• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
بررسی ابعاد انواع ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی و استفاده از آن لازمه پیشبرد امور روزانه در هر خانه‌ای است. یکی از موارد مهم در زمان خرید، ابعاد محصول است. به این صورت که باید در نظر داشته باشید که ابعاد ماشین ظرفشویی به صورت استاندارد چقدر است؟ همچنین چه ماشین ظرفشویی بگیرید که مناسب فضای شما باشد؟ یا اندازه مکان مورد نظر خود را داشته باشید تا با ابعاد محصول همخوانی داشته باشد. در این نوشته، اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم که در زمان خرید و انتخاب ماشین ظرفشویی به شما کمک می‌کند.

ابعاد ظرفشویی توکار

قبل از هر موردی برای شما توضیح می‌دهیم که ماشین ظرفشویی ها چند نوع هستند و هر کدام چه سایز و ابعادی دارند. سپس نمونه های مختلف را از لحاظ ابعاد بررسی کرده و نقاط قوت و ضعفشان را نام می بریم.

بررسی ابعاد انواع ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی رومیزی:ماشین ظرفشویی مبله:ماشین ظرفشویی توکار ابعاد استاندارد در مدل‌های مختلف ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی های مبله ال جی با ابعاد استانداردماشین ظرفشویی های مبله سامسونگ با ابعاد استانداردماشین ظرفشویی های مبله بوش با ابعاد استانداردماشین ظرفشویی های مبله بکو با ابعاد استاندارد6 نکته مهم برای انتخاب بهترین مکان برای قراردادن ماشین ظرفشویی :نتیجه‌گیری نهایی

بررسی ابعاد انواع ماشین ظرفشویی

یکی از لوازم گران قیمت و لوکس خانه ماشین های ظرفشویی می باشند. چون یکی از وسایلی است که سال‌های سال در زندگی از آن استفاده می‌کنید و امکان تعویض و خرید یکی دیگر را به آسانی ندارید. بنابراین در انتخاب نوع و اندازه آن باید بسیار دقت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. ماشین های ظرفشویی از لحاظ سبک طراحی که رابطه مستقیمی با ابعاد و اندازه های آنها دارد، به سه دسته زیر تقسیم می شوند :

 • رومیزی
 • مبله
 • توکار

ماشین ظرفشویی رومیزی:

طراحی ماشین ظرفشویی به صورت رومیزی خاص افرادی است که محدودیت مکان دارند همچنین برای خانواده های کم جمعیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که از اسم آن مشخص است این مدل ظرفشویی را می‌توان بر روی هر سطحی مانند کابینت قرار داد. برای افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند ماشین ظرفشویی رومیزی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. ابعاد این مدل ماشین ظرفشویی کوچکتر از مدل‌های دیگر است و اگر فضا محدود باشد می‌توانید از این مدل استفاده کنید.

نقاط قوت:
 • فضای کمتری اشغال می‌کند
 • مناسب برای خانواده های کم جمعیت
 • کاهش مصرف آب و برق
نقاط ضعف:
 • حجم کمتری از ظروف را شست و شو می‌دهد
ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی مبله:

نوع دیگر از ماشین ظرفشویی مدل مبله می‌باشد که جزو پر فروش‌ترین مدل‌های ماشین ظرفشویی است. ماشین ظرفشویی مبله طراحی‌های متفاوتی دارد. همچنین با توجه به بزرگ‌تر بودن این دستگاه نسبت به مدل‌های دیگر استفاده آن برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است. ماشین ظرفشویی مبله در صرفه جویی در زمان نقش به سزایی دارد به طوری که حجم زیادی از ظروف را که زمان زیادی برای شستن آن‌ها با دست لازم است در مدت زمان کمتری شستشو می‌دهد. شستن ظروف با ماشین ظرفشویی در میزان مصرف آب نیز صرفه جویی می‌کند.

نقاط قوت:
 • حجم بالا
 • مناسب برای خانواده پر جمعیت
 • کاهش مصرف آب و برق
نقاط ضعف:
 • فضای بیشتری اشغال می‌کند.

ماشین ظرفشویی توکار

استفاده ماشین ظرفشویی توکار برای موارد خاص است. به این معنی که در صورتی که دکوراسیون و کابینت کاری آشپزخانه انجام شده باشد و جای خاصی برای دستگاه ظرفشویی متناسب با ابعاد آن تعبیه شده باشد می‌توان ظرفشویی را در جایگاه مخصوص آن جای گذاری کرد. طراحی ماشین ظرفشویی توکار به شیوه‌ای است که بدنه آن توسط کابینت یا محفظه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است پوشش داده می‌شود. در این مدل طراحی لازم است ابعاد مکان و ابعاد محصول کاملا همخوانی داشته باشند. به دلیل قرار گرفتن این ظرفشویی در داخل محفظه کابینت، حین کار صدای کمتری به بیرون انتقال داده می‌شود. به طور کلی ماشین ظرفشویی توکار از لحاظ ظاهری مدرن‌تر است.

نکته: ابعاد ظرفشویی توکار به نوعی است که برای افراد مستاجر گزینه مناسبی نیست چون برای نصب آن باید از داخل کابینت استفاده کنید و بعد از اینکه از آن خانه نقل مکان کردید آن را با خود منتقل کنید که دردسر زیادی عایدتان می‌شود. نقاط قوت ماشین ظرفشویی توکار:
 • حجم بالا و مناسب برای خانواده پرجمعیت
 • کاهش مصرف آب و برق
 • انتقال صدای کمتر در حین کار
نقاط ضعف ماشین ظرفشویی توکار:
 • برای خانه هایی که کابینت ندارند یا محفظه ای برای آن تعبیه نشده باشد قابل استفاده نیست.
ماشین ظرفشویی توکار

 ابعاد استاندارد در مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی

ابعادی که بیان می‌شود تقریبی است و امکان متغیر بودن این ابعاد در مدل‌ و حجم های مختلف وجود دارد. امکان این اختلاف در حد جزیی است. ابعاد بیان شده، ابعاد استاندارد این محصولات است.
 • ابعاد استاندارد ماشین ظرفشویی رومیزی: طول 600 میلی‌متر * ارتفاع 550 میلی‌متر * عمق60 میلی‌متر (600*550*600)
 • ابعاد استاندارد ماشین ظرفشویی مبله: طول 600 میلی‌متر * ارتفاع 850 میلی‌متر * عمق 600 میلی‌متر (600*850*600)
 • ابعاد استاندارد ماشین ظرفشویی توکار: طول 600 میلی‌متر * ارتفاع 850 میلی‌متر * عمق 600 میلی‌متر (600*850*600)

ماشین ظرفشویی های مبله ال جی با ابعاد استاندارد

 • ماشین ظرفشویی ال جی مدل DFB512FP
 • ماشین ظرفشویی ال جی مدل DFB425FP

ماشین ظرفشویی های مبله سامسونگ با ابعاد استاندارد

 • ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل DW60M5070FS
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل DW60M5050FS

ماشین ظرفشویی های مبله بوش با ابعاد استاندارد

 • ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS68TW06E
 • ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS68MI04E
 • ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS67NI10M

ماشین ظرفشویی های مبله بکو با ابعاد استاندارد

 • ماشین ظرفشویی بکو مدل 38530
 • ماشین ظرفشویی بکو مدل 38531
توجه : برای نمایش لیست کامل ظرفشویی های موجود در بانه ویترین کلیک کنید

6 نکته مهم برای انتخاب بهترین مکان برای قراردادن ماشین ظرفشویی :

هر کدام از لوازم آشپزخانه باید در مکان مناسب و درست قرار بگیرد تا هم از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری شود و هم اینکه دستگاه به درستی و حالت استاندارد کار خود را انجام دهد. مواردی که در مکان مناسب قرارگیری ماشین ظرفشویی اهمیت دارند گزینه‌های زیر هستند:

1) جایی که نزدیک به ورودی و خروجی آب و پریز برق باشد:

برای اتصال ماشین ظرفشویی به ورودی و خروجی آب و پریز برق نیاز دارید. پریز برق برای روشن کردن و کار دستگاه ضروری است. ورودی آب نیز به محل مخصوص در پشت دستگاه وصل می‌شود تا دستگاه در زمان کار خود از آن استفاده کند. همچنین در پایان کار شستشو آب از طریق خروجی به فاضلاب هدایت می‌شود. بنابراین لازم است در زمان تعیین محل قرار گیری دستگاه، جدای از ابعاد ماشین ظرفشویی به نزدیک بودن این ورودی و خروجی دقت شود یا اینکه، این لوله‌ها تعبیه شوند.

2) جایی که فضای مناسب برای باز کردن درب ظرفشویی به صورت کامل باشد:

برای استفاده از ماشین ظرفشویی هر بار لازم است درب دستگاه به صورت کامل باز شود تا بتوانید ظروف را در دستگاه بچینید و این کار مستلزم فضای خالی جلوی ماشین ظرفشویی است.

3) جایی که فضای باز از اطراف ظرفشویی باشد:

زمانی که ماشین ظرفشویی را در مکان خود در بین وسایل دیگر یا داخل کابینت قرار می‌دهید توجه داشته باشید که از اطراف فضایی هرچند کم باز باشد تا هوا بتواند جریان داشته باشد و از اطراف خیلی چسپیده نباشد.

4) جایی که رطوبت نداشته باشد:

به طور حتم رطوبت برای بدنه دستگاه‌های برقی می‌تواند تاثیرات منفی داشته باشد. برای جلوگیری از آسیب به آن در زمان تعیین کردن جای ماشین ظرفشویی به این مورد دقت کنید.

5) جایی که آفتاب گیر نباشد:

برای دستگاه‌های برقی، اینکه در معرض نور مستقیم خورشید باشند می‌تواند به آن‌ها آسیب وارد گند. به این دلیل درست این است در آشپزخانه ای که ظرفشویی را قرار می دهید حتی الامکان سعی کنید آن را در قسمتی قرار دهید که در معرض نور آفتاب نباشد.

6) جایی که نزدیک به خروجی فاضلاب روی زمین باشد:

برای اطمینان خاطر و جلوگیری از مشکلات زمان نشتی آب احتمالی از دستگاه ظرفشویی، لازم است دستگاه را نزدیک به خروجی فاضلاب قرار دهید تا اگر چنین موردی پیش آمد آشپزخانه شما را خیس نکند و آب بلافاصله به فاضلاب منتقل شود.

برای اطلاع از مقالات جدید کانال تلگرام بانه ویترین را دنبال کنید

نتیجه‌گیری نهایی

در پایان این نوشته مهم‌ترین موردی که به آن دوباره اشاره می‌کنیم این است که زمان خرید، به ابعاد ماشین ظرفشویی حتما دقت کنید و ابعاد فضای آشپزخانه خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید خرید درستی متناسب با نیاز و شرایط خود را انجام دهید.

ابعاد ماشین ظرفشویی سامسونگ

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 فناوری نوین در ماشین‌ ظرفشویی
7 فناوری نوین در ماشین‌ ظرفشویی

7 فناوری نوین در ماشین‌ ظرفشویی که شما نمیدانید ماشین های ظرفشویی در سال های گذشته طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. تعداد زیادی از افراد از این دستگاه برای شستن ظرف و ظروف خود استفاده می کنند. همین مسئله نیز باعث شده تا تعدادی از کمپانی...

نقد و بررسی بهترین مدل های ماشین ظرفشویی در سال 2023
نقد و بررسی بهترین مدل های ماشین ظرفشویی در سال 2023

بهترین مدل های ماشین ظرفشویی:  پیدا کردن یک ماشین ظرفشویی با کیفیت، یکی از چالش هایی است که خانم های خانه دار با آن مواجه هستند. هدف از خرید ماشین ظرفشویی، جلوگیری از اتلاف وقت و هدر رفتن آب است. بدین منظور، در این مطلب...

راهنمایی انتخاب مواد مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی
راهنمایی انتخاب مواد مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی

برای استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی، باید از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. از جمله انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی می توان به مواردی نظیر قرص‌ و ژل مخصوص ماشین ظرفشویی، نمک آبکشی، جلادهنده‌ ها و … اشاره کرد. مواد جلا دهنده، موجب از بین...

معرفی 4 ماشین ظرفشویی ارزان موجود در بازار
معرفی 4 ماشین ظرفشویی ارزان موجود در بازار

ماشین ظرفشویی یکی از دستگاه‌های کاربردی برای شستشوی ظروف است که کار شستن ظروف را از روی دوش شما برمی‌دارد و شما را از شرِ شستن دستی ظرف‌ها خلاص می‌کند. ماشین‌های ظرفشویی به صورت کلی دارای سه مدل متفاوت هستند که شامل ظرفشویی رومیزی، ظرفشویی...

معرفی بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش
معرفی بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش

بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش؛ ماشین‌های ظرفشویی بهترین وسیله برای شستن ظروف هستند که بعد از یک مهمانی یا دورهمی خسته‌کننده تمیزی را به ظروف کثیف هدیه می‌بخشند. استفاده از ماشین ظرفشویی نه تنها باعث کاهش زمان شستشو می‌شود، بلکه میزان مصرف آب و انرژی...

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی
راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

همان‌طور که همه می‌دانیم، شستن دستی ظرف‌ها همیشه دردسر‌هایی با خود داشته و صرف وقت زیادی نیز از انسان می‌طلبد. اما در دنیای امروزی که همه چیز به سمت راحتی انسان و ماشینی شدن پیش می‌رود، با ساخت ماشین ظرفشویی ظرف شستن نیز دیگر بدون...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش