• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
لباسشویی چند کیلو بخرم؟

نحوه انتخاب بهترین ظرفیت برای خرید لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی مسئله‌ی مهمی است که در هنگام خرید لباسشویی باید به آن توجه کرد. تعیین این ظرفیت در هنگام خرید لباسشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. چون لباسشویی های موجود در بازار براساس ظرفیت و مشخصاتی که دارند از قیمت‌های مختلفی نیز برخوردار هستند. بنابراین اگر شما خانواده 2 نفره‌ای باشید اما لباسشویی 10 کیلو خریداری کنید، مجبور می‌شوید هزینه‌هایی چند برابر نیاز خود را پرداخت کنید.

هنگامی که برای خرید ماشین لباسشویی به یک مغازه‌ی لوازم خانگی وارد می‌شوید بی گمان یکی از سوالاتی که فروشنده از شما راجع به آن می‌پرسد این است که ظرفیت لباسشویی مد نظر شما چقدر است؟

اگر می‌خواهید ایده‌آل‌ترین ظرفیت را برای لباسشویی خود انتخاب کنید. به گونه‌ای که از لحاظ هزینه و مصرف انرژی بهترین گزینه باشد پیشنهاد می‌کنیم در ادامه همراه بانه ویترین باشید.

طریقه انتخاب ظرفیت لباسشویی

نحوه انتخاب بهترین ظرفیت برای خرید لباسشوییمنظور از ظرفیت ماشین لباسشویی چیست؟4 معیار مهم در انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی:نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس وزن لباس‌ها چگونه است؟اما نحوه اندازه گیری لباس ها طبق فرمول (یک کیلوگرم = 5 عدد پیراهن) به شرح زیر است:طریقه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس تعداد اعضای خانواده چگونه است؟بهترین لباسشویی‌های مخصوص خانواده های 2 نفره:6 مدل از بهترین لباسشویی‌های 7 کیلویی مخصوص خانواده های 3 نفره:8 مدل از بهترین لباسشویی‌های 8 کیلو مخصوص خانواده های 4 نفره:11 مدل از بهترین لباسشویی‌های 9 کیلو به بالا مخصوص خانواده های 5 نفره و بیشتر:نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس کارکرد‌ها و کاربرد‌های آن به شرح زیر است:نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس نوع استفاده‌ای که از ان می‌شود:لباسشویی‌ها در چه ظرفیت‌هایی ساخته می‌شوند؟در معیار وزن لباس‌ها برای تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی، منظور لباس‌های خشک است یا لباس‌های خیس؟اگر دیگ ماشین لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن پر کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟اگر دیگ ماشین لباسشویی را کمتر از ظرفیت آن پر کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟3 مزیت عالی انتخاب ظرفیت مناسب لباسشویی2 نکته‌ی مهم که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید دانست6 توصیه‌ی مهم درباره‌ی انتخاب ظرفیت لباسشویی که باید رعایت کرد

منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی چیست؟

یک نکته‌ی مهم که در هنگام خرید لباسشویی باید به آن توجه کرد، ظرفیت درام لباسشویی برای قرار دادن لباس‌های کثیف است. ماشین‌های لباسشویی دارای انواع مختلفی از ظرفیت‌ها هستند. ظرفیت ماشین لباسشویی به معنای اندازه‌ی وزن لباس‌هایی است که لباسشویی در یک چرخه  توانایی آن را دارد که آن ها را شست و شو دهد. معیار سنجش این ظرفیت، وزن لباس‌ها است. وزن لباس‌های شسته شده در یک چرخه کامل ماشین لباسشویی، ظرفیت آن را مشخص می‌کند.

4 معیار مهم در انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی:

 1.  بر اساس وزن لباس‌ها
 2.  بر اساس تعداد اعضای خانواده
 3.  براساس کارکرد‌ها و کاربرد‌های آن (مثلا امکان شست و شو با بخار)
 4. بر اساس نوع استفاده (شستشوی لباس‌های کوچک یا بزرگ)
طریقه انتخاب ظرفیت لباسشویی

نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس وزن لباس‌ها چگونه است؟

وزن لباس‌هایی که درون لباسشویی قرار می‌دهید باید متناسب با ظرفیت ماشین لباسشویی شما باشد. به طور میانگین 5 پیراهن وزنی به اندازه‌ی یک کیلوگرم دارند. شما عزیزان مطابق همین فرمول می‌توانید وزن لباس‌ها را مشخص کنید. البته در خیلی از مواقع افراد علاوه بر لباس، ملحفه، پتو و یا روتختی‌های خود را نیز داخل لباسشویی قرار میدهند که در چنین شرایطی باید باتوجه به وزن آن ها تصمیم بگیرید. اما به صورت کلی اگر قصد شست و شو پتوهای یک نفره و دو نفره را با لباسشویی دارید پیشنهاد میکنیم از ظرفیت های 9 کیلو به بالا دست به انتخاب بزنید تا موتور لباسشویی از عهده شست و شوی آن‌ها به راحتی بر بیاید.

نکته: اگر بیشتر از حداکثر ظرفیت لباسشویی داخل آن لباس قرار دهید آسیب‌های جدی به موتور آن وارد می‌شود و میزان استهلاک آن را چندبرابر می‌کند. حتی در برخی موارد قطعات داخل لباسشویی دچار شکستگی و مشکلات غیرقابل پیش بینی می‌شود. بنابراین قبل از اینکه لباس های متعدد را داخل درام قرار دهید حتما ظرفیت آن را مد نظر داشته باشید.

اما نحوه اندازه گیری لباس ها طبق فرمول (یک کیلوگرم = 5 عدد پیراهن) به شرح زیر است:

 •  لباسشویی 7 کیلوگرمی توانایی شستشوی 35 پیراهن را در یک چرخه دارد.
 •  ماشین لباسشویی  8 کیلوگرمی توانایی شست و شو‌ی 40 پیراهن را در یک چرخه دارد.
 •  ماشین لباسشویی 10 کیلوگرمی توانایی شستشوی 50 عدد پیراهن را در یک چرخه دارد.
 • ماشین لباسشویی 12 کیلوگرمی توانایی شستشوی 60 عدد پبراهن را در یک چرخه دارد.

طریقه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس تعداد اعضای خانواده چگونه است؟

هر چه تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد ظرفیت مناسب لباسشویی نیز بالاتر می‌رود. به طور معمول یک خانواده‌ با تعداد اعضای 2 نفر ظرفیت لباسشویی متناسب برای آن ها 5 تا 6 کیلوگرم است.

بهترین لباسشویی‌های مخصوص خانواده های 2 نفره:

قبل از هرچیز باید عنوان کنم با این لباسشویی ها نمی توانید پتوهای گلبافت و روتختی های بزرگ را شست و شو دهید و صرفا برای شستوشوی لباس‌های مختلف و البته پرده‌ها و ملحفه‌های سبک مناسب است. البته میتوانید پتو مسافرتی‌های کم وزن را نیز با این لباسشویی‌ها شست و شو دهید.

برای خرید لبایسشویی 5 و 6 کیلویی می‌توانید با کارشناسان بانه ویترین در ارتباط باشید.

6 مدل از بهترین لباسشویی‌های 7 کیلویی مخصوص خانواده های 3 نفره:

 1.  ماشین لباسشویی 7 کیلو سامسونگ مدل WW70T3010BW
 2.  ماشین لباسشویی 7 کیلو بوش مدل WAJ2017GC
 3.  ماشین لباسشویی 7 کیلوگرمی ال جی مدل F2M5HS6S
 4.  ماشین لباسشویی 7 کیلویی بوش مدل WAK2020SGC
 5.  ماشین لباسشویی 7 کیلویی ال جی مدل FH2J3QDNP0
 6.  ماشین لباسشویی 7 کیلویی بوش مدل WAT24441ME

8 مدل از بهترین لباسشویی‌های 8 کیلو مخصوص خانواده های 4 نفره:

 1.  ماشین لباسشویی 8 کیلو ال جی مدل FH4G6TDY6
 2.  ماشین لباسشویی 8 کیلو بکو مدل WTV8734XCM 
 3.  ماشین لباسشویی 8 کیلو بوش مدل WAJ2018SGC
 4.  ماشین لباسشویی 8 کیلو ال جی مدل WJ3H20NTP
 5.  ماشین لباسشویی 8 کیلو بوش مدل WAYH87W0
 6. ماشین لباسشویی 8 کیلویی هایسنس مدل WFKV8014
 7.  ماشین لباسشویی 8 کیلو بکو مدل WMY81483
 8.  ماشین لباسشویی 8 کیلویی مبله توشیبا مدل TW-H90S2Q

11 مدل از بهترین لباسشویی‌های 9 کیلو به بالا مخصوص خانواده های 5 نفره و بیشتر:

 1.  ماشین لباسشویی 9 کیلو بکو مدل WTV9636
 2.  ماشین لباسشویی 9 کیلو سامسونگ مدل WW90T554DAN
 3.  ماشین لباسشویی 10.5 کیلو ال جی مدل F4V9RCP2E
 4.  ماشین لباسشویی 12 کیلو سامسونگ مدل WW12K8412OX
 5.  ماشین لباسشویی 9 کیلو بوش مدل WAW28440AU
 6.  ماشین لباسشویی 9 کیلو ال جی مدل WV4158SGP
 7.  ماشین لباسشویی 9 کیلو بوش مدل WAT28S80GC
 8. ماشین لباسشویی 20 کیلوگرمی ال جی مدل F3L2CRV2T
 9.  ماشین لباسشویی 10.5 کیلوگرمی ال جی مدل TW4V7RW1W
 10.  ماشین لباسشویی 10 کیلو ایوولی مدل FBLH-1014W
 11.  ماشین لباسشویی 14 کیلو ال جی مدل F6G1BCHK6N

نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس کارکرد‌ها و کاربرد‌های آن به شرح زیر است:

کاربرد‌های ماشین لباسشویی با توجه به ظرفیت آنها متفاوت است. معمولا ماشین‌های لباسشویی از 5 کیلوگرم شروع شده و تا 12 کیلوگرم ادامه دارد. البته ظرفیت‌هایی کمتر از 6 کیلوگرم و بیشتر از 12 کیلوگرم نیز وجود دارد که نوع کاربرد و کارکرد هرکدام متفاوت از دیگری است و بیشتر در خشک شویی و هتل‌ها یافت می‌شود.

 طریقه انتخاب ظرفیت لباسشویی | بانه ویترین

نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی بر اساس نوع استفاده‌ای که از ان می‌شود:

برای شستشوی حوله‌ها، پالتو‌ها و همچنین روتختی‌ها و… به ماشین لباسشویی ای با ظرفیت بالاتر و بیشتر نیازمندیم. برای شستشوی لباس‌های کوچک ماشین لباسشویی با ظرفیت کمتر و پایینتر مناسب است. در این جا نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است وزن حوله‌ها، پالتو‌ها، لباس‌های کاموایی و بافتنی‌ها با توجه به نوع الیافی که دارند متفاوت است. نکته‌ی مهم دیگر این است که روتختی‌ها، پتوها و پرده‌ها را به دلیل حجم زیادی که دارند بهتر است تک تک شسته شوند.

لباسشویی‌ها در چه ظرفیت‌هایی ساخته می‌شوند؟

 •  ظرفیت 6 کیلوگرم: مخصوص لباس بزرگسال، کودکان و اطفال، پرده، ملحفه
 •  ظرفیت 6 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم: مخصوص شستشوی لباس‌های خانوار، ملحفه، روتختی ها یک نفره نخی(بدون پشم شیشه)
 •  ظرفیت بیشتر از 12 کیلوگرم: مخصوص شستشو‌ انواع لباس، روتختی، پتو، ملحفه و…(گزینه مناسب خشکشویی، خوابگاه، هتل)

در معیار وزن لباس‌ها برای تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی، منظور لباس‌های خشک است یا لباس‌های خیس؟

وزن لباس‌ها هنگامی که خیس هستند حدود سه برابر وزن همان لباس‌ها در زمان خشک بودن‌شان است. سوال مطرح شده در این زمینه این است که ظرفیت ماشین‌های لباسشویی لباس‌های خیس هستند یا لباس‌های خشک. این مسئله از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا که اگر منظور لباس‌های خیس باشد و ما لباس‌های خشک را در نظر گرفته باشیم این لباس‌ها در لباسشویی خیس شده و وزن آن‌ها افزایش می‌یابد و ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به لباسشویی وارد شود. اگر منظور لباس‌های خشک است و ما وزن لباس‌های خیس را در نظر گرفته باشیم لباسشویی را کمتر از ظرفیت خود پر می‌کنیم.

معیار مدنظر اینجا لباس‌های خشک است. به طور مثال زمانی که شما یک ماشین لباسشویی با ظرفیت 7 کیلوگرم می‌خرید یعنی قادر هستید به اندازه‌ی 7 کیلوگرم لباس خشک در دیگ آن برای شستشو بگذارید. وزن این لباس‌ها به طور قطع در لباسشویی به دلیل خیس شدن افزایش می‌یابد اما شما نگران این مسئله نباشید ماشین لباسشویی قابلیت این را دارد که این لباس‌ها را به طور کامل شستشو دهد.

اگر دیگ ماشین لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن پر کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر دیگ ماشین لباسشویی را بیشتر از ظرفیت مورد نظر پر کنیم، لباس‌ها در هنگاه شستشو در هم تنیده می‌شوند و در نتیجه مایع و آب کافی به تمامی لباس‌ها نمی‌رسد و لباس‌ها به درستی و کامل شسته نمی‌شوند. پر کردن دیگ لباسشویی بیشتر از ظرفیت حد معمول به الیاف پارچه آسیب می‌زند و حتی امکان پارگی لباس‌ها را هم به وجود می‌آورد و همچنین

آسیب‌های فراوانی به ماشین لباسشویی زده به طوری که به موتور ماشین لباسشویی فشار وارد شده و موجب خرابی آن می‌شود.

ساده طریقه انتخاب ظرفیت لباسشویی

اگر دیگ ماشین لباسشویی را کمتر از ظرفیت آن پر کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر که البسه کمتری در لباسشویی نسبت به ظرفیت آن قرار دهیم به میزان واقعی ظرفیت خود ماشین لباسشویی آب و برق مصرف می‌کند. به طور مثال اگر که شما به مقدار 6 کیلوگرم لباس درون یک لباسشویی با ظرفیت 9 کیلوگرم قرار دهید، ماشین لباسشویی طبق وزن خود یعنی 9 کیلوگرم، آب و برق مصرف می‌کند. با اینکار شما برق و آب بیشتری مصرف می‌کنید و مجبورید هزینه‌ی بیشتری بابت آنها پرداخت کنید.

3 مزیت عالی انتخاب ظرفیت مناسب لباسشویی

 1.  در مصرف آب و برق صرفه جویی می‌کنید.
 2. لباسشویی شستشوی لباس‌ها را به نحو بهتر و کاملتری انجام می‌دهد.
 3. موجب کاهش مشکلات و آسیب‌های وارده به لباسشویی می‌شوید و امکان خرابی آن را کاهش می‌دهید.

باید از وزن مناسب لباس‌ها استفاده کنید یعنی دیگ لباسشویی را نه بیشتر از ظرفیت آن و نه کمتر از ظرفیت آن پر کنید چرا که بیشتر پر کردن دیگ سبب تمیز نشدن لباس‌ها و وارد شدن آسیب به لباسشویی می‌شود و کمتر پر کردن آن سبب مصرف زیاد آب و برق و افزایش هزینه‌های آن ها می‌شود.

سادگی

2 نکته‌ی مهم که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید دانست

 1. برخی از لباسشویی‌ها دارای سنسور وزن هستند. هنگامی که دیگ لباسشویی را کمتر از ظرفیت آن پر کنید این سنسور میزان وزن لباس‌ها را تشخیص می‌دهد و میزان کمتری آب و برق مصرف می‌کند. سنسور وزن مصرف آب و برق را طبق وزن لباس‌های درون لباسشویی مشخص می‌کند.
 2. هنگامی که شما لباس‌های بیشتری درون لباسشویی نسبت به ظرفیت آن قرار می‌دهید لباس‌های کوچک مانند جوراب و دستکش درون زهکش لباسشویی گیر میکنند و در نتیجه به لباسشویی آسیب وراد می‌شود و موجب خرابی آن می‌شود.

6 توصیه‌ی مهم درباره‌ی انتخاب ظرفیت لباسشویی که باید رعایت کرد

 1. نحوه انتخاب ظرفیت لباسشویی به دیگ خیلی بستگی دارد، زمانی که ماشین لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن پر کنید، دیگ آن دچار مشکل می‌شود و ممکن است از جای اولیه‌ی خود خارج شود در نتیجه دیگ قابل چرخش نیست. دیگ لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن پر نکنید. سعی کنید فقط 80 درصد از میزان ظرفیت لباسشویی را استفاده کنید یعنی مقداری کمتر از حداکثر ظرفیت واقعی آن.
 2. فیلتر ماشین لباسشویی را هر چند مدت یکبار تمیز کنید.
 3. در هنگام شستشو سعی کنید لباس‌های کوچک را درون کیسه ای منفذ دار قرار دهید زیرا که اگر دیگ لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن پر کنید این لباس‌های کوچک درون زهکش ماشین گیر کرده و به آن آسیب می‌رساند.
 4. درب لباسشویی را بعد از هر دوره شستشو به مدت زمان کمی باز نگهدارید تا بخارات موجود در آن خارج شوند چرا که این بخار‌ها در دراز مدت موجب آسیب رساندن به لباسشویی می‌شوند.
 5. به منظور اینکه وزن لباس‌ها مطابق ظرفیت لباسشویی شود لباس‌های‌تان را درون آن قرار ندهید. همان طور که پیش تر گفتیم ماشین‌های لباسشویی‌ دارای سنسور وزن هستند و مصرف آب و برق را طبق وزن لباس‌ها تنظیم می‌کنند.
 6. از شوینده‌ها به مقدار زیاد استفاده نکنید. سعی کنید که به نسبت لباس‌هایی که درون لباسشویی قرار داده‌اید شوینده استفاده کنید. زیرا که جرم آن‌ها درون لباسشویی مانده و در دراز مدت آسیب‌هایی به ماشین لباسشویی وارد می‌شود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 نکته مهم در خصوص شست و شوی لباس های حساس با لباسشویی
5 نکته مهم در خصوص شست و شوی لباس های حساس با لباسشویی

راهنمایی برای شستشوی بهینه پارچه‌ های حساس در لباسشویی امروزه ماشین های لباسشویی عضو جداناپذیر منازل هستند. بسیاری از افراد گمان می کنند که لباس شستن با ماشین لباسشویی بسیار ساده است؛ به همین دلیل از برنامه پیش فرض ماشین لباسشویی برای تمام لباس های...

لباسشویی های هوشمند چگونه از فناوری بهره برداری می کنند؟
لباسشویی های هوشمند چگونه از فناوری بهره برداری می کنند؟

آیا تا به حال با دقت و کنجکاوی به ماشین لباسشویی خود نگاه کرده اید؟ این لوازم نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می کنند و به شیوه های مختلف، زندگی ما را آسان ساخته و سبب می شوند تا بتوانیم به سادگی...

پنج مورد از خطاهای رایج در استفاده از لباسشویی، چگونه از آنها جلوگیری کنیم
پنج مورد از خطاهای رایج در استفاده از لباسشویی، چگونه از آنها جلوگیری کنیم

لباسشویی جزو لوازم مدرن و پیشرفته منزل محسوب می شود که شستن لباس ها را راحت می کند. در گذشته، لباس ها را با استفاده از تخته های مخصوص یا تشت می شستند اما امروزه با وجود لوازم پیشرفته ای مانند لباسشویی کار شستشوی لباس،...

راهنمای خرید لباسشویی اقتصادی و با کیفیت برای خانواده‌های کوچک
راهنمای خرید لباسشویی اقتصادی و با کیفیت برای خانواده‌های کوچک

ماشین لباسشویی، یکی از لوازم خانگی مهم و ضروری برای خانواده است. این لوازم ها دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که قابلیت های متفاوتی را ارائه می دهند. در خرید ماشین لباسشویی اقتصادی، همواره باید به کیفیت و اصالت آن توجه داشته باشید...

طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی
طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی

در این نوشته طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و کاربردهای این برنامه را بیان می‌کنیم. به احتمال زیاد برای بیشتر کاربران سوال باشد که برنامه شستشو با بخار در ماشین لباسشویی ال جی چگونه کار می‌کند؟ یا چطور می‌توان...

معرفی برنامه‌های روی ماشین لباسشویی ال جی
معرفی برنامه‌های روی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین های لباسشویی مختلف برنامه های متفاوتی داشته اما با این حال نیز تعداد زیادی برنامه مشترک دارند. ما در این مقاله به صورت کامل تمام برنامه های ماشین های لباسشویی ال جی را با نحوه فعال سازی آن ها، تنظیمات و کاربردشان به شما...

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی
راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی یکی از دغدغه های افراد امروزی است. از سال‌ها پیش شستن لباس‌ها واقعا معضل بزرگی برای افراد بود و کمتر کسی از شستن لباس‌ها با دست احساس رضایت داشت. شستن دستی لباس علاوه بر گرفتن وقت زیادی از فرد، یک کار دشوار...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش