• مشاوره صحیح
  • قیمت مناسب
  • اصالت کالا
  • بانه ویترین
معرفی بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش

بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش؛ ماشین‌های ظرفشویی بهترین وسیله برای شستن ظروف هستند که بعد از یک مهمانی یا دورهمی خسته‌کننده تمیزی را به ظروف کثیف هدیه می‌بخشند. استفاده از ماشین ظرفشویی نه تنها باعث کاهش زمان شستشو می‌شود، بلکه میزان مصرف آب و انرژی را نیز کاهش خواهد داد و البته مهمتر از همه اجازه خسته شدن را به شما نمی‌دهد و کار طاقت‌فرسای شستن ظرف را برایتان آسان خواهد کرد. در مورد کیفیت شستشو هم اگر شکی دارید، باید بگوییم که کیفیتی که شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی عرضه می‌کند با شستشوی دستی قابل قیاس نیست. چرا که در عمل شستشو دقت بسیار بالایی انجام می‌شود و نه فقط چربی و کثیفی را از سطح ظروف می‌زداید، بلکه انواع لکه، میکروب، باکتری و … را نیز از بین می‌برد.

اساس کار در ماشین ظرفشویی به این صورت است که ابتدا باید ظروف را داخل سبدهای شستشو قرار داد، سپس پودر ظرفشویی یا قرص ظرفشویی را در محفظه مخصوص گذاشت و برنامه شستشوی مناسبی را انتخاب کرد و دستگاه را روشن کرد. با روشن کردن ظرفشویی، عملیات و برنامه انتخابی فعال خواهد شد و دستگاه شروع به کار می‌کند. بعد از به پایان رسیدن برنامه و چرخه شستشو، دستگاه خاموش خواهد شد و ظروفی تمیز و خشک شده تحویلتان خواهد داد.

معرفی بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش

بررسی انواع ماشین ظرفشویی از نظر ساختارانواع برند شناخته شده ماشین ظرفشوییسنگ زئولیت و نقش آن در ماشین ظرفشوییفناوری انقلابی Active Waterسنسور Aqua Sensor و تشخیص میزان کثیفی ظروفسنسور load sensor برای تشخیص وزنشستشوی نصف‌بار Half Loadمبدل حرارتی Heat Exchangerتکنولوژی محافظت از شیشه Glass protection technologyشستشوی تاخیری Delay Start

بررسی انواع ماشین ظرفشویی از نظر ساختار

ماشین‌های ظرفشویی از نظر ساختار و ظرفیت به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. ماشین ظرفشویی رومیزی و ماشین ظرفشویی مبله. ماشین ظرفشویی رومیزی یکی از انواع ظرفشویی‌هاست که معمولاً بر روی کابینت قرار می‌گیرد و ظرفیت کمی برای قرارگیری ظروف دارد. کم‌حجم بودن و ظرفیت کم این نوع ظرفشویی باعث شده تا برای محیط‌ها و آشپزخانه‌های کوچک گزینه مناسبی باشد. نوع دیگر ماشین ظرفشویی که به آن مبله می‌گویند برای خانواده‌های پرجمعیت و گروه‌های با تعداد افراد متوسط تا زیاد مناسب است. این نوع ظرفشویی اندازه و ابعاد بزرگ‌تری نسبت به رومیزی دارد و باید فضای اختصاصی برای قرار دادن آن در نظر گرفت. می‌توان اندازه و ابعاد ظرفشویی را با ماشین لباسشویی یکی دانست و باید فضایی مشابه را برایش در آشپزخانه باز کرد.

نوع دیگر ظرفشویی که به تازگی بسیار پرطرفدار شده است، ماشین ظرفشویی توکار است. این نوع خاص از ظرفشویی داخل کابینت قرار می‌گیرد و مشابه ظرفشویی مبله است. یکی دیگر از ویژگی‌ها و مولفه‌های مهمی که هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به آن توجه شود، ظرفیت ماشین ظرفشویی است. معمولا ماشین‌های ظرفشویی ظرفیت‌های متفاوتی دارند ولی رایج‌ترین ظرفیت: 12 نفره، 13 نفره،14 نفره و 15 نفره است. البته که ظرفیت‌های کمتر و بالاتر نیز وجود دارد، اما این ظرفیت‌ها بسیار رایج و کاربردی هستند.

معرفی بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش

انواع برند شناخته شده ماشین ظرفشویی

همیشه و همه‌جا موضوع انتخاب بهترین برند برای خرید هر چیزی مسئله‌ای مهم بوده و هست. در واقع ماشین ظرفشویی نیز مانند سایر دستگاه‌ها دیگر توسط برندهای متنوعی ساخته شده‌اند. در میان انواع برندها می‌توان برند بوش، سامسونگ، ال جی، دوو، آ ا گ، کنوود و …. را مثال زد.هر کدام از این ظرفشویی‌ها برنامه‌های مشخصی برای شستشو دارند و از امکانات اختصاصی پشتیبانی می‌کنند. در واقع سازندگان نیز در این رقابت گرفتار شده‌اند و خوشبختانه برای برنده شدن و ربودن گوی سبقت از دست حریف دست به نوآوری، خلاقیت و ابتکار می‌زنند. در این مقاله قصد داریم که تکنولوژی‌ها و فناوری‌ها و برنامه‌های ماشین ظرفشویی بوش را بررسی کنیم.

سنگ زئولیت و نقش آن در ماشین ظرفشویی

سنگ زئولیت یکی از سنگ‌هایی است که به دلیل ویژگی جالبش در صنعت بسیار مورد توجه است. این سنگ قادر به جذب رطوبت محیط و تبدیل کردن آن به انرژی حرارتی بوده و با محیط زیست نیز سازگاری بسیار بالایی دارد. این سنگ به جای المنت‌های حرارتی پر مصرف در ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود و انرژی کمتری مصرف خواهد کرد. این سنگ معدنی باعث خشک شدن کامل ظروف خواهد شد و روند خشک کردن را بسیار سریع‌تر می‌کند. اساس کار زئولیت به این صورت است که ابتدا رطوبت محیط را جذب می‌کند، سپس رطوبت را دفع خواهد کرد و آن را بازگشت می‌دهد. این سنگ باعث می‌شود تا میزان مصرف برق 10% کاهش یابد و مدت زمان شستشو نیز کمتر خواهد بود. همچنین ظرفشویی‌هایی که دارای سنگ زئولیت هستند از به جای ماندن لکه بر روی سطح ظروف خودداری خواهند کرد و در کمترین زمان ممکن ظروف را به صورت کامل خشک می‌کنند. سنگ زئولیت نیز یکی از بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش است که در ظرفشویی‌های پیشرفته این برند پشتیبانی می‌شود.

فناوری انقلابی Active Water

فناوری انقلابی Active Water

یکی دیگر از بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش فناوری اکتیو واتر است. که بوش از آن به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته و انقلابی در صنعت شستشو یاد می‌کند. این فناوری با استفاده از سنسورهای داخلی میزان آب مورد نیاز را تنظیم خواهد کرد. در واقع سنسورهای به کار رفته در این تکنولوژی وزن و اندازه بار ظرفشویی را تشخیص خواهند داد و بر اساس آن آب مصرف می‌شود. به این طریق مقدار آب مصرفی با آب مورد نیاز برابر خواهد بود.

 

بوش در ظرفشویی‌های جدید خود از تکنولوژی پیشرفته ActiveWater Plus رونمایی کرده است، که به گفته بوش از 10 لیتر آب به اندازه 4000 لیتر استفاده می‌کند و به همین دلیل ظرفشویی بوش یکی از بهترین و کارآمدترین ظرفشویی‌های جهان است. با توجه به این تعاریف می‌توان گفت که این تکنولوژی سیستمی است برای مدیریت آب، که با توزیع بهینه آب، عملکرد بالای پمپ برای گردش بهتر آب و سیستم گرمایش سریعتر به صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی منجر می‌شود.

سنسور Aqua Sensor و تشخیص میزان کثیفی ظروف

سنسور Aqua Sensor یکی دیگر از قابلیت‌های کارآمد ماشین ظرفشویی‌های bosch است که به‌صورت بسیار کارآمد و حرفه‌ای عمل خواهد کرد. این سنسور با استفاده از پرتوهای نوری مادون قرمز توانایی تشخیص دادن میزان کثیفی ظروف و آب را دارد. این سنسور حرفه‌ای پرتوهای نوری را از میان آب عبور می‌دهد و با عبور دادن این پرتو، میزان کثیفی آب مشخص می‌شود.

سنسور Aqua Sensor و تشخیص میزان کثیفی ظروف

در واقع پرتو نوری با برخورد با ذرات باقیمانده مواد غذایی و املاح و … موجود در آب، میزان کثیفی آب را مشخص خواهد کرد. سنسور Aqua Sensor به‌صورت پیش‌فرض دارای سطحی استاندارد برای تعیین کثیف بودن آب است. هر چه میزان املاح و ذرات باقیمانده در آب بیشتر باشد میزان برخورد پرتوهای نوری نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه آب به عنوان آب کثیف و غیر قابل استفاده شناسایی می‌شود. اگر میزان برخورد پرتوهای نوری با  املاح داخل آب از حد استاندارد کمتر باشد، آب به عنوان آب تمیز و قابل استفاده تشخیص داده خواهد شد.

 

در واقع اساس کار این سنسور به‌صورتی است که که ابتدا ظروف داخل ظرفشویی آبکشی خواهند شد، سپس سنسور Aqua Sensor فعال خواهد شد و میزان کثیفی آبی که برای آبکشی استفاده شده است را اندازه‌گیری خواهد کرد. اگر این آب تمیز تشخیص داده شود، برای استفاده مجدد وارد چرخه شستشو خواهد شد و برای شستشوی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر  آب کثیف تشخیص داده شود، غیر قابل استفاده بوده و از دستگاه خارج می‌شود. این سنسور در هر چرخه شستشو 4 لیتر آب صرفه‌جویی می‌کند. بنابراین از بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش همین سنسور تشخیص کثیفی ظروف است.

سنسور load sensor برای تشخیص وزن

بعضی از ظروف بزرگ مانند قابلمه، تابه، سینی پهن و … که حجم و وزن بیشتری دارند، برای خیس شدن و البته شستن و آبکشی به آب بیشتری نیاز دارند. بنابراین ظروف بزرگ و سنگین در مقایسه با ظروف سبک و کوچک به آب بیشتری نیاز دارند. اما اگر ماشین ظرفشویی قادر به تشخیص این موضوع مهم نباشد، ظروف بزرگ و سنگین به تمیزی شسته نخواهند شد. چرا که میزان آب مورد نیاز برای ظروف بسته به وزن و ابعاد آنها متفاوت است. بوش برای حل این مشکل از سنسوری ویژه استفاده کرده است. سنسور load sensor برای تشخیص و اندازه‌گیری وزن ظروف در این دستگاه به کار رفته است.

سنسور load sensor برای تشخیص وزن

این تکنولوژی با استفاده از سنسور چرخشی و سرعت آن میزان وزن ظروف داخل ظرفشویی را تشخیص خواهد داد. در واقع سرعت سنسور در مقابل بارهای بزرگ‌تر کمتر بوده و در نتیجه سنسور متوجه می‌شود که وزن ظرفشویی زیاد است و آب مورد نیاز برای شستشوی ظروف بیشتر است. در واقع هر چه وزن ظروف بیشتر، میزان آب مورد نیاز هم بیشتر خواهد بود. هر چه وزن ظروف کمتر، میزان آب مورد نیاز هم کمتر خواهد بود. این سنسور باعث مصرف بهینه آب شده و از هدر رفت آب جلوگیری خواهد کرد.

 

شستشوی نصف‌بار Half Load

یکی از قابلیت‌هایی که تمامی ماشین‌های ظرفشویی باید به آن مجهز باشند، قابلیت شستشوی نیم‌بار Half Load است. این قابلیت به معنای استفاده از نصف ظرفیت دستگاه بوده و امکان قرار دادن ظروف در یکی از سبدهای شستشو را به کاربر می‌دهد. برنامه نیم‌بار که به آن نیم‌شور هم می‌گویند از هدر رفت آب جلوگیری کرده و تنها آب موردنیاز برای سبد حاوی ظروف را مصرف خواهد کرد.

در نتیجه برای شستشوی آسان و سریع ظروف می‌توانید هر کدام از سبدهایی که به آن نیاز دارید را انتخاب کرده و ظروف را در آن بچینید، سپس برنامه Half Load را انتخاب کنید. این برنامه مدت زمان شستشو را کاهش داده و تا 30% نیز در مصرف آب صرفه‌جویی به عمل می‌آورد. این برنامه از بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش بوده و بسیار کاربردی است.

مبدل حرارتی Heat Exchanger

یکی دیگر از تکنولوژی ماشین ظرفشویی که شرکت بوش در جهت کاهش دادن مصرف انرژی به کار گرفته است، تعبیه کردن یک مبدل حرارتی در ماشین‌های ظرفشویی است. این مبدل حرارتی در واقع انرژی حرارتی و گرمایی که در دوره اصلی شستشو ایجاد می‌شود را ذخیره می‌کند. سپس از این انرژی ذخیره شده برای گرم کردن آب دوره آبکشی استفاده خواهد کرد.

در نتیجه برای گرم کردن آب آبکشی دیگر نیازی به صرف انرژی اضافی نخواهد بود و به این صورت به مصرف بهینه انرژی کمک می‌شود. همچنین یکی دیگر از مزایای این مبدل حرارتی جلوگیری از برخورد آب سرد با ظروف در مرحله آبکشی است. در واقع در بعضی موارد بر اثر برخورد آب سرد با ظروف شیشه‌ای و حساس احتمال ترک خوردن و شکستن ظروف جود دارد. با تغییر ناگهانی دمای آب از گرم به سرد، ظرف‌های شیشه‌ای ترک خواهند خورد و این مبدل حرارتی از بروز چنین اتفاقی جلوگیری می‌کند. چرا که آب در همان مرحله اول گرم بوده و مانع از وارد آمدن آسیب به ظروف خواهد شد. در واقع مبدل حرارتی جزو بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش است.

مبدل حرارتی Heat Exchanger

تکنولوژی محافظت از شیشه Glass protection technology

یکی دیگر از بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش که  از آن پشتیبانی شده است، تکنولوژی Glass protection technology برای محافظت از شیشه است. این تکنولوژی به صورت مداوم میزان سختی آب را اندازه می‌گیرد و آن را تنظیم می‌کند. سختی آب یکی از عوامل اصلی آسیب رساندن به شیشه است و از این رو اگر سختی آب در ظرفشویی کنترل نشود، احتمال وارد آمدن آسیب به ظروف شیشه‌ای وجود دارد.

شستشوی تاخیری Delay Start

یکی دیگر از بهترین تکنولوژی‌های ماشین ظرفشویی بوش شستشو با تاخیر است. از ویژگی‌هایی که شاید حضورش چندان ضروری به نظر نرسد، قابلیت شستشوی تاخیری Delay Start است. این قابلیت برای به تاخیر انداختن شروع شستشو طراحی شده و یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌های ماشین ظرفشویی است. چرا که با استفاده از آن می‌توان در شروع سیکل شستشوی دستگاه تاخیر اعمال کرد و این میزان تاخیر به صورت ساعت در دسترس است. معمولا امکان به تاخیر انداختن شروع شستشو از 1 ساعت تا 24 ساعت وجود دارد و آغاز کار دستگاه را می‌توان بسته به نیاز خود تنظیم نمود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 فناوری نوین در ماشین‌ ظرفشویی
7 فناوری نوین در ماشین‌ ظرفشویی

7 فناوری نوین در ماشین‌ ظرفشویی که شما نمیدانید ماشین های ظرفشویی در سال های گذشته طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. تعداد زیادی از افراد از این دستگاه برای شستن ظرف و ظروف خود استفاده می کنند. همین مسئله نیز باعث شده تا تعدادی از کمپانی...

نقد و بررسی بهترین مدل های ماشین ظرفشویی در سال 2023
نقد و بررسی بهترین مدل های ماشین ظرفشویی در سال 2023

بهترین مدل های ماشین ظرفشویی:  پیدا کردن یک ماشین ظرفشویی با کیفیت، یکی از چالش هایی است که خانم های خانه دار با آن مواجه هستند. هدف از خرید ماشین ظرفشویی، جلوگیری از اتلاف وقت و هدر رفتن آب است. بدین منظور، در این مطلب...

راهنمایی انتخاب مواد مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی
راهنمایی انتخاب مواد مناسب برای استفاده در ماشین ظرفشویی

برای استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی، باید از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. از جمله انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی می توان به مواردی نظیر قرص‌ و ژل مخصوص ماشین ظرفشویی، نمک آبکشی، جلادهنده‌ ها و … اشاره کرد. مواد جلا دهنده، موجب از بین...

معرفی 4 ماشین ظرفشویی ارزان موجود در بازار
معرفی 4 ماشین ظرفشویی ارزان موجود در بازار

ماشین ظرفشویی یکی از دستگاه‌های کاربردی برای شستشوی ظروف است که کار شستن ظروف را از روی دوش شما برمی‌دارد و شما را از شرِ شستن دستی ظرف‌ها خلاص می‌کند. ماشین‌های ظرفشویی به صورت کلی دارای سه مدل متفاوت هستند که شامل ظرفشویی رومیزی، ظرفشویی...

بررسی ابعاد انواع ماشین ظرفشویی
بررسی ابعاد انواع ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی و استفاده از آن لازمه پیشبرد امور روزانه در هر خانه‌ای است. یکی از موارد مهم در زمان خرید، ابعاد محصول است. به این صورت که باید در نظر داشته باشید که ابعاد ماشین ظرفشویی به صورت استاندارد چقدر است؟ همچنین چه...

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی
راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

همان‌طور که همه می‌دانیم، شستن دستی ظرف‌ها همیشه دردسر‌هایی با خود داشته و صرف وقت زیادی نیز از انسان می‌طلبد. اما در دنیای امروزی که همه چیز به سمت راحتی انسان و ماشینی شدن پیش می‌رود، با ساخت ماشین ظرفشویی ظرف شستن نیز دیگر بدون...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش