• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت عمومی در همه خانه‌ها استفاده می‌شود و بعضا در برخی خانه‌ها از دو یخچال نیز بهره می‌گیرند. بهتر است بدانید که بیشترین برق مصرفی در خانه، توسط یخچال خرج می‌شود. آیا اطلاع داشتید که بخش اعظمی از فیش ماهانه برقی که برای کد اشتراکی شما صادر می‌شود، مربوط به میزان انرژی است که توسط لوازم الکترونیکی خانگی بزرگ و پرمصرف از جمله یخچال، مصرف می‌شود؟ یکی از مهمترین مهارت‌هایی که باید برای پیشبرد زندگی امروزی داشته باشیم، مهارت صرفه جویی در انرژی یخچال است. با توجه به وضعیت کنونی کره زمین و در خطر بودن منابع انرژی با کسب آگاهی درباره چگونگی کاهش مصرف انرژی‌ها می‌توان در حفظ پایداری آن‌ها برای نسل‌های آینده کوشا بوده و همچنین می‌توان هزینه‌های خود را نیز کاهش داده و پس‌انداز بیشتری داشته باشید.

سایت بانه ویترین به منظور بالا بردن آگاهی شما عزیزان و کسب مهارت‌های لازم در زمینه صرفه‌جویی و چگونگی کاهش مصرف انرژی، مقاله زیرا را انتشار داده است.

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

مزیت‌های صرفه جویی در انرژی یخچالدرب یخچال را کمتر باز کنیدبررسی و تعویض نوار لاستیکی دور درب یخچال به منظور پیشگیری از نشت هوایخچال خود را در مکان مناسب قرار دهیدمواد غذایی را سرد کرده و بعد داخل یخچال قرار دهیدرادیاتور خنک‌کننده یخچال را تمیز کنیدجمع‌بندی

مزیت‌های صرفه جویی در انرژی یخچال

یکی از تفکرات غلطی که بیشتر افراد دارند، این است که به نظر آن‌ها صرفه جویی در انرژی یخچال اصلا مهم نبوده و میزان انرژی که یخچال مصرف می‌کند در زندگی بی‌تاثیر است. اما بهتر است بدانید که یخچال‌ها و فریزرها به سبب این که کارکرد دائم و مادام‌العمر دارند، پس میزان انرژی که مصرف می‌کنند، بسیار مهم و تاثیرگذار در زندگی همه است. کاهش مصرف انرژی یخچال رابطه مستقیم با کاهش هزینه‌های خانوار دارد. کاهش مصرف انرژی یخچال، باعث بالا رفتن طول عمر مفید آن خواهد شد. شما با صرفه‌جویی در مصرف انرژی یخچال می‌توانید از شر هزینه‌های گزافی که برای تعمیرات یخچال می‌پردازید، راحت شوید. همچنین مواد غذایی با کیفیت بسیار عالی‌تر و با ماندگاری بیشتری، نگهداری می‌شوند. در ادامه این مقاله چندین راه حل را برای کاهش مصرف انرژی یخچال به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

درب یخچال را کمتر باز کنید

بهترین راه جلوگیری از اتلاف انرژی در یخچال، این است که از باز و بسته کردن مدام و زیاد درب یخچال و فریزر خوداری کنید. زیرا هر دفعه که درب یخچال یا فریزر را باز می‌کنید، هوای داخلی یخچال که انرژی بسیار زیادی صرف سرد شدن آن شده، از محفظه داخلی یخچال خارج شده و به جای آن هوای گرم محیط بیرونی به داخل محفظه وارد می‌شود. در این شرایط یخچال ناچار است که دوباره با صرف انرژی زیادی هوای گرم وارد شده را سرد کند. برای پیشگیری بهتر است که تنها خود شما درب یخچال را باز کرده و مواد غذایی مورد نیاز سایر افراد خانواده را از آن خارج کنید.

همچنین می‌توانید با پر کردن محفظه یخچال و چینش در کنار هم مواد غذایی از اتلاف انرژی به مقدار چشم‌گیری ممانعت به عمل آورید. زیرا هر چقدر مواد غذایی بیشتری درون یخچال جای گرفته باشد، هوای کمتری نیز در بین آن‌ها بوده و در نتیجه کمترین میزان هوای سرد از یخچال خارج شده و درصد بسیار کمی از هوای گرم هم به داخل آن راه می‌یابد. بنابراین به این روش بسیار ساده می‌توانید باعث صرفه جویی در انرژی یخچال شوید.

 راهکارهای جلوگیری از اتلاف انرژی یخچال

بررسی و تعویض نوار لاستیکی دور درب یخچال به منظور پیشگیری از نشت هوا

برای این که بتوانید میزان مصرف انرژی یخچال را کاهش دهید، یکی از موثرترین اقداماتی که لازم است، انجام دهید، کنترل و بررسی نوار لاستیکی دور درب یخچال و فریزر است. نوار لاستیکی سالم و بدون نشتی، نقش بسزایی در افزایش کارایی دستگاه و کاهش مصرف انرژی آن دارد. نوار لاستیکی که دور درب یخچال تعبیه شده، مانع از ورود هوای گرم محیط بیرون به داخل محفظه یخچال می‌شود، همچنین از آن طرف نیز از خروج و نشتی هوای سرد تولید شده در محفظه داخلی به محیط بیرونی پیشگیری خواهد کرد. این نوار پلاستیکی با گذشت زمان به علت استفاده زیاد دچار فرسایش شده و کارایی خود را از دست خواهد داد.

بنابراین هوای داخلی محفظه یخچال و فریزر نشتی پیدا کرده و به بیرون راه می‌یابد و به جای آن هوای گرم در داخل یخچال و فریز جای می‌گیرد. این امر بر عملکرد یخچال تاثیر سوء داشته و کارایی آن را کاهش می‌دهد. اما در مقابل میزان مصرف انرژی را بیشتر خواهد کرد. برای پیشگیری از بروز این اتفاقات بهتر است که هر چند وقت یک بار با قرار دادن یک چراغ قوه روشن داخل محفظه یخچال و خاموش کردن و تاریک کردن آشپزخانه از سالم بودن نوار لاستیکی درب اطمینان حاصل کنید. با این کار چنانچه جایی از نوار نشتی داشته باشد از آن نور خارج می‌شود. بنابراین باید سریعا تعویض گردد. این امر در صرفه جویی  انرژی یخچال موثر واقع می‌شود.

بهترین راه ها برای جلوگیری از سوختن یخچال

یخچال خود را در مکان مناسب قرار دهید

یکی از عوامل موثر در افزایش مصرف انرژی یخچال، مکانی است که یخچال در آن قرار می‌گیرد. زیرا هوای محیط اطراف یخچال به مقدار قابل توجهی در میزان انرژی که مصرف می‌کند، دخیل خواهد بود. به این معنا که هر چقدر هوای اطراف یخچال بیشتر باشد، سطح مصرف انرژی آن نیز بالاتر خواهد رفت. بنابراین بهترین راه حل برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی یخچال این است که آن را در جایی از آشپزخانه قرار دهید که کمترین میزان گرما و حرارت در آن جا جریان داشته باشد. به عبارتی دیگر یخچال خود را به دور از اجاق گاز و سماور و آبگرمکن در آشپزخانه نگهداری کنید. اگر یخچال خود را در کنار منابع تولیدکننده گرما قرار دهید، یخچال مجبور است بیشتر کار کند در نتیجه انرژی بیشتری مصرف کرده و علاوه بر افزایش هزینه‌ها، طول عمر آن نیز کاهش می‌یابد.

 

مواد غذایی را سرد کرده و بعد داخل یخچال قرار دهید

گاهی اوقات مسائلی پیش پا افتاده و ساده می‌توانند به میزان قابل توجهی در صرفه جویی انرژی یخچال به شما کمک کنند. یکی از این مسائل این است که مواد غذایی را سرد کرده و بعد درون یخچال بگذارید. زمانی که ماده غذایی را سرد کرده و بعد داخل یخچال قرار دهید تا حد زیادی از اتلاف انرژی پیشگیری کرده‌اید. وقتی ماده غذایی گرم و با حرارت بالا را درون یخچال یا فریزر می‌گذارید، آن ماده گرمای خود را درون محفظه یخچال پخش کرده و حتی دمای مواد غذایی که از قبل سرد شده بوند را نیز بالا می‌برد. در این حالت یخچال به منظور سردسازی بیشترین توان خود را با مصرف انرژی بسیار زیادی به کار گرفته تا ماده غذایی گرم را خنک کرده و دمای داخل یخچال و فریزر را دوباره سرد کند.

بنابراین مصرف انرژی بسیار زیاد خواهد شد و همچنین به علت به کارگیری توان بیشتر، طول عمر کمپرسور نیز کاهش خواهد یافت. بنابراین فراموش نکنید که مواد غذایی گرم را قبل از قرار دادن داخل یخچال در محیط آشپزخانه سرد کرده و بعد به درون یخچال انتقال دهید.

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

رادیاتور خنک‌کننده یخچال را تمیز کنید

یکی از مهمترین قطعاتی که در سیکل سردسازی یخچال دخیل است، کندانسور یخچال است که به آن رادیاتور نیز گفته می‌شود. کندانسور در پشت یخچال نصب شده و با گذشت زمان، گرد و خاک بسیار زیادی روی آن را می‌پوشاند. هنگامی که مقدار گرد و غبار انباشته شده روی کندانسور حجم زیادی داشته باشد، کار آن را مختل خواهد کرد. بنابراین به موجب عدم عملکرد مطلوب کندانسور، پروسه خنک‌سازی در محفظه داخلی یخچال و فریزر دچار اختلال شده و سرمای مطلوب جریان نخواهد یافت. در نتیجه با کاهش سرما درون یخچال کمپرسور با به کارگیری بیشترین توان خود در صدد جبران سرمای لازم برخواهد آمد که این کار لازمه مصرف انرژی بیشتری است. پس برای این که بتوانید باعث صرفه جویی در انرژی یخچال شوید، لازم است که به صورت سالانه کندانسور دستگاه را تمیز کنید.

 

جمع‌بندی

اگر از آن دسته افرادی هستید که به زندگی سالم و مفید اهمیت می‌دهید بهتر است با راهکارهای صرفه جویی در انرژی یخچال آشنا باشید. زیرا یخچال یکی از لوازم الکترونیکی پرمصرف بوده و این مصرف انرژی زیاد علاوه بر اینکه در وضعیت اقتصادی افراد تاثیر می‌گذارد، باعث کمبود منابع انرژی برای نسل‌های آینده نیز خواهد شد. بهترین کار برای کاهش مصرف انرژی و به طبع پایین آوردن هزینه‌‎ها این است که هنگام خرید بیشترین دقت را کرده و محصولی با گرید انرژی +++A را خریداری کنید اما در نظر داشته باشید که قیمت خرید یخچال هایی با این رده انرژی به نسبت بالاتر است. البته در خانه نیز با پیش گرفتن شیوه صحیح استفاده از یخچال می‎توانید در پایین آوردن میزان مصرف انرژی یخچال موثر باشید.

برای مثال می‌توانید با تنظیم درجه دمای یخچال در حد استاندارد و مطلوب که بین 2 درجه و 3 درجه است، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شوید. همچنین با قرار دادن و چینش صحیح مواد غذایی درون یخچال و فریزر نیز قادر خواهید بود که از اتلاف انرژی ممانعت به عمل آورید.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال ها عضو جدایی ناپذیر منازل هستند. امروزه یخچال ها بسیار متنوع هستند و می توانند اغلب نیازهای شما را از دسترسی به یک لیوان آب سرد گرفته تا سرد کردن انواع مواد غذایی تامین کنند. یخچال ها از جمله وسایلی هستند که باید سال...

انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان
انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان

انتخاب بهترین برند یخچال: یخچال وسیله ای حیاتی و مهم در خانه بوده و انتخاب بهترین برند آن نیز یکی از بزرگ ترین معضلات هر خانواده ای محسوب می شود. به خصوص اگر اولین بار است که اقدام به خرید این محصول می کنید. یخچال،...

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع
تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو:  تفاوت اصلی بین یخچال دوقلو و یخچال تک قلو در طراحی و ترتیب قرارگیری قسمت ‌های یخچال و فریزر است. در یخچال دوقلو، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند؛ ولی در یخچال تک...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

اهمیت وجود یخچال در هر خانه‌ای و استفاده از آن بر همگان آشکار بوده و همگی به این مسئله واقف هستید که بدون یخچال عملا نگهداری مواد غذایی ممکن نخواهد بود. بدون بهره‌گیری از یخچال مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به سرعت کیفیت خود را...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

تنها منبعی که می‌توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی سالم و تازه از آن بهره برد، یخچال و فریزر است. یخچال‌ها قابلیت این را دارند که حجم زیادی از مواد غذایی را برای ما ذخیره‌سازی کرده و آن را برای مدت زمان طولانی، تازه...

اورلود یخچال چیست + انواع آن
اورلود یخچال چیست + انواع آن

یخچال یکی از ضروری‌ترین لوازم زندگی است که در هر خانه‌ای حتما از آن استفاده می‌شود. یخچال‌ها با سیکل تبریدی امکان ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی را به مدت طولانی‌تر فراهم می‌کنند. گاها برای هر یک از ما پیش آمده که عناوین و واژه‌های عجیب...

بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش
بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نحوه طراحی یخچال‌ها نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته و یخچال‌هایی بسیار باکیفیت که از تکنولوژی‌های گسترده برخوردار هستند، تولید شده‌اند. یخچال‌ها نوعی دستگاه الکترومکانیکی هستند و به صورت مجموعه‌ای از قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی در کنار هم برای ایجاد سرمایشی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش