• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
علت صدای زیاد جاروبرقی بوش چیست؟

علت صدا زیاد جاروبرقی بوش چیست؟ چه مواردی باعث می‌شوند صدای جاروبرقی افزایش پیدا کند؟ جاروبرقی های برند بوش با میزان صدای مشخصی تولید می‌شوند و این ویژگی با توجه به نوع موتور و ساختاری که برای آن در نظر گرفته شده، مشخص می‌شود. موتورهای کمپرسور کمترین میزان صدا را تولید می‌کنند و موتورهای معمولی ممکن است صدای بیشتری داشته باشند.

اما اگر برخی از موارد و توصیه‌ها را در استفاده از جاروبرقی رعایت نکنیم، صدای آن افزایش پیدا کند و در هنگام استفاده ممکن است آزاردهنده باشد. از آن جایی که میزان صدا با کارکرد موتور ارتباط مستقیم دارد و موتور نیز اصلی‌ترین اجزا جاروبرقی است؛ باید علت‌ زیاد شدن صدا جاروبرقی بوش را بررسی کرده تا بتوانیم از این اتفاق پیشگیری کنیم.

علت صدای زیاد جاروبرقی بوش

دلایل و علت های صدای زیاد در جاروبرقی های برند بوش چیست؟1) بررسی لوله‌ها:2) بررسی تاثیر کیسه در صدای زیاد جارو بوش:3) بررسی تاثیر فیلتر4) بررسی احتمال ورود رطوبت به جاروبرقی5) دلایل تخصصی زیاد شدن صدا جاروبرقی بوش چیست؟1) خارج شدن موتور از قاب:2) خراب شدن بلبرینگ:3) شکستگی پروانه موتور:4) خراب شدن کلکتور:جمع بندی

دلایل و علت های صدای زیاد در جاروبرقی های برند بوش چیست؟

موارد مختلفی می‌تواند باعث بیشتر شدن صدای یک جاروبرقی از حالت معمول خود شود، که بیشتر آن‌ها مربوط به اختلال‌ و مشکلات قسمت‌هایی از موتور و عملکرد می‌شوند؛ با بررسی موارد زیر و توضیحات آن‌ها می‌توانید دلایل این موضوع را بدانید و نسبت به برخی از آن‌ها پیشگیری داشته باشید.

1) بررسی لوله‌ها:

برای بررسی کردن صدای جاروبرقی بهتر است از ساده‌ترین دلایل شروع کنیم و آن بررسی لوله‌ها است. اگر در خرطومی یا لوله تلسکوپی گرفتگی بر اثر ورود آشغال بزرگ وجود داشته باشد، باعث افزایش صدای موتور می‌شود.

خرابی لوله ها و تاثیر آن در صدای زیاد یک جاروبرقی بوش

راه حل :

 • در صورت زیادی شدن صدا بهتر است ابتدا لوله‌ها را از بدنه جدا کرده و داخل آن‌ها را چک کنید.
 • اگر گرفتگی داشت آن را رفع کرده و پس از متصل کردن لوله‌ها، آن را مجددا روشن کنید.
 • اگر صدای جاروبرقی بوش به حالت اولیه برگردد به معنی آن است که مشکل رفع شده و در غیر این صورت باید علت‌های دیگر را بررسی کنیم.

2) بررسی تاثیر کیسه در صدای زیاد جارو بوش:

اگر کیسه‌ای که برای جاروبرقی بوش استفاده می‌شود، اورجینال نباشد و یا آن که برای جاروبرقی با کیسه یک بار مصرف، کیسه دائمی استفاده کنیم؛ می‌تواند علت صدا زیاد جاروبرقی بوش باشد. در حقیقت استفاده از کیسه نامرغوب و غیر اورجینال یا کاغذی باعث آسیب دیدن موتور می‌شوند زیرا نمی‌توانند در برابر خروج گرد و خاک شرایط خوبی داشته باشند.

 • استفاده از کیسه دائمی باعث می‌شود موتور نیاز به توان بیشتری برای مکش مناسب داشته باشد و در طولانی مدت آسیب‌هایی متوجه آن شود.
 • اگر کیسه‌ای که استفاده می‌شود از نوع کاغذی باشد، امکان پاره شدن و آسیب دیدن آن وجود دارد. با آسیب دیدن کیسه، گرد و خاک‌های ذخیره شده در آن می‌توانند به قسمت نگه داری موتور ورود پیدا کنند. ورود گرد و غبار به قسمت‌هایی از موتور مانند کلکتور و بلبرینگ باعث می‌شود عملکرد آن مشکلاتی پیدا کند و در نتیجه صدا زیاد شود.

راه حل : شما باید از پاکت‌های اورجینال بوش که برای جاروبرقی شما مناسب است، استفاده کنید زیرا بیشتر آن‌ها چند لایه هستند و اجازه خروج گرد و غبار و ورود آن‌ها به موتور را نمی‌دهند.

 • تعویض کردن به موقع کیسه جاروبرقی بوش نیز مهم است؛ بهترین حالت، زمانی می‌باشد که حدود 70 الی 80 درصد کیسه پر شده باشد.

3) بررسی تاثیر فیلتر

یکی دیگر از علت های صدا زیاد جاروبرقی بوش، به تعویض نکردن فیلتر یا مناسب نبودن آن مربوط می‌شود. برند بوش برای این دسته از محصولات خود، 2 فیلتر مخصوص در نظر گرفته که یکی از آن‌ها فیلتر هپا و دیگری فیلتر هوا ورودی موتور است. فیلترها بعد از مدتی نیاز به شست و شو یا تعویض دارند و در صورتی که این کار انجام نشود:

 • با تعویض نکردن به موقع فیلتر ورودی موتور، امکان رد و بدل شدن هوا در اطراف موتور وجود ندارد و این امر باعث موتور برای انجام عملکردهای خود فشار بیشتری را تحمل کند و در نتیجه صدای آن حین جاروکشی افزایش پیدا می‌کند.
 • استفاده از فیلتر نامرغوب باعث می‌شود جلوی ورود گرد و غبار به موتور گرفته نشود و در مدتی بعد آن‌ها در قسمت‌های مهم موتور جمع شده و مانع عملکرد درست و همیشگی موتور شوند.
 • عوض کردن فیلتر هپا نیز در شرایط عملکرد موتور تاثیر دارد و می‌تواند علت صدا زیاد جاروبرقی بوش باشد زیرا باعث می‌شود هوای گرمی که توسط موتور تولید شده؛ خارج نشود در نتیجه پس از مدتی گرما منجر به ذوب شدن کلکتور می‌شود.

راه حل :

 • تعویض به موقع، برای فیلتر ورودی هوا موتور حداکثر هر 3 ماه یک بار و برای فیلتر هپا حداکثر 6 ماه یک بار.
 • در صورتی که عوض کردن فیلتر را مدت زمان زیادی به تاخیر انداخته‌اید و رنگ فیلتر نیز کاملا تیره شده؛ باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا موتور را باز کرده و گرد و غبار جمع شده در داخل آن را خارج کند.

4) بررسی احتمال ورود رطوبت به جاروبرقی

بیشتر جاروبرقی های بوش موجود در بازار، برای جاروکشی مواد و سطوح خشک در نظر گرفته شده‌اند و نمی‌توانید انتظار جاروکشی مایعات را از آن‌ها داشته باشید. موتور این جاروبرقی به صورتی طراحی شده که نسبت به ورود مایعات حساس هستند؛ در نتیجه ورود مایعات ممکن است علت صدا زیاد جاروبرقی بوش باشد.

راه حل : اگر بدون آگاهی و چندین از جاروبرقی بوش برای تمیز کردن سطوح خیس استفاده کردید، بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید تا مشکلی برای بلبرینگ پیش نیاید.

5) دلایل تخصصی زیاد شدن صدا جاروبرقی بوش چیست؟

پیش از این، به دلایل افزایش صدا جاروبرقی بوش پرداختیم و همان طور که مشخص شد، این امر به موتور مربوط است. علاوه بر دلایل ذکر شده و راه حل‌های آن‌ها در برخی از موارد علت صدای غیر طبیعی جاروبرقی بوش به سبب مشکلات فنی است که برای موتور پیش می‌آید و باید حتما رفع شود تا منجر به سوختن آن نشود. این دلایل را نیز در ادامه بررسی می‌کنیم اما توجه داشته باشید که برای رفع این مشکلات فنی، نیاز به مهارت یک تعمیرکار است.

1) خارج شدن موتور از قاب:

یکی از مواردی که می‌تواند علت زیاد شدن صدا جاروبرقی بوش باشد؛ خارج شدن موتور از قابی است که برای آن در نظر گرفته‌اند. این امر هم در ایجاد صدا و هم مکش تاثیراتی دارد و موارد زیر دلایلی هستند که منجر به خارج شدن موتور از قاب می‌شوند.

 • افتادن جاروبرقی و شکستن قاب که موتور را نگه می‌دارند.
 • ضربه زدن به بدنه این دستگاه نیز می‌تواند یکی از دلایل باشد.

2) خراب شدن بلبرینگ:

بلبرینگ یکی از قطعات اصلی موتور به شمار می‌رود و ممکن است به علت کارکرد مداوم پس مدت زمانی خشک بشود، در این صورت در هنگام روشن بودن جاروبرقی صداهای ناخوشایندی تولید می‌شود.

 راه حل : در صورت شنیدن صدای غیر عادی و بسیار بلند از موتور، بهتر است سریعا به تعمیرکار مراجعه کنید.

3) شکستگی پروانه موتور:

یکی دیگر از قطعات موتور، پروانه‌ای است که از جنس پلاستیک ساخته شده و امکان شکسته شدن دارد و این مشکل می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد.

 • از آن جایی که بعد از مدتی پلاستیک پروانه خشک می‌شود، در اثر برخورد با بدنه موتور امکان شکستگی وجود دارد.
 • خرابی بلبرینگ نیز در شکست پروانه و برخورد آن به بدنه موتور و سایر اجزا وجود دارد.

راه حل :

 • از آن جایی که این مشکل فنی نیز می‌تواند علت صدا زیاد جاروبرقی بوش شود، در صورت ایجاد صدای اضافی که به شکستگی مربوط باشد؛ این محصول را به تعمیرکار نشان دهید.

4) خراب شدن کلکتور:

قطعه مهم دیگر موتور کلکتور آن است و مشکلاتی برای این قطعه به وجود آید نیز علت صدا زیاد جاروبرقی بوش و اختلال در فرایند جاروکشی می‌شود. دلایل خراب شدن این قطعه موارد زیر است:

 • تمام شدن زغال موجود در موتور
 • کوچک شدن زغال موجود در موتور
 • داغ شدن و سوختن این قطعه
 • شکستگی بلبرینگ

راه حل :

 • از آن جایی که این قطعه مهم و از اصلی‌ترین جزئیات موتور است باید برای تعویض آن به تعمیرکار مراجعه شود.

جمع بندی

این متن به تمامی دلایل و علت‌هایی که باعث زیاد شدن صدا جاروبرقی بوش می‌شوند، اشاره دارد. از آن جایی که این امر کاملا با موتور و عملکرد آن در ارتباط است، نباید نسبت به آن بی اهمیت بود و راه حل‌های ذکر شده را جدی نگرفت.

همان طور که در این متن دسته بندی شده بهتر است ابتدا دلایل ذکر شده در ابتدا را بررسی کنید و در صورت آن که در مورد آن‌ها مشکلی وجود نداشت، به موارد فنی موتور توجه داشته باشید.

برای نمایش لیست کامل جاروبرقی بوش موجود در بانه ویترین کلیک کنید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک
11 نکته مفید در مورد جاروبرقی‌ های رباتیک

امروزه، جاروبرقی های رباتیک جایگزین انواع دیگر جاروبرقی ها شده اند. جاروبرقی های رباتیک به صورت هوشمندانه طراحی شده اند. این نوع جاروبرقی ها دارای عملکرد بهتری هستند؛ بنابراین، اگر به فکر خرید جاروبرقی پیشرفته و هوشمند هستید، به شما خرید جاروهای رباتیک را پیشنهاد...

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟
مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده، کدامیک مناسب تر است؟

مقایسه جاروبرقی های دستی و ایستاده: در گذشته ای نه چندان دور، افراد برای نظافت منزل خود از جارو و خاک انداز استفاده می کردند؛ اما ورود جارو برقی به زندگی امروزی، نظافت را به کاری ساده و آسان تبدیل کرد. جارو برقی می تواند...

جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   
جاروبرقی بی‌سیم یا با سیم؟ مزایا و معایب هر دسته   

تفاوت جاروبرقی با سیم و بدون سیم: جاروبرقی، وسیله ای است که برای هر خانه ای ضروری و کاربردی است. اگر قصد خرید جاروبرقی خوبی را دارید، باید با انواع جاروبرقی بیشتر آشنا شوید. برندهای مختلفی جاروبرقی ها را در مدل های متنوعِ با سیم...

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن

جاروبرقی با مخزن یا بدون مخزن: وقتی صحبت از بهداشت و پاکیزگی خانه باشد، جاروبرقی حرف اول را می زند. این وسیله مهم، برای پاکیزگی انواع سطوح مانند: فرش و موکت، سطوح بدون موکت و وسایل خانه کاربرد دارد. امروزه شرکت ها و کمپانی های...

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟
مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس کدام یک بهتر است؟

مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس: جاروبرقی وسیله‌ای است که در تمیز کردن خانه بسیار نقش موثری دارد. این وسیله برقی اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند کار نظافت و تمیز کردن منزل را برایتان راحت سازد. با توجه به اینکه تولیدکننده‌های زیادی در عرصه تولید...

معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022
معرفی گران‌ترین جاروبرقی های بوش در سال 2022

خریدارانی که خواستار بهترین و لاکچری‌ترین‌ها هستند. معمولا بهترین محصولات را انتخاب کرده و از بابت پرداخت هزینه مشکلی ندارند، در این بین برخی از برند ها بیشتر در میان انها محبوبیت دارند، در این مقاله به بررسی گران ترین مدل های جاروبرقی بوش در...

اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش
اجزا و لوازم داخل جعبه جاروبرقی بوش

اجزا جاروبرقی بوش شامل چه مواردی می‌شوند؟ اهمیت اجزا بوش در فرایند جاروکشی محیط چقدر است؟ هر یک از محصولاتی که طراحی و تولید می‌شوند از قطعات و اجزا مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک از آن‌ها وظایف خاصی را بر عهده دارد و تمامی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش