• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
عمر مفید تلویزیون چند سال است؟

یکی از نگرانی‌های کنونی برای کاربران تلویزیون طول عمر این محصول است. با توجه به قیمت خرید تلویزیون و گرانی آن، میزان عمر مفید تلویزیون یکی از دغدغه‌های هر یک از ما است. احتمالا وقتی از طول عمر تلویزیون صحبت می‌کنیم شاید تصور شما این باشد که بعد از گذشت چند سال تلویزیون به خودی خود خاموش شده و دیگر روشن نشود. اما این امر را پایان عمر فیزیکی تلویزیون می‌گویند که ممکن است حتی با گذشت مدت زمان کوتاه یکی، دو ساله تلویزیون به دلایل مختلفی از کار بیافتد. این موضوع با پایان طول عمر مفید دستگاه متفاوت است.

 لیست قیمت تلویزیون ارزان در بانه

قبل از خواندن ادامه ویژگی های محصول لطفا به نکته کلیدی زیر توجه کنید: برای اطلاع از قیمت تلویزیون و خرید تلویزیون مد نظر خودتان، از جدول و لیست زیر می توانید استفاده کنید هر کدام را که نیاز دارید کلیک کنید، وارد دسته بندی مربوطه خواهید شد.
 تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ تلویزیون سونی
تلویزیون ال جی 55 اینچ تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تلویزیون سونی 65 اینچ
تلویزیون ال جی 49 اینچ تلویزیون 50 اینچ سامسونگ تلویزیون سونی 55 اینچ
تلویزیون ال جی 43 اینچ تلویزیون سامسونگ 49 اینچ تلویزیون سونی 49 اینچ
تلویزیون ال جی 32 اینچ تلویزیون سامسونگ 43 اینچ تلویزیون سونی 43 اینچ
تلویزیون سامسونگ 32 اینچ
لیست برندهای دیگر تلویزیون بانه ویترین یکی از بزرگترین مرجع های خرید تلویوزیون از بانه، به شما تضمین می دهد کمترین قیمت را ارائه میدهد.

منظور از به پایان رسیدن طول عمر مفید تلویزیون، مدت زمانی است که به طول می‌انجامد تا میزان روشنایی تلویزیون نسبت به مقدار اولیه خود کاهش یابد. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که برایتان مهم است عمر مفید تلویزیون چند سال است؟ تا انتهای این مقاله از سایت بانه ویترین ما را همراهی کنید.

طول عمر مفید تلویزیون ال جی

طول عمر مفید تلویزیون LCD چقدر است؟میزان طول عمر مفید تلویزیون‌های LEDطول عمر مفید تلویزیون‌های OLED چقدر است؟میزان طول عمر مفید تلویزیون پلاسما چقدر است؟جمع بندی

طول عمر مفید تلویزیون LCD چقدر است؟

اگر از کاربران تلویزیون‌های LCD هستید در پاسخ به سوال شما درباره، عمر مفید تلویزیون چند سال است؟ باید گفت که طول عمر این نوع از تلویزیون در مدل‌های مختلف آن با هم متفاوت است. تلویزیون‌های LCD از جمله محبوب‌ترین و پرطرفدارترین محصولاتی هستند که بیشترین مصرف‌کننده را دارند. زیرا این تلویزیون‌ها با هزینه تولید کمی ساخته شده و به صورت گسترده در بازار موجود هستند. تلویزیون‌های LCD با استفاده از تکنولوژی کریستال مایع، تصاویر را به نمایش درمی‌آورند. طبق عرف صنعت که نسل جدید هر محصولی، پیشرفته‌تر از سری مشابه خود است، تولید تلویزیون‌هایLCD جدید نیز با پیروی از این قانون به تکنولوژی‌های برتر و پیشرفته‌تری نسبت به مدل‌های پیشین و قدیمی خود مجهز هستند.

طول عمر مفید تلویزیون سامسونگ

بنابراین با توجه به این که مدل‌های جدیدتر تلویزیون LCD، کیفیت بالاتری دارند، پس از طول عمر مفید بیشتری نیز برخوردار هستند. طول عمر مفید صفحه نمایشگر تلویزیون‌های LCD بستگی به طول عمر منبعی دارد که نور LCD را تامین می‌کند. همان طور که اطلاع دارید تلویزیون‌های LCD قادر به تامین نور صفحه نمایش خود نیستند بلکه از منبع تامین‌کننده کمک می‌گیرند. با توجه به نظر کارشناسان طول عمر مفید یک تلویزیون LCD سری جدید به طور میانگین، 30 هزار تا 60 هزار ساعت تخمین زده شده است. اگر در یک مثال برای فهم بیشتر توضیح دهیم باید گفت، چنانچه از تلویزیون معمولی LCD به طور متوسط 6 ساعت در روز استفاده شود، می‌توان به طور مفید به طول 28 سال از این تلویزیون استفاده بهینه کرد.

طول عمر مفید تلویزیون سونی

میزان طول عمر مفید تلویزیون‌های LED

کاربران تلویزیون‌های LED نیز پرسیده‌اند عمر مفید تلویزیون چند سال است؟ تلویزیون‌های LED نیز از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و رضایت طیف گستره‌ای از کاربران را به خود جلب کرده‌اند. این نوع از تلویزیون‌ها نسبت به مدل‌های LCD کیفیت بهتری داشته و استانداردهای بالاتری نیز دارند. طول عمر مفید تلویزیون‌های LED به طور متوسط 40 هزار تا 60 هزار ساعت تخمین زده شده است. براساس آزمایش‌ها و تست‌های انجانم شده روی مدل‌های مختلف LED، مشخص شده که این نوع تلویزیون‌ها حتی اگر در مدت زیادی از روز روشن بوده و بیشترین روشنایی را داشته باشند تا 60 هزار ساعت عمر مفید خواهند داشت. قطعه نور پس زمینه در این تلویزیون‌ها، اولین قطعه‌ای است که ممکن است آسیب ببیند یا خراب شود.

طول عمر مفید تلویزیون هایسنس

با توجه به این موضوع معلوم می‌شود که طول عمر مفید تلویزیون LED مشابه به انواع LCD است. زیرا در هر دوی آن‌ها، منبع تامین‌کننده روشنایی صفحه نمایشگر دستگاه دچار آسیب شده و طول عمر مفید دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. کیفیت ساخت تلویزیون LED به قدری بالا است که حتی اگر به صورت 24 ساعته در طول روز روشن باشد، باز نزدیک به 13 سال طول عمر مفید خواهد داشت. توجه داشته باشید که این امر زمانی امکان پذیر است که سایر قطعات و اجزای تلویزیون سالم بوده و آسیب ندیده باشند. تلویزیون‌هایی که امروزه تولید شده و در بازار مشاهده می‌کنید، همگی هوشمند بوده و مجهز به سیستم عامل هستند که کارکرد دستگاه را کنترل می‌کند. سیستم عامل نیز مانند سایر نرم افزارهای تلویزیون نیازمند نگهداری و بعضا تعمیر است که باید به صورت منظم، پیگیری شود.

عمر مفید تلویزیون چند سال است؟

منظور از تعمیر و نگهداری سیستم عامل تلویزیون، انجام بروزرسانی در فواصل مشخص زمانی است. بروزرسانی‌های تلویزیون توسط برند سازنده آن تعیین می‌شود. یعنی تعداد دفعات بروزرسانی تلویزیون از جانب کمپانی تولیدکننده آن مشخص می‌شود البته باید این واقعیت را در نظر گرفت که کمپانی‌ها، گاها محصولاتی را از رده خارج کرده و دیگر پشتیبانی نخواهند کرد. این امر موجب می‌شود که دیگر بروزرسانی برای دستگاه‌های از رده خارج شده، صادر نگردد.

عمر مفید تلویزیون چند سال است؟

طول عمر مفید تلویزیون‌های OLED چقدر است؟

تلویزیون‌های OLED از جمله پیشرفته‌ترین تلویزیون‌هایی هستند که تا کنون به بازار ارائه شده‌اند. تلویزیون‌های OLED به موجب کیفیت عالی که دارند، از جایگاه ویژه‌تری نسبت به تلویزیون‌های LCD و LED برخوردار هستند. واژه OLED مخفف یک کلمه لاتین به معنی، دیود ساطع نور ارگانیک، است. تلویزیون‌های OLED مجهز به نسل جدید تکنولوژی نمایشگر هستند که موجب شده از سخت افزار پیشرفته‌تری نسبت به تلویزیون‌های LED بهره‌مند باشند. سیستم نور پس زمینه به کار رفته در تلویزیون‌های LED نسبت به تلویزیون‌های OLED چندان پیشرفته نیست. این موضوع یکی از تفاوت‌های بارز میان این دو تلویزیون است و سبب شده که تلویزیون OLED پیشرفته‌تر و کارآمدتر از نوع LED باشد.

پیکسل‌های درون صفحه نمایش تلویزیون OLED به صورت خودکار روشن می‌شوند و به موجب این عدم پیچیدگی، تصاویر نمایش داده شده از نمایشگر این تلویزیون کنتراست بالاتری خواهند داشت و همچنین پنل آن نازک‌تر است. بر طبق آنچه توسط کارشناسان کمپانی ال جی بیان شده، تلویزیون OLED ساخت این برند، علی‌رغم این که پنل OLED با گذشت زمان نور و روشنایی خود را از دست می‌دهد، باز هم 54 سال به طول می‌انجامد تا درصد روشنایی این تلویزیون‌ها به 50 درصد نزول داشته باشد. البته لازم به ذکر است که تا کنون هیچ آزمایشی که اثبات‌کننده این فرضیه باشد به ثبت نرسیده است.

عمر مفید تلویزیون چند سال است؟

میزان طول عمر مفید تلویزیون پلاسما چقدر است؟

مدل‌های قدیمی و از رده خارج شده تلویزیون پلاسما اصلا کارکرد رضایت بخشی نداشتند. زیرا به غیر از کیفیت تصویر، کارکرد دائمی فن‌های خنک‌کننده تلویزیون موجب می‌شود تا صدای برنامه‌های در حال پخش از دستگاه به درستی و با وضوح کامل شنیده نشود. اما امروزه سری جدیدی از تلویزیون‌های پلاسما تولید و به بازار ارائه شده که با برخورداری از نوآوری‌های خلاقانه و بهره‌مندی از تکنولوژی‌های پیشرفته کارکرد و عملکردی فوق‌العاده دارند. تکنولوژی‌های به کار رفته در تلویزیون پلاسما موجب شده تا طول عمر مفید این محصولات به 30 هزار تا 60 هزار ساعت افزایش یابد. البته لازم به ذکر است که تلویزیون‌های پلاسما با گذشت این مدت زمان حدود 50 درصد از روشنایی خود را از دست خواهند داد.

بهتر است با بیان یک مثال منظور را بهتر منتقل کنیم. فرض کنید که شما از تلویزیون پلاسمای خود در طول شبانه روز، 8 ساعت استفاده می‌کنید. روشن ماندن تلویزیون در این مدت موجب می‌شود تلویزیون شما 9 سال استفاده بهینه و طول عمر مفید داشته باشد. بنابراین اگر زمان استفاده  از تلویزیون در طول روز کمتر و در حدود 4 ساعت باشد، تلویزیون پلاسما 18 سال طول عمر مفید خواهد داشت.

عمر مفید تلویزیون چند سال است؟
برای مشاهده و اطلاع از مقالات جدید ما در کانال تلگرام بانه ویترین عضو شوید.

جمع بندی

پست امروز ما درباره عمر مفید تلویزیون چند سال است؟، بود. باید گفت که منظور از عمر مفید یک تلویزیون، میزان روشنایی آن تلویزیون با گذشت زمان است. یعنی چنانچه عمر مفید تلویزیون به پایان برسد، دستگاه به طور کامل خاموش نخواهد شد و از کار نمی‌افتد. بلکه تنها روشنایی نمایشگر آن کمتر از مقدار اولیه خود خواهد بود، مگر اینکه برای تلویزیون مشکلی پیش آید و عمر مکانیکی آن به اتمام برسد که در این شرایط تلویزیون به طور کامل خاموش خواهد شد. طول عمر مفید تلویزیون‌ها با توجه به تکنولوژی‌های به کار رفته در آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. انواع تکنولوژی‌هایی که به منظور ایجاد روشنایی در نمایشگر تلویزیون‌ها استفاده می‌شوند، عبارتند از LCD و LED و OLED و تکنولوژی پلاسما، که در این میان تلویزیونی که از تکنولوژی OLED پشتیبانی می‌کند، عمر مفید بیشتری خواهد داشت.

زیرا تلویزیون OLED پیشرفته‌تر بوده و از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره می‌برد. بنابراین انتظار می‌رود عمر مفید بیشتری نسبت به سایر تلویزیون‌ها با تکنولوژی‌های دیگر، داشته باشد. شما می‌توانید با انجام کارهایی ساده، عمر مفید تلویزیون خود را افزایش دهید. برای مثال تلویزیون را روی حالت آماده به کار نگذارید یا در صورتی که کسی در سالن نیست و تلویزیون مشاهده نمی‌کند، دستگاه را خاموش کنید. همچنین به مکان قرار دادن تلویزیون دقت داشته باشید، حتما سعی کنید تلویزیون در نزدیکی پنجره نباشد چون نور خورشید و رطوبتی که از پنجره وارد محیط می‌شود، باعث آسیب رسیدن به تلویزیون خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانه ویترین در رسانه ها

راهنمای خرید تلویزیون: از HD تا K8، چه تفاوت هایی وجود دارد؟ به گزارش اطلاع نیوز بانه ویترین ( https://banehvitrin.com ) یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع تلویزیون است که برندهای معتبر را با قیمت های مقرون به صرفه به شما تقدیم می کند....

تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟
تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟

  شاید به نظر خرید تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگتر، مناسب ترین گزینه باشد اما در این مطلب، قصد داریم این باور را بیشتر بررسی کنیم. سوال ما این است که آیا واقعا خرید تلویزیون های فوق‌العاده بزرگ می تواند منطقی باشد؟ هنگام خرید تلویزیون باید...

نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن
نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن

تلویزیون یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت است. این وسیله که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشد، مانند دیگر وسایل الکترونیکی احتمال خرابی دارد. جهت پیشگیری از بروز مشکل و خرابی در این وسیله، باید با نکات...

آخرین تکنولوژی های تلویزیون چه تغییراتی در بازار ایجاد کرده است؟

آخرین تکنولوژی های تلویزیون: مدت زمان زیادی از تلویزیون های کمدی با بدنه طرح چوب و تصویر برآمده، می گذرد. می توان گفت از بیست سال پیش تا به امروز، شاهد یک تکامل در تکنولوژی تلویزیون ها بوده ایم. البته این تکامل به تنهایی یک...

نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ
نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ

اتصال تلویزیون به لپ تاپ یکی از امکانات تلویزیون‌های هوشمند است که باعث وصل شدن تلویزیون به لپ تاپ و سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌شود. تماشای فیلم، کار کردن بر روی صفحه نمایش کوچک لپ تاپ و اجرای بازی بر روی لپ تاپ و… شاید برای...

چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ
چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که یکی از آنها امکان نصب برنامه بر روی تلویزیون است. در واقع کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی تلویزیون نصب کنند. سامسونگ یکی از سازنده‌ها وپیشتازان تلویزیون‌های اسمارت به صورت پیش‌فرض چند برنامه...

آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت
آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ؛ پیشرفت تکنولوژی سازنده و شرکت‌های بزرگ را بر آن واداشته که هوشمند بودن و اتصال به اینترنت را از انحصار گوشی‌های موبایل درآورند و انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی و… را نیز با قابلیت اتصال به اینترنت...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش