اسمارت به صورت پیش‌فرض چند برنامه...

آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت
آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ؛ پیشرفت تکنولوژی سازنده و شرکت‌های بزرگ را بر آن واداشته که هوشمند بودن و اتصال به اینترنت را از انحصار گوشی‌های موبایل درآورند و انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی و… را نیز با قابلیت اتصال به اینترنت...

بررسی و مقایسه تلویزیون های سری XH سونی
بررسی و مقایسه تلویزیون های سری XH سونی

مقایسه تلویزیون های سری XH سونی ؛ تلویزیون‌هایی که توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند دارای مشخصات انحصاری هستند که آنها را از دیگر برندها جدا می‌سازد. در واقع تلویزیون‌هایی که معرفی می‌شوند نام اختصاصی هم دارند که با حروف و اعداد مختلف بیان می‌شود. هر...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش