• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نحوه طراحی یخچال‌ها نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته و یخچال‌هایی بسیار باکیفیت که از تکنولوژی‌های گسترده برخوردار هستند، تولید شده‌اند. یخچال‌ها نوعی دستگاه الکترومکانیکی هستند و به صورت مجموعه‌ای از قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی در کنار هم برای ایجاد سرمایشی جهت حفظ و نگهداری مواد غذایی، کاربرد دارند. کمپانی بوش که از صنعتگران بزرگ جهان است در این زمینه نیز خط‌های تولیدی بسیار داشته و یخچال‌های پیشرفته‌ای را در مدل‌های متنوع تولید کرده و به بازار ارائه داشته است. یخچال‌های این برند همگام با پیشرفت علم در جهان طراحی شده و همواره در ساخت‌ آن‌ها از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌شود. یکی از مهمترین ویژگی‌های یخچال‌های بوش برخورداری از هوش مصنوعی است که قابلیت‌های زیادی را برای آن‌ها به همراه دارد. توانایی عیب‌یابی خودکار از جمله این قابلیت‌های هوشمندانه است که برای اعلام کدهای خطای دستگاه، کاربرد دارد. کاربران از طریق اعلام ارور یخچال بوش، سریعا از نقص آن مطلع خواهند شد.

 بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

کدهای خطا در یخچال بوشکد خطای E01 در یخچال بوشکد خطای E02 در یخچال بوشکد خطای E03 در یخچال بوشکد خطای E04 در یخچال بوشکد خطای E05 در یخچال بوشکد خطای E06 در یخچال بوشکد خطای E07 در یخچال بوشکد خطای E10 در یخچال بوشکد خطای E11 در یخچال بوشجمع‌بندی

کدهای خطا در یخچال بوش

یخچال بوش دارای کدنویسی بسیار قوی است. کدهای خطای این دستگاه ریزبینانه و با دقت بسیار زیادی طراحی شده‌اند. ارور یخچال بوش روی صفحه نمایشگر دیجیتالی آن نشان داده می‌شود. انواع یخچال‌ها از هر برندی که باشند، چون دارای مجموعه‌ای گسترده از قطعات الکتریکی و مکانیکی هستند ممکن است یک سری مشکلات و اختلالاتی برای آن‌ها پیش بیاید. برند بوش برای آسان کاری از کدهای خطا که همان ارور هستند، استفاده کرده است تا کاربران به راحتی بتوانند علت مختل شدن کار دستگاه را دریابند. ارورهایی که اعلام می‌شوند، تعدادی حروف لاتین، ترکیب شده با اعداد هستند که هر یک مربوط به بخشی از یخچال بوده و روی صفحه نمایشگر آن نشان داده می‌شوند. در ادامه این مطلب لیستی کامل از ارورهای یخچال بوش که توسط کارشناسان سایت بانه ویترین فراهم آمده را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

کد خطای E01 در یخچال بوش

ارور E01 یکی از انواع ارور یخچال بوش است که مشکل پیش آمده در سنسور دمای یخچال را نشان می‌دهد. برای بر طرف کردن ارور E01 در یخچال بوش، باید سیم‌کشی و اتصالاتی که سنسور دمای یخچال دارد را بررسی نمایید. برای رفع این مشکل اول سیم‌کشی و ارتباطات آن را بازرسی کنید و مطمئن شوید که اتصال‌های آن شل یا قطع نشده‌اند. زمانی که اطمینان حاصل کردید که اتصال‌های سنسور و سیم‌کشی آن بدون مشکل است، باید سنسور دمای دستگاه را عوض کرده و جدید آن را جایگذاری کنید. زمانی که سنسور دما را تعویض کردید اگر اروری که داده شده به علت نقص آن بوده باشد، طبیعتا باید قطع شود در غیر این صورت نقص پیش آمده از جانب برد الکترونیک است.

بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

کد خطای E02 در یخچال بوش

یکی دیگر ار انواع ارور یخچال بوش، کد خطای E02 است. این کد بیان‌گر بروز نقص و مشکل در سنسور دمای فریزر یخچال یا نقص سنسور اپراتور آن است. زمانی که ارور E02 اعلام می‌شود، امکان دارد این سنسور آسیب دیده و خراب باشد یا حتی امکان قطعی اتصال کوتاه نیز وجود دارد. برای رفع مشکل در این حالت نیز باید مانند راه حلی که در بالا بیان شد، از اتصال دقیق سیم‌کشی مطمئن شوید. بعد از اطمینان از عدم اتصال باید برای جایگزینی سنسور اقدام نمایید. در این قسمت نیز در صورتی که ارور برطرف نشد، برای رفع ارور پیش آمده، برد الکترونیکی دستگاه را بازرسی نمایید.

کد خطاهای یخچال فریزر بوش

کد خطای E03 در یخچال بوش

یخچال‌های ساید بای ساید بوش دارای کشویی با قابلیت تنظیم جداگانه دما هستند، ارور E03 برای این نوع از یخچال‌های بوش کاربرد دارد. ارور E03 زمانی که سنسور کشوی نگهدارنده یخچال یا همان محفظه نگهدارنده رطوبت دچار مشکل شده و مختل شده باشد، اعلام می‌شود. برای رفع این ارور یخچال بوش باید بعد از خاموش کردن یخچال کشوی نگهدارنده میوه و سبزیجات که در سمت راست یخچال قرار دارد را خارج کنید. این کشو دارای یک پوشش است که از طریق برداشتن آن به سنسور کشو دسترسی می‌یابید. در این حالت نیز اتصالات و سیم‌کشی‌ها را برسی کرده و از برقراری اتصال آن اطمینان حاصل نمایید. اگر اتصالات و سیم‌کشی بی‌نقص بودند نیاز به تعویض و جایگزینی سنسور است. در شرایطی که باز مشکل رفع نشود، نقص به وجود آمده به علت اختلال در سیگنال‌های برد الکترونیکی است.

 

کد خطای E04 در یخچال بوش

زمانی که سنسور دمای کندانسور یخچال مشکل و نقصی داشته باشد از طریق ارور E04، خطا به کاربر اعلام خواهد شد. پیش آمدن چنین نقصی در یخچال را نیز باید مانند روش‌های قبلی که جهت رفع ارور انجام گرفت، برطرف شود. توجه داشته باشید که رفع ارور یخچال بوش تنها با درک نوع خطایی که ارور بیان می‌کند امکان پذیر نیست و باید از سرویس‌کار کمک گرفته شود، به خصوص در این مورد که نیازمند برخورداری از تخصص و تسط کامل بر یخچال بوش است.

ارور های یخچال بوش

کد خطای E05 در یخچال بوش

ارور E05 در یخچال بوش نشان‌دهنده بروز مشکلی بزرگ در دستگاه است. بنابراین در صورتی که یخچال شما چنین اروری را نشان داد بهترین کار این است که به آن دست نزده و با تعمیرکاری که در زمینه رفع ارور یخچال بوش، تخصص کامل دارد، تماس بگیرید. ارور E05 زمانی اعلام می‌شود که سنسور دمای دیفراست یخچال دچار نقص شده باشد. چون قطعه دیفراست یکی از حساس‌ترین قطعات به کار رفته در یخچال است بنایراین باید در هنگام بروز مشکل در آن نیز حساسیت بیشتری خرج شود. از جمله عواملی که می‌تواند علت بروز این ارور باشد، برفک زدن دستگاه است.

 

کد خطای E06 در یخچال بوش

هنگامی که سنسور اپراتور یخچال بوش ایراد داشته باشد، دستگاه به صورت خودکار ارور E06 می‌دهد. زمانی که یخچال شما ارور E06 را نشان داد باید برای بررسی و رفع آن مانند روش‌های قبلی از برقراری اتصال و سالم بودن سیم‌کشی آن اطمینان کسب کنید. چنانچه مطمئن شدید نیاز به تعویض سنسور دارد، آن را با یک سنسور جدید جایگزین کنید. در شرایطی که باز ارور یخچال بوش رفع نشد، برد الکترونیک یخچال را بررسی کرده و مشکل را بیابید.

بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش 1

کد خطای E07 در یخچال بوش

بیشتر یخچال‌های بوش دارای یخساز هستند. ارور E07 برای اعلام مشکل یخساز روی نمایشگر نمایان می‌شود. زمانی که دستگاه ارور E07 بدهد به این معنا است که در دمای کمپرسور نقصی پیش آمده است. برای این که این نوع از ارور یخچال بوش را برطرف نمایید لازم است بر طبق مراحلی که پیشتر برای رفع سایر اختلالات طی کردید، ابتدا سیم‌کشی و اتصالات سنسور را برسی کرده و در صورت عدم مشکل در آن‌ها، سنسور مذکور را تعویض نمایید.

 

کد خطای E10 در یخچال بوش

هنگامی که ماژول برد اصلی یخچال بوش خراب شود، نمایشگر با اعلام ارور E10 و جود نقص در آن را به کاربر اعلام خواهد کرد. ارور E10 بسیار حساس است. بنابراین بهتر است در اسرع وقت به آن توجه کرده و برای رفع آن اقدام نمود. البته به علت حساسیت بیش از اندازه ارور E10، حتما از سرویس کار مجرب کمک بگیرید. ارور یخچال بوش زمانی که مربوط به ماژول برد اصلی باشد باید خیلی سریع رفع شود در غیر این صورت مشکلات بزرگتری پیش آورده و آسیب‌هایی جدی‌تر به دستگاه وارد می‌کند.

کد خطا و ارورهای یخچال فریزر بوش

کد خطای E11 در یخچال بوش

ارور E11 نقص ماژول برد دیسپلی را نشان می‌دهد. ارور E11 نیز حساسیت زیادی دارد و باید از نادیده گرفتن آن بر حضر باشید. زیرا مشکلاتی جدی‌تر و بزرگ‌تر به همراه خواهد داشت. برای رفع این ارور یخچال بوش نیز خود اقدام نکنید و به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید. البته بهتر است که قبل از تماس با تکنسین، نمایشگر دیجیتالی یخچال را ریست نمایید و بعد از پنج دقیقه دوباره آن را فعال کنید در صورتی که ارور برطرف نشده بود به تکنسین یخچال بوش خبر دهید.

 

جمع‌بندی

امیدواریم مقاله ارور یخچال بوش برای شما مفید واقع شود. یخچال‌های بوش هوشمند و مجهز به تکنولوژی عیب‌یاب هوشمند هستند. این یخچال‌ها به کمک سیستم عیب‌یاب به صورت خودکار وجود نقص و خرابی بخش‌های مختلف یخچال را از طریق ارور روی نمایشگر نشان می‌دهند. برای مثال ارور E20 اختلال ارتباطی بین برد اصلی و برد دیسپلی را نشان می‌دهد. همچنین از ارور E21 برای اعلام مختل شدن ارتباط بین ماژول یخساز یا آب‎سردکن با صفحه نمایش، استفاده می‌شود. به طور کلی آگاهی از کدهای خطای هر وسیله الکترونیکی می‌تواند کمکی بزرگ در رفع مشکلات احتمالی باشد  که ممکن است برای دستگاه پیش آید. برخی از ارورها به آسانی توسط خود کاربر قابل رفع هستند و به این طریق از صرف هزینه‌های بیشتر جلوگیری می‌شود. البته برخی از ارورهایی که اعلام می‌شوند چون مربوط به بخش‌های حساس‌تری از یخچال هستند باید حتما توسط استاد کار ماهر برطرف شوند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال ها عضو جدایی ناپذیر منازل هستند. امروزه یخچال ها بسیار متنوع هستند و می توانند اغلب نیازهای شما را از دسترسی به یک لیوان آب سرد گرفته تا سرد کردن انواع مواد غذایی تامین کنند. یخچال ها از جمله وسایلی هستند که باید سال...

انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان
انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان

انتخاب بهترین برند یخچال: یخچال وسیله ای حیاتی و مهم در خانه بوده و انتخاب بهترین برند آن نیز یکی از بزرگ ترین معضلات هر خانواده ای محسوب می شود. به خصوص اگر اولین بار است که اقدام به خرید این محصول می کنید. یخچال،...

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع
تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو:  تفاوت اصلی بین یخچال دوقلو و یخچال تک قلو در طراحی و ترتیب قرارگیری قسمت ‌های یخچال و فریزر است. در یخچال دوقلو، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند؛ ولی در یخچال تک...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

اهمیت وجود یخچال در هر خانه‌ای و استفاده از آن بر همگان آشکار بوده و همگی به این مسئله واقف هستید که بدون یخچال عملا نگهداری مواد غذایی ممکن نخواهد بود. بدون بهره‌گیری از یخچال مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به سرعت کیفیت خود را...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

تنها منبعی که می‌توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی سالم و تازه از آن بهره برد، یخچال و فریزر است. یخچال‌ها قابلیت این را دارند که حجم زیادی از مواد غذایی را برای ما ذخیره‌سازی کرده و آن را برای مدت زمان طولانی، تازه...

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال
راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت عمومی در همه خانه‌ها استفاده می‌شود و بعضا در برخی خانه‌ها از دو یخچال نیز بهره می‌گیرند. بهتر است بدانید که بیشترین برق مصرفی در خانه، توسط یخچال خرج می‌شود. آیا اطلاع داشتید که بخش اعظمی از فیش ماهانه...

اورلود یخچال چیست + انواع آن
اورلود یخچال چیست + انواع آن

یخچال یکی از ضروری‌ترین لوازم زندگی است که در هر خانه‌ای حتما از آن استفاده می‌شود. یخچال‌ها با سیکل تبریدی امکان ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی را به مدت طولانی‌تر فراهم می‌کنند. گاها برای هر یک از ما پیش آمده که عناوین و واژه‌های عجیب...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش