• مشاوره صحیح
 • قیمت مناسب
 • اصالت کالا
 • بانه ویترین
طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی

در این نوشته طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و کاربردهای این برنامه را بیان می‌کنیم. به احتمال زیاد برای بیشتر کاربران سوال باشد که برنامه شستشو با بخار در ماشین لباسشویی ال جی چگونه کار می‌کند؟ یا چطور می‌توان از سیستم بخارشوی ال جی استفاده کرد؟ به پاسخ این سوالات با مطالعه این نوشته دست پیدا می‌کنید.

یکی از مهم‌ترین لوازم منزل که بسیار کاربردی است و واقعا در سهولت و سرعت انجام کارها نقش ویژه ای دارد، ماشین لباسشویی است. به طور کلی کاری که در نسخه‌های قبلی انجام می‌داد شستشو و آبکشی لباس‌های کثیف با تعداد برنامه‌های محدود بود. تا اینکه احساس نیاز به موارد بیشتر و برنامه شستشوهای جدیدتر باعث شد شرکت ال جی تعداد برنامه‌های آن را افزایش داده و حتی برنامه بخارشوی را به آن‌ها اضافه کند.

کمپانی ال جی با به کارگیری سیستم بخارشو در لباسشویی های سری جدید خود توانست چندین نیاز استفاده کنندگان را رفع کند. به طوری که کسانی که لباسشویی بدون بخارشو هم داشتند با دیدن و اطلاع از کاربردهای قابلیت بخارشوی ال جی اقدام به تعویض دستگاه و خرید دستگاه جدید با قابلیت بخارشوی کردند.

توجه : برای نمایش لیست لباسشویی های موجود در فروشگاه بانه ویترین به لینک خرید لباسشویی از بانه ویترین مراجعه کنید.
قابلیت بخارشو در لباسشویی ال جی

طرز کار قابلیت بخارشوی در ماشین لباسشویی ال جی چگونه است؟6 مزیت مهم استفاده از بخارشوی1) میکروب زدایی به کمک سیستم شستشو با بخار:2) صرفه جویی در مصرف آب و برق:3) حذف آلرژن‌ها به کمک برنامه بخارشوی لباسشویی ال جی:4) حذف چین و چروک لباس:5) حذف بوی بد لباس‌ها:6) طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی برای حذف موی حیوانات روی لباس:4 مورد از مواقعی که لازم است حتما از برنامه بخار استفاده کنید:آیا طرز کار بخارشوی در همه ماشین لباسشویی های ال جی به یک شکل است؟کلام آخر

طرز کار قابلیت بخارشوی در ماشین لباسشویی ال جی چگونه است؟

به طور کلی ماشین لباسشویی ال جی از قابلیت بخارشوی خود در شستشو از 3 مرحله استفاده می‌کند:

قبل از شستشو: زمانی که از برنامه شستشو با بخار استفاده می‌شود آب و بخار به صورت همزمان وارد ماشین لباسشویی شده و لباس‌ها را خیس می‌کنند.

در حین شستشو: در این مرحله مواد شوینده به لباس‌ها افزوده می‌شود، در زمان شروع به کار شستشو، به صورت خودکار درجه حرارت آب بالا می رود و باعث نفوذ هرچه بیشتر مواد شوینده به الیاف لباس‌ها می‌شود.

بعد از شستشو: در مرحله بعد از شستشو، که فرایند شستن لباس‌ها تقریبا به پایان رسیده است برای آبکشی بهتر بخار بیشتری تولید می‌شود که باعث ضدعفونی شدن لباس‌ها و همچنین از بین بردن چین و چروک لباس‌ها می‌شود.

6 مزیت مهم استفاده از بخارشوی

همه لباسشویی‌ها مجهز به این قابلیت نیستند، اما به هر حال وجود و استفاده از آن مزیت هایی دارد که در ادامه مقاله به صورت مفصل آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

1) میکروب زدایی به کمک سیستم شستشو با بخار:

اگر جزو افرادی هستید که در محیط‌هایی کار می کنید که با میکروب و جاهای کثیف در ارتباط هستید (مانند بیمارستان و یا بچه کوچکی دارید که لباس‌های خود را کثیف می‌کند و نگران سلامتی او هستید) می‌توانید با استفاده از فناوری بخارشوی ماشین لباسشویی ال جی از قابلیت میکروب زدایی بهره ببرید. این قابلیت با استفاده از درجه حرارت بالا و نفوذ بخار آب بین لایه‌های لباس می‌تواند لباس شما را از هر گونه میکروب تمیز کرده و دیگر نگران این مورد نباشید و لباس‌های خود را به صورت کاملا ضد عفونی شده از لباسشویی تحویل بگیرید.

2) صرفه جویی در مصرف آب و برق:

در ماشین لباسشویی ال جی با استفاده از قابلیت بخارشو در میزان مصرف آب و برق صرفه جویی می شود. یعنی نسبت به حالت‌های دیگر لباسشویی کمتر مصرف می‌کند. به این شیوه که چون با استفاده از بخار آب لباس‌ها را شستشو می‌دهد میزان آب مصرفی به حداقل می‌رسد همچنین گرم کردن آب در این برنامه میزان برق و زمان کمتری را صرف می‌کند. یعنی شرکت ال جی با اضافه کردن این برنامه به محصولات جدید خود صرفه جویی در مصرف آب و برق و حتی زمان را مدنظر قرار داده است.

3) حذف آلرژن‌ها به کمک برنامه بخارشوی لباسشویی ال جی:

قابلیت بخارشو با دمای زیاد و از طریق نفوذ به لایه‌های لباس‌ قادر است کلیه مواردی مانند گرد و غبار و گرده گیاهان، شوره سر و مواردی از این قبیل را بر روی لباس حذف کند. این قابلیت با حذف آلرژن‌ها از بروز حساسیت بر روی پوست مخصوصا برای افرادی که حساس هستند جلوگیری می‌کند.

قابلیت بخارشوی و استفاده از آن در لباسشویی ال جی

4) حذف چین و چروک لباس:

زمانی که آب گرم بر روی لباس ریخته می‌شود هر پارچه ای که باشد حالت زبر و خشن به خود می‌گیرد. در این مرحله لباس‌ها چین و چروک زیادی به خود می‌گیرند. اما در مرحله بعدی با تولید بخار و نفوذ آن به لایه‌های لباس کلیه چین و چروک از بین رفته و لباس‌ها در حالت صاف و بدون چین و چروک تحویل داده می‌شوند. قابلیت بخارشو یکی از موارد کاربردی و مهم در لباسشویی‌های بخارشو دار می‌باشد.

5) حذف بوی بد لباس‌ها:

در بعضی از لباس‌ها بعد از شستشو هم نمی‌توان بوی خوبی احساس کرد و حتی بوی نامطبوعی دارند. این حالت به دلیل وجود باکتری‌هایی است که حتی با چرخه شستشو هم از بین نرفته‌اند. اگر از قابلیت بخارشو در دستگاه برای این گونه لباس‌ها استفاده کنید درجه حرارت بالای آب و همچنین بخار کلیه باکتری‌های روی لباس از بین رفته و لباس‌ها به صورت ضد عفونی شده و خوشبو و تمیز تحویل داده می‌شوند.

6) طرز کار بخارشوی لباسشویی ال جی برای حذف موی حیوانات روی لباس:

برای افرادی که حیوان خانگی دارند و مدام با آن در تماس هستند قطعا موی حیوانات بر روی لباس‌ها می‌ماند و همین مورد باعث بروز حساسیت و حتی بیماری می‌شود. برای این افراد لازم است که هر بار لباس‌های خود را به گونه‌ای شستشو دهند که این موارد بر روی لباس آن‌ها حذف شود. این کار تنها با قابلیت بخارشو امکان پذیر است. در لباسشویی ال جی بخارشودار قدرت شستشو با بخار به قدری بالاست که کلیه موها و مواد اضافی بر روی لباس حذف می‌شود.

برنامه شستشو با بخار در ماشین لباسشویی ال جی

4 مورد از مواقعی که لازم است حتما از برنامه بخار استفاده کنید:

 1. زمانی که لباس‌ها بیش از حد کثیف باشند و کار شما به شیوه‌ای باشد که در معرض کثیفی زیاد باشند مانند: کار در باغ یا تعمیر ماشین آلات و یا هنرمندی که لباس‌هایش در معرض تماس با رنگ و مواد مخصوص باشند.
 2. لباس‌های کسی که حساسیت پوستی یا بیماری پوستی دارد که نسبت به آلرژن‌ها حساس باشد. تنها شستشو با بخار می‌تواند به طور کلی لباس را از کلیه آلرژن‌ها تمیز کند.
 3. افرادی که زمان کافی برای اتو کردن لباس‌ها نداشته باشند و سریعا به لباس‌های صاف و بدون چروک نیاز داشته باشند.
 4. زمانی که لکه‌های سخت و چربی‌های سخت بر روی لباس‌ها باشد راه پاک شدن این لکه‌ها و خلاصی از آن‌ها استفاده از قابلیت بخارشوی ماشین لباسشویی است.

آیا طرز کار بخارشوی در همه ماشین لباسشویی های ال جی به یک شکل است؟

استفاده از برنامه شستشو با بخار در قابلیت بخار ماشین لباسشویی در همه مدل‌های لباسشویی‌ها یکسان نیست. در برخی از مدل‌ها دستگاه، آب را به داخل دیگ فرستاده و با بالا بردن درجه حرارت بخار تولید می‌کند. و شروع به ضد عفونی لباس‌ها می‌کند. اما در یک سری از مدل‌ها با استفاده از یک قطعه خاص بخار تولید شده و به داخل دیگ انتقال داده می‌شود.

معرفی 4 محصول ال جی که مجهز به بخارشوی هستند:

کلام آخر

لباسشویی‌های بخارشودار نسل جدید از فناوری‌های پیشرفته هستند که در حال حاضر در شرکت ال جی پیاده شده و وارد بازار می‌شوند با استفاده از این قابلیت می‌توانید لباس‌های تمیز و صاف را در مدت زمان کمتری تحویل بگیرید. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دارید به شما پیشنهاد می دهیم که از محصولاتی انتخاب کنید که از قابلیت بخارشوی پشتیبانی می‌کنند تا بتوانید از مزایا و آپشن‌های آن بهره ببرید.

 1. سبحان

  سبحان

  باسلام
  ببخشید درلباسشویی الجی مدل v5دکمه ای نیست که بخارتولید کند ؟یعنی ما دخالتی در تولید بخارنداریم ؟

 2. فائزه

  فائزه

  سلام ممنون از مطالب کاربردی وراهنمایی مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 نکته مهم در خصوص شست و شوی لباس های حساس با لباسشویی
5 نکته مهم در خصوص شست و شوی لباس های حساس با لباسشویی

راهنمایی برای شستشوی بهینه پارچه‌ های حساس در لباسشویی امروزه ماشین های لباسشویی عضو جداناپذیر منازل هستند. بسیاری از افراد گمان می کنند که لباس شستن با ماشین لباسشویی بسیار ساده است؛ به همین دلیل از برنامه پیش فرض ماشین لباسشویی برای تمام لباس های...

لباسشویی های هوشمند چگونه از فناوری بهره برداری می کنند؟
لباسشویی های هوشمند چگونه از فناوری بهره برداری می کنند؟

آیا تا به حال با دقت و کنجکاوی به ماشین لباسشویی خود نگاه کرده اید؟ این لوازم نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می کنند و به شیوه های مختلف، زندگی ما را آسان ساخته و سبب می شوند تا بتوانیم به سادگی...

پنج مورد از خطاهای رایج در استفاده از لباسشویی، چگونه از آنها جلوگیری کنیم
پنج مورد از خطاهای رایج در استفاده از لباسشویی، چگونه از آنها جلوگیری کنیم

لباسشویی جزو لوازم مدرن و پیشرفته منزل محسوب می شود که شستن لباس ها را راحت می کند. در گذشته، لباس ها را با استفاده از تخته های مخصوص یا تشت می شستند اما امروزه با وجود لوازم پیشرفته ای مانند لباسشویی کار شستشوی لباس،...

راهنمای خرید لباسشویی اقتصادی و با کیفیت برای خانواده‌های کوچک
راهنمای خرید لباسشویی اقتصادی و با کیفیت برای خانواده‌های کوچک

ماشین لباسشویی، یکی از لوازم خانگی مهم و ضروری برای خانواده است. این لوازم ها دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که قابلیت های متفاوتی را ارائه می دهند. در خرید ماشین لباسشویی اقتصادی، همواره باید به کیفیت و اصالت آن توجه داشته باشید...

لباسشویی چند کیلو بخرم؟
لباسشویی چند کیلو بخرم؟

نحوه انتخاب بهترین ظرفیت برای خرید لباسشویی ظرفیت ماشین لباسشویی مسئله‌ی مهمی است که در هنگام خرید لباسشویی باید به آن توجه کرد. تعیین این ظرفیت در هنگام خرید لباسشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. چون لباسشویی های موجود در بازار براساس ظرفیت و مشخصاتی...

معرفی برنامه‌های روی ماشین لباسشویی ال جی
معرفی برنامه‌های روی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین های لباسشویی مختلف برنامه های متفاوتی داشته اما با این حال نیز تعداد زیادی برنامه مشترک دارند. ما در این مقاله به صورت کامل تمام برنامه های ماشین های لباسشویی ال جی را با نحوه فعال سازی آن ها، تنظیمات و کاربردشان به شما...

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی
راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی یکی از دغدغه های افراد امروزی است. از سال‌ها پیش شستن لباس‌ها واقعا معضل بزرگی برای افراد بود و کمتر کسی از شستن لباس‌ها با دست احساس رضایت داشت. شستن دستی لباس علاوه بر گرفتن وقت زیادی از فرد، یک کار دشوار...

بانه ویترینفروشگاه بانه ویترین جستجو دسته‌بندی محصولات کارشناسان فروش