• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

اهمیت وجود یخچال در هر خانه‌ای و استفاده از آن بر همگان آشکار بوده و همگی به این مسئله واقف هستید که بدون یخچال عملا نگهداری مواد غذایی ممکن نخواهد بود. بدون بهره‌گیری از یخچال مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به سرعت کیفیت خود را از دست داده و در نهایت فاسد می‌شوند. این امر نه تنها از نظر مالی ضررهای زیادی را به ما خواهد زد بلکه از لحاظ سلامتی نیز تاثیراتی زیان بخش بر بدن ما خواهد داشت. بنابراین با توجه به اهمیت و کارایی بالایی که یخچال دارد، باید در نگهداری از آن دقت لازم را داشته و زمانی که در آن متوجه بروز مشکل یا نقصی شدیم باید در اسرع وقت به رفع آن اقدام نماییم و برای رفع مشکل یخچال زیمنس به آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس مراجعه کنیم.

امروزه یخچال‌هایی با کیفیت و قدرتمند مانند زیمنس تولید می‌شوند که به طیف گسترده‌ای از امکانات مانند عیب‌یابی خودکار، مجهز شده‌اند. سایت بانه ویترین در این مقاله درباره کد خطا یا ارور یخچال زیمنس اطلاعاتی مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

کد خطا یخچال چیست؟معرفی و معنی انواع کد خطای یخچال زیمنسجمع‌بندی

کد خطا یخچال چیست؟

متخصصین کمپانی زیمنس به منظور مراقبت از یخچال‌ها توسط کاربران برای آن‌ها کدنویسی کرده‌اند. کدهای نوشته شده مربوط به قطعات و بخش‌های مختلف یخچال هستند که به منظور اعلام بروز نقص و ایراد در آن قسمت برای آن‌ها فراهم آمده‌اند. کد خطای یخچال را می‌توان به عنوان زبان ارتباط یخچال با کاربر در نظر گرفت. زیرا زمانی که برای یکی از قطعات و اجزای سازنده یخچال مشکلی پیش آید، دستگاه با اعلام کد خطای آن بخش به کاربر خبر می‌دهد که قسمت هشدار داده شده نیاز به رسیدگی دارد و به این صورت باعث می‌شود که آسیب‌ها و مشکلات پیش آمده در مراحل ابتدایی برطرف شده و مانع از بزرگ شدن آسیب‌ها و بروز مشکلات جدی خواهد شد.

هنگامی که در بخشی از دستگاه آسیبی پیش آید، کد خطا به برد اصلی دستگاه منتقل شده و برد بعد از بررسی، آن را روی صفحه نمایشگر دیجیتالی یخچال ظاهر خواهد کرد. به منظور افزایش سطح آگاهی شما در ادامه معنی انواع کد خطا یا ارور یخچال زیمنس را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

معرفی و معنی انواع کد خطای یخچال زیمنس

کد خطای E1

هنگامی که برای سنسور دمایی یخچال مشکلی پیش آید، یخچال با دادن کد خطای E1 به کاربر هشدار معیوب شدن آن را خواهد داد. زمان مشاهده این ارور سنسور دمایی یخچال را به دقت بررسی کنید. همچنین در این شرایط لازم است که قطعات ترموفیوز و ترمودیسک نیز چک شده و سالم بودن یا معیوب بودن آن بررسی شود و چنانچه نیاز باشد، آن را جایگزین نمایید. اگر بعد از بررسی سنسور و قطعات مذکور متوجه شدید که نقصی در آن‌ها وجود ندارد، باید برد الکترونیکی را بررسی کنید. زیرا اگر مشکل از موارد قبلی نباشد، ارور داده شده به علت نقص برد الکترونیکی است و نیاز است که آن را تعویض نمود.

  کد خطای E2

اگر فعالیت و عملکرد سنسور تبخیرکننده در محفظه خنک‌کننده یخچال زیمنس متوقف شده باشد، دستگاه به صورت خودکار کد خطای  E2 را صادر می‌کند. اگر این کد خطا یا ارور یخچال زیمنس را روی نمایشگر مشاهده کردید، اقدامات لازمه را با اندازه‌گیری میزان اهم سنسور مذکور به وسیله اهم سنج، شروع کنید. اگر بعد از سنجش میزان اهم سنسور متوجه نقص آن شدید، لازم است که سنسور جدید را جایگزین آن نمایید. اما اگر سنسور، اهم دقیق را نشان داد و نقصی نشان نداد، کد خطای داده شده ممکن است به علت خرابی برد الکترونیکی باشد. پس لازم است که آن را بررسی کرده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.

  کد خطای E3

چنانچه سنسور دمایی فریزر دچار آسیب شده باشد و خرابی در آن تشخیص داده شود، یخچال به صورت اتوماتیک کد خطای E3 را روی نمایشگر نشان داده و هشدار می‌دهد که محل نصب سنسور دیفراست و برد الکترونیکی دستگاه را باید چک کرده و در صورت آسیب‌دیدگی هر کدام را تعویض و نوع جدید آن‌ها جایگزین نمایید.

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس کد خطای E4

اگر برای کندانسور یخچال فریزر مشکلی پیش آید و خراب شود، دستگاه با کد خطای E4 به کاربر هشدار می‌دهد. زمانی که این کد خطا یا ارور در یخچال زیمنس اعلام می‌شود حاکی از این است که سنسور دمای کندانسور فریزر آسیب دیده است. بنابراین سرمای لازم برای انجماد داخل فریزر به جریان در نخواهد آمد. در این حالت قطعات ترمودیسک و ترموفیوز را بررسی کنید و اگر خراب بودند آن‌ها را تعویض نمایید در غیر این صورت برد الکترونیکی معیوب بوده و نیاز به تعمیر و حتی جایگزینی دارد.

  کد خطای E5

اعلام خرابی و معیوب شدن سنسور دمایی محیط با کد خطای E5 در نمایشگر دیجیتالی یخچال ظاهر می‌شود. این سنسور همان سنسور دیفراست  یا سنسور اپراتور فریزر است که اگر دچار نقص شود، جهت رفع این کد خطا یا ارور در یخچال زیمنس لازم است که قطعات مربوط به سنسور دیفراست آن بررسی شوند. این قطعات  برد الکترونیکی، المنت، ترمودیسک، ترموفیوز و فن داخل فریزر هستند که نیاز به چک کردن دقیق داشته و برای این کار باید از فرد متخصص آن کمک گرفته شود.

  کد خطای E6

اختلال در سنسور اپراتور یخچال با کد خطای E6 هشدار داده می‌شود. زمانی که این کد خطا یا ارور یخچال زیمنس را مشاهده کرید، فورا باید قطعات ترمودیسک و ترموفیوز یخچال را چک کنید. اگر آن‌ها مشکلی نداشتند حتما ایراد از برد الکترونیکی بوده و نیاز به تعمیر آن است. البته برای بررسی این مورد نیز بهتر است که به تعمیرکار متخصص در این امر خبر دهید.

  کد خطای E9

هنگامی که برد اصلی یخچال در قسمت‌های نرم افزاری و سخت افزاری خود دچار مشکل شود، یخچال از کد خطای E9 برای اعلام آن استفاده می‌کند. در این هنگام باید برد اصلی دستگاه به صورت دقیق بررسی شده و مشکل آن برطرف شود. رفع این کد خطا یا ارور یخچال زیمنس را به استادکار ماهر در این زمینه بسپارید.

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس کد خطای E10

بروز هر گونه مشکل و نقصی در نرم افزار ماژول برق و برد اصلی یخچال زیمنس از طریق کد خطای E10 هشدار داده خواهد شد. هنگام مواجه با این کد خطا یا ارور یخچال زیمنس بهتر است که با کشیدن یخچال از برق به مدت 10 دقیقه منتظر بمانید و بعد دوباره آن را روشن کنید. اگر کد خطا برطرف شده بود نشان‌دهنده خستگی و داغ شدن یخچال است در غیر این صورت نشان‌دهنده بروز مشکلی جدی بوده و لازم است به تعمیرکار خبر دهید.

  کد خطای E11 این کد خطا اختلال در نمایشگر یخچال را نشان می‌دهد.   کد خطای E15

بروز مشکل در سنسور محیطی یخچال را با کد خطای E15 در نمایشگر آن اعلام می‌کنند. این امر سبب می‌شود که سنسور اتصالات کوتاه و پیاپی داشته باشد که باعث بروز آسیب جدی در آن خواهد شد. در نتیجه بهتر است سریعا آن را رفع نمایید.

  کد خطای E20

عدم هماهنگی و هم خوانی برد اصلی یخچال و برد صفحه نمایش آن با کد خطای E20 هشدار داده می‌شود. برای رفع این کد خطا یا ارور یخچال زیمنس لازم است استادکاری متخصص یخچال را بررسی نمایید.

کد خطای یخچال زیمنس کد خطای Er d1

معیوب بودن سیستم برفک‌زدایی یخچال و دیفراست آن با کد خطای Er d1 به کاربر اعلام خواهد شد. در این حالت سنسورها را بررسی کنید و چنانچه آن‌ها معیوب بودند به جایگزین کردن آن‎‌ها اقدام کنید.

  کد خطای Er c1

اگر کمپرسور یخچال به صورت مداوم و بی‌وقفه کار کند، یخچال از طریق کد خطای Er c1 اعلام خطر می‌کند. در چنین شرایطی امکان بروز آسیب‌های بزرگتری وجود دارد. پس بهتر است که با تعمیرکار تماس بگیرید.

  کد خطای dr

مشکل و نقص میکروسوئیچ درب یخچال با این کد خطا یا ارور یخچال زیمنس اعلام می‌شود. در این شرایط درب فریزر مشکل داشته و نیاز به بررسی دارد.

 

جمع‌بندی

یکی از جدیدترین یخچال‌های موجود در بازار، یخچال‌های مارک زیمنس هستند. این یخچال‌ها پیشرفته و هوشمند بوده و از این رو قابلیت اطلاع رسانی در مورد آسیب‌ها و مشکلات داخلی سیستم خود را به کاربر دارند. این مقاله در راستای خدمت بیشتر به شما از کد خطا یا ارور یخچال زیمنس جمع بندی کوتاهی داشت که امیدواریم برای شما مفید واقع شود. هنگامی که یخچال شما دچار نقص و ایراد شود، نمایشگر آن کد خطای مربوط به مرکز معیوب شده را نشان می‌دهد و به این طریق به شما کمک می‌کند تا راه حل مناسب را برای رفع آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کنید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال ها عضو جدایی ناپذیر منازل هستند. امروزه یخچال ها بسیار متنوع هستند و می توانند اغلب نیازهای شما را از دسترسی به یک لیوان آب سرد گرفته تا سرد کردن انواع مواد غذایی تامین کنند. یخچال ها از جمله وسایلی هستند که باید سال...

انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان
انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان

انتخاب بهترین برند یخچال: یخچال وسیله ای حیاتی و مهم در خانه بوده و انتخاب بهترین برند آن نیز یکی از بزرگ ترین معضلات هر خانواده ای محسوب می شود. به خصوص اگر اولین بار است که اقدام به خرید این محصول می کنید. یخچال،...

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع
تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو:  تفاوت اصلی بین یخچال دوقلو و یخچال تک قلو در طراحی و ترتیب قرارگیری قسمت ‌های یخچال و فریزر است. در یخچال دوقلو، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند؛ ولی در یخچال تک...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

تنها منبعی که می‌توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی سالم و تازه از آن بهره برد، یخچال و فریزر است. یخچال‌ها قابلیت این را دارند که حجم زیادی از مواد غذایی را برای ما ذخیره‌سازی کرده و آن را برای مدت زمان طولانی، تازه...

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال
راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت عمومی در همه خانه‌ها استفاده می‌شود و بعضا در برخی خانه‌ها از دو یخچال نیز بهره می‌گیرند. بهتر است بدانید که بیشترین برق مصرفی در خانه، توسط یخچال خرج می‌شود. آیا اطلاع داشتید که بخش اعظمی از فیش ماهانه...

اورلود یخچال چیست + انواع آن
اورلود یخچال چیست + انواع آن

یخچال یکی از ضروری‌ترین لوازم زندگی است که در هر خانه‌ای حتما از آن استفاده می‌شود. یخچال‌ها با سیکل تبریدی امکان ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی را به مدت طولانی‌تر فراهم می‌کنند. گاها برای هر یک از ما پیش آمده که عناوین و واژه‌های عجیب...

بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش
بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نحوه طراحی یخچال‌ها نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته و یخچال‌هایی بسیار باکیفیت که از تکنولوژی‌های گسترده برخوردار هستند، تولید شده‌اند. یخچال‌ها نوعی دستگاه الکترومکانیکی هستند و به صورت مجموعه‌ای از قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی در کنار هم برای ایجاد سرمایشی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش