• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

تنها منبعی که می‌توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی سالم و تازه از آن بهره برد، یخچال و فریزر است. یخچال‌ها قابلیت این را دارند که حجم زیادی از مواد غذایی را برای ما ذخیره‌سازی کرده و آن را برای مدت زمان طولانی، تازه و سالم نگهداری کند. اما چنانچه در کار یخچال خللی ایجاد شود و بخشی از آن دچار آسیب‌دیدگی شده باشد، مواد غذایی فاسد شده و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. یخچال مابه از جمله تولیدات جدیدی است که به فناوری‌های پیشرفته و روز دنیا مجهز شده است. مابه یک کمپانی سازنده محصولات خانگی است که به منظور رفاه بیشتر کاربران، برای یخچال‌های خود کدنویسی کرده تا به این طریق کاربران را از بروز مشکلات پیش آمده در یخچال آگاه سازد و گاهی کد خطا یا ارور یخچال مابه، دردسر ساز شده است.

در این مقاله از سایت بانه ویترین با موضوع کد خطا یا ارور یخچال مابه نیز همچون مقالات دیگر خود قصد داریم به ارائه آموزش‌های لازم، راه استفاده آسان‌تر و نگهداری بهتر از لوازم الکترونیکی خود را در اختیار شما قرار دهیم.

  آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

معرفی ارورهای یخچال مابهمشکلاتی که ممکن است برای یخچال مابه پیش آیند!عدم کار کردن دکمه تنظیم دماکارکرد و فعالیت طولانی مدت کمپرسورانتشار بوی نامطبوع درون یخچالیخ زدن مواد غذایی داخل یخچالجمع‌بندی

معرفی ارورهای یخچال مابه

کد خطا یا ارور PO در یخچال مابه به منظور هشدار قطع برق صادر می‌شود. این کد خطا زمانی که قطع برق تایید شود، قطع خواهد شد. چنانچه نمایشگر دیجیتالی یخچال شما کد خطای PO را نشان داد، اولیت اقدامی که باید انجام دهید، بررسی اتصال دستگاه به برق و رفع مشکل پیش آمده برای اتصال بین آن‌ها است.

کد خطا یا ارور E0 در یخچال مابه نشان می‌دهد که یخساز یخچال دچار نقص شده است. اعلام کد خطای E0 حساس بوده و در صورت مشاهده آن از نمایشگر دستگاه، فوری فیش آن را از برق کشیده و به سرعت با تعمیرکار این مدل از یخچال‌ها تماس حاصل فرمایید.

کد خطا یا ارور E1 در یخچال مابه زمانی روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود که ترمیستور یخچال که همان سنسور دما است، آسیب دیده باشد. اعلام هشدار از جناب کد خطای E1 به این منزله است که سنسور دمای دستگاه نیاز به بررسی دارد. برای این کار می‌توانید یخچال را از برق کشیده و با باز کردن سنسور دما و جداسازی آن از برد دستگاه، مقاومت سنسور را اندازه گرفته و در صورت آسیب جدی آن را تعویض نمایید.

کد خطاهای یخچال مابه

کد خطا یا ارور E2 در یخچال مابه هشداردهنده بروز نقص و خراب شدن سنسور دمای فریزر است. با اعلام هشدار توسط این کد خطا یخچال های مابه لازم است اولین اقدام شما بررسی و چک کردن سنسور دمای فریزر باشد. برای رفع این ارور نیز مانند مراحلی که در کد خطای E1 انجام می‌گیرد، مقاومت سنسور را سنجیده و چنانچه نیاز به تعمیر یا جایگزینی داشته باشد، فورا اقدام نمایید.

 

کد خطا یا ارور E3 در یخچال مابه بیان می‌کند که فعالیت و کار سنسور یخ‌زدایی دستگاه دچار اختلال شده و احتمال آسیب‌دیدگی آن وجود دارد. همچنین این کد خطا یا ارور یخچال مابه بیان می‌کند که احتمال انسداد لوله تخلیه یخچال نیز وجود دارد.

کد خطا یا ارور E4 در یخچال مابه به موجب خراب شدن و نقص سیستم دیفراست یخچال هشدار خواهد داد. اعلام این هشدار را باید جدی گرفت و برای پیشگری از بروز مشکلات بزرگتر، یخچال را از برق کشیده و سریعا به تعمیرکار مجرب خبر داد. زیرا این بخش از یخچال حساسیت زیادی داشته و برای برطرف کردن مشکل آن نیاز به تخصص است.

کد خطا یا ارور E5 در یخچال مابه از خراب شدن سیستم دیفراست و سنسورهای آن در فریزر خبر می‌دهد. این آسیب‌دیدگی نیز جدی بوده و نیازمند تخصص خاص و ویژه برای رفع آن است. پس تنها اقدامی که زمان اعلام این کد خطا یا ارور یخچال مابه می‌توانید انجام دهید، کشیدن یخچال از برق و اطلاع به تعمیرکار است.

کد خطای یخچال های ایرانی

کد خطا یا ارور E6 در یخچال مابه زمانی روی نمایشگر دیجیتالی دستگاه ظاهر می‌گردد که برد کنترل اصلی و صفحه نمایش دستگاه دچار مشکل شده و نقصی در آن‌ها روی داده باشد.

کد خطا E7 / E8 در یخچال مابه هشدار خواهد داد که سنسور دمای محیطی یخچال دچار نقص شده و عیبی در آن پیش آمده است که فورا نیاز به تعمیر و برطرف کردن دارد. بررسی سنسورها بسیار آسان بوده و توسط خود شما نیز به سادگی قابل بررسی و رفع کردن است. شما بعد از خاموش کردن یخچال و جدا کردن سنسور از برد یخچال، می‌توانید با استفاده از اهم سنج میزان مقاومت سنسور محیطی را سنجیده و در صورت معیوب بودن آن را تعمیر یا تعویض کنید.

ارور E9 در یخچال مابه به شما هشدار می‌دهد که دمای فریزر افزایش یافته است و علت بروز این مشکل، معیوب بودن و خرابی درب آن است. برای برطرف کردن این کد خطای یخچال مابه نیازی به تماس با تعمیرکار نیست و خود شما با بررسی درب می‌توانید علت نشتی انرژی را تشخیص داده و آن را برطرف نمایید.

کد خطای EE در یخچال مابه زمانی که اعلام هشدار می‌دهد به خاطر معیوب بودن مدار یخ‌ساز در یخچال است. تعمیر این بخش از یخچال از توان شما خارج بوده و نیازمند خبر کردن تعمیرکار ماهر است.

ارور یخچال مابه

مشکلاتی که ممکن است برای یخچال مابه پیش آیند!

یخچال مابه از جمله برترین تولیدات آمریکایی است که در آمریکا و اروپا مصرف‌کنندگان زیادی دارد. در بالا کد خطا یا ارور یخچال مابه را با هم بررسی کردیم. در ادامه نیز قصد داریم تعدادی از مشکلاتی که احتمال بروز آن‌ها در این یخچال وجود دارد را برای شما بازگو کنیم.

عدم کار کردن دکمه تنظیم دما

امکان دارد که گاهی در این یخچال با دکمه تنظیم دما مشکل داشته باشید و هر چه تلاش کنید نتوانید دما یخچال را تنظیم کنید. این مشکل ممکن است به موجب این باشد که یخچال شما در مکان گرمی قرار گرفته و دمای محیط اطراف آن بسیار بالا است، یا اینکه برد الکترونیکی دستگاه دچار مشکل شده است.

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال مابه

کارکرد و فعالیت طولانی مدت کمپرسور

گاهی پیش می‌آید که کمپرسور یخچال برای مدت طولانی و بدون وقفه مرتبا کار می‌کند. این امر ممکن است به علت کمبود گاز مبرد در دستگاه باشد. همچنین باز ماندن درب یخچال برای مدت طولانی نیز در فعالیت بیش از اندازه کمپرسور نقش خواهد داشت. همچنین در صورتی که مشاهده کردید کمپرسور یخچال زمان زیادی است که کار می‌کند، دقت کنید که عملکرد یخچال را روی حالت سرمایش سریع تنظیم نکرده باشید.

انتشار بوی نامطبوع درون یخچال

خیلی وقت‌ها پیش آمده که با باز کردن درب یخچال بوی ناخوشایند و بدی به مشام رسیده است این امر به دلیل وجود غذای فاسد داخل یخچال روی می‌دهد. البته ریختن مواد غذایی یا انواع نوشیدنی درون محفظه یخچال نیز می‌تواند عامل انتشار بوی بد داخل آن باشد. ناگفته نماند که محیط داخلی یخچال به صورت هفتگی باید تمیز و پاکسازی شود. زیرا در پیشگیری از انتشار بوی نامطبوع داخل یخچال و همچنین انتشار آلودگی‌ها جلوگیری به عمل خواهد آورد.

یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال

یخ زدن مواد غذایی درون محفظه یخچال امری طبیعی نبوده و حاکی از به وجود آمدن مشکلی است که در سریع‌ترین زمان ممکن نیاز به رفع دارد. زیرا مواد غذایی باید درون فریزر یخ‌ زده و منجمد شوند. زمانی که با چنین صحنه‌ای در یخچال مواجه شدید، ابتدا دمای یخچال را کاهش دهید و سپس درب و لاستیک‌های دور آن را بررسی کرده و از محکم بودن و بی‌نقص بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

یخچال مابه

جمع‌بندی

یخچال مابه از تولیدات برتر جهان است که به موجب برخورداری از تکنولوژی‌های روز دنیا، امکانات و قابلیت‌های گسترده‌ای دارد. یکی از کارآمدترین قابلیت‌های این یخچال، عیب‌یابی خودکار و هوشمند آن است. متخصصین کمپانی مابه با کدنویسی دقیق و ریز بینانه‌ای که برای این محصول داشته‌اند به کاربر این امکان را می‌دهند تا با خواندن ارور یخچال مابه در اسرع وقت مشکلات پیش آمده را برطرف نموده و از بروز آسیب‌های جدی‌تر پیشگیری کنند. در مقاله بالا درباره انواع کد خطای یخچال مابه، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم تا به این طریق بتوانید در زمان‌هایی که مشکل پیش آمده زیاد جدی نیست خود آن را برطرف نموده  و از صرف هزینه‌های اضافی پیشگیری نمایید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال ها عضو جدایی ناپذیر منازل هستند. امروزه یخچال ها بسیار متنوع هستند و می توانند اغلب نیازهای شما را از دسترسی به یک لیوان آب سرد گرفته تا سرد کردن انواع مواد غذایی تامین کنند. یخچال ها از جمله وسایلی هستند که باید سال...

انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان
انتخاب بهترین برند یخچال برای خانه تان

انتخاب بهترین برند یخچال: یخچال وسیله ای حیاتی و مهم در خانه بوده و انتخاب بهترین برند آن نیز یکی از بزرگ ترین معضلات هر خانواده ای محسوب می شود. به خصوص اگر اولین بار است که اقدام به خرید این محصول می کنید. یخچال،...

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع
تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو و مزایا و معایب هر نوع

تفاوت بین یخچال های دوقلو و تک قلو:  تفاوت اصلی بین یخچال دوقلو و یخچال تک قلو در طراحی و ترتیب قرارگیری قسمت ‌های یخچال و فریزر است. در یخچال دوقلو، قسمت یخچال و فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند؛ ولی در یخچال تک...

آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس
آشنایی با کد خطا یا ارور یخچال زیمنس

اهمیت وجود یخچال در هر خانه‌ای و استفاده از آن بر همگان آشکار بوده و همگی به این مسئله واقف هستید که بدون یخچال عملا نگهداری مواد غذایی ممکن نخواهد بود. بدون بهره‌گیری از یخچال مواد غذایی که خریداری می‌کنیم به سرعت کیفیت خود را...

راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال
راهنمای صرفه جویی در انرژی یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت عمومی در همه خانه‌ها استفاده می‌شود و بعضا در برخی خانه‌ها از دو یخچال نیز بهره می‌گیرند. بهتر است بدانید که بیشترین برق مصرفی در خانه، توسط یخچال خرج می‌شود. آیا اطلاع داشتید که بخش اعظمی از فیش ماهانه...

اورلود یخچال چیست + انواع آن
اورلود یخچال چیست + انواع آن

یخچال یکی از ضروری‌ترین لوازم زندگی است که در هر خانه‌ای حتما از آن استفاده می‌شود. یخچال‌ها با سیکل تبریدی امکان ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی را به مدت طولانی‌تر فراهم می‌کنند. گاها برای هر یک از ما پیش آمده که عناوین و واژه‌های عجیب...

بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش
بررسی علت ارور و کد خطای یخچال بوش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نحوه طراحی یخچال‌ها نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته و یخچال‌هایی بسیار باکیفیت که از تکنولوژی‌های گسترده برخوردار هستند، تولید شده‌اند. یخچال‌ها نوعی دستگاه الکترومکانیکی هستند و به صورت مجموعه‌ای از قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی در کنار هم برای ایجاد سرمایشی...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش