• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
نحوه تشخیص یخچال فریزر اصلی از تقلبی

بدون شک همه ما به خرید یخچال نیاز داریم و منطقی است زمان خرید این دغدغه را داشته باشیم که چگونه یخچال اصل را از بدل تشخیص دهیم؟ برای اینکه زمان انتخاب و خرید یخچال بتوانیم یخچال اصل و فیک را تشخیص دهیم 7 راهکار وجود دارد که به آنها اشاره می‌کنیم:

 1. بررسی اطلاعات محصول از سایت مرجع
 2. دقت به اطلاعات روی لیبل و حتی اسم کامل محصول
 3. بررسی مشخصات ظاهری محصول
 4. مقایسه قیمت همان محصول در چند فروشگاه
 5. خرید از فروشگاه‌های معتبر
 6. گارانتی و خدمات پس از فروش محصول
 7. بررسی لوازم جانبی همراه

تشخیص یخچال اصل از بدل

1) بررسی اطلاعات محصول از سایت مرجع2) دقت به اطلاعات روی لیبل محصول و اسم کامل آن3) بررسی مشخصات ظاهری محصول4) مقایسه قیمت همان محصول در چند فروشگاه5) خرید از فروشگاه‌های معتبر6) گارانتی و خدمات پس از فروش محصول7) بررسی لوازم جانبی همراهیخچال اصلی و فیک را از چه طریقی می‌توان تشخیص داد؟از چه برندهایی نمونه فیک آن در بازار موجود است؟چگونگی تشخیص یخچال اصلی بوش از تقلبی آنمشخصات یخچال ساید اصلی بوش مدل KAD80A104 که برای تشخیص اصل از بدل باید به آن دقت شود؟چگونگی تشخیص یخچال اصلی ال جی از تقلبی آنمشخصات یخچال ساید اصلی ال جی مدل GC-J337CSAL که برای تشخیص اصل از بدل باید به آن دقت شود؟چگونگی تشخیص یخچال اصلی سامسونگ از تقلبی آنمشخصات یخچال ساید اصلی سامسونگ مدل RS51K5460SL که برای تشخیص اصل از بدل باید به آن دقت شود؟کلام آخر

1) بررسی اطلاعات محصول از سایت مرجع

نام کامل محصول + برند سازنده آن را به انگلیسی در گوگل سرچ کنید. در صورت اصلی بودن محصول حتما در صفحه اول از نتیجه سرچ سایت اصلی محصول است. این مورد یکی از مهم‌ترین موارد در اثبات اصلی بودن کالا است. در حال حاضر کلیه افراد در هر موقعیتی به اینترنت دسترسی دارند. پیشنهاد می‌شود حتی اگر حضوری خرید می‌کنید چند دقیقه زمان بگذارید و اسم کامل مدل روی دستگاه را در گوگل سرچ کنید تا از اصالت آن اطمینان حاصل کنید. بدین شیوه می‌توانید یخچال اصل و فیک را تشخیص دهید.

نکته: بعد از باز کردن سایت رسمی سازنده تصاویر بدنه و جزئیات موجود روی آن را با سایت رسمی مقایسه کنید و در صورت وجود مغایرت مطمئن باشید جنس تقلبی است.

2) دقت به اطلاعات روی لیبل محصول و اسم کامل آن

بر روی هر دستگاه لیبل مشخصات روی محصول موجود است. به نوشته‌های روی لیبل دقت داشته باشید. البته این مورد به صورت صد در صد نمی‌تواند شما را مطمئن کند که محصول اصلی است. چون بر روی دستگاه‌های فیک هم به صورت حرفه‌ای لیبل نصب می‌کنند. که تشخیص آن مشکل است.

اما باز به عنوان یک عامل بازدارنده برای جلوگیری از خرید یخچال تقلبی استفاده کنید و مشخصات آن را با اطلاعات سایت رسمی مقایسه کنید.

3) بررسی مشخصات ظاهری محصول

محصول مورد نظر را چه از لحاظ ظاهری از روی بدنه و بیرون دستگاه و چه از لحاظ مشخصات داخل دستگاه به دقت بررسی کنید. در برخی مواقع مشخصات ظاهری در محصول اصلی و فیک بسیار شبیه به هم هستند. در این مواقع حتما لازم است به داخل دستگاه و تعداد و جنس قفسات و دیگر موارد داخلی دقت کنید و به شباهت ظاهری بیرونی اکتفا نکنید.

4) مقایسه قیمت همان محصول در چند فروشگاه

در زمان خرید محصول حتما قیمت چند فروشگاه را بگیرید و با هم مقایسه کنید. اگر قیمت محصول در کلیه فروشگاه‌ها نزدیک به هم بود یا تفاوت آنها در حد مبلغ کمی بود که محصول اصلی است اما اگر قیمت یک فروشگاه بسیار پایین تر از بقیه فروشگاه‌ها بود بدون شک این محصول فیک است.

5) خرید از فروشگاه‌های معتبر

برای اطمینان از اصالت محصول بهترین راهکار خرید از فروشگاه‌های معتبر و با سابقه درخشان است. در این گونه فروشگاه‌ها برای اعتبار کاری خود بر روی این مورد حساسیت نشان داده می‌شود و با اطلاعاتی که دارند سعی می‌کنند محصولات را تشخیص داده و صد در صد محصول اصلی به شما تحویل دهند. همین مورد باعث اعتبار و سابقه آنها شده است. این راهکار هم می‌تواند شما را در تشخیص یخچال اصل و فیک کمک کند و تا حدودی خیالتان از خرید محصول اصلی راحت شود.

6) گارانتی و خدمات پس از فروش محصول

در زمان خرید یخچال توجه کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد. شرکت گارانتی که معتبر باشد و در کلیه شهرها خدمات داشته باشد قطعا فقط محصولات اصلی و با کیفیت را گارانتی می‌کند و خدمات پس از فروش آن‌ها را بر عهده می‌گیرد. این مورد نیز شما را تا حدی به اصلی بودن محصولی که خریداری می‌کنید مطمئن می‌کند.

7) بررسی لوازم جانبی همراه

در مدل‌های اصلی در سایت اصلی به لوازم جانبی همراه محصول حتی دفترچه راهنما و کابل اتصال به برق محصول اشاره شده و نوع آن را بیان کرده است. با مطابقت دادن این موارد با سایت مرجع متوجه می‌شوید که این محصول اصل و اورجینال است و با خیال راحت می‌توانید خریدتان را انجام دهید.

یخچال اصلی و فیک را از چه طریقی می‌توان تشخیص داد؟

زمان خرید به کجای یخچال دقت کنیم تا متوجه اصل یا بدل بودن یخچال شویم؟

1) برند یا لوگوی حک شده بر روی موتور یخچال:

بر روی هیچ کدام از یخچال‌های اصلی برند یا لوگوی حک شده‌ای وجود ندارد. افراد منفعت طلبی که دست به تبدیل یخچال‌ها می‌زنند با نیت اینکه بیشتر بتوانند نظر مشتری را جلب کنند و رضایت مشتری را به دست آورند اقدام به حک برند یا لوگو با استفاده از دستگاه مخصوص، بر روی موتور دستگاه می‌کنند که این مورد نشانه واضحی برای تشخیص یخچال فیک از اصلی است.

2) تشخیص باز شدن یا حتی خط و خش:

در زمان انجام عملیات حک بر روی دستگاه توسط افرادی که محصولات را تبدیل می‌کنند لازم است محصول باز شده و امکان اینکه خط و خشی بر روی بدنه یخچال ایجاد شود هست. این مورد هم می تواند در تشخیص یخچال اصل از بدل به شما کمک کند. اگر به این موارد ریز در زمان خرید دقت داشته باشید به راحتی و در مدت زمان کمی متوجه می‌شوید.

3) پرچم کشور سازنده بر روی برچسپ یا لیبل:

اگر دقت داشته باشید بر روی کلیه محصولات برچسپ‌ها و لیبل‌های متعددی چسبیده شده است. اما موردی که بسیار حائز اهمیت است این است که هیچ کدام از کشورهای سازنده یخچال عکس پرچم خود را بر روی برچسپ‌ها نمی‌زنند.

اما در بسیاری از محصولات فیک برای به دست آوردن رضایت مشتری بر روی برچسب عکس پرچم کشور به ظاهر سازنده را می‌زنند. حتی از این مورد به عنوان دلیلی بر اصلی بودن و متمایز بودن محصول خود با محصولات دیگر استفاده می‌کنند. حتما این مورد را در نظر داشته باشید که این مورد برعکس است و بودن پرچم بر روی برچسپ نشان دهنده این است که یخچال فیک می‌باشد.

از چه برندهایی نمونه فیک آن در بازار موجود است؟

به طور معمول افراد سودجو از برندهای محبوب بازار، اقدام به درست کردن مشابه آنها و فروش آن به عنوان محصول اصلی می‌کنند. خوش فروش‌ترین برندهایی که بسیار مطرح هستند و بیشترین توجه خریداران به آنهاست شامل 3 برند هستند که آنها را نام می‌بریم. از هر کدام از این سه برند نمونه های مشابه فیک در بازار دیده شده است. (که برای خرید آنها لازم است خریداران اطلاعات کامل در مورد نحوه تشخیص یخچال اصل و فیک داشته باشند. )

 1. بوش
 2. ال جی
 3. سامسونگ

نمونه اصلی محصولات این برندها در بازار فروش فوق العاده ای داشته و واقعا کیفیت یخچال‌های این برندها به شیوه ای است که افرادی که به دنبال محصولات با کیفیت عالی می‌گردند به دنبال خرید مدلی از این سه برند هستند. همین امر باعث شده که سودجویان یخچال‌هایی از برندهای دیگر را که از لحاظ ظاهری شباهتی با یکی از مدل‌های این برندهای محبوب دارند را تغییر دهند و لیبل‌ها و برچسپ‌هایی را از طریق دستگاه‌های مخصوص چاپ کرده و بر روی یخچال‌ها بچسپانند و بر سر مشتریانی که اطلاعات کمتری دارند کلاه می‌گذارند و با عنوان محصول برند اصلی با سودهای باور نکردنی می‌فروشند. هر کدام از یخچال ساید ال جی، بوش و سامسونگ و یخچال های بالا پایین و دوقلو نیز دارای نمونه فیک هستند.

چگونگی تشخیص یخچال اصلی بوش از تقلبی آن

یک برند مطرح آلمانی که از لحاظ کیفیت و ساخت محصولات لوازم خانگی در کل جهان جزو بهترین برندهای موجود است برند بوش می‌باشد. به دلیل اینکه طرفداران خاص خود را دارد و محصولات این برند فروش زیادی دارند محصولات بی کیفیت از برندهای پایین را که از لحاظ ظاهری مشابه هستند تبدیل به این برند می‌کنند و با عنوان اصلی و با قیمت بالا در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

یخچال‌های بوش نیز از جمله لوازمی هستند که از این قاعده مستثنی نیستند و متاسفانه نمونه‌های فیک آنها در بازار دیده شده است. به عنوان مثال در بین یخچال‌های بوش مدل KAD80A104 از پرفروش ترین‌ها بوده و نمونه فیک آن هم وارد بازار شده است.

مشخصات یخچال ساید اصلی بوش مدل KAD80A104 که برای تشخیص اصل از بدل باید به آن دقت شود؟

یخچال ساید بوش مدل KAD80A104 با ظرفیت 668 لیتر و دارای عرض 93CM و ارتفاع 181CM و عمق 85CM می‌باشد. بر روی درب یخچال محفظه آبریز و یخساز اتوماتیک تعبیه شده است. این یخچال ساید بوش دارای مینی بار است که بر روی درب اصلی قرار دارد و برای دسترسی آسان به داخل یخچال بدون باز کردن درب اصلی استفاده می‌شود.

در یخچال ساید اصلی بوش مدل KAD80A104 بر روی صفحه نمایشگر LED آن با ظرافت خاصی برند بوش دقیقا در وسط آن به صورت حک شده قرار داده شده است. این برند به صورت حک شده بر روی قفسه‌های شیشه ای یخچال با ظرافت قابل توجهی وجود دارد. همچنین به نحوه قرارگیری دسته‌ها دقت داشته باشید. در مدل اصلی این مدل از یخچال ساید بوش دسته درب‌ها به صورت عمودی و باریک قرار گرفته اند.

با توجه کامل به این موارد و مطابقت یخچال با سایت اصلی بوش می‌توانید در زمان خرید به راحتی محصول اصلی را از بدل آن تشخیص دهید و خرید درستی داشته باشید.

یخچال ساید بوش مدل KAD80A104

چگونگی تشخیص یخچال اصلی ال جی از تقلبی آن

برند ال جی از برندهای محبوب و با کیفیت در بازار است که درصد زیادی از افراد به دنبال خرید لوازم این برند هستند. محصولات با کیفیت و امکانات ویژه در برند ال جی توجه کلیه مشتریان را به خود جلب کرده است. همین امر باعث شده که افراد سودجو به فکر تبدیل مدل‌های کیفیت پایین از برندهای دیگر به برند ال جی شوند. مدل‌هایی که کمی شباهت ظاهری به یکی از مدل‌های ال جی دارند را با برچسپ‌ها و لیبل‌های ساختگی به ال جی تبدیل می‌کنند یا حتی کار حک لوگو را بر روی موتور یخچال با استفاده از دستگاه‌های مخصوص می‌کنند.

یکی از مدل‌های محبوب از برند ال جی مدل GC-J337CSAL می باشد که متاسفانه نمونه غیر اصلی آن به بازار وارد شده و زمان خرید این مدل لازم است به موارد اصلی یخچال دقت شود تا بتوانید محصول اصلی از فیک را تشخیص دهید.

مشخصات یخچال ساید اصلی ال جی مدل GC-J337CSAL که برای تشخیص اصل از بدل باید به آن دقت شود؟

یخچال ساید بای ساید ال جی مدل GC-J337CSAL از ظرفیت 874 لیتر و قابلیت دور این دور Dor in Dor برخوردار است. این مدل یخچال ال جی قابلیت اتصال به آب شهری دارد و بر روی درب آن محفظه آبریز و یخساز تعبیه شده است. برند ال جی حک شده بر روی ال ای دی یخچال با ظرافت خاص نشانگر اصلی بودن این یخچال است.

همچنین از دیگر امکانات آن می‌توان به کمپرسور آن از نوع اینورتر خطی اشاره کرد. با وارد کردن مدل کامل آن در سایت اصلی ال جی و مطابقت عکس‌ها و جزییات آن می‌توان اصلی یا بدل بودن یخچال را تشخیص داد.

یخچال ساید بای ساید ال جی مدل j337

چگونگی تشخیص یخچال اصلی سامسونگ از تقلبی آن

برند مطرح و شناخته شده سامسونگ محصولات با کیفیت و با امکانات زیادی در عرصه لوازم خانگی تولید کرده و در حال حاضر از برندهای پرفروش و محبوب در کل جهان به شمار می‌رود. یخچال های سامسونگ از جمله محصولاتی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. البته لازم به ذکر است که این مارک هم از مدل های مختلف آن نمونه فیک وارد بازار شده که زمان خرید کار را برای خریداران کمی مشکل کرده است تا بتوانند یخچال اصل و فیک را از هم تشخیص دهند.

یکی از مدل‌های یخچال ساید سامسونگ مدل RS51 است که نمونه فیک این مدل هم توسط افراد سودجو وارد بازار شده است. زمان خرید این مدل نیز لازم است دقت داشته باشید که مشخصات اصلی را داشته باشد تا بتوانید محصول اصلی خرید کنید.

مشخصات یخچال ساید اصلی سامسونگ مدل RS51K5460SL که برای تشخیص اصل از بدل باید به آن دقت شود؟

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS51 از مدل‌های با کیفیت و پرطرفدار از این برند است. گنجایش این مدل از یخچال سامسونگ 510 لیتر می‌باشد. همچنین از یخریز و آبریز (آبسردکن و یخساز) برخوردار است. پیشنهاد می‌کنیم زمان خرید یخچال سامسونگ مدل کامل آن را از فروشنده بخواهید.

این مدل‌ها با پسوند و پیشوندهای خاص مربوط به سری ساخت هستند و امکان متغییر بودن در آن‌ها هست. پس متغیر بودن پسوند و پیشوند در مدل‌های مختلف نشانه غیر اصلی بودن آن نیست. مدل کامل محصول را در گوگل سرچ کنید. اگر در بین نتیجه‌ها سایت اصلی سامسونگ با همین مدل باز شود محصول اصلی است. در این مرحله سایت اصلی سامسونگ را باز کنید و کلیه مشخصات و ظاهر محصول را با یخچالی که می‌خواهید بخرید مطابقت دهید. در صورتی که مغایرت نداشته باشد محصول انتخابی شما اصلی است و با خیال راحت می‌توانید این محصول را خریداری کنید.

یخچال ساید سامسونگ مدل rs51

کلام آخر

امروزه با توجه به زیاد شدن محصولات فیک در بازار زمان خرید برای مشتریان انتخاب سخت شده است. مهمترین و بهترین راهکار برای اطمینان از خرید محصولات اصلی مراجعه به سایت اصلی برند محصول است. نکته دیگری که حائز اهمیت است خرید از فروشگاه‌های معتبر است که تا حدودی می تواند خیال مشتری را از خرید محصول اصلی راحت کند. امیدواریم در این نوشته توانسته باشیم اطلاعات شما را در این زمینه افزایش داده باشیم. همچنین با خواندن آن به شیوه درست بتوانید انتخاب محصولات را انجام دهید و محصولات اصلی خرید کنید. فروشگاه بانه ویترین از فروشگاه های با سابقه زیاد در زمینه تامین و فروش لوازم برقی اصلی است. تیم بانه ویترین در تلاش است تا به بهترین شیوه اطلاعات درست و محصولات با کیفیت و اصلی در اختیار مشتریان خود قرار دهد. موفق و سربلند باشید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال ها عضو جدایی ناپذیر منازل هستند. امروزه یخچال ها بسیار متنوع هستند و می توانند اغلب نیازهای شما را از دسترسی به یک لیوان آب سرد گرفته تا سرد کردن انواع مواد غذایی تامین کنند. یخچال ها از جمله وسایلی هستند که باید سال...

انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان
انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان

انتخاب بهترین برند یخچال: یخچال وسیله ای حیاتی و مهم در خانه بوده و انتخاب بهترین برند آن نیز یکی از بزرگ ترین معضلات هر خانواده ای محسوب می شود. به خصوص اگر اولین بار است که اقدام به خرید این محصول می کنید. یخچال،...

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع
تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو:  تفاوت اصلی بین یخچال دوقلو و یخچال تک قلو در طراحی و ترتیب قرارگیری قسمت ‌های یخچال و فریزر است. در یخچال دوقلو، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند؛ ولی در یخچال تک...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

اهمیت وجود یخچال در هر خانه‌ای و استفاده از آن بر همگان آشکار بوده و همگی به این مسئله واقف هستید که بدون یخچال عملا نگهداری مواد غذایی ممکن نخواهد بود. بدون بهره‌گیری از یخچال مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به سرعت کیفیت خود را...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

تنها منبعی که می‌توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی سالم و تازه از آن بهره برد، یخچال و فریزر است. یخچال‌ها قابلیت این را دارند که حجم زیادی از مواد غذایی را برای ما ذخیره‌سازی کرده و آن را برای مدت زمان طولانی، تازه...

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال
راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت عمومی در همه خانه‌ها استفاده می‌شود و بعضا در برخی خانه‌ها از دو یخچال نیز بهره می‌گیرند. بهتر است بدانید که بیشترین برق مصرفی در خانه، توسط یخچال خرج می‌شود. آیا اطلاع داشتید که بخش اعظمی از فیش ماهانه...

اورلود یخچال چیست + انواع آن
اورلود یخچال چیست + انواع آن

یخچال یکی از ضروری‌ترین لوازم زندگی است که در هر خانه‌ای حتما از آن استفاده می‌شود. یخچال‌ها با سیکل تبریدی امکان ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی را به مدت طولانی‌تر فراهم می‌کنند. گاها برای هر یک از ما پیش آمده که عناوین و واژه‌های عجیب...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش