• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

قبل از خرید تلویزیون موارد زیادی وجود دارد که نیاز به بررسی دارند. یکی از این موارد مهم که لازم است به آن دقت شود، زاویه دید است. زاویه دید از ویژگی‌هایی است که به طور مستقیم روی کیفیت تصویر تاثیر می‌گذارد. کیفیت تصویر مهمترین ویژگی است که تلویزیون باید به آن مجهز باشد. همه تلویزیون‌ها تا زمانی که از روبرو و مستقیم به آن‌ها نگاه شود، تصاویری باکیفیت و بی‌عیب و نقص را نشان می‌دهند. اما همیشه این امکان فراهم نیست که دقیق در جلو و روبه‌رو تلویزیون نشست و باید در گوشه‌‌ای از محیط نشسته و به تماشای تلویزیون بپردازید در چنین شرایطی اگر زاویه دید تلویزیون مطلوب و گسترده نباشد، وضوح تصویر از بین رفته و تصاویر کیفیت پایینی خواهند داشت. Ultra Viewing Angle از فناوری‌های افزاینده زاویه دید است. حتما می‌پرسید زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

در ادامه با ما باشید تا به جواب سوال خود برسید. زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟تاثیرات پنل نمایش در زاویه دید تلویزیون چیست؟برای افزایش زاویه دید در تلویزیون‌ها از چه فناوری‌هایی استفاده می‌شود؟زوایای دید در تلویزیونجمع‌بندی

زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

پیش‌تر پرسیده بودید، زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟ اما قبل از پاسخ به این سوال باید دانست که زاویه دید چیست و چه کاربردی در تلویزیون دارد. ادامه این مطلب از سایت بانه ویترین را مطالعه کنید تا به پاسخ سولاتی که در ذهن دارید، برسید.

منظور از زاویه دید تلویزیون، بیشترین زاویه‌ای است که نمایشگر امکان نمایش بهترین تصاویر با کیفیت بالا بدون از دست دادن کیفیت رنگ‌ها و وضوح تصویر را به بیننده می‌دهد. کلیه تلویزیون‌ها زاویه دید روبرو دارند که به آن زاویه دید مطلوب می‌گویند. این نوع از زاویه دید تنها امکان دیدن تصاویری باکیفیت را از روبرو در اختیار بیننده می‌گذارد.

 لیست قیمت تلویزیون ارزان در بانه

قبل از خواندن ادامه ویژگی های محصول لطفا به نکته کلیدی زیر توجه کنید: برای اطلاع از قیمت تلویزیون و خرید تلویزیون مد نظر خودتان، از جدول و لیست زیر می توانید استفاده کنید هر کدام را که نیاز دارید کلیک کنید، وارد دسته بندی مربوطه خواهید شد.
 تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ تلویزیون سونی
تلویزیون ال جی 55 اینچ تلویزیون سامسونگ 55 اینچ تلویزیون سونی 65 اینچ
تلویزیون ال جی 49 اینچ تلویزیون 50 اینچ سامسونگ تلویزیون سونی 55 اینچ
تلویزیون ال جی 43 اینچ تلویزیون سامسونگ 49 اینچ تلویزیون سونی 49 اینچ
تلویزیون ال جی 32 اینچ تلویزیون سامسونگ 43 اینچ تلویزیون سونی 43 اینچ
تلویزیون سامسونگ 32 اینچ
لیست برندهای دیگر تلویزیون بانه ویترین یکی از بزرگترین مرجع های خرید تلویوزیون از بانه، به شما تضمین می دهد کمترین قیمت را ارائه میدهد.

چنانچه از زاویه روبرو تلویزیون دور شده و از کناره‌ها به تلویزیون نگاه کنید، کیفیت تصاویر پایین آمده و رنگ‌هایی بی‌کیفیت با وضوح تصویر کم را مشاهده خواهید کرد. البته بهتر است بدانید که عوامل مختلفی در کیفیت و بهبود زاویه دید تاثیر می‌گذارند مانند پنل نمایش که در ادامه در مورد آن نیز بحث خواهیم کرد. همچنین با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته می‌توان زاویه دید تلویزیون را بهبود بخشید.

زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

تاثیرات پنل نمایش در زاویه دید تلویزیون چیست؟

قبل‌تر اشاره داشتیم که نوع پنل نمایش به کار رفته در تلویزیون در میزان و چگونگی زاویه دید آن تاثیرگذار خواهد بود. پنل‌های نمایش به کار رفته در تلویزیون‌های مختلف بسته به نوع و مدل آن‌ها متفاوت است. تلویزیون‌های LCD از نور پس زمینه LED بهره می‌برند و همان طور که از نام تلویزیون مشخص است، فناوری به کار رفته در صفحه نمایشگر آن از نوع LCD است. این فناوری در ایجاد تصاویر و حفظ کیفیت آن‌ها در یک زاویه دید از تلویزیون بسیار تاثیرگذار خواهد بود. پنل‌های به کار رفته در تلویزیون‌ها دو نوع اصلی دارد. IPS و VA دو پنل اصلی و پرکاربرد برای تلویزیون‌ها هستند. وقتی سخن از زاویه دید در میان باشد، پنل IPS برتری بیشتری نسبت به پنل VA دارد.

تاثیر زاویه دید در تلویزیون چیست

پنل IPS برای تلویزیون‌هایی که در محیط‌هایی با چیدمان زیاد استفاده می‌شوند، مناسب‌تر و کارآمدتر خواهد بود. زیرا در هر قسمت از محیط که نشسته باشید، زمانی که به تلویزیون نگاه می‌کنید حتی از کناره‌های آن، بهترین تصاویر را با دقت زیاد و وضوح تمام مشاهده خواهید کرد. اما تلویزیون‌هایی که از پنل VA برخوردار هستند هنگام تماشا از کناره‌ها، دقت نمایش در تصاویر پایین می‌آید، چنانچه اگر در فضایی باز نشسته باشید، این تفاوت‌ها به وضوح احساس می‌شوند. البته ایجاد زاویه دید عالی در پنل IPS به معنای کامل بودن و بی‌نقصی آن نیست. این پنل در مقابل زاویه دید مطلوب و خوبی که در اختیار می‌گذارد، کنتراست مطلوب ندارد. کنتراست پنل IPS کمتر از پنل VA است. بنابراین به طور حتم نمی‌توان یکی از این پنل‌ها را انتخاب نمود زیرا با انتخاب هر کدام در کنار مزیتی که به دست می‌آوریم، نقصی نیز وجود دارد.

 زاویه دید در تلویزیون چیست

بنابراین انتخاب نوع پنل تلویزیون به سلیقه شما و اهمیتی که هر یک از مولفه‌های زاویه دید و کنتراست برای شما دارند، برمی‌گردد. نسل دیگری از تلویزیون‌ها، تلویزیون OLED است. تلویزیون‌های اولد مجهز به فناوری‌ منحصربه فردی هستند که به موجب آن از پیکسل‌های خود ساطع‌کننده بهره می‌برند. این فناوری سبب می‌شود تا هر پیکسل به طور جداگانه و مستقل از پیکسل دیگر روشن و خاموش شود بنابراین قادر به ساطع کردن نور از همه جهات خواهند بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که تلویزیون‌های اولد زاویه دید خیلی گسترده دارند که از همه پنل‌های به کار رفته در سایر تلویزیون‌ها، برتر است.

زاویه دید تلویزیون چقدر باشد بهتر است

علاوه بر این نسبت کنتراست در تلویزیون‌های OLED، خیلی زیاد و نزدیک به بی‌نهایت است که قابل قیاس با کنتراست هیچ پنل نمایشی نیست. به طور کلی برند سامسونگ در همه تلویزیون‌های خود از پنل VA به عنوان صفحه نمایشگر استفاده کرده است. بنابراین تلویزیون‌های این برند  از نسبت کنتراست بالا و زاویه دید کمتری برخوردار هستند. کمپانی ال جی نیز در تمامی تلویزیون‌های ال سی دی خود از پنل IPS بهره برده است در نتیجه این تلویزیون‌ها زاویه دید گسترده‌تری دارند اما نسبت کنتراست آن‌ها پایین است.

زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

برای افزایش زاویه دید در تلویزیون‌ها از چه فناوری‌هایی استفاده می‌شود؟

همان طور که متوجه هستید زاویه دید مولفه بسیار مهمی برای تلویزیون است از این رو سازندگان این محصولات به منظور بهبود تصاویر و ایجاد کیفیت تصویر بیشتر از فناوری‌های پیشرفته و کارآمدی برای بهبود زاویه دید در تلویزیون‎‌ها استفاده می‌کنند. کمپانی سامسونگ که در تلویزیون‌های خود از پنل نمایش VA بهره می‌برد، جهت بهبود و افزایش زاویه دید از فناوری Ultra Viewing Angle استفاده می‌کند. اما کمپانی سونی جهت ایجاد زاویه دید گسترده‌تر، فناوری X-Wide Angle را به خدمت گرفته است. هر یک از این فناوری‌ها قادر به افزایش زاویه دید به ازای کنتراست تلویزیون‌ها هستند. فناوری‌های یاد شده بدون آنکه کیفیت تصویر را تحت تاثیر قرار دهند، زاویه دید را تا حدی بهبود بخشیده و گسترش می‌دهند. کمپانی‌های سونی و سامسونگ تنها برندهایی هستند که فناوری‌های Ultra Viewing Angle و X-Wide Angle را جهت بهبود زاویه دید معرفی کرده‌اند.

زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

زوایای دید در تلویزیون

  • بهترین زاویه دید برای تلویزیون، زاویه 178 درجه است که به عبارتی 9 درجه از طرفین نمایشگر را شامل می‌شود. زاویه دید 178 درجه‌ای، دیدی واضح و دقیق را به اندازه 9 درجه از طرفین به ما می‌دهد که علاوه بر نمایش تصاویری با کیفیت بالا، میزان روشنایی و رنگ تصاویر را نیز عالی نشان خواهد داد.
 
  • برخی از تلویزیون‌ها زاویه دید کمی دارند. بنابراین اکثر رنگ‌های تصاویر از فاصله زیاد و غیر مستقیم، دقت کافی را نخواهند داشت و تصاویر بی‌رنگی را از نمایشگر تلویزیون خواهید دید.
 
  • زاویه دید مستقیم، بهترین نوع زاویه دید است زیرا محور زاویه دید، جلو تلویزیون و از صفر درجه خواهد بود. پس با حرکت از این محور به اطراف، زاویه دید بیشتر خواهد شد. اما این در شرایطی است که به تنهایی یا دو نفری تلویزیون را تماشا کنید. زیرا اگر تعداد افراد بیننده بیشتر باشد، زاویه دید تصاویر کیفیت مطلوب را برای همه نخواهد داشت.
زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟

جمع‌بندی

تلویزیون‌های نسل جدید قابلیت‌های پیشرفته‌تری دارند و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اما به طور کلی کیفیت تصویر و کیفیت صوتی آن و هر آنچه که به این دو مولفه مربوط باشند، اهمیت ویژه‌ای هم برای کاربران و هم برای تولیدکنندگان دارد. کیفیت تصویر باید به گونه‌ای باشد که حس حضور در صحنه در کاربر القا شود. بنابراین تولیدکنندگان، تکنولوژی‌های زیادی را به خدمت گرفته‌اند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن با بیشترین کیفیت، تصاویر را از نمایشگر تلویزیون‌‎ها به تصویر بکشند. یکی از موارد مهم در کیفیت تصویر، زاویه دید است. زاویه دید یک تلویزیون بسته به نوع پنل به کار رفته در آن متغییر است. میزان زاویه دید یک تلویزیون، کیفیت و وضوح تصاویر نمایشی آن از همه زوایا را شامل می‌شود.

بهترین زاویه دید زاویه دید گسترده است که دید از هر طرف را باکیفیت بالا برای کاربران فراهم می‌آورد. پنل‌ IPS زاویه دید عالی اما کنتراست پایین دارد در حالی که پنل VA زاویه دید کم اما کنتراست بالا دارد. تلویزیون‌های اولد هم بیشترین زاویه دید و هم بالاترین کنتراست را دارند. اما برای بهبود زاویه دید در تلویزیون‌هایی مانند مدل‌های مختلف سامسونگ و سونی از فناوری‌های Ultra Viewing Angle و X-Wide Angle استفاده می‌شود. می‌خواستید بدانید زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون چیست؟ باید بگوییم که این زاویه دید به موجب بهره‌گیری از فناوری Ultra Viewing Angle برای تلویزیون‌هایی با پنل VA فراهم می‌شود که زاویه دیدی مطلوب و نسبتا رضایت بخش را ایجاد می‌کند. زاویه دید در تعیین قیمت خرید تلویزیون تاثیر گذار است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانه ویترین در رسانه ها

راهنمای خرید تلویزیون: از HD تا K8، چه تفاوت هایی وجود دارد؟ به گزارش اطلاع نیوز بانه ویترین ( https://banehvitrin.com ) یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع تلویزیون است که برندهای معتبر را با قیمت های مقرون به صرفه به شما تقدیم می کند....

تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟
تلویزیون‌های فوق‌العاده بزرگ آیا واقعاً نیاز داریم؟

  شاید به نظر خرید تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگتر، مناسب ترین گزینه باشد اما در این مطلب، قصد داریم این باور را بیشتر بررسی کنیم. سوال ما این است که آیا واقعا خرید تلویزیون های فوق‌العاده بزرگ می تواند منطقی باشد؟ هنگام خرید تلویزیون باید...

نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن
نکاتی برای حفظ و نگهداری صحیح تلویزیون و افزایش عمر مفید آن

تلویزیون یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت است. این وسیله که از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می باشد، مانند دیگر وسایل الکترونیکی احتمال خرابی دارد. جهت پیشگیری از بروز مشکل و خرابی در این وسیله، باید با نکات...

آخرین تکنولوژی های تلویزیون چه تغییراتی در بازار ایجاد کرده است؟

آخرین تکنولوژی های تلویزیون: مدت زمان زیادی از تلویزیون های کمدی با بدنه طرح چوب و تصویر برآمده، می گذرد. می توان گفت از بیست سال پیش تا به امروز، شاهد یک تکامل در تکنولوژی تلویزیون ها بوده ایم. البته این تکامل به تنهایی یک...

نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ
نحوه اتصال تلویزیون هوشمند به لپ تاپ

اتصال تلویزیون به لپ تاپ یکی از امکانات تلویزیون‌های هوشمند است که باعث وصل شدن تلویزیون به لپ تاپ و سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌شود. تماشای فیلم، کار کردن بر روی صفحه نمایش کوچک لپ تاپ و اجرای بازی بر روی لپ تاپ و… شاید برای...

چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ
چگونگی نصب اپلیکیشن بر روی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون هوشمند قابلیت‌ها و امکانات متعددی دارد که یکی از آنها امکان نصب برنامه بر روی تلویزیون است. در واقع کاربران می‌توانند برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی تلویزیون نصب کنند. سامسونگ یکی از سازنده‌ها وپیشتازان تلویزیون‌های اسمارت به صورت پیش‌فرض چند برنامه...

آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت
آموزش اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ؛ پیشرفت تکنولوژی سازنده و شرکت‌های بزرگ را بر آن واداشته که هوشمند بودن و اتصال به اینترنت را از انحصار گوشی‌های موبایل درآورند و انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی و… را نیز با قابلیت اتصال به اینترنت...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش